http://www.haber2000.com
» CHP ANKARA BAŞKANI ŞAHSİ HIRSI İLE KENDİSİNİ ELEŞTİREN GENÇ İLÇE BAŞKANINI İHRAÇ ETTİRDİ. MAHKEME “TÜZÜK ÇİĞNENMİŞ” diyerek İHRACI İPTAL ETTİ. PEKİ; TÜZÜĞÜ ÇİĞNEYEN İL BAŞKANI NEDEN HALA O MAKAMDA?

CHP ANKARA BAŞKANI ŞAHSİ HIRSI İLE KENDİSİNİ ELEŞTİREN GENÇ İLÇE BAŞKANINI İHRAÇ ETTİRDİ. MAHKEME “TÜZÜK ÇİĞNENMİŞ” diyerek İHRACI İPTAL ETTİ. PEKİ; TÜZÜĞÜ ÇİĞNEYEN İL BAŞKANI NEDEN HALA O MAKAMDA?

Daha önceleri de yazmıştım… CHP, cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da; hep başarılarla ilerilere doğru gitmesi gerekirken, sürekli gerileme devirleri yaşıyor.. İlçe başkanları ile Ankara Başkanı büyük uyuşmazlıklar içerisinde.. İl başkanı bir toplantı yapıyor, ilçe başkanları yok.. Hele, hele lüks otelde verilen yemeğe isyan eden ilçe başkanları bağları iyice koparmışlar.. Ve İl Başkanı yakın geçmişte kendisini eleştiren en genç ilçe başkanını disipline verdirmiş, partiden de ihraç ettirmişti.. Etimesgut ilçesinin genç başkanı yargıya başvurdu, ihraca itiraz etti… Mahkeme de; “İhraç edilme kararında; tüzük ve usuller çiğnenmiş” diyerek CHP’den ihraç kararını iptal etti.. Peki, parti tüzüğünü, usulleri çiğneyen Ankara il başkanı neden hala o koltukta?
Paylas
CHP ANKARA BAŞKANI ŞAHSİ HIRSI İLE KENDİSİNİ ELEŞTİREN GENÇ İLÇE BAŞKANINI İHRAÇ ETTİRDİ. MAHKEME “TÜZÜK ÇİĞNENMİŞ” diyerek İHRACI İPTAL ETTİ. PEKİ; TÜZÜĞÜ ÇİĞNEYEN İL BAŞKANI NEDEN HALA O MAKAMDA?
Siyaset - 06 Haziran 2022, Pazartesi 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

Birçok kez yazdım… CHP iktidara yürüyor ama bu Ankara örgütü ile aska yol kat edemez..

 

Çünkü, il örgütü ile ilçe teşkilatları arasında birliğin ipleri tamamen kopmuş durumda.. Sadece birbirlerine selam veriyorlar okadar..

 

İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, herhangi bir konuda gidiyor Ulus’ta Atatürk heykeli önünde açıklama yapıyor… Fakat bakıyorsun ilçe başkanları yok…

 

Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “mücadelemiz evine ekmek götüremeyenlerin mücadelesidir. Yatağa aç giren çocuklarımız var” derken CHP Ankara İl başkanı Akıllı ile yönetimi “iktidar yolunda” adı altında lüks otelde yemek organize ediyor, biletlerinde yüksek fiyatlarla satıldığı ve halende ne kadar bilet satıldığının meçhul olduğu ifade ediliyor..

 

Tabi birçok ilçe başkanın bana söylediğine göre; lüks otelde yapılan bu yemek işine hiçbir ilçe başkanı destek vermemiş..

 

Yani, CHP Ankara örgütlerinde hala soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyor..

 

Değerli okuyucular…

 

Şimdi sizlere; yine CHP Ankara il örgütünün ve başkanının şahsi hırsları neticesinde genç bir ilçe başkanının disipline verdirilip, partiden nasıl ihraç ettirdiklerini ve sonradan da nasıl bir yargı şamarı yediklerinin hikâyesini aktaracağım…

 

CHP Ankara İl başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı birden bire BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret edip, dualar okumuştu

 

Bu güne kadar hiç böyle bir siyasi tavır cereyan etmediği için, herkesin tuhafına giderken, parti içinde de birçok Sol görüşlü isimler, il başkanının; 12 Eylül 1980 öncesi karşı mücadele verdikleri Muhsin Yazcıoğlu’nun kabrini ziyaret etmesine sert tepkiler göstermişlerdi..

 

Bu tepkilerin en dikkat çekicisi ise Etimesgut CHP ilçe örgütünün genç başkanı Onur Öktem’in, il başkanına yönelttiği eleştirilerdi..

 

Aslında bu mezar ziyareti benim de tuhafıma gitmişti..

 

Ama oy devşirme taktiği olduğu açıktı…

 

Tabi İl Başkanı kendisini eleştiren Etimesgut ilçe başkanı Onur Öktem’i önce görevden aldı ve sonra da disiplin kuruluna sevk ederek, partiden ihracını istedi..

 

Tabi başkan görevden alınınca ilçe teşkilatının da kapısına kilit vuruldu…

 

Tüzük ve yasa gereği 45 gün içerisinde olağanüstü kongre yapılıp ilçe başkanı seçilmesi gerekirken usuller unutuldu ve ilçe uzun zaman başkansız kaldı..

 

Tabi bu arada Onur Öktem ve taraftarları da sürekli olarak ilçe kongresinin yapılmasını istediler.. İl Başkanı buna da kızdı..

 

Neyse bir süre sonra CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem “yuvam” dediği partisi CHP’den ihraç edildi..

 

İhraç edilen başkan Onur Öktem, şahsi hırslarla gasp edilen siyasi haklarını almak için yargıya başvurdu..

 

Ve Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi; 05.04. 2022 tarihinde şamar niteliğinde bir karar verdi..

 

Mahkeme kararında kısaca şöyle vurgu yaptı;

 

Onur Öktem partiden ihraç edilirken, üyeliği silinirken CHP’nin ve tüzüğünün usulleri, kuralları ile disiplin yönetmenliği açıkça çiğnenmiş. Bu yüzden alınan ihraç kararının iptaline karar verilmiştir”

 

Bakın değerli okuyucular…

 

Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da, Atatürk’ün kurduğu partinin il başkanı ve yönetimi tüzüğü, usulleri ve disiplin kurallarını resmen hiçe sayıp, kendisi eleştirdi diye bir ilçe başkanını çeşitli suçlamalarla partiden attırıyor..

 

Ve il başkanının kendisi de Adalet mekanizmasında görev yapan bir Avukat.. Yani; Hukukçu…

 

Tabi Ankara 1. Asliye hukuk mahkemesinin vermiş olduğu “İhraç işleminin iptali” kararı kesinleşti..

 

Yuvasına dönme sevinci ile Onur Öktem, kararı CHP Genel Merkezine sunuyor…

 

CHP Genel Merkezi ise incelemeler sonrası; 2022/303 sayılı yazısı ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzası ile ihraç edilen Onur Öktem’in parti asil üyeliğinin yenilenip, kaydedildiğini Ankara İl Başkanlığına bildiriyor…

 

Şimdi partide ki tüm haklarını geri alan Onur Öktem sevincini yaşarken, özellikle Mansur Yavaş’ın Etimesgut üzerinde ki hesapları da gözden kaçmıyor..

 

Bu hesapların neler olduğunu önümüzde ki günlerde detayları ile açıklayacağım…

 

Evet… Şimdi bir il başkanı şahsi hırslarına yenilip, parti içinde ki imkânlarını kullanarak, bir ilçe başkanını partiden ihraç edip, attırıyor…

 

Ve yargıdan il başkanına şamar gibi bir karar veriliyor..

 

Lakin gelin görün ki; herkes ile bağlarını koparan o başkan hala o koltukta oturuyor..

 

Vallahi ben değil… Partililer çok yoğun bir şekilde il başkanının istifasını itiyorlar… Ve tabi bunların içerisinde ilçe başkanları da var..

 

Karar sizin Sayın Kılıçdaroğlu…   

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı '<a title=CHPTÜZÜĞÜNÜN USULLERİ, KURALALARI ÇİĞNENEREK, İHRAÇ EDİLEN ETİMESGUT ESKİ İLÇEBAŞKANI BAŞKANI ONUR ÖKTEM GERİ DÖNDÜ' görseli olabilir" />


Bu Haber 107113 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir