https://twitter.com/sinanaaygun
http://erikelhukuk.com/
» CHP’de; Cumhurbaşkanı Adayı kim olmalı? Tabanın sesi Av. Erdoğan Kılıç noktayı koydu : “Benim kurucu liderimin tırnağı bile olmayacak, O'nun ilkelerini dünde yaşamamış kimseler, benim Cumhurbaşkanı adayım asla olamaz”

CHP’de; Cumhurbaşkanı Adayı kim olmalı? Tabanın sesi Av. Erdoğan Kılıç noktayı koydu : “Benim kurucu liderimin tırnağı bile olmayacak, O'nun ilkelerini dünde yaşamamış kimseler, benim Cumhurbaşkanı adayım asla olamaz”

Ben bir Öğretmen-Avukat olarak CHP içerisinde ki; parti içi demokrasinin gereklerine göre saygı ve bütünlük içerisinde görüşlerimi çekinmeden söyleyen birisiyim.
Paylas
CHP’de; Cumhurbaşkanı Adayı kim olmalı? Tabanın sesi Av. Erdoğan Kılıç noktayı koydu : “Benim kurucu liderimin tırnağı bile olmayacak, O'nun ilkelerini dünde yaşamamış kimseler, benim Cumhurbaşkanı adayım asla olamaz”
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 18 Ağustos 2020, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Gündemde; CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayının kimler olacağı yönünde birçok isimler üzerinde tartışılırken, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayının kimin olabileceği konusunda, son noktayı koyabilecek bir mesaj geldi..

 

CHP örgütleri içerisinde “sarsılmaz CHP’li” ve “tabanın sesi” olarak anılan, 37. Kurultay öncesi CHP Merkez Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olan, Eğitimci-Avukat  Erdoğan Kılıç, sosyal Medya hesabından partililere hitaben yazdığı “CHP NASIL İKTİDAR OLUR?” başlıklı yazısında, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının da kimin olamayacağı konusunda son noktayı koydu;

 

“Benim kurucu liderimin tırnağı bile olamayacaklar ve dünlerde Altı Ok’un ve Atatürk ilkelerini dünlerde yaşamamaış olanlar, asla benim Cumhurbaşkanı adayım olamayacaklardır” diyerek, parti merkez yöneticilerine de mesaj verdi..

 

İŞTE; AV. ERDOĞAN KILIÇ’IN O TARİHİ YAZISI…

 

CHP NASIL İKTİDAR OLUR ?
..


Altı Ok'a sarılarak,
Çağdaşlığını okuyarak...

 

Aslında Altı Ok’un hepsi çağdaş kavramlar içermiyor mu ?

İlkelerimizden söz edersek ;
Örneğin ;

Devletçilik

 

Sosyal hukuk devleti mi, Jandarma devlet mi desek ; herkes ,sarıp sarmalayan, aç,açıkta bırakmayan sosyal hukuk devleti diyecektir.

 

Devletin bu anlamda ekonomik yatırımlardan elini çekmemesi, istihdam ve sosyal güvenceyi de arttıracaktır.Laiklik ;

 

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri din ile devlet işini ayıran ülkeler arasından çıkmıştır.

 

Devletin dini değil, adaleti olursa, yurttaşlar her türlü hak ve özgürlükleri diledikleri gibi yaşayacaklardır.

 

Dini inanç sistemlerinde tüzel kişiler değil,gerçek kişiler hesap vereceklerinden,devletin hesabını onu oluşturan yurttaşlarına vermesinin adına demokrasi denilmektedir.

 

Laiklik eşitlik ve özgürlüklerin en büyük güvencesidir...Halkçılık ;

 

Halk devlet için değil,devlet halk için vardır.Herkes yasalar önünde ayrımsız eşittir.

 

Kimse din,dil,ırk,mezhep ayrımına tabi tutulamaz.Cumhuriyetçilik ;

 

Devlet yönetiminin bir aile ve bir zümrenin değil,halkın elinde olduğu bir yönetimi ifade eder.
Halk doğrudan ya da vekiller aracılığıyla yönetime katılır.

 


Milliyetçilik;

 

Devletin soy birliğine dayalı,ümmetçilik temelinde örgütlenmediği,tabiyet bağının esas alındığı bir anlayışı ifade eder.

 

Altı Ok'ta tanımlanan milliyetçilik, aynı çatı altında yaşayan eşit yurttaşlar topluluğunu ifade eder.

 

Zaten Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk denir" sözleri yukarıdaki düşüncemizi teyit etmektedir.

 


Devrimcilik ;

 

Sürekli ileriye doğru devinimi ifade eder. Eski usul ve yöntemler ve köhne yönetsel gelenekler ile çağı yakalamanın zorluğu karşısında, sürekli yenilenme ve değişim hedeflenmiştir.

 

Bu değişimin rehberi akıl ve bilim olacaktır.

 

Mustafa Kemal Atatürk "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyerek ,devrimin yol göstericisini de açıkca ifade etmiştir.

 


Şimdi bu ilkelerin çağ dışı olduğu söylenebilir mi ?

Bu ilkelerin gelişmenin önünde engel olduğu ileri sürülebilir mi ?

 

 

Bu ilkeleri halkın benimsemediğini söylemek mümkün müdür ?Örnekleyelim mi ?


İlkelerin önderi Atatürk 1938 yılında bedenen aramızdan ayrılıp gittiğinde, ne cep telefonu,ne bilgisayarı, ne faksı, ne fotokopi makinesi, ne dijital kütüphanesi, ne jet uçağı, ne hızlı arabası var mıydı ?


Yoktu ....Peki; her yıl milyonlarca genç,hem de partimize ikna edip de getiremediğimiz insanlar büyük bir inançla Atatürk'e neden gidiyorlar sanıyorsunuz ?

 


Ölmeyen ilkeleri yüzünden olmasın !Siz bir genç doktoru, mühendisi, avukatı, emekçiyi, öğrenciyi, esnafı, mimarı, öğretmeni, mali müşaviri, sanatçıyı Atatürk'ün huzuruna coşkuyla çıkartan şeyin O'nun ilkeleri olduğunu göz ardı ederseniz,iktidar umudunu da yeşertemezsiniz...Oysa şimdiki yöneticilerimin klimalı odaları, asansörlü binaları, özel lüks makam araçları,onlarca danışmanları,tüm teknik olanakları mevcut mu mevcut.

 

Peki biz Atamız bizlere armağan ettiği özel günlerde kaç kişiyle Anıtkabir'e çıkıyoruz.


Beş, bilemedin onbin kişiyle...


Nedeni ne ola desek ?


Altı Ok’u unuta unuta, ya da sürekli hatırlatmaya hatırlatmaya,üstelik de çağa damgasını vuracak başka fikirler de dile getiremeye,getiremeye kaldık mı gerilerde !Ben ilkesiz ya da bu ilkeleri sürekli törpülemiş kişilerin , çağdaş uygarlıklar seviyesine bu ülkeyi ulaştıramayacaklarını görüyorum.


Ben bir öğretmen-avukat olarak CHP. içerisindeki parti içi demokrasinin gereklerine göre saygı ve bütünlük içerisinde görüşlerimi çekinmeden söyleyen birisiyim.Benim kurucu Liderim'in tırnağı bile olmayacak, O'nun ilkelerini dünde yaşamamış kimseler benim Cumhurbaşkanı adayım asla olamayacaklardır.


Bu Haber 244142 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir