http://www.haber2000.com/-kirsehir-ilim-yayma-cemiyetinden-kiz-ogrenci-yurdu-insaatinin-tamamlanmasi-icin-haydi-bir-tugla-da-sen-koy-cagrili-bagis-kampanyasi-21370.html
http://www.haber2000.com/
» Sinan Aygün’ün Avukatı Mehmet Ali Alan’ı şikayet eden Mansur Yavaş’a kötü haber.. Adalet Bakanlığı Mansur Yavaş’ın şikayetini ret etti.. Ve Yavaş’ın; suçladığı her beyanatı için tazminat davaları açıldı.. Peki; TOGO Kuleleri yıkılacak mı?

Sinan Aygün’ün Avukatı Mehmet Ali Alan’ı şikayet eden Mansur Yavaş’a kötü haber.. Adalet Bakanlığı Mansur Yavaş’ın şikayetini ret etti.. Ve Yavaş’ın; suçladığı her beyanatı için tazminat davaları açıldı.. Peki; TOGO Kuleleri yıkılacak mı?

Mansur Yavaş, Sinan Aygün’ün inşa ettiği TOGO ikiz Kuleleri ile ilgili yaşanan 25 Milyon Rüşvet iddiaları krizinin ardından, Aygün’ün Avukatı Mehmet Ali Alan’ı, İdare Mahkemesinin verdiği inşaat iptal kararını kaçırmakla ve kendilerini güç duruma soktuğu yönünde ekranlarda suçlamıştı.. Peki, Hukuki süreçte neler yaşandı? Yavaş2ın bu iddiaları doğru mu?
Paylas
Sinan Aygün’ün Avukatı Mehmet Ali Alan’ı şikayet eden Mansur Yavaş’a kötü haber.. Adalet Bakanlığı Mansur Yavaş’ın şikayetini ret etti.. Ve Yavaş’ın; suçladığı her beyanatı için tazminat davaları açıldı.. Peki; TOGO Kuleleri yıkılacak mı?
https://www.esgayna.com/
Güncel - 30 Mart 2021, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

EKRANLARDA ALGI YARATAN MANSUR YAVAŞ’A, ADALET BAKANLIĞINDAN KÖTÜ HABER… ŞİKAYET İSTEMİ RET EDİLDİ.. VE ŞİMDİ BİRÇOK TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA KALACAK

 

CHP eski Ankara milletvekili Sinan Aygün’ün, Çankaya bölgesinde inşa ettiği TOGO Kuleleri, tam 17 kez Büyükşehir Belediyesi İmar ekipleri tarafından inşaat süresinde kontrol edip, “yapım planlarına uygundur” raporları vermişler..

 

Yani; Kulelerin şuan ki hale gelmesi Ankara Büyükşehir İmar ve Ruhsat ekiplerinin vermiş olduğu “uygundur” tutanakları ve ruhsatı ile gerçekleşmiş..

 

Kulelerin yapımının yüzde 75’ine gelindiği sıralarda, Ankara Mimarlar Odası, planların şehircilik ilkelerine aykırılık oluşturduğunu ve Kule planlarının iptalini, inşaatın da durulmasını Ankara 17. Bölge İdare Mahkemesinden talep etmişti..

 

Ve Mahkeme planların iptaline karar verdi..

 

Fakat Ankara Büyükşehir yüksek mahkemesinin bu kararını uygulayamadı..

 

İşte burada ipler koptu..

 

Planların derhal iptal edilmesi ve inşaatların durdurulmasını isteyen Ankara Mimarlar Odasına, Büyükşehir Belediyesi Şehircilik ve İmar Başkanlığı; 5.7.2018 tarihinde resmi yazı ile şöyle cevap veriyor;

 

“SİZ PLANLARI İPTAL ETTİRDİNİZ, ANCAK BU PLANLAR YÜRÜRÜLÜKTE İKEN İNŞAATIN YAPILMASI İÇİN BİZ RUHSAT VERDİK.. RUHSAT İPTAL EDİLMEDEN İNŞAATI DURDURAMAYIZ”..

 

İşte bu resmi yazışmalar Sinan Aygün cenahından gizli tutulduğu gibi,

 

“Bak İdare mahkemesinin planların iptal kararı var.. İstesek hemen yıkarız ama gel okul yapımı bağışında anlaşalım” gibilerinden mesajlar ile Sinan Aygün cenahına tehdit ve şantaj gibi sunulduğu ve bu konuda birkaç meclis üyesinin Sinan Aygün’ün ofisine gelip görüştüğü, Aygün’ün de “Bir okul yapımı için 3-5 milyondan fazla olmaz.. 25 milyon lira vermem” diye ret ettikten sonra taraflar arsında çatışmalar başlamıştı..

 

İşte bu sıralarda Mansur Yavaş, kendisine sık, sık sorulan;

 

“Başkan Mahkeme kararı vermişken, neden kararı uygulayıp, yerine getirmediniz, planları iptal etmediniz?”

 

Mansur Yavaş ise; Belediyenin sözleşmeli Avukatı Mehmet Ali Alan’ın, aynı zamanda Sinan Aygün’ün Avukatı olduğunu, bu yüzden verilen idare mahkemesinin kendilerinden kaçırıldığını ve Hukuki işlem zamanını geçirdikleri savunmasını yapmıştı..

 

Ve Mehmet Ali Alan ile yaptıkları Avukatlık sözleşmesini iptal etiklerini söylemişti..

 

Oysa ki; Mansur Yavaş iptali istenen plan ile ilgili Hukuki olarak işlem yapamazdı ve yapamadı ama bunu başka gerekçelerle geçiştirmeye çalıştı..

 

Çünkü; Bu plana kedisi ruhsat verdi ve verilen bu ruhsat nedeniyle, inşaat sahiplerinin kazanılmış müktesep hakları doğmuştu..

 

Ve Mansur Yavaş bütün bu Hukuki gerçeklere rağmen çıktığı her tv ekranında;

 

“Mahkemenin kararı Belediyeye bildirilmedi, bildirilseydi inşaatı durduracaktık” şeklinde savunmalara yapmıştı..

 

Yaptığımız araştırma da ise bir başka gerçek ortaya çıktı..

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kadrolu Hukuk Müşaviri Av. Gamze Zoralpoğlu; 11.07.2019 tarihinde; Belediyenin Avukatı Mehmet Ali Alan’ın yetki verdiği Avukat kızı Hicran Alan Akyürek’den İdari Dava Dairesinde ki mahkemenin sonucunu bildirilmesini istiyor..

 

Avukat Mehmet Ali Alan’ın kızı Av. Hicran Alan Akyürek ise Belediyenin Avukatı Zoraloğlu’na hemen telefonla whatsapp üzerinden kararı zamanında gönderiyor..

 

Ve Belediyenin Avukatı Gamze Zoralpoğlu kısa bir süre sonra yine whatsapp üzerinden dönüş yaparak, Av. Alan’ın, Avukat kızı Hicran’a teşekkür ederek, Kararın Danıştay nezdinde temyiz ettiğini bildiriyor..

 

Yazışma görüntüleri haberimizde sunuyoruz..

 

Bütün bu hukuki gerçeklere rağmen; Belediyenin Avukatı Balkan Şencan 19.12.2019 tarihli dilekçesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyet dilekçesi vererek, Av. Mehmet Ali Alan’ın, İdare mahkemesi kararını Belediyeye geç ulaştırmasından dolayı, Belediyeyi zarara soktuğu ve Sinan Aygün firmasına rant sağladığı, bu nedenle Avukatlık görevini kötüye kullandığını vurgulayarak, Av. Mehmet Ali Alan hakkında Avukatlık Kanununun 8/b maddesi gereğince hakkında soruşturma açılmasını talep etmiş..

 

Ankara Savcılığı ise Adalet bakanlığına dosya münderecatı ile yazı yazarak, Ankara Büyükşehir Belediyesinin talebini iletmiş.. 

 

İşte bu talep üzerine dosya evraklarını titizlikle inceleyen Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü de; 05.3.2021 tarih ve E-68215580-101.05.6-2020/8277- AVK-14856 sayılı kararı ile

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin şikayet iddialarının doğru olmadığını, bu nedenle Av. Mehmet Ali Alan hakkında da soruşturma izni verilmesine yer olmadığına” hüküm verdi..

 

VE MANRUS YAVAŞ HAKKINDA YAĞMUR GİBİ TAZMİANT DAVALARI GELMEYE BAŞLADI

 

Sinan Aygün’ün Avukatı Mehmet Ali Alan, Adalet Bakanlığının bu kararı üzerine, Mansur Yavaş’ın kendisini suçladığı bütün beyanatlarını çıkararak, her konuşmasına ayrı, ayrı tazminat davaları açmaya başladı..

 

Alınan bilgilere göre; Av. Mehmet Ali Alan, Ankara 4, 6,2 ve 25. Asliye Hukuk Mahkemelerinde;  Mansur Yavaş’ın, Habertürk, Tele1 ve FOX tv de yaptığı konuşmalar ile Sözcü Gazetesine bu yönde verdiği beyanatlara  100’er Bin lira tazminat davaları açtı..

 

Av. Mehmet Ali Alan, Mansur Yavaş’ın kendisini suçlayıcı beyanatlarını arşivlerden çıkarmaya başladığını ve yeni tazminat davaları açmaya devam edeceğini bildirdi..

 

PEKİ; TOGO KULELERİ YIKILACAK MI?

 

Sinan Aygün’ün, Belediye ekiplerinin yaptığı kontrol tutanakları ve yine Belediyece verilen inşaat ruhsatı gereği inşaatını sürdürdüğü, bu nedenle Hukuken Müktesep hakkı doğduğu, bunun için yıkımın gerçekleşmesinin çok sor olduğu ve Belediye eğer böyle bir girişim içerine girer ise çok, çok büyük tazminatlar ödemek zorunda kalacağı Hukukçular tarafından vurgulanmakta..

 

Öte yandan Sinan Aygün’ün de; kısa bir zaman içerisinde; belge ve görüntülerle Hukuki haklarını açıklayacağı gibi, belediyeden müktesep hakkının derhal kendisine verilmesini isteyeceği öğrenildi.. 

Fotoğraf açıklaması yok.


Bu Haber 119260 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir