http://chpiktidarhareketi.com/
http://www.haber2000.com/
» ANAYASA MAHKEMESİ’nin ALTAN ve ALPAY HAKKINDA Kİ “İHLAL” KARARININ PERDE ARKASINDA Kİ SİYASİ GERÇEĞİ AÇIKLIYORUZ.. KARARIN ALINMASINDA; ERDOĞAN ve ABDULLAH GÜL SÜRTÜŞMESİNİN ETKİSİ VAR MI?.. EYY AYM BAŞKANI VE ÜYELERİ; BAKIN ALDIĞINIZ KARAR YOK SAYILIYOR, SİZİN ve TEMSİL ETTİĞİNİZ KURUMUN ONURU YOK MU? NEDEN ÇIKIP KONUŞMUYOR, SUSUYORSUNUZ?. KORKUYOR MUSUNUZ? YOKSA FETÖ’cü müsünüz? HUKUK DEVLETİ ADINA YA KONUŞUN, YA DA İSTİFA EDİP, ÇEKİP GİDİN.

ANAYASA MAHKEMESİ’nin ALTAN ve ALPAY HAKKINDA Kİ “İHLAL” KARARININ PERDE ARKASINDA Kİ SİYASİ GERÇEĞİ AÇIKLIYORUZ.. KARARIN ALINMASINDA; ERDOĞAN ve ABDULLAH GÜL SÜRTÜŞMESİNİN ETKİSİ VAR MI?.. EYY AYM BAŞKANI VE ÜYELERİ; BAKIN ALDIĞINIZ KARAR YOK SAYILIYOR, SİZİN ve TEMSİL ETTİĞİNİZ KURUMUN ONURU YOK MU? NEDEN ÇIKIP KONUŞMUYOR, SUSUYORSUNUZ?. KORKUYOR MUSUNUZ? YOKSA FETÖ’cü müsünüz? HUKUK DEVLETİ ADINA YA KONUŞUN, YA DA İSTİFA EDİP, ÇEKİP GİDİN.

Anayasa Mahkemesinin; FETÖ ve Paralel yapıya üyelik ve desteklerden tutuklu yargılanan Mehmet Hasan Altan ve Şahin Alpay hakkında ki; “Basın ve ifade özgürlükleri ihlal edilmiştir, tutuklanmalarında yeterli delil yoktur” şeklinde ki kararının; Recep Tayyip Erdoğan ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında geçen sert ve hakaretler içerikli tartışmaların ardından verilmesi çok dikkat çekici değil mi? Evet; AYM’nin bu kararının içeriği buram-buram Erdoğan ve Gül kavgası kokuyor. Nasıl mı? İşte gerçekler
Paylas
ANAYASA MAHKEMESİ’nin ALTAN ve ALPAY HAKKINDA Kİ “İHLAL” KARARININ PERDE ARKASINDA Kİ SİYASİ GERÇEĞİ AÇIKLIYORUZ.. KARARIN ALINMASINDA; ERDOĞAN ve ABDULLAH GÜL SÜRTÜŞMESİNİN ETKİSİ VAR MI?.. EYY AYM BAŞKANI VE ÜYELERİ; BAKIN ALDIĞINIZ KARAR YOK SAYILIYOR, SİZİN ve TEMSİL ETTİĞİNİZ KURUMUN ONURU YOK MU? NEDEN ÇIKIP KONUŞMUYOR, SUSUYORSUNUZ?. KORKUYOR MUSUNUZ? YOKSA FETÖ’cü müsünüz? HUKUK DEVLETİ ADINA YA KONUŞUN, YA DA İSTİFA EDİP, ÇEKİP GİDİN.
https://www.enameha.net/
Güncel - 17 Ocak 2018, Çarşamba 10:59:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Anayasa Mahkemesi FETÖ’den yargılanan iki yazar hakkında; “İfade ve Basın özgürlüğü hakları ihlal edilmiştir, Dosyalarında; tutuklanmalarını gerektirecek yeterli delil görülmemiştir” şeklinde karar verdikten sonra; Hükumet, Muhalefet ve Hukukçular arasında, “Hukuk Devleti” tartışmaları alevlenmiş ve bu alevlerin de; her gün şiddetli bir yangına dönüşmesine doğru yol aldığını görmekteyiz..

 

Herkes bir şeyler sallıyor.. Ya; adı büyük gazeteler ve şanlı-şöhretli yazarları bu olaya ne diyor? Onlarda gerçeklerden uzak, “ne şiş yansın, ne kebap” misali, hem nalına- hem mıhına vuruyorlar..

 

Alınan kararın arkasında ki siyasi gerçekleri yazmak ve kamuoyuna aktarmak, yine “küçük Medya” Haber Sitemize ve “Dayısı” ve akarları olmayan garip Yazar bana düştü..

 

Peki; sürekli iktidar yanlısı olduğu ileri sürülen Anayasa Mahkemesi, iktidarı sarsacak böyle bir Kararı neden aldı?

 

Hem de FETÖ ve Paralel Yapı üyesi olmaktan yargılanan kişilere özgürlük tanıyan bir kararı.

 

Yazının perde arkasında ki gerçekleri dile getirmeden; tüm kalbimle şunu vurgulamak istiyorum ..

 

Gerek; Altan kardeşler ve Zaman, Bugün gibi gazetelerde; İblis Fetullah’ın uşaklığını yapıp, geçmişte binlerce vatansever ve Atatürkçü, milliyetçi insanlar hakkında uydurma delilerin iddianamelerini, gazetede ki masalarında yazıp, haber yapıp, İblis Fetullah’ın savcı ve Hakimlerine sipariş edenler; bu gün “Adaleti ve İnsan Haklarını” hiç mi, hiç hak etmiyorlar..

 

Bu şerefsizler bir de sıkılmadan şimdi mahkemelerde; “böyle Adalet mi olur yahu?” diye sitem ediyorlar..

 

Ulan şerefsiz, alçaklar, sizler bırakın yargı huzuruna çıkarılmayı, direkt idamları hak ettiniz, idamları.

 

Tabi bu benim şahsi intikam duygum.. Devletin değil, zaten olmamalı..

 

Neden olmamalı? Diyorlar ki; “Hukuk devletiyiz”, “Her şey Hukuk çerçevesinde halledilmeli”..

 

Eyvallah ta ama öyle olmuyor.

 

Bakın; Hukuk Devleti yani Anayasa ile yönettiğimiz ülkemizde deniliyor ki; “Anayasa mahkemesinin aldığı kararlar kesin ve bağlayıcıdır”..

 

Ne zamana kadar; birilerinin işlerine geldiği zamanlara kadar..

 

Peki; Bu Anayasa Mahkemesinin aldığı kararlar kesin ve bağlayıcı ise ülkeyi yönetenler, siyasi partiler, hukukçular günlerdir niye tartışıyor?

 

Ya; topa tutulan ve ağır ithamlara maruz kalan Anayasa Mahkemesini Başkanı ile Üyeleri niye susuyorlar, çıkıp Hukuk Devleti adına açıklama yapıp, kamuoyunu aydınlatmıyorlar?

 

FETÖ’cü damgası yemekten mi korkuyorlar? Yoksa kasten  “siyasi arena karışsın” diye mi susuyorlar?

 

İŞİN GERÇEĞİ

 

Peki; Hukuk adına oynanan bu alicengiz oyunun arkasında ki gerçek veya hinlik ne?

 

İnşallah ben bu analizimde yanılırım.

 

Bakın; Aylardan beri iktidarın emrinde olduğu ileri sürülen Anayasa Mahkemesi iktidarda deprem yaratacak bir karara imza atıyor…

 

Hem de; iblis Fetullah’ın emrinde çalışan uşakları hakkında..

 

Bu kararın alınış zamanına dikkat edelim..

 

Bu kararın; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisinden önce ki Cumhurbaşkanı, “kardeşim” dediği Abdullah Gül ile bu kavgaya benzin döken birçok AKP’li yöneticilerin hakaret dolu sürtüşmelerinden sonra alınması çok dikkat çekici değil mi?

 

Gelin; dikkatlice şuan ki Anayasa Mahkemesi yönetimini bir inceleyelim.

 

BAŞKAN; Prof. Dr. ZÜHTÜ ARSLAN- 17 Nisan 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tarafından üyeliğe seçilmiş

 

-BAŞKAN VEKİLİ;  BURHAN ÜSTÜN- 30.03.2010 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından üyeliğe seçilmiş

 

-BAŞKAN VEKİLİ; Prof. Dr. ENGİN YILDIRIM : 09.04.2010 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından üyeliğe seçilmiş

 

Ve diğer üyelerin büyük bir bölümü yine Abdullah Gül tarafından, Cumhurbaşkanlığı döneminde seçilmiş.

 

Sürekli; AYM’nin, AKP iktidarının güdümünde ve emrinde olduğunu ileri süren ana muhalefet Partisi CHP’de gerçeği görmüyor, sadece işine geldiği için bu kararı alkışlıyor.

 

Bakın; yazımın başlığında dedim ya, büyük gazeteler ve yazarları uyuyor ve kalkıp sallıyorlar.

 

AYM’nin bu aldığı kararın girişinde büyük bir skandala da imza atmışlardır.

 

Kararı veren üyeler; olayları anlatırken, 15 Temmuz’un bir “Askeri darbe” olduğunu vurguluyorlar ama sonra ki günlerde ülkeyi yönetenlerin bu darbeye isim koyarak “FETÖ” adını verdiklerini belirterek, gizlice FETÖ iblisini ve uşaklarını koruma altına alıyorlar… 

 

Ve yine diyor ki; “Köşe yazılarından başka bir delil yoktur”.

 

Bu puştlar; köşe yazılarında kimi savunuyorlardı ve kimleri hedef gösteriyorlardı?

 

Hain kalkışmanın başı İblis Fetullah’a ve hareketine destek verip, bu iblis ordusuna karşı çıkanları hedef gösteriyorlardı.  

 

KARARIN GİRİŞİNDE Kİ İNCE VURGUYA BAKIN;

 

“Başvurucu, akademisyen ve aynı zamanda kamuoyunca bilinen bir gazeteci ve yazardır.

 

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi askerî bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmış; bu nedenle 21/7/2016 tarihinde ülke genelinde olağanüstü hâl ilan edilmesine karar verilmiştir. Kamu makamları ve soruşturma mercileri bu teşebbüsün arkasında FETÖ/PDY'nin olduğunu belirtmişlerdir.

 

Bu kapsamda FETÖ/PDY'nin kamu kurumlarındaki eğitim, sağlık, ticaret, sivil toplum ve medya gibi farklı alanlardaki yapılanmalarına yönelik soruşturmalar yapılmış ve çok sayıda kişi hakkında gözaltı ve tutuklama tedbiri uygulanmıştır.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başvurucunun da aralarında bulunduğu ve çoğunluğu gazeteci, yazar ve akademisyen on yedi şüpheli hakkında FETÖ/PDY'nin medya yapılanmasıyla bağlantılı olarak soruşturma başlatılmıştır.

 

 Bu kapsamda başvurucu 10/9/2016 tarihinde gözaltına alınmış, konutunda yapılan aramada başvurucu adına çıkarılmış Bank Asyaya ait bir adet banka kartı ve -ikisi (F) serisi olmak üzere- 6 adet 1 dolarlık (ABD) banknot ele geçirilmiştir. Başvurucu 21/9/2016 tarihine kadar gözaltında tutulmuştur.

 

 21/9/2016 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesi alınan başvurucu, Sulh Ceza Hâkimliğinin 22/9/2016 tarihli kararı ile Türkiye Cumhuriyeti hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve terör örgütüne üye olma suçlarından tutuklanmıştır.”

 

VE KARARIN GERÇEKÇELERİ ve SONUÇ BÖLÜMÜNDE NE DİYOR?

 

-“Basın özgürlüklerine müdahale eden tedbir, zorunlu bir toplumsal ihtiyacı karşılamalı ve başvurulabilecek en son çare niteliğinde olmalıdır. Bu koşulları taşımayan bir tedbir, demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun bir tedbir olarak değerlendirilemez. Suça konu yazıların yayımlandığı ve konuşmaların yapıldığı dönemde kamuoyunun bir kesiminin dile getirdiğine benzer görüşleri başvurucunun yazılarında ve konuşmalarında ifade etmesi nedeniyle hakkında tutuklama tedbirine başvurularak ifade ve basın özgürlüklerine müdahale edilmesinin hangi "zorlayıcı toplumsal ihtiyaç"tan kaynaklandığı ve demokratik toplum düzeninde neden gerekli olduğu somut olayın özelliklerinden ve tutuklama kararının gerekçelerinden anlaşılamamaktadır.

 

Öte yandan demokratik toplum düzeninde gerekli olma ve ölçülülük değerlendirmesi yapılırken ifade ve basın özgürlüklerine yapılan müdahalelerin başvurucular ve genel olarak basın üzerindeki muhtemel "caydırıcı etkisi" de dikkate alınmalıdır. Başvuru konusu olayda tutuklama gerekçelerinde, yayımlanan yazılar dışında herhangi bir somut olgu ortaya konulmadan başvurucunun tutuklanmış olmasının ifade ve basın özgürlüklerine yönelik caydırıcı bir etki doğurabileceği de açıktır.

 

Açıklanan nedenlerle suç işlediğine dair kuvvetli belirtiler ortaya konulmadan temelde yazılarına ve konuşmalara dayanılarak başvurucu hakkında tutuklama tedbirinin uygulanmasının, ifade ve basın özgürlüklerine ilişkin olarak olağan dönemde Anayasa'nın 26. ve 28. maddelerinde yer alan güvencelere aykırı olduğu sonucuna varılmıştır”

 

"Olağanüstü hâl" döneminde temel hak ve özgürlüklerin kullanımının durdurulmasını ve sınırlandırılmasını düzenleyen Anayasa'nın 15. maddesinin de bu müdahaleyi meşru kılmadığı değerlendirilmiştir.

 

Açıklanan nedenlerle -Anayasa'nın 15. maddesiyle birlikte değerlendirildiğinde de- başvurucunun ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiğine karar verilmiştir”

 

AYM BAŞKANI VE ÜYELERİ SUSMAYIN, YA ÇIKIP KONUŞUN, YA DA İSTİFA EDİP GİDİN

 

Diyelim ki tahmin ve analizlerimizde yanılıyoruz..

 

AYM Kararı hiçbir alicengiz mantığı olmadan, gerçekten Hukuk Devleti adına bu kararı verdi.

 

Bu kararı alan Hukuk Devletinin Yargı sisteminde ki en son çatı.. Günlerdir ağır şekilde eleştiriliyor.

 

Kararını Resmi gazetede bile yayınlatamıyor..

 

Şimdi AYM Başkanına ve Üyelerine soruyorum; “Sizlerin ve temsil ettiğiniz makamların hiç mi onuru yok? Var olduğunu düşünüyorsanız, susmayacaksınız, çıkıp; Hukuk Devleti adına aldığınızı ısrar ettiğiniz kararınızı niye savunmuyorsunuz, savunamıyorsunuz?

 

Yoksa FETÖ’cü damgası yemekten mi korkuyorsunuz?

 

Hukuk adına konuşmaktan korkup, çekiniyorsanız; o zaman derhal istifa edip, o makamları terk edin.

 

Susmazsınız artık, bakın günlerdir bu karar yüzünden Hukuk Devleti inancı, toplumda büyük bir yara almıştır.

 

Susmak; bu saatten sonra hakkınız değil.  


Bu Haber 247251 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
“SİZCE; ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?”
ALPER TAŞDELEN- CHP
1565
AMBER TÜRKMEN- AK Parti
1105

Toplam Oy:2670

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir