http://chpiktidarhareketi.com/
http://www.haber2000.com/
» ÜLKÜCÜ YAZARDAN, KILIÇDAROĞLU’NA “SAĞ KESİM” TEPKİSİ.. “KEMAL BEY, TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE, ÜLKÜCÜLERE, MUHAFAZAKÂRLARA ‘SAĞCI’ DİYEREK AĞIR HAKARET ETTİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ? YOLUNU ŞAŞIRMA ve İTHAL ADAY HUYUNDAN VAZ GEÇ. SAĞDAN NE SİZE NE DE BİZE FAYDA GELMEZ”

ÜLKÜCÜ YAZARDAN, KILIÇDAROĞLU’NA “SAĞ KESİM” TEPKİSİ.. “KEMAL BEY, TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE, ÜLKÜCÜLERE, MUHAFAZAKÂRLARA ‘SAĞCI’ DİYEREK AĞIR HAKARET ETTİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ? YOLUNU ŞAŞIRMA ve İTHAL ADAY HUYUNDAN VAZ GEÇ. SAĞDAN NE SİZE NE DE BİZE FAYDA GELMEZ”

CHP, Atatürk’ün kurduğu partidir. Atatürk ise ne Solcu dur, ne de sağcı.. Peki, CHP neden “sağ”dan medet umar hale geldi?
Paylas
ÜLKÜCÜ YAZARDAN, KILIÇDAROĞLU’NA “SAĞ KESİM” TEPKİSİ.. “KEMAL BEY, TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE, ÜLKÜCÜLERE, MUHAFAZAKÂRLARA ‘SAĞCI’ DİYEREK AĞIR HAKARET ETTİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ? YOLUNU ŞAŞIRMA ve İTHAL ADAY HUYUNDAN VAZ GEÇ. SAĞDAN NE SİZE NE DE BİZE FAYDA GELMEZ”
https://www.enameha.net/
Siyaset - 13 Ekim 2018, Cumartesi 10:50:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

CHP üst yönetimi yıllardır, her seçim yenilgisinden sonrasında, kendi aralarında tartışmaya başlarlar ama bir türlü “hastalığın” teşhisini koyamadıkları gibi, kendi kendilerine bir hastalık uydurup, bu hastalığa ilaç aramaya başlarlar..

 

Oysa ki meselenin sebebini belirlemek çok basit..

 

Bakın, CHP ne zaman Hükümet olamamaya başlamış?

 

Özellikle Atatürk’ün rahmetli olmasından sonra ki “Sol” ifadeleri ve Milliyetçi- Muhafazakar kesimlere karşı kullanılan hakaretler dolu sert ifadeler, çok kısa zaman içinde CHP’yi sadece Marksist- Leninist düşüncenin tekelinde kalmasına ve daha sonra da çeşitli fraksiyonlara ayrılmasına yol açmıştır..

 

Dolayısı ile 5 vakit namazını kılan, sakallı, türban takan, Türk milliyetçisi olan CHP’liler, hızlı şekilde CHP’yi terk etmiş, siyasi arenada oylarının önemli ölçüde kaybolmasına yol açmıştır..

 

Nedeni de çok açıktır..

 

Atatürk; Türkiye cumhuriyeti devletini kurduktan sonra “Ne mutlu Türk’üm diyene” işaretini vermekle Türk milliyetçiliği yolunu göstermiş ve hayatında da; ne sağcı, ne de solcu olmadığı gibi, bu izmlerin de hiçbir zaman savunuculuğunu yapmamıştır.

 

ATATÜRK .. Tersine okuyun; “TÜRKLERİN ATASI” ..

 

Atatürk bir Bozkurttur..

 

Bozkurt; Türklüğün, esarete boyun eğmeyen sembolüdür.

 

Atatürk; Başbuğların, Başbuğudur..

 

Yani; Türk milletin serdarı, önderidir..

 

SAYIN KILIÇDAROĞLU, “TÜRK MİLLİYETÇİLERİ, ÜLKÜCÜLER VE MUHAFAZAKÂRLAR ‘SAĞCI’ DEĞİLLERDİR”

 

Elbette ki şimdi ki CHP, 12 Eylül 1980 öncesinde ki CHP değildir, Türk Milliyetçilerine ve muhafazakârlara karşı takındığı sert tavırlarını terk etmiştir.

 

CHP’lilerin; 12 Eylül Askeri darbe öncesi “Faşist” diye hakaret edip, dışladıkları Ülkücüler, şimdi CHP’ye oy vermeye başlamışlardır..

 

Örneğin, hala Ülkücü yapıya sahip Türk milliyetçisi olan ben, kerhen de olsa “birlik adına” 24 Haziran seçimlerinde hem CHP’ye, hem de cumhurbaşkanı adayına Oy verdim.

 

Sayın Kılıçdaroğlu, size kısa bir siyasi duruş anısını aktaracağım ve sizlere ne mesaj vermek istediğimi çok iyi anlayacaksınız ve bazı söylemlerinizden de vaz geçeceğinizi umuyorum.

 

12 Eylül askeri darbesi olmuş, hepimizi kısa aralıklarla gözaltına alıp, günlerce işkencelerden sonra Mamak Askeri Cezaevi içinde ki bir alana götürüp, sıraya dizdiler..

 

Bir masa konulmuş, üzerinde de çok büyük bir defter var..

 

Sıralamada; Ülkücüler, Solcular ve diğer örgütlere mensupları karışık haldeler..

 

Bizleri Cezaevi koğuşlarına koyacaklar, asker kayıt yapıyor..

 

Yalnız kayıt yapan Asker, herkese sadece 2 soru soruyor.

 

Diyordu ki; “Sağcı mısın, solcu musun lan?”

 

Herkes tabi bir şeyler söyleyip, kaydını yaptırıp geçiyordu..

 

Sıra bana geldi.. Arkamda rahmetli ağabeyim ve kardeşim de var..

 

Asker bana sert bir şekilde sordu;

 

“Sağcı mısın, solcu musun lan”..

 

İster inanın, ister inanmayın Sayın Kılıçdaroğlu ..

 

Aynen şu cevabı verdim; “Ne sağcıyım, ne solcu. Ülkücü yapıya sahip Türk milliyetçisiyim”

 

Asker kızdı  ve “soruma cevap ver lan, Kars’tan Ülkücü mü çıkar, çıksa çıksa köpek çıkar” diye çıkıştı

 

Ben, kayıt yapan askerin sorusuna yine aynı şekilde cevap verince, asker tam anlamı ile çıldırdı ve bu kez tokatla, odun jopla vurarak bana sorusunu tam 21 kez tekrarladı ama ben asla “Sağcıyım” demedim..

 

Demedim ama asker beni deftere “Sağcı” diye kayıt etti..

 

Ve halen de bana “faşist”, “sağcı” diyenlere çok kızarım..

 

Ve bütün Ülkücüler, Türk milliyetçileri böyledir, bilesiniz..

 

Anladınız mı Sayın Kılçdaroğlu? Türk milliyetçileri, Ülkücüler hiç sağcı olmamıştır ve sağ ifadeli emperyalizme de hizmet etmezler..

 

Şimdi sizler, Atatürk’ün rahmetli olmasından sonra özellikle Bülent Ecevit dönemlerinde CHP’yi sola teslim etmişsiniz; milliyetçileri, muhafazakarları söylemlerinizle, tavırlarınızla uzaklaştırmışsınız..

 

Bu yüzden ya tamamen Sol çizgide kalıp faaliyet göstereceksiniz veya yeni bir yol çizerek, Atatürk’ün partisinde ne sol, ne de sağ ifadelerini kullanmadan, sadece Atatürk’ün birleştirici Türk milliyetçiliği anlayışını işleyeceksiniz..

 

“Atatürkçü’yüm” diyen herkes Türk milliyetçiliği ülküsü yolunu da benimsemekle mükelleftir.

 

Sayın Kılıçdaroğlu, şimdi siz çıkıp birkaç seçimdir, kendi tabirinizle “sağ” seçmene davet çağrısı yapıyorsunuz..

 

Sizin “sağ” diye ifade ettiğiniz kesimi; “Milliyetçiler, Ülkücüler, muhafazakarlar” olarak algıladığınızı da biliyorum..

 

Ama yanlış yoldasınız..

 

Siz; Türk milliyetçilerine, Ülkücülere, muhafazakarla “Sağcı” yakıştırmasını yaparak ağır hakaret ediyorsunuz..

 

Yani; gerçek Atatürkçülere “Sağcılığı” layık görüp, hakaret ediyorsunuz..

 

Ve bu anlayışla sağdan ithal adaylar alıp, oylarınızı yükseltme yoluna gidiyorsunuz..

 

Çok, çok yanlış yoldasınız Sayın Kılıçdaroğlu ..

 

Vaz geçin bu tür arayıştan .. Sağdan ne size ne de bu ülkeye yarar gelmez..

 

Eğer, çağrınıza uyup, menfaati icabı “sağcılığı” kabul edip, CHP’ye geliyor ise bil ki o kişi adam değildir.. Kıvırdaktır.

 

Bak bu konuda da size gündemden canlı bir örnek vereyim..

 

Bu tarif ettiğim, kıvırdak karakterlerden birisi de; şimdi hala Ankara’ya Büyükşehir adayı göstermek istediğiniz Mansur Yavaş’tır..

 

Yok mu CHP Ankara örgütleri içinde, Büyükşehir adayı olacak kişi?

 

Var, hem de çok var…

 

Kaybedersen de gerçek partilinle seçimi kaybet, seçim sonrası en azından vicdanen rahat olursunuz..

 

Parti yöneticilerine, milletvekillerinize tembihlerde bulunuyor, diyorsunuz ki; “Bu yerel seçimde sağın dili ile konuşup, hareket edeceksiniz”..

 

Böyle bir dil mi var Sayın Kılıçdaroğlu?

Bu ülkede herkes Türkçe konuşuyor, Türk gibi düşünüyor..

 

Bir yanlış taktiğinizi daha size hatırlatayım, belki bu yanlıştan hızlı şekilde vaz geçer, daha çok yerde seçim kazanırsınız..

 

Diyorsunuz ki; “biz halkla, seçmenle ittifak yapacağız”..

 

Çok güzel ama sizin merkezden atamalarınızla, seçmene aday dayatmalarınızla ne CHP’li seçmenle ne de halkla  ittifak  yapamazsınız, ne de gönül birliği oluşturamazsınız..

 

Hızlı bir şekilde karar alın ve her yerde, hakim denetiminde olacak ön seçim sandığını ortaya koyun.

 

CHP’li seçmen de kendi adayını seçmiş olsun, canla- başla çalışsın..

 

Öyle, sadece mikrofondan; “şurayı, burayı alacağız” demekle seçim kazanılmaz, kazanılmıyor Sayın Kılıçdaroğlu..

 

Seçim kazanmak istiyor iseniz; ahbap-çavuş ilişkilerini, hemşericilik kayırmalarını artık, kesinlikle terk etmelisiniz..

 

Ön seçimin alacağı zaman ise en fazla 15 gün.. Ne kaybedeceksiniz, merak ediyorum..


Bu Haber 209854 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir