https://twitter.com/sinanaaygun
http://erikelhukuk.com/
» CHP; ANKARA’DA BATTIKÇA, BATIYOR.. Ankara İl Örgütünde, Faşizan işlem rezaleti.. En başarılı İlçe Başkanı, İl Başkanını eleştirdi diye, görevden alma ve ihraç etme kararı aldılar..

CHP; ANKARA’DA BATTIKÇA, BATIYOR.. Ankara İl Örgütünde, Faşizan işlem rezaleti.. En başarılı İlçe Başkanı, İl Başkanını eleştirdi diye, görevden alma ve ihraç etme kararı aldılar..

CHP Ankara ilçe örgütlerinin en başarılı Başkanı olan, Etimesgut Başkanı Onur Öktem, yayınladığı açık mektupta, partisinin ilerlemesi için öneriler sıralarken, “Karşımızda maalesef yönetilmeyen bir İl örgütü gerçeği var” diyerek İl başkanını eleştirmesinin hemen ardından, İl yönetimi tarafından; İlçe Başkanının görevden alınması ve partiden ihraç edilmesi kararı aldılar..
Paylas
CHP; ANKARA’DA BATTIKÇA, BATIYOR..  Ankara İl Örgütünde, Faşizan işlem rezaleti.. En başarılı İlçe Başkanı, İl Başkanını eleştirdi diye, görevden alma ve ihraç etme kararı aldılar..
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 06 Nisan 2021, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

DEĞERLİ OKUYUCULAR..

 

Bir kez daha yazıyorum.. Daha doğrusu bana bunu defalarca yazmak zorunda bıraktırıyorlar..

 

Ben CHP’li değil.. Ülkücüyüm ama CHP Ankara İl Başkanından daha çok CHP’yi destekler ve korurum..

 

Yarında seçim olsa, Oyum CHP’nin dir..

 

Bunu yakınımda ki her CHP’li de net olarak biliyor..

 

Haa birileri sık, sık benim CHP içinde ki yanlışlıkları ikaz etme yazılarımı bozgunculuk olarak nitelendiriyorlar..

 

Böyle bir niyeti ve amacı olanda şerefsizdir..

 

Bunları niye yazımın konusundan önce vurguladım?

 

Çünkü; CHP Ankara’da yine tam bir rezalet yaşandı, Faşizan işlem ile en başarılı genç ilçe Başkanının görevden alınması ve partiden kesin olarak ihraç edilmesi kararı alındı..

 

Hem de acelece yapılan aynı toplantıda..

 

CHP Ankara il yönetimi tarafından acelece görevden alınması ve partiden ihraç edilmesi yönünde hakkında karar alınan İlçe Başkanı kim?

 

Etimesgut İlçesinin, 35 yaşında ki çalışkan başkanı Onur Öktem..

 

Onur Öktem 19 yıldır CHP’nin iktidara varması yönünde aktif çalışmalar yapan bir isim..    

 

CHP’nin Etimesgut’ta üye sayısını yükselten isim..

 

Yapılan ilçe kongresinde karşısına, Ankaralı olamayan bir milletvekilinin kardeşini aday olarak dikmelerine ve İl başkanının da destek vermesine rağmen, parti tabanı tarafından Başkan seçtirilen bir genç isim..

 

Şimdi diyeceksiniz ki; “Yahu bu kadar başarılı ve parti tabanı tarafından sevilip, desteklenen bir Başkanı neden görevden alıp, ihraç ederler?”..

 

Maalesef bu Faşizan işlemi; önceki akşam gerçekleştirilen toplantıda  gerçekleştirdiler..

 

Evet… Yapılan toplantıda; 29 yöneticiden, 28’i Etimesgut ilçe Başkanı Onur Öktem’in görevden alınması ve 21 üye de partiden kesin ihraç edilmesi yönünde oy kullandılar..

 

Peki, gerekçe ne?

 

Biliyorsunuz… CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı..

 

Peki, seçimi kazanmada en aktif rol oynayan gençliğe ve kadınlara sahip çıkıldı mı?

 

Çıkılmadı ..

 

Üniversite Mezunu işsiz gençler tabi ki İlçe Başkanlarının kapısına dayanacaklar..

 

İlçe Başkanları da haliyle bu talepleri, İl başkanına iletecekler ..

 

İl Başkanı da bu taleplere karşısında etkisiz ve yetkisiz kaldığı gibi, göndermek istediği ilçe başkanına olumsuz tavırlar sergilerse, işte o zaman ipler kopar, sabırlar taşar..

 

Haa şunu da vurgulayayım..  İl başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, aylar önce seçilmesine rağmen, bildiğim kadar şu ana kadar ilçe başkanları ile toplantı gerçekleştirmedi..

 

Şimdi siz, AKP iktidarını ve Erdoğan’ı “tek adam rejimi, eleştirilere tahammül edemiyor, baskıcı rejim” diye eleştireceksiniz, sonra da kalkıp bir ilçe başkanının;

 

“Aman dikkat edin, Ankara’da partimiz iyiye gitmiyor, taban ilkelerimize ve kendilerine sahip çıkılmasını istiyor” diye uyardıktan sonra;

 

Ülkenin gerçekleri noktasında halkımızı örgütleyip sokakları aşkla sahiplenirken kabuk bağlaması zor olan yaralarımızın da daha fazla kanatılmasına müsaade edemeyiz.

 

Ankara İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı örgütümüzün kabul etmeyeceği eylem ve söylemlerle canımızı yakmıştır. Bizler ağzımızdan çıkan sözün esiri oluruz.

 

Tutsak olmayan, özgürlüğünü elinde tutan kararlı ve ilkeli bir örgütün söylemleri ve adımları sadece kendi sınırları içerisinde olmamalı.

 

Bugün canı yanan canlarımızın sesi olmak sol yanımıza olan aşkımızdandır. Bedel ödenecekse de bu bedeli ödemekten onur duyarım. Hal böyleyken YÖNETİLEMEYEN ANKARA İL ÖRGÜTÜ gerçeği karşımızda durmaktadır” diye sitem etmesini;

 

İl başkanına ve örgütüne hakaret olarak nitelendirip, bahane ile alelacele toplanıp, sizi kongrede alt eden ilçe başkanı hakkında görevden alma ve ihraç etme kararı alacaksınız..

 

Bu eleştiriye tahammülsüzlüktür, açıkça Faşizan tavırdır..

 

Siz; Başbuğların Başbuğu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bu yüce millete armağan ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP), Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da Birinci parti yapamayacaksınız, sonrada Birinci parti olma önerilerini getiren İlçe Başkanı görevden alacaksınız, bu da yetmiyor, gençliğini verdiği partisi CHP’den ihraç edeceksiniz..

 

Bu mu sizlerin demokratlığı, Cumhuriyet anlayışınız?

 

Hakkında görevden alınma ve ihraç edilme kararı alınan İlçe Başkanı Onur Öktem, sabrı taşınca Sosyal medya hesabından partililere hitaben bir açık mektup yazıp, sitemlerini dile getiriyor ve

 

“Genel Başkanımız bizim kırmızıçizgimizdir, ittifakı ayakta tutmak için ne kadar zor bir görev üstlendiği bilincindeyiz” vurgusu yapıyor..

 

Eyy İl Başkanı ve etrafında ki yöneticiler.. Siz bu başarılı genç ilçe Başkanını neden çağırıp, dertlerini dinleyip, istemlerine çare getirmediğiniz gibi, yangından mal kaçırırız gibi, görevden alma ve ihraç kararı alıyorsunuz..

 

Size ve adayınıza kaybettirdiği Etimesgut ilçe kongresinin intikamını mı alıyorsunuz?

 

Bu ne kin?

 

Evet.. Cumhuriyetin Başkent’inde; birinci parti olmanız gerekirken gün geçtikçe , sergilediğiniz bu intikamcı, irade tanımaz tavırlarınız ile battıkça, batıyorsunuz..

 

Şimdi İl başkanı Sayın Akıllı ve yönetimi aldıkları bu kararı Genel Merkeze sunacaklar..

 

Merak ediyorum, Genel Merkez bu intikamcı ve faşizan işlemi onaylayacak mı?

 

Sanmıyorum… Onaylarsa, CHP’nin Ankara’da çöküşünü hızlandırırlar..

 

Peki, Etimesgut CHP İlçe Başkanı Onur Öktem; yazdığı açık mektupta neleri dile getirdi?

 

İşte o sitemkar mektubun tam metni..

 

Takdir .. İradenin esas sahibi CHP tabanındır..

 

 “Kurtuluşun ve kuruluşun örgütü olan ailem,

 

Tek adam rejiminin ekonomik, siyasi ve sosyal alanlarda yol açtığı tahribatlar ortadadır. Yasaları rafa kaldırıp, denge ve denetleme mekanizmalarını ortadan kaldırarak yönetilemez hale getirdikleri ülkede iktidar baskıcı ve ayrıştırıcı yöntemlere bel bağlamış durumdadır.

 

Bu koşullarda ülkemiz geleceği açısından oluşacak tehditler karşısında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu son derece sorumlu bir siyasi önderliği, sabırla ve kılı kırk yaran bir titizlikle yürütmektedir.

 

Ülkemizin mevcut gerçekliği, farklı siyasi anlayışları bir araya getirecek, kapsayıcı ve kucaklayıcı bir ittifak siyasetini bir anlamda gerekli kılıyor. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu ve ittifakla birlikte partimizi de büyüten İttifak siyaseti günümüz koşullarında en rasyonel yoldur.

 

İttifak siyasetinin başarısı, ortaklaştırılan hedefler doğrultusunda; ayrıştırıcı dilden sakınan, farklı düşünce ve değerlere saygılı ve karşılıklı anlayışa dayalı bir zeminin oluşturulmasından geçiyor.

 

Ancak ittifakın diğer unsurlarının hassasiyetlerine özen gösterirken, bizi biz yapan değerlerimiz, dünya görüşümüz, tarihimiz, ilkelerimiz ve hassasiyetlerimiz göz ardı edilmemelidir.

 

İlçe Başkanı olarak görevim partimin programını savunmaktır. Üyelerimize, ilkelerimize ve değerlerimize karşı sorumluluğumuz var.  Bu doğrultuda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve ittifakın devamlılığı kırmızıçizgimiz olduğu kadar örgütümün kanayan yaraları da bizim ta kendimizdir.

 

Örgütümüz ülkemizin geleceği için atılan her adımı fedakârca desteklemektedir. Bu süreç yaşanırken biz yöneticilere düşen önemli görevler vardır. Ülkenin gerçekleri noktasında halkımızı örgütleyip sokakları aşkla sahiplenirken kabuk bağlaması zor olan yaralarımızın da daha fazla kanatılmasına müsaade edemeyiz.

 

Ankara İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı örgütümüzün kabul etmeyeceği eylem ve söylemlerle canımızı yakmıştır. Bizler ağzımızdan çıkan sözün esiri oluruz. Tutsak olmayan, özgürlüğünü elinde tutan kararlı ve ilkeli bir örgütün söylemleri ve adımları sadece kendi sınırları içerisinde olmamalı.

 

Bugün canı yanan canlarımızın sesi olmak sol yanımıza olan aşkımızdandır. Bedel ödenecekse de bu bedeli ödemekten onur duyarım. Hal böyleyken YÖNETİLEMEYEN ANKARA İL ÖRGÜTÜ gerçeği karşımızda durmaktadır.

 

Bugün kendisi gibi düşünmeyenleri itibarsızlaştırma çabasına giren hükümetle mücadelenin daha etkin olabilmesi İl Örgütlerinin doğru yönetilmesiyle mümkün olur.

 

Ailemizin içinde çözüme kavuşturmamız gereken sorunları iletişim kanallarının kapatılması sonucu açık mektup haline getirmek zorunda kalmamızdan dolayı üzgünüz. Lakin unutmamalıyız ki sorunları görmezlikten gelmek daha ciddi sorunları doğuracaktır.

 

Her şeye rağmen gülümseyin. Güneş yarın yeniden doğacak.

Örgütlü mücadelemiz var olsun”…

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'GÖREVDEN ALIYORLAR ONUR <a title=CHP ÖKTEM HER KESİMDE CHP AKTİVİTESİNİ SAĞLAYAN BAŞKANI' görseli olabilir" />


Bu Haber 187618 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir