https://www.facebook.com/profile.php?id=100006750075542
http://www.haber2000.com/
» CHP Cumhurbaşkanlığına sordu : "Devletin milyonlarca lirasını kendi özel zevkleri ve gösterişleri uğruna harcayan Belediye Kayyumları hakkında soruşturma açılacak mı ve bu paralar Kayyumlardan tahsil edilecek mi?"

CHP Cumhurbaşkanlığına sordu : "Devletin milyonlarca lirasını kendi özel zevkleri ve gösterişleri uğruna harcayan Belediye Kayyumları hakkında soruşturma açılacak mı ve bu paralar Kayyumlardan tahsil edilecek mi?"

CHP cumhurbaşkanlığına sordu : "Ülke genelinde tasarruf tedbirlerinden bahsedilirken, belediyelere atanan kayyumların kendi zevkleri ve gösteriş çabaları uğruna milyonları bulan harcamaları ile ilgili olarak neden soruşturma başlatılmamıştır?"
Paylas
CHP Cumhurbaşkanlığına sordu :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Ekonomi - 02 Mayıs 2019, Perşembe 11:53:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

CHP'nin Hukukçu Milletvekili Dr. Avukat mustafa Sezgin Tanrıkulu, 31 mart seçimlerinden sonra AKP'nin bazı Belediyelere atadığı Kayyumların özel zevkleri ve gösterişleri uğruna makam odalarına ve özel ağırlama giderleri olarak harcadıkları milyonlarca liraları gündeme taşıyıp, Cumhurbaşkanlığına; 

 

"Ülke genelinde tasarruf tedbirlerinden bahsedilirken, belediyelere atanan kayyumların kendi zevkleri ve gösteriş çabaları uğruna milyonları bulan harcamaları ile ilgili olarak neden soruşturma başlatılmamıştır, harcanan bu paralar Kayyumlardan tahsil edilecek midir?" diye sordu

 

CHP İstanbul milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması için TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde ayrıca; milyonlarca liralar harcanıp, ağırlanan kişiler ve grupların kimler olduğunun meçhul olduğunu kaydetti..

 

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun bu konuda verdiği soru önergesi aynen şöyle;

 

"Diyarbakır Sur Belediyesi'ne Eylül 2016'da atanan kayyumun, makamına yaptırdığı, altın renginde döşenen banyo ve tuvaletin faturasının 324 bin 129 lira tuttuğu; banyodaki lavabo ve tezgah ile muslukların, duş kenarlığının, ayna çerçevesinin, peçeteliğin, çöp kovasının, tuvalet fırçasının ve banyo borularının altın renginde olduğu haberleri basına yansımıştır.

 

Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevinden, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına 1 Kasım 2016'da kayyum olarak atanan ve son seçimde de AKP'den aday olan Cumali Atilla döneminde belediye binasında yapılan işler, tefrişat ve alınan mobilyalara 2 milyon 127 bin 725 lira ödendiği yine basına yansıyan haberler arasındadır.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kayyumu Vali Mustafa Yaman’ın, 3 ay içerisinde belediye bütçesinden "ağırlama bedeli" ve kente seçim çalışmaları için gelen AKP'li Bakanlar için toplamda 1 milyon 588 bin TL harcama yaptığı, kuruyemiş ve kahve alımı için ödenen miktarın ise, söz konusu harcamaların en dikkat çeken başlıkları arasında yer aldığı, kayyum yönetiminin, Ocak Ayında 34 bin 550 TL, Şubat’ta 73 bin 900 TL ve Mart’ta 56 bin 100 TL olmak üzere toplamda 164 bin 550 TL’ye sadece kuruyemiş ve kahve alımı yaptığı; 3 kalem şeklinde faturalandırılan harcamaların “ağırlama bedeli” olarak kayıt altına alındığı ve “Ağırlanan” kişilerin kim olduğuna dair ise herhangi bir bilgiye yer verilmediği haberleri de basına yansımıştır.

 

Belediye bütçesinden son 3 ay içerisinde, farklı tarihlerde AKP’nin seçim çalışmaları için kente gelen AKP’li yöneticiler, eski ve mevcut Bakanlar için ciddi harcamalar yapıldığı, 27 Ocak tarihinde şehre gelen Milli Savunma Bakanı için belediye bütçesinden 40 bin 500 TL karşılığında araç kiralaması yapıldığı, 22 Şubat tarihinde ise yemek hesabı için 147 bin TL harcama yapıldığı iddia edilmiştir.

 

Seçim çalışmaları için 12 Mart tarihinde şehre gelen Gençlik ve Spor Bakanı ile eşlik edenler için yemek faturasına belediyeye bütçesinden 169 bin TL harcama yapıldığı iddiaları mevcuttur.

 

İçişleri Bakanının şehre geldiği 19 Ocak tarihinde, “hizmet alımı” adı altında belediye bütçesinden 247 bin TL harcama yapıldığı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısının şehre geldiği 19 Şubat’ta 121 bin 270 TL, AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın şehre geldiği 18 Şubat tarihinde belediye bütçesinden “hizmet alımı” adı altında 107 bin 900 TL harcama yapıldığı ve 12 Ocak’ta seçim çalışmaları için şehre gelen AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal için ise 132 bin 580 TL harcama yapıldığı yine iddialar arasındadır.

 

Bu bağlamda;

 

1.Diyarbakır Sur Belediyesi'ne Eylül 2016'da atanan kayyumun, makamına yaptırdığı, altın renginde döşenen banyo ve tuvaletin 324 bin 129 lira tutan faturasının tanzimi bahse konu kayyumdan yapılacak mıdır?

 

2.Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevinden, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına 1 Kasım 2016'da kayyum olarak atanan ve son seçimde de AKP'den aday olan Cumali Atilla döneminde belediye binasında yapılan işler, tefrişat ve alınan mobilyalara ödenen 2 milyon 127 bin 725 liranın tanzimi bahse konu kayyumdan yapılacak mıdır?

 

3.Ülke genelinde tasarruf tedbirlerinden bahsedilirken, belediyelere atanan kayyumların kendi zevkleri ve gösteriş çabaları uğruna milyonları bulan harcamaları ile ilgili olarak neden soruşturma başlatılmamıştır?

 

4.Kayyumların vatandaşların ihtiyaçlarını görmezden gelip, kendi zevkleri uğruna yaptıkları milyonluk harcamalar göz önüne alındığında, Türkiye'de il ve ilçelere göre atanan kayyumların görevde kaldıkları süre içerisinde belediye bütçelerinden yaptıkları harcamaların, dağılımlarına göre, toplamı ne kadardır?

 

5.Mardin Büyükşehir Belediyesi Kayyumu Vali Mustafa Yaman’ın, 3 ay içerisinde belediye bütçesinden "ağırlama bedeli" ve kente seçim çalışmaları için gelen AKP'li Bakanlar için toplamda 1 milyon 588 bin TL harcama yaptığı ve Ocak Ayında 34 bin 550 TL, Şubat’ta 73 bin 900 TL ve Mart’ta 56 bin 100 TL olmak üzere toplamda 164 bin 550 TL’ye sadece kuruyemiş ve kahve alımı yaptığı iddiaları doğru mudur?

 

6.3 kalem şeklinde faturalandırılan harcamaların “ağırlama bedeli” olarak kayıt altına alındığı ve “Ağırlanan” kişilerin kim olduğuna dair herhangi bir bilgiye yer verilmediği iddiası doğru mudur?

 

7.Anılan iddialar doğru ise, ağırlanan kişiler kimlerdir?

 

8.İçişleri Bakanının Mardin'e geldiği 19 Ocak tarihinde, “hizmet alımı” adı altında belediye bütçesinden 247 bin TL harcama yapıldığı iddiası doğru ise, bahse konu hizmet alımı detayları nedir?

 

9.Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısının Mardin'e geldiği 19 Şubat’ta 121 bin 270 TL, AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Mardin'e geldiği 18 Şubat tarihinde belediye bütçesinden “hizmet alımı” adı altında 107 bin 900 TL harcama yapıldığı ve 12 Ocak’ta seçim çalışmaları için Mardin'e gelen AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal için ise 132 bin 580 TL harcama yapıldığı iddiaları doğru ise, bahse konu harcama ve hizmet alımı detayları nelerdir?

 

10 Belediyelere atanan kayyumlar aracılığı ile AKP'nin seçim çalışmaları esnasında detayları açıklanmayan tüm harcamalar ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır?


Bu Haber 325089 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
Ankara'da; Atatürk Orman Çiftliğinde 70 Bin litre Şarap kayıp.. Sayıştay ve KİT raporunda
Ankara'da; Atatürk Orman Çiftliğinde 70 Bin litre Şarap kayıp.. Sayıştay ve KİT raporunda "var" diyor ama Tarım Bakanı; "Vallahi stokta Şarabımız yok" diyor.. Peki, kim içti, kim sattı 70 Bin litre Şarabı?
Rusya; Corona aşını ilk olarak dünyada tescil ettirdi ve Putin ise bu aşıyı ilk olarak kzında denedi.. Bu tavır efsane Sanatçımız Hakkı Bulut’u çok duygulandırdı ve Putin’e; “Helal sana, halkçı Putin” mesajını gönderdi
Rusya; Corona aşını ilk olarak dünyada tescil ettirdi ve Putin ise bu aşıyı ilk olarak kzında denedi.. Bu tavır efsane Sanatçımız Hakkı Bulut’u çok duygulandırdı ve Putin’e; “Helal sana, halkçı Putin” mesajını gönderdi
Kurtuluş savaşı kaçkınları hep bir yerde toplanıyorlar.. Tipler aynı, kıyafet aynı, gerekçe aynı;
Kurtuluş savaşı kaçkınları hep bir yerde toplanıyorlar.. Tipler aynı, kıyafet aynı, gerekçe aynı; "Din elden gidiyor"