http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» SİNAN AYGÜN’DEN, MANSUR YAVAŞ’a SON 3 DARBE. “Tespit Ettik” dediğiniz 150 FETÖ Projesi İmar dosyaları nerede? VE 25 Milyon lira pazarlığında Mansur Yavaş’ın itiraf videoları.. Bizimde; Cumhurbaşkanlığı ile İçişleri, Adalet ve Çevre Bakanlarına çağrımız var

SİNAN AYGÜN’DEN, MANSUR YAVAŞ’a SON 3 DARBE. “Tespit Ettik” dediğiniz 150 FETÖ Projesi İmar dosyaları nerede? VE 25 Milyon lira pazarlığında Mansur Yavaş’ın itiraf videoları.. Bizimde; Cumhurbaşkanlığı ile İçişleri, Adalet ve Çevre Bakanlarına çağrımız var

Ankara’da ruhsatı olmasına rağmen 29. Katında yapımı durdurulan ve Mansur Yavaş tarafından “Kaçak yapı, yıkılacak” diye ifadeler sarf edilen TOGO Kuleleri ile ilgili çok önemli gelişmeler ve sonuçlar var.. Kulelerin inşaat sahibi Sinan Aygün’den; Mansur Yavaş’ı derinden sarsacak ve tüm işlemlerini alt-üst edecek son 3 darbe.. Bakın; neler olacak, neler?
Paylas
SİNAN AYGÜN’DEN, MANSUR YAVAŞ’a SON 3 DARBE. “Tespit Ettik” dediğiniz 150 FETÖ Projesi İmar dosyaları nerede? VE 25 Milyon lira pazarlığında Mansur Yavaş’ın itiraf videoları.. Bizimde; Cumhurbaşkanlığı ile İçişleri, Adalet ve Çevre Bakanlarına çağrımız var
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 22 Mayıs 2021, Cumartesi 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

Ankara’da ki TOGO kuleleri inşaatının sahibi ve CHP eski Ankara milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında ki tartışmaları ve yargı konularını artık hepimiz biliyoruz..

 

Dikkat edin.. “Ankara Büyükşehir Belediyesi” demiyorum, Mansur Yavaş ismini zikrediyorum..

 

Bakınız; Cumhuriyetin Başkenti Ankara’nın tam göbeğinde; inşaatları 29. Katta durdurulan ve tam 18 aydır hiçbir işlem yapılmadan bekletilen bir milli servet var..

 

Hem de Hukuk devletinde yaşanıyor bu garabet..

 

Mansur Yavaş ekibinin, Sinan Aygün’den “25 milyon lira okul parası” isteme adı altında yapılan pazarlık sürecinde, toplum ve Hukuk ahlakına aykırı çok şeyler yaşandı..

 

Evet.. Sinan Aygün; Kuleler projesini Belediyeye sunarken, eğitime katı düşüncesiyle bir okul yapacağını belirtmişti.

 

Fakat inşaatlar 29. Katına gelinceye kadar da 2 kez Mansur Yavaş’ın başkanlığında ki İmar ekipleri gelerek;

 

“İnşaat yapımı projeye ve ruhsata uygundur, herhangi bir görüntü kirliliğine neden olmuyor” şeklinde denetim raporları tutmasına rağmen, şimdilerde ısrarla “bu inşaatlar kaçak yapı, yıkacağız” diye naralar atılıyor.. 

 

Bu naraları ekranlarda kim atıyor? Ankara Büyükşehir belediyesinin tüzel kişiliği değil, Mansur Yavaş ve etrafında ki üç-beş pazarlık ekibi..

 

Sinan Aygün’den resmen para koparmak adına 25 milyon lira “okul yapımı” sözünü istismar ederek açıkça haraç almak istediler..

 

Sina Aygün’de; “Tamam, okul yaparım arkadaş ama bir okul 25 milyon liraya çıkmaz, siz yerini gösterin ben yapayım.. Kabul etmiyorsanız ben kimseye haraç vermem” rest çektikten sonra, yeni pazarlıklar yapılmaya başlanıldı..

 

Mansur Yavaş ne dedi? “vallahi benim böyle pazarlıklardan haberim yok” dedi mi? Dedi..

 

Şimdi telefon konuşmalarının kayıtları Savcılıkta.. Meclis Üyesi Haydar Demir, Sinan Aygün ile yaptığı her telefon konuşmasında "Mansur Başkan” ile görüştüğünü ve düşüncelerini aktarıyor..

 

Kaçış yok… Kayıt ortada..

 

Şimdi sıkı durun..

 

Şimdilerde; “Hukuk ne diyor ise onu uygularız, yıkacağız, kaçak inşaat var” diye ekranlarda ahkâmlar kesen kim?

 

Mansur Yavaş..  

 

Şimdi gelin Mansur Yavaş’ın olayların ilk başladığı zamanlarda bazı tv’lerde yaptığı; 25 milyon lira pazarlığı ile ilgili yapıtığı değerlendirme konuşmasının videosunu dinleyin..

 

Daha doğrusu itiraf ettiği videolar… Linkini veriyorum.. Sizlerde tıklayıp, dinleyin ve sadece Allah için yorumunuzu yapın..

 

İftira atmıyoruz.. Mansur Yavaş’ın kendi sesi… 

 

Mansur başkan özetle ekranlarda şöyle diyor;

 

Sinan Aygün bey projesini verdiğinde okul yapmayı taahhüt etmiş zaten ama şimdi bir oran uyuşmazlığı var.. Bunun tartışması yapılıyor.. Bu inşaatlarda imar artışları ile elde edilen rant var… Eee şimdi sen 100 milyon rant elde edeceksin ama okula 1 milyon lira vereceksin.. Olmaz.. Yani, bizim arkadaşlarla, Sinan Aygün arasında para oranı  uyuşmazlığı var..

 

Bende dedim ki; ‘4 tane grup başkan vekili gelsin, oturup, şeffaf bir şekilde pazarlık yapsınlar ve oranı belirlesinler.. Konu kapansın.. Yoksa belediye meclisi verdiği imarı geride alabilir”..

 

Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve Allah için değerlendirin..

 

Ne diyor Mansur başkan.. ‘1 milyon olmaz kardeş, çık yukarı. Sen bizimle anlaşamıyorsan bütün partilerin meclis grup başkanları bir arya gelip rakam belirlesinler, konu kapansın”…

 

Ve sonunda da tehdidini ekliyor…

 

“Yoksa meclis verdiği imarı geri de alabilir” ..

 

İşte dediği oldu..

 

Sinan Aygün 25 milyon haracı vermedi, meclis verilen imarı hakkını ve ruhsatı yok sayıp, tehdit ediyor.. Yıkacağız diyor..

 

Hani; “Hukuk ne diyor ise o idi?”

 

Değerli okuyucular..

 

İnanın Sinan Aygün o pazarlık anlarında; 25 veya 20 milyon lira vermiş olsa idi; şimdi ruhsat verdikleri inşaata “kaçak” çamuru atmayacakları..

 

Kesin mi? Kesin.. Bakın biraz sonra buna benzer tam 150 proje örneğini yazacağım..

 

İŞTE MANSUR BAŞKANIN O KONUŞMALARININ VİDEO LİNKLERİ.. TIKLAYIN, DİNLEYİN

 

https://twitter.com/i/status/1394563017816387590

 

Görülmektedir ki; Hukuk değil, Mansur Yavaş ve ekibinin şahsi tavırları konuşuyor, karar alıyorlar.. Mağduriyetlere sebebiyet veriyorlar..

 

Şimdi, Sinan Aygün kendisine bu mağduriyet yaşatıldığı için Büyükşehir belediyesine; 12 aylık mağduriyeti adına  40 milyon liralık maddi tazminat davası açtı..

 

GELELİM MANSUR YAVAŞ VE MEŞHUR BELEDİYE MECLİS ÜYESİNİN İŞLEDİĞİ BÜYÜK SUÇLARA..

 

Evet.. Gelelim yine Mansur Yavaş ve meşhur meclis üyesi Ertan Işık’ın birçok tv kanallarında kestikleri; “temiz eller” ahkamına..

 

Bu konuşmalarında video linklerini ekleyeceğim, sizler tıklayıp, kendi seslerinden dinleyeceksiniz..

 

İnanıyorum ki sizlerde bunların yüzlerine taktıkları sözde; “demokrat, temiz, şeffaf siyasetçi” maskelerini çekip, düşüreceksiniz..

 

Ve insanın aklına çok, çok şeyler geliyor..

 

Bakın Mansur Başkan iki tv’de şöyle diyor;

 

Şimdi bizim elimizde 80 dosya var, aslında fazla.. Meclis üyesi arkadaşımız Ertan Işık’ın tespitleriyle 150 tane FETÖ’ye finans desteği sağlayan ve imar artışı elde eden proje var.. Yani; verilen imar oranlarının çok üstünde inşaat yapmışlar.. Bizde bunlar hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulanacağız”…. 

 

O meşhur Meclis üyesi de bir başka tv kanalında şöyle diyor..

 

Gökçek döneminde imar artışı alıp, FETÖ’ye finans desteği verdiklerini tespit ettiğimiz 150 imar projesi var.. Eğer gerçekten FETÖ ile mücadele edeceksek, ucu da kimlere dokunacaksa ve kim ne bedel ödeyecekse ödesin, bunun hesabını yargıda soracağız.. Soru önergesi verdik ve dosyalar teftişe gitti”.. 

 

Bak, bak… Yahu siz kimsin, eğer böyle projeler var ise ilgili bakanlıklara bildirirsiniz, gereği Hukuken yapılır..

 

Ama dikkat edin.. Ekranlarda; bu 150 dosyaları ve Savcılığa verileceğini dillendiriyorlar..

 

Sonra ne oldu? 150 FETÖ imar projesi Savcılığa verildi mi?

 

Hayır… Bir iddiaya göre bu 150 dosyadan sadece 24’ü hakkında sadece işlem yapılmış…

 

Peki, ne oldu; ahkâmlar kestikleri bu FETÖ projelerine?

 

Eee şimdi tabi sıra Sinan Aygün’de..

 

Sinan Aygün, twitter hesabından Mansur Yavaş ve ekibine karşı başlattığı bombardıman atışlarında soruyor;

 

“150 FETÖ projesi nerede? Ne oldu? Sonuç; sıfır”

 

Ve Mansur Yavaş’ın pazarlığın içinde olduğunu gösteren videolarını da yayınlayarak..

 

İŞTE MANSUR BAŞKAN VE MECLİS ÜYESİ IŞIK’IN “TESPİT ETTİK” DEDİKLERİ 150 FETÖ PROJESİ KONUŞMALARININ VİDEO LİNKİ…

 

TIKLAYIN.. SİZDE DİNLEYİN..

https://twitter.com/i/status/1394198887242534913

 

Ve tabi sizde sorun.. “Yahu arkadaş kendiniz ‘tespit ettik’ diyorsunuz, peki ne yaptınız, varsa işlem sonucunuz açıklayın”..

 

Tabi insanın aklına; Mansur başkan ve ekibinin, Sinan Aygün ile yapılan pazarlık geliyor…

 

Acaba bu 150 dosya sahibi ile de görüşülüp, “Bak meclis verdiği imar hakkını da geri almasını bilir. Savcılık var”  sıkıştırılması yapılarak, sonuca mı varıldı?

 

Tabi bu kirli oyun çok yakında ortaya çıkacak..

 

Nasıl çıkacak?..

 

Sinan Aygün bu itiraf videoları ile birlikte Mansur Yavaş ve adı geçen meclis üyeleri hakkında Pazartesi günü suç duyurunda bulunacak..

 

Yani; yolun sonuna gelindi diye biliriz.. Mansur başkan ve ekibinin kaçışı yok.. İtiraf içerikli videolar ve ses kayıtları artık Savcılıkta…

 

Evet.. Sinan Aygün; Mansur Yavaş ve ekibini derinden sarsacak ve hatta mahkum ettirecek son darbelerini indirdi..

 

Peki; Kule inşaatlarının durumu ne olacak?

 

İşte bizde bunun hakkaniyetle sonuçlanması adına; Cumhurbaşkanlığı ile Çevre, Adalet ve İçişleri bakanlıklarına çağrı yaprak; konu ile uzman ekiplerini kule inşaatlarına göndererek, resmi belgeleri inceleyip, bu mağduriyete ve adaletsizliklere “dur” demelerini Ankaralılar adına bekliyoruz.

Bir 2 kişi görseli olabilir


Bu Haber 58943 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir