http://www.haber2000.com/
https://www.facebook.com/rustuselvi
» CHP, TBMM'de KAZDIĞI KUYUYA DÜŞTÜ. CHP DÜZCE İL BAŞKANINA SALDIRANLAR, CHP'li ve DSP'li ÇIKTI. YANİ; SALDIRGANLAR SOLCU

CHP, TBMM'de KAZDIĞI KUYUYA DÜŞTÜ. CHP DÜZCE İL BAŞKANINA SALDIRANLAR, CHP'li ve DSP'li ÇIKTI. YANİ; SALDIRGANLAR SOLCU

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZLÜ, DÜZCE İL BAŞKANINA SALDIRIYI MECLİSE TAŞIYAN CHP'yi, FENA HALDE BOZGUNA UĞRATTI.
Paylas
CHP, TBMM'de KAZDIĞI KUYUYA DÜŞTÜ. CHP DÜZCE İL BAŞKANINA SALDIRANLAR, CHP'li ve DSP'li ÇIKTI. YANİ; SALDIRGANLAR SOLCU
https://www.enameha.net/
Siyaset - 30 Mart 2016, Çarşamba 20:45:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

CHP, Düzce İl Başkanına yapılan saldırıyı Meclise taşıdı ve bu konuyu araştıracak Komisyon kurulmasını istedi..

 

İstedi, istemsine ama hazırlıksız yakalanan CHP, kendi kazdığı kuyuya öyle bir düştü ki; AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü'nün gösterdiği belgeler karşısında CHP milletvekilleri bile şakınlıklar yaşadı

 

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü'nün Yargıtay Başsavcılığı Siyasi Partiler Servisinden aldığı belgelerde, CHP Düzce İl Başkanına saldıranların birisi CHP'li diğeri ise DSP'li çıktı.

 

Şok olan CHP grubu, adı geçen kişilerin partiden uzaklaştırıldığını açıklamaya çalıştı isede verdiği önerge milletvekillerinin gülüşmeleri arasında ret edildi..

 

İŞTE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZLÜ'nün, BUGÜN MECLİSTE AÇIKLADIĞI O BELGELER VE KONUŞMASI ..

 

FARUK ÖZLÜ (Düzce) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; sözlerime başlamadan önce sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

    

Şimdi, ben bu grup önerisini verildiğinde okudum, baştan aşağı okudum. Ayrıca, az önce konuşan hatibi de dinledim, dikkatle dinledim, her ne kadar dinlemediğimizi ima ettilerse de.

 

Şimdi, değerli arkadaşlarım, yani neresinden baksak, neresinden tutsak, bilemiyorum. Kökten yanlış, tamamı yanlış.

 

     TANJU ÖZCAN (Bolu) - Neyi yanlış?

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Dinleyin, göreceksiniz.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, bakın, açıklayacağım, açıklayacağım.

 

     Şimdi, değerli arkadaşlarım, diyorlar ki: "Kınama gelmedi." Bakın, saldırı olduktan, olay olduktan hemen sonra ben bizzat aradım. İl Başkanını aradım ve taziyelerimi bildirdim. Şimdi, aynı şekilde, Ayşe Keşir Hanım aradı, Fevai Arslan Bey aradı, İl Başkanımız aradı, Belediye Başkanımız aradı; hepimiz aradık, konuştuk.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Teşekkür ederiz.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Yani şimdi, bunun hâlâ "Kınanmadı, kınandı." Noktasına gelmesi doğrusu çok yanlış.

 

     Bakın, burada basından örnekler var. Bu, Düzce basınında çıkan yazılardır. "İktidar Kanadından Saldırıya Kınama." Aynı gün yaptık.

 

     YILMAZ TUNÇ (Bartın) - Kim yapmış bunu?

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Efendim?

 

     YILMAZ TUNÇ (Bartın) - Kim yapmış bu saldırıyı?

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, onu açıklayacağım.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Size ona teşekkür ettik. Niye karşı çıkıyorsunuz öneriye, onu söyleyin.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Bakın, Özlü, Arslan, Keşir, yine Arslan... Kınamalarımızı biz yaptık ve bunu basın yazdı.

 

     Şimdi, aslında bu önergeyi verirken biraz çalışılsaydı, biraz bakılsaydı belki CHP bu önergeyi hiç vermeyecekti çünkü, değerli arkadaşlarım, bu önergede geçen olay şu anda mahkeme sürecinde, işlem görüyor mahkemede. 3 kişiden ibaret bir saldırı gerçekleşmiş durumda. Biz araştırdık, baktık, bu saldırıyı yapanlar kimler, yani bizimle bir ilgisi var mı, AK PARTİ'yle bir ilgisi var mı veya sizin ifade ettiğiniz gibi, birtakım derneklerle alakası var mı.

 

     Şimdi, bakın, burada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının siyasi partilere üyelik sorgulaması var. Girip baksaydınız bu saldırıyı yapanlardan birisinin CHP üyesi olduğunu görecektiniz. (AK PARTİ sıralarından "Allah Allah, öyle miymiş?" sesleri)

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Evet, evet...

 

     OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Tanju kontrol etmemiş. Tüh, olmadı.

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Bir zahmet baksaydınız.

 

ÖZLÜ (Devamla) - Bakın, okuyorum: Cihan Cengiz, Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Merkez Teşkilatı 2009/2A dönemi aktif üyesi.

 

     OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Aktif üye?

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Evet, aktif üye.

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Bir saat önce alındı bu sorgulama.

 

     OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Ön seçimde oy kullanmış mı?

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, yine, saldırı yapan diğer kişi Raşit Arslanaydın'ın, bakın, Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Parti Üyelik Sorgulama Kağıdı, bu da burada. Bu kişi de Demokratik Sol Parti Düzce Gümüşova teşkilatı 2009/2 dönemi aktif üyesi.

 

     Sayın Özel, hiç yakışıyor mu? Bakın, belgeler burada, yani 20'den fazla kişinin imzası var önergenizde, gidip bakmıyorsunuz. Yani çok yazık.

 

     TANJU ÖZCAN (Bolu) - Sen devam et, anlatacağız.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Biz size öyle binlerce belge gösterdik yolsuzlukla ilgili...

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, değerli arkadaşlarım, bakın, saldırıya uğrayan kişi yani sizin şimdiki İl Başkanınız Zekeriya Tozan 2004 yılında AK PARTİ Belediye Meclisi üyesi olmak için aday adaylığı bulunan kişidir -evet, bunu da sorun, buna da bakın- ve kabul edilmemiş.

 

     Şimdi, arkadaşlar, neresinden bakalım yani hangisini söyleyeyim?

 

     Şimdi, böyle bir olayı biz baştan kınadık, bizzat aradık, kınadık, telefonla aradım, basına açıklama yaptık; şimdi burada "Kınanmamış." demek çok yanlış.

 

     Bakın, yine, Genel Başkan Yardımcınız Sayın Böke diyor ki: "Yaşanmış olan bu olay Türkiye'nin nasıl bir faşist düzen içerisinde olduğunun en somut örneklerinden biridir. Bu bir adli olay değildir, bu bir siyasi saldırıdır. Türkiye'de toplumu, akılları ve sokakları bu şiddete asla teslim etmeyeceğiz. Bu şiddeti destekleyen siyasi yaklaşım değişene kadar mücadelemizi vermeye devam edeceğiz."

 

     Bakın, aynı şekilde, CHP'li Tanju Özcan, Sayın Özcan da diyor ki: "Bu açıkça terör eylemidir. Bunu Meclise ve ülke gündemine taşıyacağız. Buna sessiz kalmamız mümkün değildir. İl Başkanımıza yapılan bu saldırı tüm Türkiye'ye yapılan bir saldırıdır." (CHP sıralarından gürültüler)

 

     TANJU ÖZCAN (Bolu) - Doğru.

 

     BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, lütfen...

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, arkadaşlar, bakın, bir önerge var ve Meclis şu anda bununla meşgul; keşke biraz baksanız, keşke biraz araştırsanız, şu anda bunları konuşuyor olmasak.

 

     Bir de yine, önergenizde Osmanlı Ocaklarından bahsediliyor. Değerli arkadaşlarım, Osmanlı Ocaklarının partimizle hiçbir ilgisinin olmadığı Başbakanlık genelgeleriyle ifade edilmiştir, duyurulmuştur ve yine, benzeri yapılarla da partimizin ilgisi olmadığını burada ifade edeyim.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Osmanlı Ocakları HDP'nin gençlik kolu mu?

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Sayın Özcan konuşmasında dedi ki: "Sanıklardan birisinin avukatı AK PARTİ il yönetiminde." Bakın, onu da araştırmamışsınız. Bundan üç yıl önce sanıklardan birisinin boşanma davasına bakmış avukat bir arkadaşımızın ne alakası var bu davayla? Neyi ima ediyorsun, ne alakası var bu davayla?

 

     TANJU ÖZCAN (Bolu) - Savcılık kayıtlarına bakın.

 

     OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Çarpıtma var, çok kötü hazırlanmış bunlar.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, arkadaşlar, az önce dendi ki: "İl başkanlarına saldırı yapılıyor ve bu kınanmıyor." Değerli arkadaşlarım, bakın, iki gün önce bizim Erzurum'da bir ilçemizin ilçe başkanı kaçırıldı. Hanginiz kınadınız, kınadınız mı? Soruyorum: Kim kınadı?

 

     ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Az önce kınadım, daha az önce, nereden olursa olsun dedim, teker teker söylüyoruz. Daha ne? Her seferinde kınıyoruz.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - O genel bir ifadeydi.

 

     ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Grup başkan vekilinize sorun.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Arkadaşlar bu dönemde o kadar çok siyasi saldırıya uğruyor ki.

 

     ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Bülent Turan geldi, sor bakalım. Bir AKP'linin serçe parmağına bir şey olsa telefon açıp geçmiş olsun diyoruz. Diyor muyuz, demiyor muyuz? (AK PARTİ ve CHP sıralarından gürültüler)

 

     BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, lütfen...

 

     Sayın Özel, lütfen...

 

 

CEYHUN İRGİL (Bursa) - Kendi ağzınızla söylüyorsunuz. Bu dönemde o kadar çok siyasi saldırıya uğruyor, o kadar siyasi parti ilçe başkanları, herkes saldırıya uğruyor.

 

     BAŞKAN - Buyurun Sayın Konuşmacı, devam edin lütfen.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Şimdi, değerli arkadaşlarım...

 

     AYTUĞ ATICI (Mersin) - Bir araştırma komisyonu kuralım, hep beraber araştıralım.

 

     OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - Önce içinizde bir komisyon kurun, bu konuyu araştırın, ondan sonra, hadi!

 

     BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, kürsüde bir konuşmacı var.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Bakın, Tanju Özcan Bey dedi ki az önce: "Bu saldırıların sebebi iktidar partisinin üslubudur."

 

     Şimdi, bakın, ben sizin Genel Başkanınızın üslubuna şey yapayım. Bakın, bizim siyasi dilimizin ve üslubumuzun bunu doğurduğunu iddia eden arkadaşlarımız, daha birkaç hafta önce Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, İçişleri Bakanımızı, MİT Müsteşarımızı, valilerimizi teröre yataklık yapmaktan suç duyurusunda bulunanlar, "Paris'te, Brüksel'de, ülkemizde patlayan bombaların tek sorumlusu AK PARTİ'dir." diyen Genel Başkanınızın söylemleri, insanları tahrik eden eylemler değil midir? Kendinize bakın.

 

     Şimdi, değerli arkadaşlarım, bu araştırma önergesi bireysel bir olaydan siyasi rant devşirme hareketidir.

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Parti içinde çözecekler bunu biraz da.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Değerli arkadaşlarım, yerinizde olsam daha derin araştırmalar yapardım ve daha doğru önergeler verirdim.

 

     Şimdi, ben şunu merak ediyorum: Acaba CHP her konuda da bu kadar sathi mi çalışıyor, her konuda bu kadar araştırma yapmadan mı çalışıyor?

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Beş dakika sonra cevabını alacaksın.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Çok merak ediyorum.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Merak etme, beş dakika sonra cevabını alacaksın.

 

     AYŞE KEŞİR (Düzce) - Önergeyi çekecekleri kanaatindeyim ben de.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Değerli arkadaşlarım, bu önergenin tutulur bir tarafı yoktur, baştan aşağı safsatadır. O yüzden, bu önergenin reddi yönünde oy kullanmanızı talep ediyorum.

 

     CEYHUN İRGİL (Bursa) - Arkadaşlar, o kadar pürüzlerini araştırıyor ki girdiği İnternet'te.

 

     FARUK ÖZLÜ (Devamla) - Sayın Başkan, saygılarımı arz ediyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

 

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ
SİZCE; KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI KİM OLMALI?
MUSTAFA AKINCI-(Bağımsız)
2989
ERSİN TATAR- (UBP)
1045
ERHAN ARIKLI- (YDP)
641
KUDRET ÖZERSAY-(Bağımsız)
654
TUFAN ERHÜRMAN- (CTP)
704
FUAT TÜRKÖZ ÇİNER-(MDP)
377

Toplam Oy:6410

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir