http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Sinan Aygün ile pazarlık yapan Meclis üyeleri, süreçte Mansur Yavaş adına pazarlık yapıp, tezgaha mı getirdiler? İkinci pazarlıkta; kaç milyon liraya anlaşıldı? Ve Mahkeme, Belediyenin tüm kararlarını iptal etti. Bundan sonra ne olacak?

Sinan Aygün ile pazarlık yapan Meclis üyeleri, süreçte Mansur Yavaş adına pazarlık yapıp, tezgaha mı getirdiler? İkinci pazarlıkta; kaç milyon liraya anlaşıldı? Ve Mahkeme, Belediyenin tüm kararlarını iptal etti. Bundan sonra ne olacak?

SİNAN AYGÜN; 25 MİLYON LİRA OKUL PARASI ADI ALTINDA İSTENİLENİ KABUL ETMEYİNCE, MECLİS ÜYELERİ, SİNAN AYGÜN’ÜN KIZ KARDEŞİ İLE TOGO DAN AYRILDILAR, YOLDA TEKRAR KIZ KARDEŞİNİN TELEFONUNDAN ARADILAR; “7 MİLYON TL OLSUN” DEDİLER.. SİNAN AYGÜN İSE; “TAMAM 7’YE DENK GELEN BİRŞEY YAPARIM” DİYE CEVAP VERİYOR..
Paylas
Sinan Aygün ile pazarlık yapan Meclis üyeleri, süreçte Mansur Yavaş adına pazarlık yapıp, tezgaha mı getirdiler? İkinci pazarlıkta; kaç milyon liraya anlaşıldı? Ve Mahkeme, Belediyenin tüm kararlarını iptal  etti. Bundan sonra ne olacak?
http://erikelhukuk.com/
Güncel - 26 Mayıs 2021, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

WWW.haber2000.com

(ANALİZ HABERİMİZ)

 

Ankara’da 18 aydır; TOGO kuleleri inşaatı sahibi ve CHP eski milletvekili Sinan Aygün ile Mansur Yavaş ve ekibi arasında onlarca tartışma yaşandı ve onlarca dava açıldı..

 

Okul parası adı altında 25 milyon lira pazarlıklar yapıldı ama bu sıkı pazarlık daha sonra 7 milyon liraya düştü..

 

Tabi bu pazarlıkları Sinan Aygün ile yapan, Mansur Yavaş’ın en güvendiği CHP’li meclis üyesi Av. Haydar Demir..

 

Haydar Demir, pazarlık sürecinde Sinan Aygün ile yaptığı her telefon görüşmesinde, konuşmasından ve sunduğu rakamlardan Mansur Yavaş ve diğer meclis üyesi arkadaşlarının bilgisi olduğunu ısrarla vurgulaması dikkat çekiyor..

 

Mansur Yavaş ise bu pazarlık sürecinin kendisinin bilgisi dışında yapıldığını sık, sık vurguladı..

 

Acaba, meclis üyeleri veya Haydar Demir, Mansur Yavaş adına pazarlık yaparken, haberi olmayan Mansur Yavaş başkanın adını kullanıp, tezgah mı hazırladı?

 

Pazarlığı; 25 milyon liradan, 7 milyon liraya düşürüp, anlaşan Meclis üyesi Haydar Demir’in; Mansur Yavaş’a, Sinan Aygün’ün kendisine küfür ettiği yalanını söylemesi de dikkat çekici..

 

Bu hırsla Kule inşaatları mühürlendi, “mahkeme karlarları bizden saklandı” denildi, Belediye kendisi tarafından verilen ruhsatın iptalini istedi..

 

“Karar aldık, Kule inşaatlarını yıkacağız, kaçak yapı var denildi.

 

Mansur Yavaş, “elimizde yıkım kararı var, yıkacağım” demesine rağmen en ufak bir işlemi yapamaması ise dikkat çekici idi..

 

İşte Mansur Yavaş’ın bu bekleme sürecinde Sinan Aygün’ün Avukatı Ahmet Özgür Özgümüş tarafından  itiraz dilekçeleri verildi..

 

Ve Ankara 17. İdare mahkemesi geçen günü verdiği ve Büyükşehir belediyesine de tebliğ ettiği Kararlar ile Belediyece vurulan mühürlerin kaldırılmasına karar verirken, Belediyenin Ruhsat iptali istemini de ret etti..

 

Yani; TOGO Kuleleri tartışması yepyeni bir boyu kazanmış oldu..

 

Mansur Yavaş, 17. İdare Mahkemesinin verdiği bu kararı en geç 1 ay içinde uygulamak zorunda..

 

Şimdi bu pazarlık ve tartışma sürçlerinin sizlere gerçeğini aktaracağız..

 

Çok dikkat çeken işlemler var.. Mansur Yavaş hiçbir resmi evraka imza atmamış, hep sözlü talimat  vermiş, imzaları başkalarına attırmış..

 

Ve Sinan Aygün, bakmış ki kendisine ileride bir kumpas hazırlanacak, tüm konuşmaları kayda almış.. Ve şimdi bu konuşmaların dokümanı savcılıkta..

 

Savcılıkta; Meclis üyesi mi, Mansur Yavaş’ı satacak, yoksa Mansur Yavaş’ mı meclis üyesini satacak?

 

Diğer bir alternatif.. Kurban olarak meclis üyesi Haydar Demir’ mi ortaya atılacak?

 

Çok yakında belli olacak..

 

PEKİ, AYLARDIR KAVGASI YAŞANAN VE KONU İLE ONLARCA DAVA AÇILAN; ANKARA TOGO KULELERİNDE NELER YAŞANDI? İŞTE O SÜREÇTE GELİŞEN OLAYALRIN GERÇEĞİ

 

-İSTİNAF SÜRESİNİN BİTMESİNE 3 GÜN KALA BELEDİYENİN 1. HUKUK MÜŞAVİRİ SİNAN AYGÜN’Ü ARADI VE “MANSUR BEY İSTİNAFA GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORMUŞ SİZ Bİ KONUŞUN KENDİSİ İLE” DEDİ,

 

SAVCILIĞA İFADESİNDE AYNI HUKUK MÜŞAVİRİ, “SİNAN BEYİ ARAMA TALİMATINI BANA MANSUR YAVAŞ VERDİ” DEYİP KENDİNİ KURTARDI, İŞİN ÜSTÜNE KALMASINI ENGELLEDİ,

 

 MANSUR YAVAŞ TOGO İLE İLGİLİ “ŞU KARARI VERDİM, ŞU TALİMATI VERDİM” DİYOR AMA MANSUR YAVAŞ IN TOGO İLE İLGİLİ 1 TANE İMZALI BELGESİ YOK, HEPSİ SÖZLÜ TALİMATLAR, İMZALARI HEP YANINDAKİLERE ATTIRMIŞ, İŞİ İYİ BİLİYOR AMA İŞİ BİLEN HUKUKÇULAR VAR OLDUĞUNU UNUUTU.

 

1. HUKUK MÜŞAVİRİ; “BANA TALİMATI MANSUR BEY” VERDİ DEDİ KURTARDI KENDİNİ,

 

TAM BU ANDA SİNAN AYGÜN KENDİSİNİN TEZGAHA ÇEKİLMEYE ÇALIŞILDIĞINI ANLADI,

 

ERTESİ GÜN SİNAN AYGÜN’ Ü BELEDİYEYE ÇAĞIRDILAR, İÇERİDE 8 MECLİS ÜYESİ VE KIZ KARDEŞİ VARDI, ODAYA ALDILAR, İÇERİDEKİLERİ DIŞARI ÇIKARDILAR, KAPIYI KAPATTILAR, İMAR DAİRESİ BAŞKANINI ÇAĞIRDILAR, İMAR DAİRESİ BAŞKANI “İSTİNAFA GİTMEMİZ LAZIM, BELEDİYE TAZMİNAT ÖDEME ZORUNDA KALIR” DEDİ.

 

SAVCILIK İFADELERİNDE TÜM MECLİS ÜYELERİ BU YAŞANANLARI DOĞRULADILAR.

 

ERTESİ GÜN İSTİNAFA 45 DAKİKA KALA, 2 MECLİS ÜYESİ TOGO YA GELDİ..

 

TOPLAM 10 DAKİKA KALDILAR TOGO DA VE “25 MLYON VERECEKSİN, OKUL ZATEN 25 TUTAR” ISRARINDA BULUNDULAR..

 

SİNAN AYGÜN KABUL ETMEYİNCE, SİNAN AYGÜN’ÜN KIZ KARDEŞİ İLE TOGO DAN AYRILDILAR, YOLDA; AYGÜN’ÜN KIZ KARDEŞİNİN TELEFONUNDAN TEKRAR ARADILAR..  “7 MİLYON TL OLSUN” ÖNERİSİNDE BULUNDULAR

 

SİNAN AYGÜN İSE; “TAMAM 7 YE DENK GELEN BİŞEY YAPARIM” DİYE CEVAP VERİYOR..

 

7 MİLYON TL’YE ANLAŞAN MECLİS ÜYELERİ DERHAL BELEDİYEYE GİDİP İSTİNAFI YAPMIŞLAR,  SONRA KIZ KARDEŞİNİN TELEFONUNDAN SİNAN AYGÜN’Ü ARAMIŞLAR VE “İSTİNAFA GİTTİ MERAK ETME BAŞKANIM, MANSUR BEYLE GÖRÜŞTÜM, SAYGILAR” DEMİŞLER..

 

KENDİSİNE KAMU BASKISI YAPILAN SİNAN AYGÜN İSE; İLERİDE SAVCIYA SUNMAK İÇİN BU GÖRÜŞMEYİ KAYIT ALTINA ALMIŞ

 

DAHA SONRA MANSUR YAVAŞ’A MECLİS ÜYESİ HAYDAR DEMİR, “SİNAN AYGÜN SANA KÜFÜR ETTİ” DEMİŞ VE İSTİNAFTAN FERAGAT ETMİŞLER, AMA MECLİS KARARI ALMADAN İSTİNAFTAN FERAGAT ETTİĞİ İÇİN MAHKEME İSTİNAFTAN FERAGAT İŞLEMİNİ KABUL ETMEMİŞ.

 

YANİ; MANSUR YAVAŞ GÖREVİNİ, İSTİNAF FERAGAT İŞLEMİNDE KÖTÜYE KULLANMIŞ OLDU.

 

İSTİNAFTAN FERAGAT İŞLEMİNDE DE MANSUR YAVAŞ’ IN YİNE İMZASI YOK, KURNAZLIK YAPARAK GENEL SEKRETERE YAPTIRMIŞ İMZALAMA İŞİNİ

 

CUMA GÜNÜ İSTİNAFTAN USULSÜZ BİR İŞLEMLE GERİ ÇEKEN MANSUR YAVAŞ İLK İŞ GÜNÜ OLAN PAZARTESİ GÜNÜ TOGO KULELERİNİ MÜHÜRLEMİŞ, RUHSATLARINI İPTAL ETMİŞ..

 

TAKİP EDEN GÜNLERDE DE; TOGO İLE İLGİLİ YIKIM KARARI ALMIŞTIR.

 

ANCAK BU YIKIM KARARINDA İLGİNÇ BİR MUHALEFET ŞERHİ VAR.

 

MECLİSTE ÇOĞUNLUĞU TEMSİL EDEN AK PARTİ VE CHP’Lİ EMCÜMEN ÜYELERİ ,

 

TOGO’DA KAZANILMIŞ HAK OLUŞMUŞTUR, YIKIM KARARI HATALIDIR. BU YIKIM KARARI BELEDİYEYİ TAZMİNAT ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINA SOKAR” DİYE UYARMIŞLAR

 

YANİ AK PARTİLİ VE MHP’Lİ ÜYELER DE BÖYLECE KENDİLERİNİ TAZMİNAT YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTARMIŞLAR..

 

SİNAN AYGÜN İSE; BU KARARLARIN HEPSİNE KARŞI DAVA AÇTI..

 

İLK ÖNCE BU KARARLARIN YÜRÜTMESİNİ DURDURMUŞ, GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ DE TÜM DAVALARI KAZANDI..

 

YANİ; SİNAN AYGÜN HAKLILIĞINI MAHKEME KARARLARI İLE İSPAT ETMİŞ OLDU..

 

BUNDAN SONRA NE Mİ OLACAK?

 

MANSUR YAVAŞ; BELEDİYE ALEYHİNE VERİLEN BU MAHKEME KARARLARINI, 30 GÜN İÇERİSİNDE UYGULAMAK, TOGO’NUN İNŞAATINI BAŞLATMAK ZORUNDA.

 

YAPMAZSA NE Mİ OLUR?

 

18 AY ÖNCE TOGO YU HAKSIZ OLARAK MÜHÜRLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTIĞI İÇİN TAZMİNAT ÖDEME ZORUNDA OLDUĞU GİBİ, BUNDAN SONRASI İÇİNDE TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA KALIR.

 

ZİRA; BİZZAT MANSUR YAVAŞ “BELEDİYESİ, TOGO’DA KAZANILMIŞ HAK VAR, TOGO YIKILAMAZ, TOGO MÜHÜRLENEMEZ” DİYE BİR ÇOK YAZI TANZİM ETMİŞ,

 

VE EN ÖNEMLİSİ 3 KERE KULE İNŞAATLARINI DENETLEYEREK, “TOGO’DA 1 CM2 HUKUKA AYKIRI İNŞAAT YOK” DİYE RAPOR TANZİM ETMİŞTİR..

 

YANİ; TOGO’NUN İSKÂNINI ASLINDA MANSUR YAVAŞ AYLAR ÖNCE HUKUKEN VERMİŞ..

 

BELEDİYENİN ÖDEYECEĞİ TAZMİNAT İLGİLİLERDEN DE TAHSİL EDİLİRSE, TAZMİNAT ANKARALILARIN ÜZERİNDE KALMAZ.


Bu Haber 51213 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir