http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» Bu sözler, AKP'de deprem yaratacak .. Ahmet Davutoğlu diyor ki; "Parti içinde beni Alman ajanı ilan ettiler.. Bana; 'Başbakan gibi görün ama gerçekten Başbakan olma' dediler".. Ve AKP içinde "Pelikan" çetesi var mı? Var ise bunlar kim?

Bu sözler, AKP'de deprem yaratacak .. Ahmet Davutoğlu diyor ki; "Parti içinde beni Alman ajanı ilan ettiler.. Bana; 'Başbakan gibi görün ama gerçekten Başbakan olma' dediler".. Ve AKP içinde "Pelikan" çetesi var mı? Var ise bunlar kim?

Eski Başbakan Davutoğlu, imar konusunda yaşanan yolsuzluklara da değinerek "İmar rantlarını çözmeden Türkiye'de yolsuzluğun önü alınmaz. İmar rantlarının çözümü de tümünü kamuya devretmektir. Hiç kimse bir imar müdürünün attığı imzayla zengin olamaz." dedi.
Paylas
Bu sözler, AKP'de deprem yaratacak .. Ahmet Davutoğlu diyor ki;
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 18 Temmuz 2019, Perşembe 13:11:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Pelikan çetesi denilen çete, herkes tarafından malum oldu. Bu bildirinin arkasındakileri biliyorum, kimlerden talimat aldıklarını biliyorum. Ben ne yaptım bu insanlara dedim. Acaba kendimde bir şey var mı dedim. Beni istifaya zorlamak istenen bildiri beni Alman ajanı ilan ediyordu. Ben ne yaptım ki bu kadar ağır bir ithamla karşı karşıya kaldım."

 

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir canlı yayında; görevde olduğu dönemde kendisine "Başbakan gibi görün ama yetkilerini kullanma" dendiğini anlattı.

 

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun siyasi hareketliliği Türkiye'nin gündemine oturdu. Babacan, AK Parti'den istifa ederek yeni parti çalışmalarını hızlandırdı. Ahmet Davutoğlu da yeni bir parti için temaslarını sürdürüyor.

 

Süreç devam ederken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir canlı yayına konuk oldu ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

MHP İTTİFAKI AK PARTİ'YE OY KAYBETTİRDİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeleri hatırlatan Davutoğlu, MHP ile yapılan ittifakın AK Parti'ye oy kaybettirdiğini söyledi.

 

Ahmet Davutoğlu, "AK Parti'nin MHP ile ittifak yaptığı için oy kaybettiğini Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Devlet Bahçeli'nin bu yüzden beni hedef almasını anlarım." şeklinde konuştu.

 

"BAŞBAKANMIŞ GİBİ YAP AMA YETKİ KULLANMA"

 

Başbakanlık görevine dair de yaşadıklarını anlatan Davutoğlu"Başbakanmış gibi yap ama yetki kullanma, kendi il başkanını bile atayama. Bunu benden sayın cumhurbaşkanı ve MKYK'ye imza atanlar istedi. Benden 'düşük profilli başbakan' gibi bir şey isteniyordu. Ben kendimi bilirim, benden her şey olur da düşük profilli bir şey olmaz. En zor durumda kalsam da yapamam." ifadelerini kullandı.

 

"İMAR MÜDÜRÜNÜN ATTIĞI İMZAYLA..."

 

Eski Başbakan Davutoğlu, imar konusunda yaşanan yolsuzluklara da değinerek "İmar rantlarını çözmeden Türkiye'de yolsuzluğun önü alınmaz. İmar rantlarının çözümü de tümünü kamuya devretmektir. Hiç kimse bir imar müdürünün attığı imzayla zengin olamaz." dedi.

 

AHMET DAVUTOĞLU'nun açıklamalarından başlıklar şöyle;

 

"Sansür kötüdür ama en kötü sansür otosansürdür. Maalesef otosansürün en yoğun olduğu dönemden geçiyoruz.

Devlet hayatına giren, siyasete giren eleştiriye açık olacak.

 

PELİKAN ÇETESİNİ KİMLERİN FİNANSE ETTİĞİNİ BİLİYORUM

 

O malum troll çetesi. Pelikan çetesi denilen çete. Bildiri denilen şeyi, benim gıyabımda imzalanan MKYK toplantısının ardından ben Varto'ya gittim. Son ziyaretimdi. Pazar günü böyle bir bildiri yayınlandı. Arkasındaki isimleri biliyorum, kimlerin finanse ettiğini biliyorum.

 

BENİ ALMAN AJANI İLAN ETTİLER

 

Beni Alman ajanı ilan ettiler. Gerçekten düşündüm; ben ne yaptım ki bu kadar ağır bir ithamla karşı karşıya kaldım.

 

ESKİ TÜRKİYE SAVUNUCULARININ HEDEFİNDEYİM

 

3 yıl sustum derken yanlış anlaşıldı. Cumhurbaşkanımıza defalarca ilettim. İç siyasi gelişmeler nedeniyle açıklama yapmadım. Bana şiddetle saldıranlara bakınız.. Eski Türkiye savunucularının hedefindeyim. Bunu anlarım. Dış lobilerin de hedefindeyim. Önleri kapanacak aktörlerin de hedefindeyim.

 

MHP İLE İTTİFAK AK PARTİ'YE OY KAYBETTİRİYOR, CUMHURBAŞKANIMIZA DA SÖYLEDİM

 

AK Parti'nin MHP ile ittifak yaptığı için oy kaybettiğini Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Devlet Bahçeli'nin bu yüzden beni hedef almasını anlarım.

 

CUMHURBAŞKANI İLE YETKİ KONUŞMASI

 

Sayın Cumhurbaşkanı siz beni ısrarla siyasete davet ettiniz. Partimize kapatılma davası açıldığında ben size gelip bundan sonra mezara kadar yanınızdayım dediğim için siyasete girdim.

 

Ben bir görevin hakkını veririm. Ben anladım ki siz gücü elinizde toplamak istiyorsunuz. Bunu yadırgamam siyasi liderler bunu isterler. 258 milletvekilimiz var başkanlık sistemini getirmemiz mümkün değil.

 

YETKİLERİ BAŞBAKAN'DA TOPLAYALIM, SİZ BAŞBAKAN OLUN

 

Dolayısıyla gelin, sayın Bahçeli'yle, Kılıçdaroğlu'yla görüşelim. 1 ay içinde cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reformunu yapıp parlamenter sistemine geçelim, bütün yetkileri başbakanda toplayalım.

 

Eylül ayında da bizim kongremiz var. Ben sizin bana tevdi ettiğiniz emaneti size vereyim. Genel başkan olun. Başbakan olup bütün yetki sizde olsun. Ben de başdanışmanınız olayım. İstemezseniz de akademik hayata döneyim.

 

ERDOĞANSIZ AK PARTİ HESAPLARI İÇİN OLMADIM

 

Ben hiçbir zaman Erdoğansız AK Parti hesapları içinde olmadım, olsaydım görevlerimi bırakmazdım

 

İMAR BARIŞI...

 

Bütçe açıklarını kapatmak için imar barışı adı altında şehirlerimizin geleceği ayaklar altına alındı. Kaçak yapılara bunlar gerek olmayacaktı.

 

BAŞBAKANMIŞ GİBİ YAP AMA YETKİ KULLANMA DEDİLER

 

Başbakanmış gibi yap ama yetki kullanma, kendi il başkanını bile atayama. Bunu benden sayın cumhurbaşkanı ve MKYK'ye imza atanlar istedi. Benden 'düşük profilli başbakan' gibi bir şey isteniyordu. Ben kendimi bilirim, benden her şey olur da düşük profilli bir şey olmaz. En zor durumda kalsam da yapamam.

 

İMAR RANTLARINI ÇÖZMEDEN....

 

İmar rantlarını çözmeden Türkiye'de yolsuzluğun önü alınmaz. İmar rantlarının çözümü de tümünü kamuya devretmektir. Hiç kimse bir imar müdürünün attığı imzayla zengin olamaz.

 

YENİ PARTİ KURACAK MI

Yaptığım gezilerin ardından başka yol bırakılmazsa geriye parti kurma seçeneği kalır.

 

ABDULLAH GÜL İLE 1 YILDIR GÖRÜŞMEDİK

Sayın Gül ile 1 yıldır görüşmedik. Babacan ile aramızdaki hukukun ölçüsü yoktur. Derin bir hukukumuz var.

 

DEMOKRASİLERDE PARTİ KURMAK BÖLÜCÜLÜK DEĞİLDİR

 

Sayın Babacan bir açıklamayla ayrıldı. Belki bir yöntem farkı. Saygı duyarım herkesin kararına. Ben içerideki o hüznü de yaşıyarak hitap etmeye devam edeceğim. Bu saatten sonra parti kurmak bölücülük müdür? Hayır arkadaşlar. Demokrasilerde parti kurmak bölücülük değildir. Bana gelip nereye gidiyoruz diye soran arkadaşlarla hep istişare içinde oldum.

 

DİN SİYASETE ALET EDİLDİ

 

Din siyasete alet edildi. Bunda bizim payımız varsa hepimiz yüzleşmeliyiz. Dini bir ankette en az güven din adamlarına duyuluyorsa hepimizin bunu düşünmesi lazım. Önümüzü kesmeye çalışsalar da ben konuşacağım. Yeni pratik, eğer başka yol kalmazsa parti kurmaktır. Siyaset biliminde bir kural vardır, boşluk kabul etmez. AK Parti kendine çekidüzen verirse ekonomik krizi çözecek yöntemler uygulanırsa kim niye ihtiyaç hissetsin? İhtiyaç halinde yapmak ne ihanettir ne yanlıştır.

 

BABACAN İLE NEDEN AYNI PARTİDE OLMADIĞIMIZI BEN DE BİLMİYORUM

 

Sayın Gül ve Babacan henüz parti kurma konusunda beyan vermiş değiller. Ama biz bunları Babacan’la istişare ettik. Kendisine hep güvenmişimdir. Türkiye’nin Ali Babacan ve benzeri arkadaşlara ihtiyacı vardır. Babacan ile neden aynı partide olmadığımızı ben de bilmiyorum ve anlam veremiyorum.


Bu Haber 392320 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir