http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» AKŞENER : "FETÖ ve PKK İLE ÇUKUR İTTİFAKI KURANLAR, ŞİMDİ BAHÇELİ İLE CUKKA İTTİFAKI KURDULAR"

AKŞENER : "FETÖ ve PKK İLE ÇUKUR İTTİFAKI KURANLAR, ŞİMDİ BAHÇELİ İLE CUKKA İTTİFAKI KURDULAR"

"Kadınlarımızın, annelerimizin isteğiyle İYİ Parti kuruldu. Genç işsizliği hiç bu kadar yüksek olmadı. Türkiye’nin dört bir yanında nereye gittiysek genç işsizliği birinci problem.” .
Paylas
AKŞENER :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 04 Mart 2018, Pazar 21:30:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti İstanbul 1. Olağan İl Kongresi coşkulu bir kalabalığın katılımıyla Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nde Genel Başkan Meral Akşener'in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Salonun erken saatlerden itibaren dolduğu kongre, divan kurulunun seçilmesinin ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşu işle başladı. Olağan il kongresinin Divan Kurulu Başkanı olarak seçilen Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, açılış konuşmasını yaptı. Aydın, konuşmasında "İYİ Parti mutlaka ama mutlaka iktidar olacaktır" dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından ilk konuşmayı yapmak üzere İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz sahneye davet edildi. İstanbul'un sorunlarına değinen Beyaz, "Dertlerinize derman olmaya geldik" ifadelerini kullandı. Beyaz'ın konuşmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener, kürsüye davet edildi.

 

Salonun tezahüratlarıyla sahneye çıkan Akşener, konuşmasına başlamadan önce bütün salonu selamladı. Akşener'in konuşması şöyle,

 

"GENÇ İŞSİZLİK BİRİNCİ PROBLEM"

 

“İstanbul, dünyanın incisi dedik. Fatih Sultan Mehmet’in emaneti dedik. İstanbul’a en büyük ihaneti edenlerin onların elinden Allah’ın izniyle İYİ Parti alacak. Çünkü İYİ Parti bir ihtiyaçtan doğdu.

 

Kadınlarımızın, annelerimizin isteğiyle İYİ Parti kuruldu. Genç işsizliği hiç bu kadar yüksek olmadı. Türkiye’nin dört bir yanında nereye gittiysek genç işsizliği birinci problem.”

 

"FESLİ TARİHÇİ DIŞINDA OKUMADILAR"

 

Konuşmasının bir kısmında salondaki tezahüratlara cevap veren Akşener ve salondakiler arasında yaşanan konuşmalar yüzleri güldürdü. Akşener daha sonra konuşmasına şöyle devam etti,

 

“Torpil problemi yüzünden çocuklarımız işsiz. İstanbul gibi sanayilerin çok olduğu bir şehirde bile gençlerimiz işsiz. Çünkü bunlar gençlerden korkuyor. Kimse sorgulamasın istiyorlar. “Cebine beş lira koyarız ver yesin, ört uysun” sistemiyle çocuklarımızı işsiz bıraktılar, perişan ettiler. Çünkü bunlar eğitimin ‘e’sinden anlamadılar. Çünkü bunlar yüz sayfalık tarih kitabını Fesli’nin dışında okumadılar. Dinimizi menkıbelerden öğrendiler. Ecdadımızın emanetini bugün bu hale getirdiler."

 

"İSTANBUL, TÜRK'ÜN OLACAK"

 

"Tarihi Osmanlıyı bilmiyorlar, başından beri sadece Türk’ü sevmediklerini biliyorlar. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyemiyorlar. Biz İstanbul’u Fatih için İstanbul aşıkları için alacağız yeniden eski haline kavuşturacağız. İstanbul bizim olacak, İstanbul Türk’ün olacak, İstanbul iyi olacak… Allah’ın huzurunda söz veriyorum, yarın mahşerde huzuruna geldiğimde başım öne eğilecekse Akşener’in başı gövdesinden bugün düşsün razıyım.

 

Allah’ım bizi kadınlarımızın, gençlerimizin karşısında utandırma, tacize uğrayan çocuklarımızın karşısında bizi utandırma onları kurtarmayı bize nasip et Allah’ım. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu şartlardan İYİ Parti’nin insanları çekip çıkaracak. Nasıl ki Afrin’de Mehmetçiğimiz canıyla kanıyla onları düştükleri çukurdan çıkarıyorsa, biz de bu ülkeyi attıkları çukurdan çıkaracağız. Herkesin birbirinden nefret ettiği, 1 TL’ye satılan uyuşturucularla gençlerimizin beyinlerinin zehirlendiği bu ülkeyi Cumhuriyetin kuruluş ilkeleriyle yükselen bir ülke yapmamızı bize nasip et."

 

"BUNLAR GÖKALP, TURHAN VE GÜNGÖR'Ü DE BİLMİYOR"

 

"Korktukları için ittifak kurdular. Biri iftiradan sorumlu, diğeri kallavi büyük abi. Ama en sonunda Senagal’de sinirleri bozuldu Beyefendi’nin. Göreceksiniz nasıl İstanbul’u alacaksak, Cumhurbaşkanlığını da alacağız. Buna inanmamış olsam bu yola çıkmazdım. Korkutmayan, inandıran, güvendiren sizlersiniz. Hani ben ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ dedim ya bula bula onu buldular. Atatürk’ün sözünü saçma sapan FETÖ’ye yordular. Atatürk’ün dış ilişkilerdeki örneklerini analiz etmeden ülke yönetilir mi?

 

Bunların rahmetli Ziya Gökalp’ten, Mümtaz Turhan’dan ve Erol Güngör’den ve Atatürk’ün ‘Ne Mutlu Türk’üm’ sözünü benimseyenlerin varlığından haberi yok. Bunlar milliyetçiliği ayaklar altına alan insanlar. Benim, Atatürk’ün sulh söylemini söylememi FETÖ’ye ilk bağlayan ittifakın küçük ortağıydı. FETÖ’nün kanalı kapatıldığında onu korumak için kendini paralayan insanlar aramızda var mı? Dün işini FETÖ’den bugün AKP’den alanlar ne olduğunuzu biliyoruz. Bugünkü dış politikadan memnun musunuz? Tabi ki de hayır.

 

Türkiye’yi konuşturmadılar kadınlarımızı, erkeklerimizi konuşturmadılar. Irak’ı Suriye’yi konuşabilseydik bugün Mehmetçiğimiz onların yanlış politikası için şehit olur muydu? Hem ekonomiyi yok ettiniz, hem de Türk dış politikasını çukura düşürdünüz. Sizler Cumhuriyetin bütün varlıklarını sattınız. Hangi fabrikaları açtınız yok. Ne yaptınız, otoyol, köprü, şehir hastanesi yaptınız. Yap işlet Devret dediniz soydunuz vatandaşı soydunuz

 

Tillerson geldi özel konuşuldu tutanak yok. Reza Zarrab konuşuldu. Karşılığında Cargil istedi şeker fabrikaları gözden çıkarıldı. Pancarın özelliği şu; Hem organik sağlıklı şeker hem de küspesi hayvan yetiştiricileri için gerekli. Çiftçiyi her türlü zarara uğratıyorlar. Türkiye’nin çiftçisi dünya ile baş edemez vaziyette. Yeni dünyada gıda güvenliği ve su savaşları boy gösterirken bunlar sularımızı kirlettiler, tarımımızı bitirdiler. Türkiye dünya ilaç şirketlerinin kar kapısı haline geldi."

 

‘CUKKA İTTİFAKI’

 

"Bu ittifaklar işi çok güzel. İYİ Parti ortaya çıktı hepsi Atatürkçü oluverdi. Her milli bayramda hasta düşenler meğerse turp gibiymiş.

 

MHP ile kuruldu ittifak, saray koalisyonu. Şimdi BBP’ye gittiler MHP’nin gücüne gitti ‘biz varız ya’ dediler. Şimdi de Saadet Partisi’nin kapısını aşındırmaya başladılar. Saadet her ne kadar ‘yok kardeşim’ dese de… Zamanında bir Fatiha okumadıkları Erbakan bugün büyük lider oldu onlara da iyi geldik. Sayın Erdoğan ittifakları iyi bilir zamanında FETÖ ile PKK ile çukur ittifakı yaptılar. Ve bugün MHP ile ‘cukka ittifakı’ yaptılar.

 

Sayın Temel Bey’in önerdiği bir ‘İlkeler Parlamentosu’na katılacağız ve ortak görüşlerimizi ortaya koyacağız. CHP’nin önerdiği seçim sandıklarının korunmasına ilişkin bir görüşme yapağız. Ama bunlar ittifak değil, biz seçimlere tek parti olarak gireceğiz ve 2. Tura çıkacağız seçimi de kazanacağız."

 

BÜTÜN LİDERLERE SESLENİYORUM’

 

"İktidar olacağız ve ‘bizi affedin’ diyenlere imkân vermeyeceğiz. Bu ülkeyi bu hale getirenlerin hesabını soracağız. Bizi küçük ortaklarınızla karıştırmayın. Hani ‘bunun hesabını soracağım’ deyip de Saray’ın kapısından ayrılmayanlar. Biz söylediğimiz sözün arkasında duracağız.

 

Buradan bütün liderlere sesleniyorum. Biz kırk kişiyiz birbirimizi iyi biliriz. Sayın Erdoğan, hatta Bahçeli’ye de aynaya, sağınıza, solunuza iyi bakın illaki bir FETÖ’cü vardır etrafınızda. Benim yedi sülalemde bir FETÖ’cü bulun ben siyaseti bırakırım. Bunu bana söyleyecek bir politikacı daha ar mı? Küçük ortağın, Binali Yıldırım’ın etrafında FETÖ’cüleri gizliyorlar. Hakkında konuşup da ispatlayamayan adam değildir. Bir kadının ağızına yakışmaz diyorlar. Adamlığa da iftira atmak yakışmaz hodri meydan… Ama biliyorlar iktidarlarına son verecek tek parti olduğumuzu biliyorlar, o yüzden saldırıyorlar."

 

Akşener'in konuşmasının ardından partiye yeni katılan İstanbul İl Meclisi üyelerine rozet takılmasının ardından seçimlere geçidi.

 

Yapılan seçim sonrasında İstanbul İl Yönetimi şu isimlerden oluştu,

 

Başkan: Ersin Beyaz

 

Yönetim Kurulu Üyeleri: Samet Reis, Ahmet Çonoğlu, Ali Kıdık, Arzu Önşen, Ayça Ferda Kansu, Cevat Küçüklü, Cemile Albaş, Dursun Aksu, Ediz Feyiz, Emir Sami İşmen, Habib Kızılöz, Enver Çam, Erol Koçer, Havva Günaydın Lakutoğlu, Hayrullah Halil Savaş, Hamdi Yazgan, İbrahim İlhan, Hüseyin Ülger, Levent Arıca, Mehmet Ekşioğlu, Mehmet Fatih Savaş, Mikail Karapınar, Muammer Demir, Mustafa Arkaz, Kemal Orkun Yekdeş, Kenan Tuncer, Mustafa Sabri Volkan, Nurullah Nihat Kubuş, Mumin Günler, Nadir Ağdağ, Resul Mollaibrahimoğlu, Suat Sarı, Şentürk Demiral,

 

Ufuk Abdullah Demir, Yaşar Özkan, Murat Ağıreli, Yücel Yavuz, Namık Öztürk, Murat Uz, Burçak Deniz, Işıl Kaleli Şahin, Özay Dervişoğlu, Murat Ayabakan, Sedat Ali Emanet, Asım Tüter, Gökay Kıran, Şule Kocaman, Selçuk Karasu, Gürkan Özensoy, Temel Akyürek, Bülent Yalçınkaya, Sedat Erdem, Nezih Ertuğrul Erdem, Murat Tatar, Yüksel Baykal, Zeki Bulgan, Pertev Kasarcı, Oğuzhan Hasar, Jırayır Yeşilbağcıyan, Aslıhan İpek Yazıcı,

 

Ayşe Çağlayan, Aycan Güleçlier, Hatice Ceren Yılmaz, Yusuf Afat, Beyza Tufan, Abdullah Şalcı, Vahit Çelik, Cemal Uzun, Ayşe Öner, Selma Sarıcaoğlu Çalışkan, Ömer Lutfi Özenç, Pınar Şen, Senem Aktaş, Murat Karaman, Aysel Çarıkçılar, İhsan Önder Albayrak, İnci Demirel, Reyhan Esti, Türkan Kaya, Esra Gençer Mısırlı, İrem Serger, Tuba Alaylı, Cemile Nilgün Uçyaşar, Dursun Çolak.

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

 

Ersin Beyaz, Raif Güler, Rüstem Fırat, Tahir Sargın, Hamdi Karakaya, İbrahim Özkan, Özgü Aşkın, Seyit Rıdvan Bilgin, Turgay Gül, Hülya Çalışkan, Tayfun Demir, Hülya Çalışkan, Celal Karapınar, Arzu Önşen, Suat Sarı, Kenan Tuncer, Uğur Beceren, Dursun Aksu, Cevat Küçüklü, İbrahim İlhan, Okay Karaman, Mustafa Karaman, Mustafa Akay, Mustafa Fatih Orel, Eser Şanlı, Murat Ayabakan, Fatih Yılmaz, Mustafa Bilgili, Mehmet Ekşioğlu, Burçak Deniz, Ali Kıdık, Pertev Kasarcı, Ayşe Öner, Emir Sami İşmen, Yüksel Baykal, Ali Sukas, Dilaver Koç, Mehmet Gül, Mümin Günler, Nadir Ağdağ,

 

Onur Korkmaz, Hamdi Yazgan, Abdullah Gökçe, Adnan Okul, Ahmet Çelik, Ahmet Ünal, Akif Taşdemir, Ali Cengiz Tamer, Alper Akdoğan, Atalay Sarmış, Ayhan Kurt, Birol Efendioğlu, Bünyamin Balta, Cengizhan Yıldız, Kemal Orkun Yekdeş, Ertuğrul Şen, Gökhan Gündağ, Gökhan Yiğit, Gülay Ezibay, Halil Kalkan, Mehmet Fatih Savaş, Volkan Akay, İsmail Hakkı Çavuşoğlu, Kadem Türkan, Kahraman Koç, Kemal Taşdemir, Mehmet Keskin, Merter Sağınç, Muammer Demirci, Hayrullah Halil Savaş, Mustafa Vural, Nail Balkan, Necdet Kiracı, Niyazi Uyar, Ozan Ersaraç, Özcan Çeliksiz,

 

İbrahim Halil Karakoç, Ufuk Abdullah Demir, Resul Mollaibrahimoğlu, Ayşe Taciser Ülkü Levent, Nur Arzu Gül Yılmaz, Aslıhan İpek Yazıcı, Havva Günaydın Lakutoğlu, Necmi Kurt, Uluer Kaya, Arif Tevetoğlu, Faruk Karakaya, Harun Çapur, İçtimai Başlar, Bora Kılıç, Özkalp Beyaz, Samet Reis, Can Keleş, Nurcan Nur Fındık, Hüseyin Özgür, Murat Noyan, Halit Hakan Altun, Zeliha Nuhoğlu, Cevat Taşpınar, Mustafa Aksaraylı, Fatih Gencer, Özgür Örnek, Tugay Çapun, Mehmet Faki, Volkan Çavuş, Metin Durmuş, Salih Kazak, Namık Şeker, Çağatay Enes Köse, Sibel Doğan, Murat Karahan, Sedat Küçük, Yusuf Duman, Tuğçe Naz Mete, Alpay Denizli, Dündar Konuk, Erdal Demirel, Fatma Çolak, Alper İnanç, Yalçın Tokdemir,

 

Ömer Ulvi Saygın, Recep Karaot, Yılmaz Teper, Çağdaş Ergül, Muammer Demir, Saim Serhat Sezer, Yakup Fındık, Hakan Ayaz, Onur Çukurlu, Tuncay Buruşuk, Halit Şimşek, Hakan Mercimek, Sezgin Öztürk, Ahmet Tüfekçi, Ertan Ovalı, Sezgin Karaman, İbrahim Beyaz, Orhan Can, Çağlar Sezgin, Rıza Ünal, Sinan Taşkın, Fatma İlbas, Fatih Çikot, Yücel Yavuz, Kemal Karuç, Murat Daşdemir, Hamza Öner, Fatih Erkul, Aylin Danışım, Remzi Dikilitaş, Nesip Sağır, Müjdat Dursun, Emrullah Korkmaz, Asım Tüter, Mehmet Koç, Turgay Yılgın, Arif Ünal, Recep Küçük, Mustafa Özilik, Elife Gömleksiz, Kamil Mutlu, Sünmani Erdoğan, Hasan Sümer, Yaşar Özkan, Aycan Güleçlier, Hakkı Özyurt, Nurullah Nihat Kubuş, Ediz Feyiz, Dursun Çolak, Tolga Can, Gökhan Yılmaz, Adem Taşkaya, Ruhiye Ayla Demir.


Bu Haber 648936 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir