http://www.haber2000.com/-kirsehir-ilim-yayma-cemiyetinden-kiz-ogrenci-yurdu-insaatinin-tamamlanmasi-icin-haydi-bir-tugla-da-sen-koy-cagrili-bagis-kampanyasi-21370.html
http://www.haber2000.com/
» KILÇILDAROĞLU'nun, İktidar hazırlığı planında en dikkat çeken ayrıntı : "Genel Başkan da dahil, bütün milletvekillerini önseçimle halk belirleyecek"

KILÇILDAROĞLU'nun, İktidar hazırlığı planında en dikkat çeken ayrıntı : "Genel Başkan da dahil, bütün milletvekillerini önseçimle halk belirleyecek"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini eleştirmesine cevap veren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı canlı yayına davet etti.
Paylas
KILÇILDAROĞLU'nun, İktidar hazırlığı planında en dikkat çeken ayrıntı :
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 09 Şubat 2021, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP iktidarında izlenecek stratejiyi anlattı. 4 ayaklı bir yol izleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, güçlü demokrasi, kuvvetler ayrımı, medya özgürlüğü, vesayet sistemi değişimi ile ülkenin önünün açılacağını dile getirerek, dikkat çeken bir ayrıntıya da vurgu yaparak;

 

"Genel Başkan da dahil, bütün milletvekillerimizi, önseçimle milletin kendisi seçecek" mesajını verdi

 

İKTİDARIMIZDA BUNLAR OLACAK

 

Arkadaşlarıma söyledim, hiçbir engeli bahane etmeyeceksiniz. Hizmetinizi yapacaksınız. Vatandaş diyecek ki iktidar olduğunuzda ne yapacaksınız. Bütün seçmenlere sesleniyorum iktidar olduğumuzda 4 ayaklı bir strateji izleyeceğiz. Herkesin can ve mal güvenliğini sağlayacağız. Nasıl sağlayacağız; bunun yolu güçlü bir demokrasiyi inşa etmekten geçiyor. Güçlü bir demokrasi kuvvetler ayrımına dayanmaktadır.    

 

Yasama, yargı ve yürütmeyi birbirinden ayıracaksınız. Bir partinin genel başkanı hakim tayin edemez ederse o hakim o genel başkana karşı gebe kalır. O hakim bağımsız değildir. O halde yapılması gereken adliyeye, camiye, kışlaya siyaseti sokmamaktır. Ne zaman söyledim ben bunu Yenikapı mitinginde. Ben yerime gidip otururken Erdoğan yerinden kalktı geldi güzel bir konuşma yaptığımı söyledi. Evet konuşma güzeldi.    

 

Medya özgürlüğünü sağlayacağız. Gücü denetlemektir bu halk adına. Yolsuzluğu yazan gazetelere, yasak geliyor ceza geliyor. Bu haberlere erişim engeli geliyor. Yolsuzluk meşrulaştırılıyor biz bunu kaldıracağız. TBMM şu anda vesayet altındadır. Çankırı Milletvekili, gelip şehrinin sorunlarını Meclis kürsüsünden anlattı mı?    

 

Veya Yozgat, anlattı mı? Hiç anlatamaz neden? Çünkü anlatırsa bir daha milletvekili olamaz. 

 

Vesayeti getiren yasal düzenleme 12 Eylül sonrasında geldi. Milletin vekilini millet seçecek genel başkanlar değil. O zaman parlamento vesayet altından kurtulmuş olur. 

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından diğer pasajlar ise şöyle;

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal'ın ayakkabısı üzerinden eleştirilmesine sert tepki gösterdi: Şeyma’nın ayakkabısına ‘bu ne biçim ayakkabı’ demişler. O kızın ayakkabı numarası sizin IQ’nüzden yüksek.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini eleştirmesine cevap veren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı canlı yayına davet etti.

 

"Hepimiz bu milletin umuduyuz. Büyük sorun var, büyük ekonomik buhran var. İnsanlar perişan, huzur sadece bir yerde ve bir avuç insan için var. Bu millet bu yönetimi hak etmiyor.

 

Sen memleketin hayrına ne iş yaptın da biz karşı çıktık! Sen fabrika kurdun da biz karşı mı çıktık? İşçi, köylü memnun da biz mi karşı çıktık? Evden çıkıp Saray’da oturacaksın. Ayrı bir dünya kuracaksın. Dönecek sadece ve sadece CHP’yi eleştireceksin. Niye?

 

"NİYE KARŞIMA ÇIKMIYORSUN? ÇÜNKÜ KORKUYORSUN"

 

19 yılda bu milletin hangi sorununu çözdüler. Vergilerle dünyanın parasını topladın. İstediğine istediğin kadar faiz yükledin. Hangi sorununu çözdün bu memleketin?

 

Muhalefeti de inşa edeceğiz diyor. “Kılıçdaroğlu’ndan kurtaracağız” diyor. Kılıçdaroğlu’ndan kurtulmak kolay. TV’de çık gel karşıma vatandaşın hakemliğine başvururuz. Doğruların karşısında korkan bir insan devleti yönetemez. Ben haksızsam zaten gideceğim. Devletin bütün evrakları senin elinde, gelsene. Çıkarsın karşıma alırsın belgelerini. Niye karşıma çıkmıyorsun, niye cesaretin yok? Çünkü korkuyorsun.

 

"GİDİP GEZEMEZ ORALARDA"

 

25 milletvekilimizi Uşak’a gönderdik. Afyon’a da 26 milletvekilimizi gönderdik. Bütün ilçeleri gezdiler, esnafı dinlediler. Uşak’ta en işlek cadde İsmet Paşa Caddesi. Esnaf dert yanıyor. Ne AK Parti milletvekilleri, ne Erdoğan gidip gezemez orada.

 

"BİR TELEFONU ÇİFTÇİYE ÇOK GÖRÜYORSUN"

 

450 lirayı çiftçi için büyük para görüyor. Bir telefonu çiftçi için şikayet etmemesi gereken araç olarak görüyor. Adam perişan olmuş, 450 lira dediğin nedir? Sen ne kadar alıyorsun, Saray’daki ne kadar alıyorlar. Sen çiftçiye bir telefonu çok görüyorsun.

 

Bir ayda bir avuç tefeciye ödediği faiz 21 milyar lira. Çiftçiye bu parayı ödemiyorsun. Binlerce esnafımız var. 25 bin 522 müzisyen var; 806 bin 871 basit usulde vergi ödeyen esnafımız var.

 

"BAŞKALARI YAPTI, SEN KEFİL OLDUN"

 

Otoyol, havaalanı yaptık diyorlar. Hayır, onları başkaları yaptı, sen de kefil oldun. Vergi verenlerin torunlarını borçlandırdın. Sen ne yaptın arkadaş? Bana de ki Kars’ta, Bitlis’te, Kırşehir’de, Çankırı’da şu fabrikayı kurdum. Tek bir fabrika bile kurmadı.

 

Belediyelerimiz kendi aralarında çok güzel çalışıyorlar. Ocak 2021 itibariyle 7 milyon 200 bin vatandaşımıza ayni yardım yaptı. 1 milyon 250 bin vatandaşa nakdi yardım yaptılar. Sokağa çıkma yasağında 30 milyon 500 bin kişiye sıcak yemek gönderildi.

 

"YOLSUZLUĞU YAZAN GAZETELERE CEZA GELİYOR"

 

Allah’ın izni ve sizlerin takdiriyle iktidar olduğumuzda 83 milyon vatandaş için dört ayaklı strateji izleyeceğiz. İlk olarak herkesin can ve mal güvenliğini sağlayacağız. ikinci olarak kuvvetler ayrılığına dayanan güçlü bir demokrasiyi inşa edeceğiz.

 

Medya özgürlüğünü sağlayacağız. Bu, gücü denetlemek demektir kimin adına halk adına! Şimdi yolsuzluğu yazan gazetelere yasak geliyor, ceza geliyor. Kul hakkı yemenin meşrulaştırılması geliyor…

 

Adliyeye, camiye, kışlaya siyaseti sokmayacağız. Ben Yenikapı mitinginde bunu söyledim. Yerime gidip oturacakken beni kutladı. Şimdi tam tersi yapılıyor.

 

"KUL, KÖLE OLANDAN BAKAN OLMAZ"

 

Siyaset bir zenginleşme aracı değil. İktidar olunca ilk yapacağımız iş siyasi ahlak kanununu çıkaracağız. ‘Nasıl köşeyi döneriz’ diye bir siyaset anlayışı olur mu? Söz veriyorum bunu değiştireceğiz. Soru önergelerine cevap veriyor mu? Hayır. Bu diktatörlük değil mi?

 

Siyasetten, dünyadan habersiz bakan mı olur! Birilerinin kulu kölesi olanlar bakanlık yapamazlar. Söz veriyoruz; bakanlar TBMM içinden çıkacak, seçimle gelecek! Siyasi ahlak yasasını getireceğiz. Kul hakkı yenmesine izin vermeyeceğiz.

 

"TBMM, AK PARTİ VE MHP’NİN VESAYETİ ALTINDA"

 

Hiç Çankırı milletvekilinin kürsüye çıkıp da Çankırı’nın sorunlarını dile getirdiğini duyan var mı? Milli irade vesayet altındadır. Vesayeti getiren yasal düzenleme 12 Eylül darbecilerinin zamanında geldi. Biz bunu kaldıracağız.

 

TBMM, Gazi Meclis böyle olmayacak. Kuruluşundaki irade aynı şekilde olacak. Bu meclis vesayet altında bir meclistir. Şu anda TBMM, AK Parti ve MHP’nin vesayeti altındadır.

 

Demokrasiden nasibimizi alacağız. Demokrasiyi getirmemiz lazım. Demokrasiyi getirmek yeterli mi? Yetmez. Üreten Türkiye’yi yaratmalıyız. Her alanda üretmeliyiz. Tarlada, fabrikada, akademide…

 

"SENİN KENAN EVREN’DEN NE FARKIN VAR?"

 

Demokrasiyi getirdik yeter mi? Hayır. Önce can ve mal güvenliği ama bu yetmez. Türkiye’nin üretmesi lazım. ‘Üreten Türkiye’ kavramı CHP’ye ait bir kavram. Üretim alın teri, iş, aş demektir.

 

Köyde muhtarı seçiyoruz da üniversitede rektörü niye seçemiyoruz? Bunu 12 Eylül darbecileri getirdiler. Sen seçim istemiyorsan, senin Kenan Evren’den, diktatörden ne farkın var. Rektörü tayin ettiler, gençler istemiyor.

 

"YILAN BUNLARDAN DAHA AKILLI"

 

Öğrencilere ‘terörist bunlar’, ‘bunlar yılan’ dediler. Yılan bunlardan daha akıllı. Neye göre terörist diyorsunuz? Saygın hocalardan Ayşe Buğra’ya ağza yakışmayan sözler söylediler. “Osman Kavala’nın eşiymiş” dediler.

 

Ayşe Buğra sadece bizim ülkemizde bilinen değil, dünyaca bilinen saygın akademisyendir. Bir ülkenin zenginlik kaynağı, eğitimli insandır. Biz o zenginliği korumak zorundayız.

 

Demokratik ve barışçıl bir gösteri yapıyor öğrenciler. Anayasa’ya uygun. Gençleri anlayamıyorlar. Her üniversitenin bir kültürü vardır. Üniversite öğrencilerine her türlü haksızlığı yaptılar. Şeyma’nın ayakkabısına ‘bu ne biçim ayakkabı’ demişler. O kızın ayakkabı numarası sizin IQ’nüzden yüksek."


Bu Haber 119855 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir