https://twitter.com/sinanaaygun
http://erikelhukuk.com/
» MELİH GÖKÇEK İLK TV PROGRAMINDA KONUŞTU, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN KAYBEDECEĞİ GÖRÜNÜMÜNDE Kİ SEÇİM İBRESİNİ 180 DERECE DÖNDÜREREK, KAZANMA ŞANSINI SAĞLADI.. GÖKÇEK, MANSUR YAVAŞ’A DA TV’DE TARTIŞMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

MELİH GÖKÇEK İLK TV PROGRAMINDA KONUŞTU, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN KAYBEDECEĞİ GÖRÜNÜMÜNDE Kİ SEÇİM İBRESİNİ 180 DERECE DÖNDÜREREK, KAZANMA ŞANSINI SAĞLADI.. GÖKÇEK, MANSUR YAVAŞ’A DA TV’DE TARTIŞMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

MELİH GÖKÇEK, KENDİSİ HAKKINDA KAMUOYUNDA BİRÇOK YORUMLARA BEYAZ TV CANLI YAYININDA CEVAP VERDİ VE MANSUR YAVAŞ’A DA “BUYUR GEL TV YE ÇIKALIM, TARTIŞALIM” ÇAĞRISINDA BULUNDU.. VE SEÇİM İBRESİNİ RESMEN DEĞİŞTİRDİ
Paylas
MELİH GÖKÇEK İLK TV PROGRAMINDA KONUŞTU, MEHMET ÖZHASEKİ’NİN KAYBEDECEĞİ GÖRÜNÜMÜNDE Kİ SEÇİM İBRESİNİ 180 DERECE DÖNDÜREREK, KAZANMA ŞANSINI SAĞLADI.. GÖKÇEK, MANSUR YAVAŞ’A DA TV’DE TARTIŞMA ÇAĞRISINDA BULUNDU
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 26 Ocak 2019, Cumartesi 16:39:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Evet… Haftalardır kamuoyunda konuşuluyordu, yorumlar yapılıyordu.. “Melih Gökçek, Cumhur İttifakının Ankara adayı Mehmet Özhaseki’den desteğini çekti, Seçim sonrası AK Parti’den istifa edecek MHP’ye geçecek” ve “Mansur Yavaş hakkında neler düşünüyor?”

 

1 aydır buradan yazıyorum, “Ankara’da Melih gökçek faktörünü hiçbir güç silemez ve Mehmet Özhaseki, Gökçek’in açık desteğini almadan asla seçim kazanamaz”

 

Ve Özhaseki’nin etrafına çeper ören bazı yeni yetme siyasilere de seslenerek, “Bakın, vefasızlık yaptığınız, hakkında dedi-kodu yaptığınız, ‘bize oy kaybettirir’ diye saçma sözler sarf ettiğiniz Melih Gökçek yine sizi kaybetmekten kurtaracak …”

 

Ve Sayın Gökçek’te buna vurgu yaparak, şu sitemini dile getirdi;

 

“Benim tweetleri silmemin nedeni parti içeresinde ve Mehmet Özhaseki'nin çevresinde bulunan danışmanlar ‘Gökçek sana destek olursa, bu sana zarar verir’ diyorlar. Ben de bu yüzden o destek tweetlerini sildim”

 

Ve işte o bahsettiğim an gerçekleşti..

 

Bakın, kim darılırsa darılsın, kimler ne yorumlar yaparsa yapsın, yine buradan birileri gibi kıvırmadan görüşlerimi, izlenimlerimi harbiden aktaracağım..

 

Evet.. Ak Parti’de, Mehmet Özhaseki’de; Melih Gökçek’e vefasızlık yaptıkları gibi, Gökçek’ten uzak durmanın kendilerine puan kazandıracağı gafletine düştüler..

 

Tıpkı, Gökçek’in yerine getirilen Mustafa Tuna’nın koltuğuna otur- oturmaz Melih Göçek düşmanlığı ile halk arasında takdir toplayıp, puan kazandıracağı mantıksızlığı gibi..

 

Evet.. Melih Gökçek’te bu vefasızlığın farkında idi..

 

Ve dün çıktığı Tv canlı yayınında da açıkça “birazda olsa kırgın olduğunu” vurgulayıp, bu kırgınlığının asla cumhur ittifakına ve partisine ihanet edeceği anlamına gelemeyeceğini söyledi..

 

Bakın .. Yiğitçe yazıp, yiğitçe düşünce aktaralım..

 

Evet, ta ki bu güne kadar ki kamuoyu nabız yoklamaları; Mansur Yavaş’ın önde olduğu ve Mehmet Özhaseki’nin seçimi kaybedeceğini açıkça göstermekte idi..

 

Seçim nasıl kazanılır?

 

Rakibini yıpratarak.. Yapılan propaganda ve konuşmalar ile başarısız olduğunu, olacağını kamuoyuna aktarmakla, inandırmakla seçim kazanılır..

 

Mansur Yavaş’ın, Mehmet Özhaseki’yi yıpratmasına zaten gerek kalmıyordu, çünkü Özhaseki yaptığı bazı konuşmalar ile ve özellikle Melih Gökçek’ten uzak durma taktiği ile zaten kendi ayağına sıkmış durumdaydı..

 

Bu sebeplerden dolayı seçim ibresi Mansur Yavaş’tan yana idi..

 

15 gün önce Sayın Melih Gökçek ile kamuoyunda ki söylemler ile yaptığımız telefon sohbetinde aynen şunu söylememişti;

 

“Kimler ne derse desin, kimler ne yorumlar yaparlarsa yapsınlar ben Cumhur ittifakına ve partime asla ihanet etmem, kin gütmem.. Ve Ankara’yı da bunlara bıraktırmam”

 

Ben de açıkçası Mehmet Özhaseki ve etrafında ki yeni yetme ve çok bilmişlere bu tavırlarından dolayı kızgındım..

 

Sayın Gökçek’e; “Peki başkan tavrımız ne olacak, desteğe devam mı” diye sorduğumda ..

 

Şu ifadeler ile son noktayı koymuştu : “Desteğe devam, Ankara’yı bunlara bıraktırmayacağım, bekleyin yakında bizzat meydana çıkacağım”..

 

Bu arada yine birileri birçok şey yazıp, yorumlar yaptılar, ahkamlar kesitiler..

 

Tabi ben bu “meydana çıkış” hareketi sırrına sadık kalarak yazıp, kamuoyuna aktarmadım..

 

Ve işte Melih Gökçek meydana bir çıktı, pir çıktı, ilk tv canlı programında koşuma ve belgeleri ile Ankara seçim ibresini 180 derece döndürdü..

 

Açıkçası, kimler yine bozulurlarsa bozulsunlar, kamuoyunda Mehmet Özhaseki’nin seçimi kaybedeceği görünümünde ki ibreyi harbiden 180 derece döndürüp, önde görülen Mansur Yavaş’ın çok, çok gerilemesine sebep oldu..

 

Melih Gökçek, Mehmet Özhaseki’ye desteğini asla çekmediğini vurgulayıp, şu yorumu yaptı;

 

“Benim nazarımda Mansur Yavaş; murat 124 otomobili, Mehmet Özhaseki ise mersedes’tir.. Türkiye’de belediyecilik konununda uzman 3 kişiden birisi Özhaseki’dir”

 

Ve en önemli bozgun algıya da cevap verdi.. “Seçim sonrası AK Parti’den istifa edip, MHP’ye geçeceğinin bir dedi-kodu olduğunu vurgulayıp, “Ben AK parti ile MHP arasında farklılık göremiyorum.. Neden partimden istifa edeyim”..

 

MANSUR YAVAŞ; MİLLETİ KANDIRIYOR, BEYPAZARILI VATANDAŞLAR YAVAŞ’A ASLA GÜVENMİYOR

 

Melih Gökçek, Mansur Yavaş ve ekibinin, CHP Gençlik kollarının mikro milliyetçilikten medet umarak, afişlere “Ankara’nın bebesi” diye yalan sloganlarla halkı kandırmayı sürdürdüklerine işaret ederek, Mansur Yavaş’ın “Ankara bebesi” olmadığını ve aile soyunun da Makedon’ya göçmenleri olduğunu vurgulayarak; “Bunda da utanılacak bir şey yok, niye soyunu inkar etmeye çalışıp, halkı kandırıyor. Sen Ankara’da doğmuş Makedonyalı bir ailenin çocuğusun” şeklinde yorum yapması da dikkat çekti.

 

Gökçek, Beypazarlıların; Mansur Yavaş’a güvenmediklerine işaret edip, seçim vaatlerinin hiçbirini yerine getirmediğini beldelerle hatırlatarak şunları aktardı;

 

“BEYPAZARLI NİYE SANA DEĞİLDE BANA GÜVENİP, YÜZDE 52 OY VERDİ..BEYPAZARI HALKI SANA GÜVENMİYOR, ARTIK ANLA.. SENDEN BAŞKAN OLMAYACAĞI MESAJINI VERİYORLAR, SEN BU MESAJI ANLAMIYORSAN, BARİ MİLLETİ KANDIRMA..

 

10 YILDA BİR TUVALET BİLE YAPMADIN..ÇIKMIŞ ANKARA KALESİNDE İKİ MODERN TUVALET OLDUĞU HALDE, TUVALET OLMADIĞINI YALANINI SÖYLÜYORSUN.. BEYPAZARI 10 YIL ÇÖP KOKUSUNU ÇEKTİ..BUNU HERKES BİLİYOR..

 

ÖZEL KAELEM BÜTÇESİ DİYE BELEDİYENİN MİLYONLARINI HARCADIĞIN HESABI VER SEN..BU PARALARI; SENİ HAVAYA SOKMALARI İÇİN KİMLERE YEDİRDİN, HEDİLER ALDIN?

 

SEN BAŞKANKEN, ZİYARETİNE GELDİĞİMDE; BELEDİYE BİNASININ ÇATILARI YAĞMURLARDA AKIYORDU, BLEDİYENİN SALONLARI KOVALARLA DOLU İDİ.. BEN GÖZLERİMLE GÖRDÜM..

 

DİYORSUN Kİ, ‘KIZILAY VE ULUS MEKEZİNE TAKSİCİLERİ SOKMAYACAĞIZ’.. BU KADAR CAHİLLİK OLMAZ.. KIZILAY’DA Kİ VATANDAŞI; CEBECİ’YE, BAHÇELİEVLERE NASIL, NEREDEN GÖNDERECEKSİN?

 

SEN, BELEDİYECİLİĞİN ‘B’ SİNDEN BİLE ANLAMIYORSUN..

 

SEN, FETÖ’YE 17 KURUŞA ARSA VERMEDİN Mİ? HADİ NİYE VERDİKLERİNİ GERİ ALAMADIN?

 

DİĞER BİR YALANI; Mansur Yavaş geldiği zaman belediyeden minimum 25 bin kişi atacak. İYİ Partililere, CHP'lilere kadro sözü veriliyor. 'Ben atmayacağım diyor' evet o atmayacak, belediyeye bağlı şirketlerdeki müdürler atacak.

 

Ya söz verdiği adamları işe almayacak ya da personel çıkaracak!

 

Mansur Yavaş, Sayın Devlet Bahçeli'ye mektup yazıyor ve onu CHP'li olmakla eleştiriyor. MHP'yi CHP ile özdeş parti olmakla suçluyor.. Bakın Mansur Yavaş CHP adayı oldu. Şimdi hiç mi utanmıyor, Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, böyle birine nasıl oy vereceksiniz?

 Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Mansur Yavaş, özel eğitim kurumu yapılacağını söyleyerek FETÖ'cülere Arsa tahsis etti.. Arsanın metrekaresini 17 kuruşa veriyor. Bizim belediye başkanımız geldi mahkeme kararıyla verilen arsayı geri aldı. Mansur Yavaş ayrıca kapatılan dershanelerin öğretmenleriyle etüt merkezi kurmayı düşündü. Ankaralılar Mansur Yavaş'a oy verecekse FETÖ'ye destek oyu olacaktır.

 

Mansur Yavaş, Beypazarı Belediye başkanı olurken, vatandaşa verdiği sözlerin hiç birisini yerine getirmemiştir.. O afişlerine “Ankara’nın Bebesi” sloganının yerine, “Yapmadıklarım, yapacaklarımın teminatıdır”  diye yazdırması daha doğru olacaktır”

 

Melih Gökçek, bu ağır yıpratıcı iddialarını aktarırken, Mansur Yavaş’a da seslenerek; “Buyur gel tv’de çıkıp, tartışalım ve bu söylediklerimin yalan olduğunu ispat et” çağrısında bulundu..

 

EVET.. Melih Gökçek, Ankara seçiminde ki yarışın nabzını oldukça yükseltti ..bakalım yarınlarda kimler ne diyecek ..

 

Haa, şunu da aktarayım, Melih Gökçek açıklamalarına, CNN Türk’te Hande Fırat’ “Gece göüşü” programında ve Beyaz tv’de sürdürecek ..


Bu Haber 584959 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir