http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ki rezaletleri açıklıyoruz.. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına hakaretler yağdıran kişi, şimdi Mansur’un sağ kolu? ASKİ’den, mahalle kabadayısı ağzı ile açıklama.. Ve ASKİ Genel Müdürüne soruyorum; “Siz robot musunuz?”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ki rezaletleri açıklıyoruz.. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına hakaretler yağdıran kişi, şimdi Mansur’un sağ kolu? ASKİ’den, mahalle kabadayısı ağzı ile açıklama.. Ve ASKİ Genel Müdürüne soruyorum; “Siz robot musunuz?”

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, su sayaç ihalesi yaptı.. Sayaçları da; diğer Büyükşehir Belediyelerin sayaç aldığı firmadan 40 Bin adet aldı. Lakin; alım fiyatı diğer Belediyelerden çok yüksekti.. Tabi, elbette ki medya veya kurumlar bu aykırı fiyatı eleştirdiler.. Lakin gelin görün ki cevaplarda ne rezaletler yaşandı ve peki bu rezil ağızla cevap açıklamasını yapan zat kimdi?
Paylas
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ki rezaletleri açıklıyoruz.. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına hakaretler yağdıran kişi, şimdi Mansur’un sağ kolu? ASKİ’den, mahalle kabadayısı ağzı ile açıklama.. Ve ASKİ Genel Müdürüne soruyorum; “Siz robot musunuz?”
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 28 Haziran 2021, Pazartesi 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

Belediyeler; devletin kurumlarıdır.. Buralarda görev yapan yöneticiler de devlet adabı ile hareket eder ve bu ahlakla yaptığı açıklamaları kamuoyuna duyururlar.

 

En çok ihaleler yapılan yerlerde Belediyelerdir.. Belediye Başkanı hangi siyasi partiye veya şimdi ki ifadeye göre hangi İttifaka mensup olursa, olsun; karşı rakipleri yapılan ihalelerle ilgili sorular sorarlar, eleştiriler yaparlar..

 

Demokrasi gereği haklarıdır.. Belediye yönetimi de bu soru ve eleştirilere medeni şekillerde cevaplar vererek, hesaplarını ortaya koyarlar.. Halka hesap veririler..

 

Gelin görün ki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bu devlet adabı inanın tamamen yerle bir olmuş durumda.. 

 

Meclis toplantılarında Mansur Yavaş’ın tavır ve hareketlerini videolarda izleyin, tam bir mafyavari çıkışlar sergiliyor, sert ifadeler kullanıyor, diğer meclis üyelerine söz vermiyor ve kabadayıca meydan okuyor..

 

Hele bir Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı var ki; bu zat, Mansur başkanına özenerek, haddini bilmeden çıkıp, O’na, buna meydan okuyor, hakaretler yağdırıyor ve çeşitli kabadayılıklar sergiliyor..

 

Bu zat’ın adı; Volkan Memduh Gültekin

 

Kimi bu zat? Aslında Gazetecilikten de yetişme değil.. Reklamcı.. Reklamcı olduğu içinde meslek ve makam adabını bilmediği için, kamuoyunda algılar yaratıp, Mansur başkanına yağdanlık yapıyor ama bir süre sonra bu yağlar yüzlerinden akıyor..

 

Değerli okuyucular…

 

Hani derler ya; “Delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu”.. İşte bu misal; İnternet Medyası çıktı, meslek adabı bozuldu, medya maymunları türedi..

 

İnternet Medyasından önce; yazılı ve görsel basında görevler yapmak, mesleğin okuludur..

 

Şimdi Haber veya makale yazmasını bilmeyenler, çıkıp bir İnternet Haber Sitesi açıyorlar ve kendilerine de hemen şu unvanı veriyorlar; “Araştırmacı Gazeteci ve Yazar”…

 

Sonra bu gibi zatlar bir kurumda da Basın Danışmanı olunca da, kendilerini mesleğin kralı zannediyorlar..

 

Evet.. Şimdi böyle bir zat, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Basın danışmanı olarak görev yapıyor..

 

Yani; Millet İttifakının, büyük ortağı CHP’li Belediye Başkanının olduğu Belediyede..

 

Bunu niye vurguluyorum?..

 

İşte bu kişi; 24 Haziran 2018 seçimleri sırasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Genel Merkez yönetimine, Twitter hesabından hakaretler yağdıran, Kılıçdaroğlu’na da “Artık koltuğu Muharrem İnce’ye bırak git” gibilerinden ayarlar veren kişi..

 

Bu kişinin Kılıçdaroğlu’na ve kurmaylarına salladığı hakaret ve verdiği ayarlar içerikli birkaç Twitter paylaşımını yazımın altına ekledim.. Kimse iftira falan zannetmesin.. 

 

İşe bakın… Kılıçdaroğlu’na hakaret edenler ve ayar verenler danışman oluyorlar..

 

Evet.. Şimdi CHP’den; RTÜK üyesi yapılan ve daha önceleri de CHP Basın Danışmanlığını yürüten Okan Konuralp’te, Hürriyet gazetesinde çalışırken Kılıçdaroğlu’na epeyce saydırmış ve “Yeter artık git” demişti..

 

Değerli okuyucular..

 

Şimdi gelelim rezaletin diğer ikinci ayağına.. Bu da bahsettiğimiz Basın danışmanı ile zincirleme alakalı..

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) bir Su sayacı ihalesi yaparak 40 bin adet sayaç aldı..

 

Bu sayaçları da; Türkiye’nin çeşitli Büyükşehir Belediyelerinin sayaç aldığı Baylan Ölçü Aletleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nden aldı..

 

Yalnız diğer Belediyelerin aldığı fiyatların üstünde aldı..

 

Örneğin, Aydın Büyükşehir Belediyesinin yine yakın tarihlerde 85.7 liraya aldığı sayacı, Ankara Büyükşehir 380.4 liraya almış..

 

Yine örneğin; Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 169 liraya aldığı sayacı, Ankara Büyükşehir 380 liraya almış..

 

Yine bazı Belediyelerle karşılaştığında aynı firmadan alınan sayaçları; Ankara Büyükşehir yüksek fiyata almış..

 

Bu çarpık fiyatları fark eden Beyaz Tv’de; haliyle ifade özgürlüğünü ve eleştiri hakkını kullanarak Mansur Yavaş ve ekibini eleştirip, bu yüksek alım fiyatları ile yaptığı 2 ihalede Kamuyu 25 milyon liralık zarara soktuğu dile getirmiş..

 

Diyelim ki; Beyaz Tv haksız eleştiri ve yanlış hesaplar yapmış..  

 

Ne yapacak ASKİ ve Genel Müdürü Erdoğan Öztürk?

 

Medeni bir şekilde cevaplarını verip, neden yanlış hesaplar yapıldığını ve neden sayaçları diğer belediyeden fazla fiyata aldığını yine medeni şekilde ortaya koyan teknik açıklamaları yapması lazım..

 

Bu zarar iddiasına ASKİ’den açıklama yapılıyor ama tam bir siyasi ağız ile hakaretlerle cevap veriyor..

 

Ve tabi ki Mahkeme tehditleri..

 

İşin ilginç tarafı; bu mahalle kabadayısı ağzı ile yapılan açıklama metnini, ASKİ Genel Müdürlüğü veya Genel Müdürü yapmış gözüküyor ama öyle değil..

 

Diyelim ki ASKİ kurumu yapmış..

 

Ne yapacak? Devlet Kurumu adabı ile cevaplar verecek, hesaplar ortaya koyacak..

 

Bakın ASKİ resmi sitesinde bu Sayaç ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamada neler diyor?

 

Nasıl kurulduğu ve kaynak aktarıldığı tüm kamuoyunca malum olan bir televizyon kanalında, ASKİ’nin aldığı sayaçlar başta olmak üzere yalan, kişilik haklarını ihlal eden, hakaret içerikli bilgilerle dolu açıklamalar yapılmıştır.

 

Ne hazindir ki, millet iradesinin net duruşuna rağmen bu tekneye binmekte ısrar eden, bu yalanlara alet olan, lağım siyasetinin peşine takılma alışkanlığından kurtulamayan kişiler de Başkanımız ve kurumumuz hakkında ipe sapa gelmez iddialar ve hakaretamiz açıklamalar yaparak aslında kendilerini küçük duruma düşürmüşlerdir”..

 

Bak, bak.. Yahu kardeşim siz Devlet Kurumusunuz, parti il veya ilçe teşkilatı değilsiniz..

 

Bu ne ağızlar? Lağım siyaseti diyorsunuz.. Asıl lağım siyaseti yapan sizsiniz… Niye düzgün, medeni şekilde sayaç hesaplarını hiçbir konuya girmeden ortaya koymuyorsunuz?

 

Ve siyasi kabadayı ağızları ile açıklama devam ediyor;

 

Sonuç olarak; Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın dediği gibi, “NAMUSLU BİR İNSAN BİR BİLDİĞİ VARSA DEDİKODU YAPMAZ, GİDER SAVCILIĞA VERİR.”

 

Ankara’da parsel, parsel hikâye yazanların bu tip ucuz numaralarla kendi dönemlerindeki zift yapının sorumluluklarından kaçmayı düşünmeleri yalnızca acizliktir

 

Ulan hıyarlar.. Bir medya organı haberi size göre dedikodu mu? Ne namus edebiyatları yapıyorsunuz? Medyanın görevi ne? Sizi ve yanlış işleriniz eleştirmek.. Niye gidip Savcılığa versin?

 

Sizin göreviniz; eğer cevap verecekseniz, medenice konuyu saptırmadan, artistlik yapamadan açıklık getireceksiniz..

 

Beyaz Tv; sizin yüksek fiyatla sayaç aldığınızı ve kamuyu 25 milyon zarara soktuğunuzu kamuoyuna aktarıyor, siz kalkıyor; namus, lağım, parsel, Mansur başkan edebiyetları ile ahkamlar kesiyorsunuz..

 

Bırakın bu ağızları.. Ha resmi sitenizde ki açıklamanız da sayaçları 380 liraya aldığınızı kabul ediyorsunuz ama neden bu fiyata aldığınızı da zaten açıklıyorsunuz..

 

Yok; uzaktan okuma özelliği varmış, yok; montaj ücreti eklenmiş falan- filan..

 

Olabilir de ama ASKİ; siyaset, hakaret, kabadayılık senin işin değil.. Haddini ve konumunu bil..

 

Ha gelelim bu açıklama dizelerine.. Bu açıklama üslubu ne ASKİ kurumunun ne de Genel Müdürünün değil..

 

Bu mahalle kabadayısı ağzı ile yapılan cevabi açıklama Mansur başkanın o meşhur yalaka danışmanının mektubu..

 

Tıpkı gazetelere gönderdiği algı yaratıcı matbu haber metinleri gibi yazıp, göndermiş ASKİ Genel Müdürüne, O’da çaresiz ASKİ sitesine bu rezalet açıklamayı koymuş..

 

ASKİ Genel Müdür Erdoğan Öztürk ne yapıyor?

 

ASKİ açıklaması diye Twitter’a konulan bu paçavrayı, retvetleyip paylaşıyor..

 

Şimdi bende o koskoca ASKİ’nin Genel Müdürüne soruyorum;

 

“Kardeşim sen robot musun, yoksa emanetçi misin?”

 

Senim teknik ifadelerle açıklama, cevap verme kabiliyetin yok mu?

 

Yok eğer, bu açıklama metni benimdir diyorsan, sen Genel Müdür değil, sen ancak ANFA’da güvenlik görevlisi olursun, Mansur başkanını koruma görevi yaparsın..    

 

Son cümlem.. Sizlere kötü haberim var.. Melih Gökçek diyor ki;

 

“Söylenenler; yeni belgelerle aksi ispat edilir ise bu cevabı bildiri metnini hazırlayanlar, Kızılay’da etek giyip, gezer misiniz? Hadi bir bildiride bunun için yazıp, yayınlasanıza”

 

İŞTE MANSUR YAVAŞ'IN ŞİMDİ Kİ BASIN DANIŞMANININ, KILIÇDAROĞLU VE CHP YÖNETİMİNE SALLADIĞI HAKARET TWEETLERİ

Bir bir veya daha fazla kişi ve yazı görseli ola<a title=bilir" />


Bu Haber 60941 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir