http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» AKŞENER, MEYDAN OKUDU.. "Kanal İstanbul paraları için bizden Kapik alamazsınız.. Yüreğiniz yetiyor ise buyurun Kanal Referandumu yapın"

AKŞENER, MEYDAN OKUDU.. "Kanal İstanbul paraları için bizden Kapik alamazsınız.. Yüreğiniz yetiyor ise buyurun Kanal Referandumu yapın"

"Biz de millet olarak hakkımızı, hukukumuzu 'söke söke' almasını biliriz. Ancak maalesef geçen hafta devlet geleneğimizden bir türlü nasiplenemeyen, şanlı tarihimizi bilmeyen sayın Erdoğan Kanal İstanbul'a karşı durduğumuz için uyarı yaptığımız, 'İktidara geldiğimizde size tek kuruş ödemeyeceğiz' dediğimiz için çok sinirlendi ve 'Boş konuşuyorlar. O parayı sizden söke söke alırlar'
Paylas
AKŞENER, MEYDAN OKUDU..
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 30 Haziran 2021, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meral Akşener'den; Erdoğan'a 'Tiksindirici Borç' hatırlatması:

 

"Birisi parayı söke söke alacaksa senden alacak"

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi

 

Meral Akşener'in satırbaşları şunlar,

 

Elmalı Davası

 

Elmalı Davası adı verilen hukuk rezaletinden bahsetmek istiyorum. İki küçük yavrumuzun yaşadığı korkunç olayları biliyorsunuz. Sanıkları adli tıp raporuna rağmen aylar önce tahliye edilmişler. Tutuklu yargılamayı olağanlaştıranlar konu iki küçük çocuğumuza yapılan cinsel istismar olunca tutuksuz yargılamayı tercih etmişler. 

 

Suçun faillerinin aramızda dolaşıyor olması kabul edilemez. Çocuklarımız çizerek anlatmışlar. Anlaması gereken vicdansızlar anlayamamış. Buradan başta Adalet Bakanı olmak üzere uyarıyorum. Empati yoksunu kararlarla milletimizi tahrik etmeyin. Açıklan HSK soruşturması doğru yönde atılmış bir adımdır. Adaletin tecelli etmesi için süratle devamı gerekir.

 

Danıştay'ın İstanbul Sözleşmesi kararı

 

Biliyorsunuz Sayın Erdoğan bir gece ansızın İstanbul Sözleşmesi'ni yürürlükten kaldırmaya kalkması üzerine bir hukuk süreci başlattık. Sürecin gerekçesini bizzat Danıştay tarafından ortaya konulan ve istisnasız bir şekilde uygulanan bir ilkeye dayandırdık. Bu ilke, bir işlemi sona erdirme hakkı. Danıştay, karara muhalif üyeler olduğu halde başvurumuzu reddetti. Danıştay göz göre göre sayın Erdoğan'ın Meclis'imiz uygundur demeden onaylayamayacağı bir anlaşmayı tek başına ortadan kaldırmasına cevaz vermiş oldu.

 

Gider ayak sırf senin gönlün olacak diye Türk milletine zarar vermeye hakkın yok. Adalete, hukuka ülkede yaşayan tek bir ferdin güveni kalmadı. Kadınların mücadelesi, benim mücadelemdir. Kadınların mücadelesi, İYİ Parti'nin mücadelesidir. Asla vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar, 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır' demeye devam edeceğiz.

 

TYT-AYT

 

Sayın Erdoğan'a ve eğitim gurusu ambalajı ile göreve getirdiği Milli Eğitim Bakanı'na sormak istiyorum. Siz bu öğrencilere neden gıcık oluyorsunuz? Sınavın bu kadar zor, soru formlarının bu kadar farklı olmasının sebebi nedir? Bu çocuklardan ne intikamı alıyorsunuz, ne yaptılar size? 

 

Bu yıl tarihin en zor sınavına yakın tarihimizin en zor şartlarında giren eğitimzede gençlerimizi yürekten kutlamak istiyorum. 

 

'Söke söke' tartışması : "Bizden kapik alamazsınız"

 

Biz de millet olarak hakkımızı, hukukumuzu 'söke söke' almasını biliriz. Ancak maalesef geçen hafta devlet geleneğimizden bir türlü nasiplenemeyen, şanlı tarihimizi bilmeyen sayın Erdoğan Kanal İstanbul'a karşı durduğumuz için uyarı yaptığımız, 'İktidara geldiğimizde size tek kuruş ödemeyeceğiz' dediğimiz için çok sinirlendi ve 'Boş konuşuyorlar. O parayı sizden söke söke alırlar' dedi.

 

Milletin adamı diyorlardı ya meğersem tahkimin avukatıymış. Seçimden kazanamayacağını anlamış diyor ki 'sizden'. Sayın Erdoğan'dan sinyali alan küçük ortak da durmadı. Hiç utanmadan Türk milletinin parasına çökecek firmaları hukuki güvence altına alalım dedi. 

 

Sayın Erdoğan tarafını seç. Bu ülkenin cumhurbaşkanı mısın yoksa yabancı şirketlerin avukatı mısın? İlk seçimde yolcu olduğunun daha yeni farkına varmış olabilirsin. Aklını başına al, kendine gel.

 

Tiksindirici Borç 

 

Uluslararası Hukuka göre kazın ayağı onun dediği gibi değil. Arkadaşların bol maaşlı danışmanları bunları bilmez. Onlar ancak para peşinde. Sorumlu siyaset anlayışımız gereği bir uyaralım. Uluslararası Hukukta 'tiksindirici borç' diye bir kavram var. Bu kavram dış borç alan ve bunu milletinin menfaati yerine harcamak yerine kendi ikbali için harcayan liderler için kullanılır. Bu liderler iktidardan düştükten sonra o borcun ülkedeki vatandaşlardan değil, borcu alan liderin kişisel harcaması olarak kabul edilerek bizzat kendisinden tahsil edilmesini söyler. Uluslararası Hukukta budur. Danışmanlar ne yapacak acaba? 

 

Sayın Erdoğan hiç heveslenme bu parayı milletimiz ödemeyecek. Tiksindirici borç doktrinine göre milletimize inat olarak yaptığını itiraf ettiğin bu projeden yaptığın şahsi borcunu eğer varsa paran bizzat sen ödeyeceksin. Birisi parayı 'söke söke alacaksa' senden alacak. Şimdiden para biriktirmeye başlarsan iyi edersin benden söylemesi. Gelin hanım olarak bu uyarıyı size dostlukla yapmak durumundayım. 

 

Memur ve emeklinin zam beklentisi

 

İktidarın milletimize verecek hiçbir şeyi kalmadı. Onların tek derdi koltuklarını korumak. Tek vizyonları da milletimizin varlıklarını yabancılara peşkeş çekmek. Maalesef sayın Erdoğan ve arkadaşları bambaşka hesapların peşinde. Haziran ayında enflasyonun açıklanması ile birlikte Temmuz ayında memur ve emeklilere yapılacak maaş artışının oranı belli olacak. Maalesef TÜİK'in makyajlı enflasyon oranı baz alınarak yapılıyor. Maaş belirlemede bunun esas alınması mağdur ediyor. Milleti zenginleştirmeyen büyüme, büyüme değildir. 

 

Emeklilerimiz hafta başında dertlerini anlatmak istedi. Onlara da terörist muamelesi yapıldı. Açıklama yapmalarına bir müsaade edilmedi. Bir de göz bebeğimiz polislerle karşı karşıya getirildiler.

 

Kısa Çalışma Ödeneği 

 

Bir diğer konu da Kısa Çalışma Ödeneği. Pandemi sürecinde yarım yamalak da olsa uygulanan KÇÖ bu ay sonu bitiyor. İşten çıkarma yasağı da son bulacak. Biz İYİ Parti olarak KÇÖ'nün uzatılmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızı daha da zor duruma düşürmeyin. 

 

Akşener'in esnaf ziyaretleri  değerlendirmeleri

 

Milletimiz kan ağlıyor. Türkiye'nin her köşesinden aynı şikayetler yükseliyor. Muğla'da bir çiftçi kardeşim, 'Bittik, kurtarın bizi' diyor. 

 

Turizm cennetimiz Muğla'da herkesin eli yüreğinde. Son olarak Marmaris ve Dalaman'da yaşanan yangınları biliyorsunuz. Marmaris de maalesef şehit verdik. Ben bunlara akıllı yangınlar diyorum. Çünkü bu yangınlarda daha önce Bodrum'da yaşandığı gibi bir tesis için ne kadar alan gerekiyorsa o kadar oluyor. 

 

Partimizin milletvekilleri ve yöneticileri İstanbul'da 39 ilçeyi ziyaret etti. İstanbul, Türkiye'nin fotoğrafıdır. Türkiye'yi yönetenler Türkiye'yi soyanların değil mağdur vatandaşın sesine kulak vermek zorundadır. 

 

'Artagan' projesi 

 

Türkiye'de seçmen uzun bir zamandır bu arkadaşlar sebebiyle veli nimet olmaktan çıktı. Biz yandaş müteahhit kasalarının değil milletimizin gerçeklerinin peşindeyiz. Nereye gitsek AK Parti iktidarının milletimizi ne duruma düşürdüğünü dinliyoruz. Bu düzen böyle devam edemez. Milletimiz ilk sandıkta bu eğri düzenin sahiplerine büyük bir ders verecek bu çok açık. O sandık elbet gelecek ve milletimiz İYİ Parti diyecek. Biz kadrolarımız ve projelerimizle hazırız. 

 

Biz Türkiye'ye huzur getirmeye yemin ettik. Bugün yolsuzluğu nasıl bitireceğimizi, hak ve adaleti nasıl sağlayacağımızı açıklıyoruz. Artagan projesini açıklıyoruz. 

 

Artagan Öztürkçe'de bolluk ve bereket anlamına geliyor. Türkiye bu kadar zenginliğe sahip bir ülkeyken nasıl oluyor milletimiz yoksullukla, krizle boğuşmak zorunda kalıyor? İşte Artagan'ı Türkiye'nin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için hazırladık. 

 

Çağın gerektirdiği değişimlere ayak uyduran devletler hızla zenginleşirken bu değişimi ıskalayan bizim gibi ülkelerde inivasyonun yıkıcı etkilerine maruz kalıyor. Her yıl trilyonlarca lira kayba uğruyoruz. 

 

Artagan'ın sağlayacağı kazançlar emsalsiz bir bereketin kapılarını açıyor. Şimdiye dek hiç yaşamadığımız bir para bolluğuna sahip olacağız. 

 

Kaynak yetersizliği sebebiyle gerçekleştiremediğimiz tüm atılımlar için ihtiyacımız olan finansmana sahip olacağız. Türkiye'nin 2021 yılı bütçesinin 1.1 trilyon lira gelir hedeflendiğini görünce bu rakamların ne kadar büyük bir zenginlik anlamına gördüğünü anlayabiliriz. 

 

Artagan değeri 2 trilyon lirayı aşan büyük bir sorunu çözüyor. Yolsuzluğun, rantın, yoksullaşmamızın temelinde bu sorun var. OECD verilerine göre Türkiye ekonomisinin yüzde 28.72'si kayıt dışı. 


Bu Haber 39342 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir