http://www.haber2000.com/
www.bilimvehukuk.com
» "ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR ŞİRKET, ANKARALILAR MÜŞTERİ DEĞİLDİR. HALKIN CEBİNDEN PARASINI ALMAK BELEDİYECİLİK DEĞİLDİR" diyen MANSUR YAVAŞ ; "HAYAT KALİTESİNDE; DÜNYANIN ZİRVESİNDE OLACAK BİR ANKARA VAAT EDİYORUM"

"ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR ŞİRKET, ANKARALILAR MÜŞTERİ DEĞİLDİR. HALKIN CEBİNDEN PARASINI ALMAK BELEDİYECİLİK DEĞİLDİR" diyen MANSUR YAVAŞ ; "HAYAT KALİTESİNDE; DÜNYANIN ZİRVESİNDE OLACAK BİR ANKARA VAAT EDİYORUM"

Mansur Yavaş "Seçilirsem belediyede liyakat esasına göre hareket edeceğime ve kimseyi işinden etmeyeceğime söz veriyorum" dedi. Yavaş'ın seçim şarkısı için hazırlanan klip de kamuoyuyla paylaşıldı.
Paylas
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 15 Ocak 2019, Salı 15:22:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KEMAL KILIÇDAROĞLU yaptığı açılış konuşmasında : "Bugün bir eksiğimiz var: Levent Gök. TBMM Başkanvekili. O yasaya olan saygısı ve tarafsızlık ilkesine olan saygısı nedeniyle bugün aramızda yok.
Güzel Ankara’yı konuşacağız, Ankara hepimizin göz ağrısı, Ankaralılar huzur içinde bir kentin sokaklarında gezsinler, tanımasalar bile birbirlerine selam versinler, herkesin rahat ve huzur içinde yaşadığı bir Ankara…

Atatürk, milli kurtuluş savaşını Ankara’da bir imece kültürü ile başlattı. Birlikte mücadele etmek, birlikte savaşmak, Ankara’nın başkent oluşunun özünde yatan felsefi budur. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, birlikte mücadele edeceğiz.

 

Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’yı Mansur Yavaş yönetecek. Ankara’nın kaderini değiştireceğiz .  Cumhuriyet’in ilk yıllarında okuma yazma oranının en düşük olduğu şehir Ankara’ydı. Ankara Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları sayesinde dünyanın ilk planlı şehirlerinden biri olarak tarihe geçti.

 

Bozkırı yeşilliğe dönüştüren o dönemin kahramanları, bugün beton bir Ankara ile karşılaşmamızı beklemiyorlardı. Kötü kader sürekli değildir. Bunu değiştireceğiz. Bir kişinin kararlılığıyla değiştireceğiz. O kişinin adı Mansur Yavaş.

 

Hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Kimsenin işine son verilmeyecek. Herkesin emeğinin güvencesi Sayın Mansur Yavaş’tır. Bizler her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Sayın Yavaş da harcadığı her kuruşun hesabını milletine ve Ankaralılara verecektir.

 

Atatürk, Milli Kurtuluş Savaşı’nı Ankara’da bir imece kültürü ile başlattı. Birlikte mücadele etmek, birlikte savaşmak Ankara’nın başkent oluşunun özünde yatan felsefi budur. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, birlikte mücadele edeceğiz.

 

MANSUR YAVAŞ NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞINI ANLATTI

 Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

 

 
“ALLAH BAŞIMIZI ÖNE EĞDİRMESİN”


Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından sahneye çıkan Mansur Yavaş, konuşmasına “Cenab-ı Allah başımızı öne eğdirmesin, halkımıza karşı mahcup etmesin. Yüz akıyla çıktığımız bu yolculuğu yine yüz akıyla tamamlamayı nasip etsin” şeklinde dua ederek başladı.


Yavaş, kavgaya, çatışmaya ve husumete gelmediklerinin altını çizerek, kardeşliği pekiştirmeye, Ankara’yı yaşanılır kılmaya, huzurlu ve sağlıklı bir kent haline getirmeye geldiklerini belirtti. Yavaş, 1 Nisan sabahı ülkenin siyasi Başkent’i Ankara’nın huzurun da Başkent’i olacağını söyleyerek, “Sevgi ekip, sevgi biçeceğiz. Hiçbir ayrım yapmadan, 5 buçuk milyon Ankaralı’yla birlikte bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız” dedi.


 
5 YILLIK HİZMET ETME YETKİSİ


Seçimi kazandıklarında, kendilerini bir zafer kazanmış saymayacaklarını dile getiren Mansur Yavaş, “Bu savaş değil ki… Ne zaferi? Kime karşı zafer? Demokrasilerde kaybeden olmaz. Biz bu seçimi, Ankara halkının bize sadece beş yıl için verdiği hizmet etme yetkisi olarak göreceğiz” dedi. Yavaş, şunları kaydetti:


 
“MESAİ ARKADAŞIMIZ OLARAK KABUL EDECEĞİZ”


“Oy veren, vermeyen bütün Ankaralılara adil ve eşit hizmet vermeyi; izzet, şeref ve kul hakkının gereği sayacağız. Kim olursa olsun, karşımızdakini herhangi bir partinin taraftarı olarak değil, bütün kimliklerden bağımsız, sadece ve sadece insan olarak göreceğiz. Kim olursa olsun, taşıdığı hiçbir sıfat, herhangi birini veya bir grubu öncelikli yapmayacaktır. Göreve başladıktan itibaren belediyede liyakat ve ehliyeti en büyük kriter olarak göreceğiz. Partizanlık, akrabalık veya başka aidiyetlere asla prim vermeyeceğiz.


Belediyemizin çalışanlarını mesai arkadaşımız olarak kabul edeceğiz. Alnının teriyle üreten, emek veren Belediye personelini, herhangi bir kişisel nedenden dolayı işten çıkarmayacağız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Hizmeti ihtiyaç ve aciliyet sırasına göre dağıtacağız.


 
“İNSAN GERÇEĞİ İHMAL EDİLDİ”


Bu kent yönetilirken betonlaşma uğruna insan gerçeği ihmal edildi, yok sayıldı. Beton severler kazandı ama insanımız kaybetti. Kendi yüksek ama ruhu olmayan binalarımız oldu. Sosyal hayatımız, vasıflarımız, güzel özelliklerimiz büyük darbe aldı. Maalesef şehrimiz insana göre değil, araçlara göre planlandı.”


 
“ZİHNİYET DEVRİMİNE İHTİYAÇ VAR”


Belediyecilikte bir zihniyet devrimine ihtiyaç olduğunu söyleyen Mansur Yavaş, “Şehirlerin havası, suyu, yeşili, taşı toprağı, tarihi dokusu ve tüm canlıları, seçilen başkanın keyfince kullanacağı bir şekilde kendi mülkiyetine geçmiyor. Tüm bu değerler, gelecek nesillerin bizlere emaneti… Bunları korumayı, geliştirmeyi ve gelecek nesillere emaneti sağlam olarak teslim etmeyi görev olarak kabul edeceğiz. Bilimle, ortak akılla ve çağdaş bir belediyecilik anlayışıyla kenti yönetmeye talibim” diye konuştu. Yavaş, konuşmasına şöyle devam etti:


 
32 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU


“Öncelikle insanımıza temiz hava, musluktan içilebilir su, 24 saat ve konforlu bir ulaşım vaat ediyoruz. İnsanların güvenli bir şekilde kullanabileceği, toplamda en az 32 kilometrelik bisiklet yolunu şehrimize kazandıracağız. Kamusal açık alanlarda internete ücretsiz ulaşım hakkını önemsiyoruz. 


 
SOSYAL YARDIMLAR DEVAM EDECE


Sosyal yardımlara devam edeceğiz. Bizler sağ elle verileni sol elden gizlemeyi emreden kültürden geliyoruz. Yardımları yaparken kameralarla gitmeyeceğiz, hiçbir ihtiyaç sahibini rencide ettirmeyeceğiz. Ayrıca, hem onların çocuklarının sağlığı ve eğitimi ile ilgilenip, hem de meslek sahibi olmalarını sağlayacağız.


 
“BETONA DEĞİL, YEŞİLE BOĞACAĞIZ”


Çarpık kentleşmeye ve ranta dayalı imar uygulamalarına asla izin vermeyeceğiz. Yatay mimariyi özendirip, sağlıklı şehirler meydana getirmeyi planlıyoruz.


Çevreci ve yeşil enerjiyi her alanda kullanacak ve teşvik edeceğiz. Yeşil kuşakla çevrilmiş Ankara’nın içerisinde, peyzaj betonuyla kuşatılmış doğal park ve yaşam alanlarıyla kente nefes aldıracağız. Ankara’mızı betona değil yeşile boğacağız.


Bir yandan kentin ekonomik kalkınması ve işsizliğin azalması için gerekli bütün hamleleri yaparken, diğer yandan turizmde çeşitliliği artırmayı hedefliyoruz.


 
SOKAK HAYVANLARINA BARINAK


Sağlık yatırımlarını desteklerken, “Akıllı Ankara Projesi” ile de insanlarımızın hayatını kolaylaştırmayı; kadınlara, emeklilere, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT), gençlere ve çocuklara, öğrencilere, engellilere, yaşlılara, esnafa, işsizlere ve yetimlerimize, huzurlu ve mutlu yaşayabilecekleri bir Ankara’yı vaat ediyoruz. Sokak hayvanlarının özgürce dolaşacağı ve hayvan severlerle buluşacağı barınaklar kuracağız.


 
TARIM DESTEKLENECEK


Çevre ilçelerde ve köylerde, büyükşehir uygulamasıyla ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmayı, köylerin kalkındırılmasını ve köye dönüş projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Tarımı destekleyeceğiz, üretici ve alıcıyı buluşturacağız.
 
 
 
ANKARA’YI ANKARA’NIN ÇİÇEKLERİ SÜSLEYECEK


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır süren, yurt dışından fidan ve ağaç getirme uygulamasına son vereceğiz. Yine Ankara dışından bitki getirme uygulamasına da son verip, tüm ürünleri Ankara ve çevresinden temin etmeyi ve Avrupalı köylü yerine, Ankara’nın çiftçi ve köylüsünü zengin etmeyi hedefliyoruz.
Bu anlamda, Atatürk’ün bize emanet ettiği Ankara’mızın, dünya başkentleri arasında layık olduğu değere kavuşması için çalışacağız.


 
ANKARAGÜCÜ ŞAMPİYONLAR LİGİNE


Ankara’mızın en önemli marka değerlerinden, yüzyılı devirmiş koca çınar Ankaragücü’müzün Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi ve Gençlerbirliği’nin de yeniden Süper Lig’e dönerek büyük zaferlere imza atması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Şahsen lisanslı bir amatör sporcu olarak, sporun tüm çeşitlerinin destekleneceği bir yapının kurulmasını sağlayacağız.”


 
İLK İCRAAT MAKAM ARAÇLARI AZALACAK


Konuşmasına hayat kalitesinde dünyanın zirvesinde bir Ankara tasarladıklarını ifade eden Yavaş, “Buradan söz veriyoruz, belediyedeki görevimize başladığımızda ilk icraatımız; makam araçlarını azaltmak ve şahsımınki de dahil olmak üzere, belediyeye ait bütün makam araçlarının çakırlarını sökmek olacaktır. Ankara halkı ile bütünleşeceğiz. Ayrıcalıklı davranmayacağız” dedi.


 
“ÖĞRENCİLER DE İNDİRİM BEKLİYOR”


Henüz seçim gerçekleşmeden bir projesinin hayata geçirildiğini aktaran Yavaş, “İçme suyunda yapılan yüzde 30’luk indirim ve fiyatların sabitlenmesi bizim daha işbaşına gelmeden gerçekleşen projemizdir. Keşke bu indirimi daha önce dile getirdiğimizde yapsalardı da Ankara halkının cebinden yüzde 30 eksiltilmemiş olsaydı. Bu parayla anneler çocuklarına neler alırdı? Bu fahiş fiyatlar yüzünden o çocuklar nelerden, nelerden mahrum kaldılar?” diye konuştu. Yavaş, projelerinin hayata geçirilmesini anlatırken, öğrencilerin de bir indirim beklediğini vurguladı.


 
“KAMU KAYNAKLARINI İSRAF ETMEYECEĞİZ”


Projelerin maliyeti hesaplanmış, kurum ve kuruluşların yönetim organları tarafından onaylanması gerektiğini belirten Yavaş, “Ankara'da tasarı kelimesinin anlamına uymayan ne için yapıldığı bilinmeyen, planı programı olmayan ve estetiğe aykırı duran, milyarlarca paraya mal olmuş ama adeta ölü doğmuş onlarca proje var. Bu projeler, yürüyen dinozor projesi, semazen projesi, dev golf sahası projesi, uçan efeler, Hıdırlık Tepesi'ne uçak, otel ve diğerleri gibi tek tek saymanın gereği yok. 


Tabi ki biz yapılan iyi şeyleri yıkmaya gelmediğimiz gibi hatalı bulduğumuz projeleri bile ıslah edip halkımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Biz aynı hatalara düşüp kamu kaynaklarını gerçekçi olmayan projelerde israf etmeyeceğiz!Artık müsrifliğe bir dur demenin zamanı geldi. Ankaralıların aldıkları hizmet karşılığı ödedikleri bu paraları har vurup harman savuramayız. Tüm harcamalarımızın hesabını vereceğiz” ifadelerini kullandı.


 
“ATATÜRK’ÜN MİRASI”


Ankara’nın birbirini görmeyen, birbirini tanımayan ortak kentlilik bilinci ortadan kaldırılmış bir kent haline geldiğini vurgulayan Mansur Yavaş, “Oysa Türkiye'nin kalbi burası. Atatürk’ün mirası…” dedi. Yavaş, şöyle konuştu:


 
RAKİPLERİN PROJELERİNE DE ŞANS VERİLECEK


“Bizim planlı programlı, maliyeti hesaplanmış, sürdürülebilir onlarca projemiz var. Gerçek proje, halkın öncelikli ihtiyacı, kentin kazancı olan projelerdir…Buradan taahhüt ediyorum; seçimi kazanınca, rakiplerin akılcı projeleri varsa, bunları da en az kendi projelerimiz kadar özenli bir şekilde hayata geçirmek için çalışacağız.  Bizim derdimiz makam değil. Bizim derdimiz, Atatürk’ün bize bıraktığı, yüzbinlerce şehidimizin kanıyla kazandığımız bu güzel ülkemizin Başkentini dünya standartlarında bir kente dönüştürmek.”


 
“ANKARA’NIN TRAFİK SORUNUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”


Ankara’nın tertip ve düzene ihtiyacı olduğunu aktaran Yavaş, şöyle devam etti:


“Coğrafi olarak İzmir ve İstanbul’da yaşanan trafiğin zorluğu anlaşılır da Ankara’nın sıkışıklığını anlamak mümkün değildir. Bunun tek nedeni, plansızlık ve yanlış tercihlerdir. Ulaşım planı insanlara göre değil, araçlara göre düzenlenmiştir. Ankara’da yerleşim, toplam arazinin yüzde 3’üne sıkışmış halde. Ankara’nın trafik sorunu da yerleşim sorunu da son 25 yıllık nizamsızlık ve plansızlığın bir sonucudur…”


 
“O KENTTE İZAN KALMAMIŞTIR”


Sloganında yer alan ‘izan’ kelimesine açıklık getiren Yavaş, “Eskilerimizin güzel bir deyişi vardı, İzan... İzan, anlayıştır derlerdi. Bu gökdelenler izansızlıktır. Bu debdebe, bu lüks izansızlıktır. Çarpık kentleşme izansızlıktır… Ankara’nın kenar mahallelerinde insanlar yokluk içinde yaşıyor. Bir yanda görgüsüzce bir zenginlik, bir yanda insafsızca bir yoksulluk varsa o kentte izan kalmamıştır. İzan olmayınca, anlayış olmayınca, tok açın halinden anlamaz hale gelmiştir. İşte belediyenin görevi, bu sosyal adaletsizliği, ilçeler ve semtler arasındaki eşitsizliği en aza indirmektir...” ifadelerini kullandı. Yavaş, konuşmasını şöyle sonlandırdı:


 
“BELEDİYECİLİKTE PLAN, KURAL VE BİLGİ DÖNEMİ”
İşte benim en büyük projelerim bunlar. Belediyecilikte plan, kural ve bilgi dönemi. Tam olarak sorunları gören, dertlere derman olan belediyecilik dönemi. Ölçülebilen, denetlenebilen, şeffaf ve sürdürülebilir projeler… Ankara’ya vaadimizde sözümüz de budur.


 
“BERABERCE, EL ELE, SEVGİYLE… YAVAŞ YAVAŞ…”


Ankara’yı tarafsız bir şekilde yöneteceğimize söz veriyoruz. Ankara çevre ilçelerinden başlayarak önce en yoksulu, en muhtacı gözeteceğimize söz veriyoruz. Belediyeyi, çağdaş bir belediyecilik anlayışıyla katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde yönetmeye söz veriyoruz. Bizler hesap vermeye talip oluyoruz. Allah’ın izni ve halkımızın takdiriyle, Ankara’mıza ve güzel Ankaralı kardeşlerimize hizmetkar olmak için gece gündüz çalışacağımıza söz veriyoruz. Ankara’yı inovasyon, endüstri 4.0, tasarım, turizm, spor ve sanat merkezi haline getireceğimize söz veriyoruz. Attığımız her adımda, esnafımızın bereketini, halkımızın huzurunu arttıracak disiplin içerisinde olacağımıza söz veriyoruz. Benim en büyük projem, Ankara'nın güzel günler görmesidir. Ankara'nın mutlu yaşamasıdır.”

 

Seçim şarkısı ve klibi link..Tıkla- izle

https://www.dailymotion.com/video/x70oprq 


Seçim sloganı ve logo

https://bit.ly/2srjl1A


Bu Haber 372792 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir