https://eryamanyukselis.com/
http://www.haber2000.com/
» Davul; Sayın Erdoğan’ın boynunda, tokmak; Sayın Bahçeli’nin elinde.. İstediği hızla davula vuruyor

Davul; Sayın Erdoğan’ın boynunda, tokmak; Sayın Bahçeli’nin elinde.. İstediği hızla davula vuruyor

İktidar ve müttefikleri 23 Haziran 2019 seçimlerinde İstanbul gibi çok önemli bir Dünya Metropolünün yönetimini kaybetmemek için “her yol mubah” söylemiyle HDP ve özellikle de Kürt seçmenden oy istemektedir. Demek ki, bu kesimlerden oy istenilmesi ve bu kesimlerin vereceği oylar bir beka sorunu yaratmadığına göre; Burada da bir beka sorunu yoktur.
Paylas
Davul; Sayın Erdoğan’ın boynunda, tokmak; Sayın Bahçeli’nin elinde.. İstediği hızla davula vuruyor
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 31 Mayıs 2019, Cuma 12:06:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RUFAY KARAHAN yazdı

(CHP İKTİDAR HAREKETİ BAŞKANI)

 

www.haber2000.com

 

23 HAZİRAN SEÇİMLERİ “BEKA” VE ÖTESİ

    

31 Mart seçimlerinden önce siyasi partilerin propaganda çalışmaları döneminde Sayın Cumhurbaşkanı, aynı zamanda Ak parti Genel Başkanı sıfatıyla yaptığı çalışmalarda yüksek irtifada söylemlerle  ötekileştirci, kimlik ayrıştırıcılığana varan söylemlerle adeta savaş davullarını çaldı görüntüsü verdi.

 

Bu davullara elinde, tokmakla vuruş hızını ve çıkaracağı sesin volümünü düşünmeden ve düşürmeden MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’de eşlik etti.

 

Ülkenin bekasının tehlikede olduğu savıyla adeta ülkenin muhalefet bileşenlerini başka bir ülkenin savaşan halkı olarak gösterdiler ve bu söylemin üzerine, üzerine gittiler.

 

Oysa ülkenin bekası ne ana muhalefet partisi ve seçim ittifakı bileşenlerinin seçimi kazanmalarına müteakip olarak tehlikedeydi, ne de halkı kışkırtmaya ve diş bilemeye değecek bir kaygı söz konusu değildi.

 

Hiçbir seçim ve seçim sonucu, hiçbir koltuk, makam, para, mevki bu güzelim ülkenin halkını kışkırtıp, kaosa sürüklemeye, geleceğini karartmaya, ayrıştırmaya, bölmeye değmez.

      

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine yönelik bir “beka” sorunundan hakikaten bahsedilecekse, bu konu aslında İktidar muktedirleri tarafından sürekli gündemde tutulan sert söylemlerle toplumun sosyal dengesinin ve gittikçe kötüleşen ekonominin yaratmış olduğu toplumsal psikolojik bozulmuşluğunun ileride bir beka sorunu yaratabileceğini görmezlikten gelindiğinden bahsedilebilir.

 

“Beka söylemi” tutmadı.

 

“Beka” tutmadı, çünkü hemen seçimin ertesi gününden itibaren artık hiç konuşulmadı.

 

Demek ki bir beka sorunu yoktur.

 

Hatırlanacağı üzere, beka söylemine en önemli dayanak, Muhalefetin yerel seçimleri kazanmaları halinde HDP ile seçim söylemlerinden kaynaklı olarak, kamu kuruluşu sayılan Belediyelerde bundan sonra PKK’lıların görev alacağı ve hatta elektrik, su, gaz faturalarını bu kişilerin evlerimize kadar getirecekleriyle ilgili topluma korku salmak ve ajitasyon cümleler ile derin panik yaratmaktı.

   

Başta Ankara olmak üzere, CHP ve seçim ittifak bileşenlerinin, özellikle de HDP seçmeninin blok oylarının katkılarıyla kazanılan birçok Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının yönetim kadrolarının asli atamaları yapıldığı halde, bırakın şunu bunu, HDP kadrolarından bir kişinin dahi yönetimlere atandığı kamuoyunca duyulmadı.

 

Zaten kamuoyundaki genel kanı, Ak Partinin ve onun hukuken sorumsuz İktidar Ortağı Sayın Bahçeli tarafından ülkemizde bir “Beka” sorunu olduğunun değil, asıl sorunun yerel yönetim seçimlerinde hangi önemli rant yaratan ve eşe dosta kaynak olarak aktarılan Belediye Başkanlıklarının kaybedileceğiyle ilgili beka sorununun olduğudur.

 

Demek ki burada da beka sorunu yok.

 

Hatırlanacağı üzere, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin propaganda dönemlerinde İktidar ve yandaşları tarafından yoğun olarak kullanılan “istikrar” kelimesinin, özellikle de;   “siyasi istikrarı devam ettirin şehit kanı dursun, pahalılık bitsin” temalarını işlemek, ekonomi ve siyasetin geleceği ile ilgili olarak “ milli ve yerli “ söylemleri vatandaşın aklında bir soru işareti bıraktığı seçim sonuçlarından anlaşılmıştır.

 

Ne yazık ki, aynı iktidar, Başkanlık sisteminin doğal sonucu olarak, tek adam yönetiminin önerme ve istekleri doğrultusunda, Parlamenter demokrasinin devre dışı bırakılması sonucu, işlev göremez haliyle, ama meclis çoğunluğun vermiş olduğu kararlarla daha da güçlendirilmiş halde devam ediyor olmasına rağmen ne çatışmalar durmuş ne de pahalılık sona ermiş oldu.

 

Tam aksine, son dönemlerde gencecik çocuklar çatışmalarda her gün şehit ediliyor ve kara toprağa veriliyor.

 

Ağır Sanayi, tarım, hayvancılık, küçük ve orta ölçekli Kobiler, yan sanayi ve taahhüt sektörü dahil olmak üzere ülke ekonomisinin hali içler acısı.

 

Analizlere, yorumlara ve kategorik tespitlere mahal vermeyecek kadar açık ve aleni görünen yoksulluk, toplumda, doğuştan hak olan bireysel yaşam hakkı ve kişilik hakları ve değer yargılarıyla bir bütün olarak ailenin korunması hakkı bireylerin elinden kayıp gitmektedir.

 

“Milli ve yerli”  söylemi de tutmadı.

 

Diş politikayı bu yazıda es geçmek gerekiyor.

 

Zira ülkenin dört bir yanında, her biri akşamdan sabaha kadar sürecek ve tartışma konusu olacak önemli sorunlarla gündem konusudur.

 

Akdeniz’de şimdilik önemli ölçüde var olduğu ve bulunduğu söylenen doğal gaz rezervleri sebebiyle ABD, Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, Suriye ve Suriye ittifakından kaynaklı Rusya’nın da dahil olduğu bir kaynar kazanda Savaş gemileri ve devasa uçak gemileriyle Akdeniz rengarenk bir vaziyette.

 

 

“Çıt” denilse kıvılcım çıkacak vaziyette.

 

17 Nisan 2017 tarihinde bir yazımda tarihsel durumunu ve isim vererek harita üzerinde göstererek bahsettiğimiz, Yunanistan tarafından sessiz ve derinden işgal ve ilhak edilen ege adaları üzerinde hakimiyetinin tescili ve kara sularının genişletilmesi konusunun NATO marifetiyle sıkıştırılarak ve  Rusya’dan alınan S 400 Savunma Sistemlerinin Amerikan Silah Üreticilerine vermiş olduğu rahatsızlığı, ABD tarafından ayan beyan  ifade edilerek Trakya sınırımızda  tatbikat bahanesiyle devasa silah yığınaklarının yapılması ayrı bir konu olarak işlenilmelidir.

 

Kazan kazana dayalı ve sıfır sorunlu dış politika da, Beka ve milli söylem bakımından tutmadı.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri ile ilgili olarak Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmemiş haksız ve hukuktan yoksun ( 7’ye 4 garabeti olarak ) bir karar vermesi sonucu, kazanılmış bir Belediye Başkanlığının mazbatasının iadesi ve hakkının gasp edilmesi ve  sadece İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine  hükmetmesi, aslında hayli zamandır güven duyulan kurumlar sıralamasında  alt sıralarda yer alan Hukuk’un neredeyse yok olmasının algısına sebep olmuştur.

 

Ulusal ve uluslararası kamuoyu artık Türkiye’nin genel kavram itibarıyla hukuk ve seçimlerin sağlıklı yapılabilirliği konusunda birinci derecede şaibeler ülkesi olduğu kanısındadır.

 

İktidar ve müttefikleri, 31 mart seçimleri öncesi propaganda söylemlerinde HDP ve onunla ilişkilendirdiği Muhalefet Partilerini terör unsurlarıyla birlikte addederek, seçimlerin muhalefet tarafından kazanılması “ülkenin Beka’sının tehlikeye gireceği” söylemini ve yaratmaya çalıştığı algıyı unutmuş, İktidar nimetlerinin ve kişisel kazanıma yönelik siyasetin ne denli bir vazgeçilmezlik olduğunu açığa vurmaktadır.

 

Zira; aynı iktidar ve müttefikleri 23 Haziran 2019 seçimlerinde İstanbul gibi çok önemli bir Dünya Metropolünün yönetimini kaybetmemek için “her yol mubah” söylemiyle HDP ve özellikle de Kürt seçmenden oy istemektedir.

 

Demek ki, bu kesimlerden oy istenilmesi ve bu kesimlerin vereceği oylar bir beka sorunu yaratmadığına göre;

Burada da bir beka sorunu yoktur.

 

Kaldı ki, HDP EŞBAŞKANLARI çok açık bir şekilde Demokrasi bolğunu, yani CHP adayı Ekrem İMAMOĞLU’nu destekleyeceklerini ilan ettiler.

 

Bu durumda ortaya şöyle bir durum çıkmaktadır.

 

Demokrasi, insan hak ve özgürlükleri özlemiyle, yaşanabilir aydınlık geleceği olan bir Türkiye yaratmak isteyen her bir bireyin, yurttaşın bu isteme yönelik davranması ve şimdilik gündemde var olan İstanbul seçimlerinde buna göre oy kullanması gerekir.

 

Mutlu yaşamak her bireyin hakkıdır. 


Bu Haber 496795 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir