http://www.haber2000.com
» “A. K. YARGITAY’ı TİCARETHANEYE ÇEVİRDİK”.. Bunu diyen KİM Mİ? BENİ ve ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’i ŞİKAYET EDİP, HAKKIMDA ARANMALAR ÇIKARTTIRAN, CEZA VERDİRTEN, TAZMİNAT DAVASI AÇAN SAVCI MUHSİN ÜLKER.. RÜŞVETTEN GÖREVDEN ATILDI

“A. K. YARGITAY’ı TİCARETHANEYE ÇEVİRDİK”.. Bunu diyen KİM Mİ? BENİ ve ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’i ŞİKAYET EDİP, HAKKIMDA ARANMALAR ÇIKARTTIRAN, CEZA VERDİRTEN, TAZMİNAT DAVASI AÇAN SAVCI MUHSİN ÜLKER.. RÜŞVETTEN GÖREVDEN ATILDI

Haber Sitemizin İmtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk) ile Ergenekon Davalarının Avukatı Yusuf Erikel hakkında “Bana FETÖ Savcı dediler” diye ceza ve tazminat davaları açıp, adliyedeki arkadaşlarına yargılatıp, ceza verdirten ve Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk) hakkında aranmalar çıkarttıran Gümüşhane Savcısı Muhsin Ülker, atandığı Yargıtay Hakimliğinden, “Rüşvetler aldığı” için, HSK tarafından görevden atıldı. Ve rüşvet aracısı ile yazışmaları ortaya çıktı; “a.k Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik” diye de yazdığı tespit edildi..
Paylas
“A. K. YARGITAY’ı TİCARETHANEYE ÇEVİRDİK”.. Bunu diyen KİM Mİ? BENİ ve ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’i ŞİKAYET EDİP, HAKKIMDA ARANMALAR ÇIKARTTIRAN, CEZA VERDİRTEN, TAZMİNAT DAVASI AÇAN SAVCI MUHSİN ÜLKER.. RÜŞVETTEN GÖREVDEN ATILDI
Güncel - 01 Kasım 2022, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK 

(Cafer Uğurluyazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular…

 

Geçen yıllarda; Ergenekon davaları Avukatı ve FETÖ kumpasları sonucu uzun süre Silivri Cezaevi’nde yatan ve burada kahrından Kanser olan Av. Yusuf Erikel, bir dava duruşması için Gümüşhane Adliyesine gitmişti.

 

Av. Yusuf Erikel; adliye koridorunda birisi ile sohbet ederken, FETÖ üyesi olmaktan KHK ile görevden alınan Hakim ve Savcılara “bunlar FETÖ piçleri” demişti.

 

Av. Yusuf Erikel’in bu ifadelerini duyan Savcı Muhsin Ülker, Av. Yusuf Erikel’e hışımla;

 

“Gel bakalım. Daha suçlu oldukları mahkeme kararı ile onanmamış meslektaşlarımıza sen nasıl hakaret edersin?” diye çıkışarak, orada ki adli görevlilere, Av. Yusuf Erikel’in, Hakim ve Savcılara hakaret ettiği şeklinde zabıt tutturmuştu.

 

Yetmedi.. Tutturduğu bu zaptı Adalet Bakanlığına göndererek,  Av. Yusuf Erikel hakkında soruşturma izni talep etti.

 

Savcı Muhsin Ülker’in bu fevri ve kuşkulu tavırları üzerine;

 

Ben de, “FETÖ’cülere küfür, zoruna mı gitti Savcı bey?” başlık Haber yazdığım gibi,

 

Av. Yusuf Erikel’de yazılarla Cumhurbaşkanlığını, Adalet Bakanlığı ile Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunu uyararak;

 

“Halen Adliyelerde maskelerle saklanan kripto FETÖ’cüler olabilir” demişti..

 

Değerli okuyucular…

 

Biliyorsunuz Gümüşhane küçük bir ilimiz. Adliyesinde görev yapan Savcı ve Hakim de çok az sayıda..

 

SAVCININ KURNAZLIKLARI

 

Bunun üzerine Savcı Muhsin Ülker, banim yazdığım Haberi gerekçe göstererek,  benim hakkımda Gümüşhane Savcılığına suç duyurunda bulunarak;

 

“Haber2000.com Haber Sitesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk), bana ‘FETÖ’cü Savcı, FETÖ’ye hizmet ediyor’ diye yazarak hakaret etti” iddiasıyla Asliye Ceza Mahkemesine dava açtırdı.

 

Aynı suçlamalarla Av. Yusuf Erikel hakkında da dava açtırdı.

 

Yani bizi; davalı olduğumuz Savcı Muhsin Ülker’in adliyede birlikte görev yaptığı Savcı ve Hakim arkadaşları  yargılamaya başladılar..

 

İtiraz edip uyardık ama dinlemediler..

 

Ve bir süre sonra infaz savcılığına yazı yazıp, aranmamı çıkardılar..

 

Bunun üzerine bir süre sonra da bizzat ben Ankara Adliyesi infaz bürosuna giderek ifademi verip, serbest kaldım..

 

Tabi o sıralarda Yargıtay’da hala birçok FETÖ’cü Savcı ve Hâkimlerin saklanıp görev yaptıkları ile dava dosyaları içinde FETÖ borsası kurulduğu, dosyaların para karşılığı ile sonuçlandırdığı iddiaları, kamuoyunda alenen konuşulup, tartışılıyordu..

 

O da ne?

 

Bir baktım bizi şikayet eden Savcı Muhsin Ülker, haberimizden kısa bir süre sonra; Yargıtay’a tetkik Hakimi olarak atandı..

 

Ve Savcı Muhsin’in kurnazlığına bakın..

 

Bizim hakkımızda Gümüşhane Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtırıp, arkadaşlarına bizi teslim eden Savcı Muhsin Ülker, kendisi Ankara’da, Yargıtay’da ki Hakimlik nüfusunu kullanacağını düşünerek,

 

Benim ve Av. Yusuf Erikel hakkında aynı zamanda Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesinde; 25 Bin liralık tazminat davası açtı..

 

Yani işine geldiği bölgelerde kurnazlıkla davalar açtı..

 

Ve benim Gümüşhane Asliye Ceza Mahkemesinde ki yargılamam sonucunda; bana Savcıya hakaretten 10 ay Hapis cezası verdiler.

 

Bu hapis cezam; 5 Bin 300 lira para cezasına dönüştürülerek, cezam ertelendi.

 

Tabi bize açtığı tazminat davası Ankara’da devam ediyor..

 

Ve yine polis telefonları, mahkeme giderlerini bana ödettirme..

 

VE BOMBA PATLADI.. BENİM VE ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’in UYARI İKAZLARINI DUYMAYIP, GÖZARDI EDEN HAKİM VE SAVCILAR KURULU; BU KURNAZ SAVCI MUHSİN ÜLKER’i RÜŞVETLER ALMASINI YAKALAYIP, GÖREVDEN ATTILAR..

 

Ve İşte o görevden alma operasyonu…

 

“A. K. YARGITAY’ı TİCARETHANEYE ÇEVİRDİK”..

 

Yargıtay tetkik hakimi Muhsin Ülker’e;  FETÖ borsası davası açıldı ve meslekten ihraç edildi..

 

Hazırlanan iddianamede; “görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti” ile suçlanan eski Savcı, Yargıtay Hakimi Muhsin Ülker’in, rüşvet aracısına bir yazışmasında,

 

“a.k Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik” diye küfürlü yazmasına da yer verildi

 

İstanbul’da FETÖ borsası iddiaları nedeniyle meslekten ihraç edilen savcılar Lütfi Karabacak ve İsmet Bozkurt hakkındaki davada ismi geçen; Gümüşhane eski Savcısı olan Yargıtay Tetkik Hakimi Muhsin Ülker hakkında dava açıldı.

 

Dava iddianamesin de “görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti” ile suçlanan Muhsin Ülker’in, bir yazışmasında;

 

a.k Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik” dediğine yer verildi.

 

Muhsin Ülker, Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılama sonucu “nüfuz ticareti” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkûm edildi.

 

Ancak dosya istinaf aşamasında, savcılar Karabacak ve Bozkurt ile savcılara rüşvet verdiği iddia edilen Murat Ayyıldız hakkında Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde görülen dava ile birleştirilmesi gerektiği iddiasıyla bozuldu.

 

Yargıtay dairesi ve yerel mahkeme arasında birleştirme konusunda uyuşmazlık oluşunca, Yargıtay Ceza Genel Kurulu son sözü söyleyerek dosyanın bir kez daha yerel mahkemeye gönderilmesine hükmetti.

 

Muhsin Ülker, yeniden yargılanacak.

 

SAVCILAR MESLEKTEN ATILDILAR..

 

İstanbul Adliyesindeki FETÖ borsası iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında savcılar Lütfi Karabacak ve İsmet Bozkurt meslekten ihraç edilmiş ve haklarında “rüşvet”, “görevi kötüye kullanma”, “nüfuz ticareti”, “göreve ilişkin sırrın açıklanması” ve “gizliliğin ihlali” suçlarından 28 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

Savcılar hakkındaki dosya ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 5. Ceza Dairesinde görülürken, savcılara rüşvet verdikleri iddia edilen Burak Çağlan Kızılhan, Hasan İnce ve Murat Ayyıldız hakkında İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmış, dosyalar aralarında irtibat bulunduğu gerekçesiyle Yargıtay’daki dosya ile birleştirilmişti.

 

TELEFONLARDA RÜŞVET YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

 

Savcılara rüşvet verdiği iddia edilen Murat Ayyıldız ile irtibatı ortaya çıkan Yargıtay Tetkik hakimi Muhsin Ülker hakkında da “görevi kötüye kullanma ve nüfuz ticareti” suçundan dava açıldığı ortaya çıktı.

 

Ankara Batı Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ayyıldız hakkında İstanbul’da soruşturma başlatılmasından sonra, şüphelinin irtibatlarının araştırıldığı, bu kapsamda yapılan araştırmada, Ayyıldız ile Ülker’in irtibatına ulaşıldığı belirtildi.

 

Ayyıldız’ın el konulan telefonunda ikili arasında çok sayıda yazışmaya rastlandığı anlatılan iddianamede, tetkik hakimi Muhsin Ülker’in, Yargıtay'da bulunan dosyalar hakkında Ayyıldız’a bilgi verdiği, dosyalardaki açıklar ve itiraz nedenleri konusunda yardım ettiği, Yargıtay’da temyiz aşamasında bulunan bazı dosyalar hakkında hukuki görüşünü belirttiği kaydedildi.

 

“ÖNDEN 20 BİN LİRA GÖNDERSİNLER”

 

İddianamede, Ayyıldız ve Hakim Muhsin Ülker arasındaki para transferlerine de değinilirken, ikili arasındaki yazışmaların bazılarında, paranın kaynağına ilişkin bilgilerin yer aldığı anlatıldı.

 

Yazışmalardan örnekler verilen iddianamede, Muhsin Ülker’in bir yazışmada rüşvet aracısı Ayyıldız’a,

 

“a.k Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik ifadelerini kullandığı, bir başka yazışmada ise, Yargıtaydaki bir dosyanın lehe bozulması karşılığında

 

“önden 20 bin gibi bir görsünler, peşin” dediğine yer verildi.

 

Aracı Ayyıldız’ın, Yargıtay’daki bir dosyanın öne alımı konusundaki talebi üzerine Muhsin Ülker’ini

 

“ilgilenirim sorun değil ya” dediği, bir süre sonra da Ayyıldız tarafından Muhsin Ülker’in verdiği başkası adına açılmış hesaba para yatırıldığı kaydedilen iddianamede, sanığın

 

“hesap aktarımı gözükmesin delil bırakmak gibi olur” dediğine dikkat çekildi.

 

“PARA ALMADAN İŞ YAPMAM.. PARAA, PARAAA”

 

İddianamede Hakim Muhsin Ülker’in, Yargıtay’a gelecek bir dosyaya ilişkin hukuki görüşünü bildirdikten sonra aracı Ayyıldız’a,

 

“50 binde, 40 binde kal" şeklinde mesaj attığı, bir başka dosyanın evraklarını talep eden Ayyıldız’a;

 

 “belli bir ücret karşılığı yaparım bedavaya yapmam, parayla yaparım sana ayıp olmazsa usta, para, paraaa, paraa” dediği kaydedildi.

 

İkili arasındaki yazışmalarda Hakim Muhsin Ülker’in yazdığı bazı mesajların da,

 

“para almadan iş yapmam”, “para almadan iş yapmadım bütün işlerimde, kararın bozulması için teminatı alalım, yüzde 60 şansı var.” şeklinde olduğu anlatıldı.

 

PARA İSTEME VE KÜFÜR ESPİRİYMİŞ

 

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan rüşvet aracısı Ayyıldız ise, Muhsin Ülker ile aralarında geçen yazışmaların birçoğuna,

 

“Ben bu konuşmanın ayrıntısını hatırlamıyorum” diyerek yanıt vermedi.

 

Ayyıldız, bazı yazışmalara ise “espri amaçlı”, “bu konuda hiçbir fikrim yoktur” ya da “temenniden ibarettir” yanıtlarını verdi.

 

Aracı Ayyıldız, aralarındaki para alışverişi için de “Aramızda zaman zaman ihtiyacımız olduğunda borç mahiyetinde para alışverişi olur. Burada bahsedilen para da ona ilişkindir diye düşünüyorum" dedi.

 

Ayyıldız, bir dosyanın öne alınması için yaptıkları yazışmada, “Tamam ona göre konuşurum, peşin olsa olur” diyerek ne demek istediği ve Ülker’in kendisine verdiği “A.k Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik” şeklindeki yanıtının açıklanmasının istenmesi üzerine de,

 

“Bu konuşma da espri mahiyetindedir. Başkaca herhangi bir kastımız yoktur” diye konuştu.

 

“TAZMİNAT DAVALARI AÇIP, DAVALARI KAZANIYOR VE PARA KAZANIYORUM”

 

Soruşturma aşamasında görevinden uzaklaştırılan Ülker hakkındaki dava Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

 

Muhsin Ülker, mahkemedeki savunmasında hakkındaki iddiaları reddederken, medyada kendisine yönelik hakaretler nedeniyle çok sayıda tazminat davası açtığını, bu davaların bir kısmını da kazanmış olduğunu belirterek;

 

“Hala da açmış̧ olduğum davaların birçoğu devam etmektedir. Murat Ayyıldız ile olayın medyaya yansıması, işin artık bir espri boyutuna gelmesi nedeniyle" bir küfür 5000, 10.000 TL tarzında espriler olmuştur. Bu espriler aile içinde olmuştur" dedi.

 

 Yargıtay’ı ticarethaneye çevirdik mesajına ilişkin savunmasında ise Hakim Muhsin Ülker, “Açmış̧ olduğum bu davaların sonuçlanma zamanına binaen yaptığım tahmin ve esprilerden ibarettir. Zira bu davalar parça, parça acılan ve toplamda 200.000 TL bulan davalardır. Bu davaların birçoğunu da kazandım ifadelerini kullandı.

 

HAPİS CEZASI VERİLDİ AMA ..

 

Yapılan yargılama sonucunda Hakim Muhsin Ülker, görevi kötüye kullanma suçundan beraat ederken nüfuz ticareti suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

 

Dosya itiraz üzerine Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’ne gitti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 5. Ceza Dairesi, kararı bozdu.

 

Muhsin Ülker’in dosyasının, Yargıtay 5. Ceza Dairesinde savcılar Lütfi Karabacak ve İsmet Bozkurt’un yargılandığı dava dosyası ile birleştirilmesi gerektiğini belirten daire, Murat Ayyıldız hakkındaki dosyanın da burada olduğuna dikkati çekti. 

 

Bunun üzerine dosyayı bir kez daha ele alan Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 5. Ceza Dairesinden birleştirme talebine ilişkin görüş talep etti.

 

Ancak Daire, birleştirme talebine olumsuz yanıt verdi.

 

Buna karşın Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Muhsin Ülker hakkındaki davanın Yargıtay’daki dosya ile birleştirilmesine karar verdi.

 

HAKİMLİKTEN ATILDI

 

Bu karar üzerine dosya, olumsuz birleştirme konusundaki uyuşmazlığın çözülmesi amacıyla Yargıtay Ceza Genel Kurulu önüne geldi.

 

Dosyayı görüşen kurul da, yerel mahkemenin birleştirme kararını kaldırdı. Karar uyarınca dosya bir kez daha Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesine gelecek.

 

Mahkeme, Muhsin Ülker hakkında bir kez daha yargılama yaparak hüküm kuracak.

 

Öte yandan Hakim Muhsin Ülker’in, HSK’da devam eden idari soruşturması kapsamında meslekten atıldığı öğrenildi..

 

ŞİMDİ BİZ, İADE-İ MAHKEME VE YENİDEN YARGILANMAMIZI İSTEYECEĞİZ

Bir şunu diyen bir yazı 'ESKİ GÜMÜŞHANE SAVCISI, LISESİ HO HO YARGITAY HAKİMİ MUHSİN ÜLKER "A.K. "A. YARGITAY'ı TİCARETHANEYE ÇEVİRDİK". RÜŞVETTEN MESLEKTEN ATILDI *GÖ–KTÜRK TUNÇTÜRK yazdı "PARA ALMADAN İş YAPMAM.. PARAA, PARAAA"' görseli olabilir


Bu Haber 217858 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir