http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP’nin, RTÜK üyeleri; zerre kadar karakteriniz ve onurunuz varsa derhal istifa edin.. Neden mi?

CHP’nin, RTÜK üyeleri; zerre kadar karakteriniz ve onurunuz varsa derhal istifa edin.. Neden mi?

Radyo- Televizyon Üst Kurulu, hiç bu kadar ceza yaptırımları ile gündeme gelmemişti.. İş o kadar çığırından çıktı ki, RTÜK Başkanı, CHP’ye ve kurmaylarına demediğini bırakmadı.. En önemlisi de bugün söylediği o sözü idi.. Neydi o ağır söz?
Paylas
CHP’nin, RTÜK üyeleri; zerre kadar karakteriniz ve onurunuz varsa derhal istifa edin.. Neden mi?
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 14 Mayıs 2020, Perşembe 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Deniliyor ki; Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafsızlığını yitirdi mi? 

 

Bu kurulun tarafsız olduğunu zaten düşünmek olağanüstü bir mantıksızlık olur.. Zaten kurul üyelerinin seçilişi sakat.. Parti mensupları seçip gönderiyor… Ve orada “bizi koru” deniliyor..

 

Tabi şimdi ki RTÜK ise bir bambaşka…

 

İnanın tıpkı eski Özel Yetkili Mahkemelerin savcılarına benziyor.. Tamam tarafsınız da kardeşim bu ülke Hukuk devleti..  Bari hukuk ne diyor ise o olsun..

 

Diyeceksiniz ki ülkede Hukuku, Anayasayı takan yok, RTÜK niye taksın? O’da ayrı bir doğru..

 

Tabi böyle olunca RTÜK’ün bu günlerde verdiği kararlar da, cezalar da tartışılır oldu..

 

Tartışmadan öte, CHP ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin arasında hem hakaretli, hem de mahkeme restleşmeleri oldu..

 

RTÜK’ün Halk Tv’ye, Meral Akşener’in çıktığı özel programla Habertürk’e ve  Canan Kaftancıoğlu’nun;

 

“Erken seçim veya başka şekilde gideceksiniz” heyecanlı sözleri “darbe” çağrısı olarak kabul edildiği için bastılar cezaları ..

 

Şimdi bugün RTÜK Başkanı kendisini taraflı olmakla ve Erdoğan’a yaranmakla suçladığı CHP Grup Başkan vekili Engin Altay’a da diyor ki;

 

“Kardeşim nasıl insanlarsınız.. Bir taraftan gözünüzü kestirdiğiniz yayın organları için şikayet dilekçeleri gönderip, ceza vermemizi istiyorsunuz, bir taraftan da ceza verdiğimiz yayın organlarına ‘vay buna niye ceza verdiniz’ diye zıplıyorsunuz.. Bu ne ikilem tutum?” gibilerden

 

Eee Şahin Başkan, siz ceza verdiğiniz kanallarda ki ifade ve konuların aykırılığının ve vahametliğinin 10 katını iktidara yakın yayın organları ekranlarında, sayfalarında sergiliyor ama sizler görmezden, duymazdan gelip, ses çıkarmayınca tabi ki CHP size soracak; “Başkan bunlara neden ceza yok” diye ..

 

Öte yandan yine yandaş yayın organlarında resmen insanları çete elemanı gibi ölümle tehdit edenler programlarda cirit atıyor ama sizin RTÜK’ten tek bir ses, tek bir yaptırım veya ceza yok..

 

Tabi ki CHP sizin bu tutumlarınıza karşı kızıp, size sitemler edip, eleştiriler yağdıracak..

 

Siyasetten anlayan 18 yaşında ki bir gence dahi;  Canan Kaftancıoğlu’nun sarf ettiği sözlerin analizini sorsanız, inanın “abi, darbe bu sözlerin neresinde var?” diyecek..

 

“Erken seçim veya başka bir şekilde iktidardan gidecekler” in cümle bağlaç ı ne olabilir?

 

Yapılacak olan normal seçim ile … Gidecekler… diyor..

 

Ayrıca, neymiş bir il başkanı kadın? Ordusu mu var, istihbarat servisi mi var, çete grupları mı var ki darbe yapma gücü olsun..

 

Sizler artık öküzün altında buzağı değil, öküzün altında darbe aramaya başlarsanız CHP’de isyan eder, İYİ Parti’de isyan eder ve demokrasi gereği de sizi eleştirebilirler de..

 

Fatih Altaylı … 100 yılı aşkın bir zamandır toplumda dile getirilen bir ata sözünü canlı yayında sarf etti..

 

“İt ürür, kervan yürür” dedi..

 

Ha o an Akşener’in evini basan gençler için bağlantı ifadesi de kurulabilir ama bunun en fazla cezası uyarı olabilir…

 

Ama sizler, “Ülkücülere it benzetmesi yaptı” diye racon kestiniz..

 

Bende Ülkücü yapıya sahip Türk Milliyetçisiyim.. Hem de hasıyım.. Ama maalesef Ülkücüleri de saldırgan badigart rolüne sokup, siyasi rakiplere saldırılara serbestlik tanıdılar..

 

Ne hukuk, ne ahlak kaldı?

 

CHP’NİN RTÜK ÜYELERİ; ZERRE KADAR KARAKTERİNİZ VE ONURUNUZ VARSA ÜYELİKTEN DERHAL İSTİFA EDİN, ETMELİSİNİZ..

 

İşte CHP Grup Başkanı Engin Altaylı’nın eleştirilerine RTÜK Başkanı da bu gün cevap verdi ve mahkemede hesaplaşacağını söyledi ..

 

Ve CHP’li Engin Altay’ya öyle bir manidar cevap verdi ki, yenilir- yutulur değil…

 

Tabi bana göre .. CHP’nin RTÜK üyeleri yerler mi, yutarlar mı bilmem..

 

Evet… AKP’li RTÜK Başkanı CHP’ye aynen şu cevabı verdi;

 

“Şükür.. Benim RTÜK’e seçilmemde CHP’nin zerre kadar katkısı yok ama AKP oyları ile seçilip, üst kurulumuzda üye olan arkadaşlarınız var.. Bunu da unutup, göz ardı etmeyin”

 

Hadi diyelim CHP’nin iki RTÜK üyesi AKP’nin oyları ile seçilmediler… Peki, orada ne işe yarıyorlar?

 

Hiçbir işe .. Hele, hele Faruk Bildirici’nin yerine seçilen Okan Konuralp tam bir robot görevinde..

 

İlhan Taşçı bazen verilen kararlara karşı itiraz sesini yükseltiyor ama Okan Kouralp tam bir vurdumduymaz..

 

Neden vurdumduymaz?

 

Çünkü adam RTÜK üyesi seçildiği andan itibaren CHP Basın danışmanlığını resmen bıraktı ama filen sürdürüyor.. hem de her dakika, Kılıçdaroğlu’nun katıldığı her programda..

 

RTÜK, Faruk Bildirici’nin üyelik görevine neden son verdi?

 

CHP’ye gidip, geliyor, bilgi götürüyor falan- filan..

 

İşte şimdi RTÜK Okan Konuralp’e yatırım yapsa hukuken haklı olacak.. İncelensin kameralar… Çıkar zaten görüntüler..

 

Şimdi bu iki CHP’li RTÜK üyesi, AKP’nin oyları ile de seçildiler diye mi seslerini çıkarıp, orada mücadele veremiyorlar?

 

Bence bu tedirginlik ve korku var içlerinde..

 

Şimdi AKP’li RTÜK Başkanının “AKP oyları ile seçildiler, nankörlük, vefasızlık etmeyin” iğneli lafını CHP’li RTÜK üyeleri sinelerine çekip, yutacaklar mı?

 

İnsani ve siyasi ahlak gereği ki; onlar sürekli bu kriterden dem vuruyorlar, zerre kadar karakter sahibi iseler ve zerre kadar onurları var ise bu sözlere karşı derhal istifa etmeliler..

 

Zaten RTÜK’te bir işe yaradığınız yok… Verilen kararları engelleme ağırlığınız da yok…

 

Partinize hakaretler ediyorlar, ses çıkaramıyorsunuz… Ee o zaman sizler ne işe yararsınız?

 

İstifa edin de bari belki RTÜK partizanca tutumu nu birazda olsa bırakır…

 

Yok eğer ağır sözleri ve kararları yutup orada oturup, maaş almayı sürdürecekseniz o zaman partinize de tembihleyin, boş yere kendini hırpalamasın, kavga etmesin arkadaş..

 

KILIÇDAROĞLU’NUN MÜDİRESİ GÖDEK HANIM

 

CHP içinde anlamsız tutumlar sergileyenlerden bahsetmişken, geçen haftaları birkaç kez yazıp, Kıılçdaroğlu’nu uyardığımız bazı isimler vardı..

 

Ve net şekilde vurgulamıştım… “Size bu isimler zarar veriyor, akrep gibi sokuyorlar haberin olsun” diyerek, detaylar vermiştik..

 

Sayın Kılıçdaroğlu’nun gündemden düşmeyen ve FETÖ’cülerle muhabbetleriyle meşhur, ABD ikametgahlı danışmanın ısrarı üzerine özel kaleme gönderdiği bir hanım vardı… Derya Gödek ..

 

Geçen hafta bu hanımın neler yaptığını ve Kılıçdaroğlu’nu nasıl yıprattığını vurgulamıştım..

 

Ve CHP’ye kadar gelişi de çok, çok fırtınalı geçmişe sahip..

 

Yazdığım yazının yorumlar bölümüne soyadı Sertdemir olan isimin haber panelimize gönderdiği yorum niteliğinde ki bizi korkutma içeriği taşıyan kısa yazıda şöyle denmiyordu;

 

“Kişilik haklarımıza saldırılar var, yazıyı yayından kaldırın, kaldırmazsanız mahkemeye vereceğiz” falan …

 

Haa bel ki de takma isimle bu yorum uyarısını yazıp, gönderdiler.. Zannediyorlar ki yazdıkları yorum direk yayına geçiyor.. Halbuki biz panelde okuyup, içinde hakaret, suç unsuru, tehdit imaları varsa hemen siliyor ve yayınlamıyoruz…

 

Bizde tabi ki bugüne kadar aldığımız binlerce ince tehdit ve korkutmalardan biri olarak gördüğümüz için silip, çöpe attık..

 

Bizim künyemizde Haber Merkezimizin mail adresleri var.. İtirazı, tekzibi olan oraya yazar bizde medenice değerlendiririz.. Tabi bu korkutma yazısını bize atan bir daha yazı göndermedi..

 

Şimdi küçük bir mesajımız var bu zatlara..

 

Gödek hanım… Taa DSP’de çalışmanızdan ve rahmetli Rahşan hanımın sizi kovmasıyla birlikte diğer çalıştığınız CHP’li ve CHP’yi bölen isimlerle çalışmalarınız sonraları neden hep kovuldunuz, gerekçeler ne idi?

 

Hadi açıklayın… Yok ısrar ederseniz biz açıklarız hem de hiç korkmadan …

 

Hala fikrimde ısrardayım… Kılıçdaroğlu’na sağında ki, solunda ki isimler Kurultay’a kadar ince, ince oyunlarla, sinsiliklerle kumpaslar kurup, altını oyacaklar ve itibarsız pozisyona düşürecekler..

 

Buyurun meydan sizlerin


Bu Haber 858117 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir