http://www.haber2000.com
» Efsane sanatçımız Hakkı Bulut, gidip “Halkız” diyen Halkbank’tan kredi istedi.. “Vermeyiz” dediler.. Neden; “Yaşın müsait değil, kefil getir” dediler. Ve Hakkı Baba öyle bir cevap verdi ki? Ve Külliyeye de soruyoruz; “Konserlerinizde Hakkı Bulut neden yok?”

Efsane sanatçımız Hakkı Bulut, gidip “Halkız” diyen Halkbank’tan kredi istedi.. “Vermeyiz” dediler.. Neden; “Yaşın müsait değil, kefil getir” dediler. Ve Hakkı Baba öyle bir cevap verdi ki? Ve Külliyeye de soruyoruz; “Konserlerinizde Hakkı Bulut neden yok?”

Son günlerde yönetim Kuruluna liyakat sız atamaları ile yoğun tepkilerin odağı olan Halkbank’a öyle bir rezalet yaşandı ki.. Ne mi oldu? Buyurun rezalet mi diyelim, skandal mı diyelim okuyun
Paylas
Efsane sanatçımız Hakkı Bulut, gidip “Halkız” diyen Halkbank’tan kredi istedi.. “Vermeyiz” dediler.. Neden; “Yaşın müsait değil, kefil getir” dediler. Ve Hakkı Baba öyle bir cevap verdi ki? Ve Külliyeye de soruyoruz; “Konserlerinizde Hakkı Bulut neden yok?”
Magazin - 15 Haziran 2020, Pazartesi 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Bu salgın belası yüzünden insanlarımızın yüzde 98’i ağır mağduriyetlere uğrarken ve ortadirek ekmek bulamazken, Hükumetten tüm toplumun tepkisini çeken iki konuya imza atması düşündürücü olduğu kadar, kamuoyunun vicdanını oldukça incitmişti..

 

Halkbank’ın yönetim kuruluna yapılan tartışmalı atamalardan önce , Cumhurbaşkanlığı salgın nedeniyle “mağdur” olan 60 Sanatçıya destek olmak için, yani para vermek için Yeditepe Konserleri düzenlendi..

 

İddia edilen o ki; 60 sanatçıya 30 Milyon lira verilecekmiş..

 

Cumhurbaşkanlığı iletişim danışmanı Fahrettin Altun’da bu 30 milyon rakamına tepki göstererek, rakamın 30 milyon olmadığını belirtti ama miktarın ne kadar olduğunu da söylemedi..

 

Hadi diyelim ki 30 değil de, 25 milyon..Hadi 25’te olmasın, 20 milyon lira olsun..

 

60 Sanatçı.. Her sanatçıya sahne başı ortalama 250- 300 Bin lira düşüyor..

 

Sanatçılara bakıyorsun.. İçlerinde mağdur olacak veya olmuş tek bir sanatçı yok..

 

Sanat camiasının ifadesiyle söyleyeyim, hepsi kafa sanatçı..

Yüzde 90’ı da “taraftar” isimler..

 

Tabi kamuoyu ve özellikle müzik dünyasında yıllardır hizmet eden sanatçıların birçoğundan sert tepkiler yağdı..

 

Ve halkta; “Şu sanatçımız, bu sanatçımız neden yok?” diye sosyal medyadan tepkilerini Külliye’ye ilettiler…

 

Yerden göğe kadar haklılar.. İşini kaybeden ve ekmek dahi alacak parası olmayan milyonlarca corona mağduru insanımız var iken, taraftar sanatçılara bu kadar yüklü paraları dağıtmak hakkaniyet değildi..

 

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN’A SORUYORUM; “EFSANE SANATÇI, HALKIN “HAKKI BABA”SI;  HAKKI BULUT, YEDİTEPE KONSERLERİNİZDE NEDEN YOK?

 

Ben de dün akşam bu konuda bir yazı yazıp, Cumhurbaşkanlığına hitaben, konu ile ilgili olan İletişim Danışmanı Fahrettin Altun’a, bir efsane sanatçımız için, “Konserler listenizde neden yok” diye sormaya karar verdim..

 

Hani toplumda ani tesadüfler gelişince derler ya; “Kalp, kalbe karşı”..

 

İşte bu konuda yazımı yazmaya başlayacaktım ki; Cumhurbaşkanlığına “konserlerinizde bu efsane sanatçımız neden yok?” diye sormak istediği efsane ve halkın gönlünde, yüreğinde taht kurmuş sanatçımız Hakkı Bulut aradı..

 

İşte bu kadar tesadüf…

 

Ama Hakkı baba, tabi ki konserlerde neden yok olduğu için aramamıştı. Zaten tenezzülde etmez.. Yargısını da halka bırakır..

 

Biliyorsunuz Hakkı Bulut aynı zamanda Öğretmen … 

 

Ve hiç ara vermeden müzik ve eser üreten sanatçı..

 

Hayranları hala ilk sahneler aldığı ve ilk kasetleri çıktığı yıllar öncesi gibi O’nu hala dinliyor.. Milyonlarca fanatik dinleyicisi hala var..

 

Hakkı baba ile telefonda hal-hatır sormalarımızdan sonra bana dedi ki;

 

“Kardeş, ‘önce halkız, sonra bankayız’ diyen bir bankanın skandal işlemini bizzat tespit ettim.. Meğerse bunlar, daha doğrusu devletimiz bizi halk olarak görmüyor muş.. ‘neden’ diye sorduğumda ikinci bir skandal cevapla muhatap oldum, ‘yaşınız 60’ı geçmiş’ demezler mi? Şimdi gel de konuşma?” …

 

Şimdi burada Hakkı Bulut’a karşı sergilenen devlet bankaları rezaletinin devamını anlatmadan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun’a soruyorum;

 

“Sayın Fetrettin Altun, Yeditepe konserlerinin sanatçılar listesinde efsane sanatçımız; Hakkı Bulut neden yok?..

 

Ve bu soru çağrısını ben kendim yapıyorum, Hakkı Bulut’un asla böyle bir çağrısı yok, olmazda..

 

EMEKTAR EFSANE SANATÇI HAKKI BULUT, HALKBANK’IN REKLAMINI GÖRDÜ.. NE YAZIYOR DU? “ÖNCE HALKIZ, SONRA BANKA” …GERÇEKTEN ÖNCE HALK MI İDİLER, YOKSA ÖNCE BANKA MI İDİLER?

 

BAKIN HAKKI BULUT, HALKBANK’IN REKLAM YALANCILIĞINI NASIL ORTAYA ÇIKARDI..

 

Gelelim 64. Albümünü yapmış olan ve müzik marketlerde satışa sunan Hakkı Bulut’un, devlet Bankasında karşılaştığı rezalete ve saygısızlığa..

 

Devlet Bankaları hani dedi ya; “Salgın sürecinde halka destek olmak adına krediler veriyoruz”..

 

Gerçekten herkese veriyorlar mı idi?

 

Evet.. Efsane sanatçımız Hakkı Bulut merak edip, Halkbank’ın şubesine girmiş..

 

Tabi banka çalışanların ve müşterilerin hepsi Hakkı Bulut’u tanıyor..

 

Memur Hakkı Bulut’a sormuş; “Buyurun, size hangi konuda yardım edebilirim?”

 

Hakkı Baba’da demiş ki; “Herkese kredi veriyormuş sunuz, bende kredi almak istiyorum.”

 

Memur kimliğini istemiş Hakkı Bulut’un vermiş.. Sonra memur aniden; “Olmaz, size kredi veremeyiz” demez mi?

 

Hakkı Bulut’ta şaşkınlıkla sormuş; “Neden, ben vatandaş değimliyim?”..

 

“Olmaz, yaşınız 60’ı geçtiği için size kredi veremeyiz” deyince Hakkı baba bir kez daha şok olmuş..

 

“Peki, ne olacak?” diye sorumuş memura.

 

Memur da “Kefil getireceksiniz, o zaman veririz” demiş..

 

Tabi Hakkı babanın amacı para çekmek değil de, diğer devlet bankalarının ve Halkbank’ın gerçekten insanlara kredi verip, vermediğini öğrenmek..

 

Efsane sanatçımız Hakkı Bulut bu kez memura; “Evim, arsam, arabam var, bunları teminat göstersek olmaz mı?”

 

Memur; “Hayır olmaz, yaşınızdan dolayı mutlaka kefil göstermeniz lazım”..

 

Hakkı baba da şarteller atmış.. Ve memura diyor ki;

 

“Kefilim var, en sağlam kefil ve burada”

 

Memur şaşkınlıkla; “hani kim?” deyince, Hakkı Bulut;

Allah” deyince memur şok olmuş ve “O’da olmaz” demiş

 

Ve Hakkı baba tabi kızıp çıkmış bankadan ..

 

Hakkı baba geçen gün cadde gezerken Halkbank’ın panolarda ki reklamlarına gözü takılmış..

 

Reklamlar da aynen şöyle yazıyor; “Önce Halkız, sonra Bankayız”

 

Hakkı Bulut; bu reklam ifadelerini hemen cep telefonu ile fotoğrafını çekmiş..

 

İşte haksızlığa karşı koyan ve koyacak sanatçı..

 

Hakkı Bulut çektiği Halkbank fotoğrafını bana attığı gibi, fotoğrafa şu söylemlerini eklememi istedi;

 

Aynen Hakkı babanın ifadeleri şunlar;

 

“Sevgili halkım bu resmi reklam olsun diye yayınlamasam da, yine de iyi bir reklam yapmış oldum hiç istemeden


Hani; ‘devlet bankaları vatandaşa kredi veriyor’ diyorlar ya sadece merak ettim, gittim 3. bankaya. İhtiyaç kredisi için. Çok şükür hiç ihtiyacımda yok. Sadece gerçeği görmek için. Baktılar hüviyetime ‘maalesef  yaştan dolayı veremiyoruz size’ dediler.


“İyide reklamda halktan bahsediyorsunuz, benim yaşındaki insanlar halk değil mi?” diye tepki gösterdim.

 

“kefil getirin” dediler.. “kefilim burada, hem de çok sağlam” dedim.

 

“kim?” diye sordular.

 

Allah” dedim. “Olmaz” dediler


“Peki, dairelerim, arsam, müzik firmam, mağazam, Arabam var.”


Yine “olmaz” dediler.

 

“e ben halkım”. Yine “olmaz”


“Peki, size göre ben halk olmadığıma göre ben kimim?” dedim


Ona da cevap yok ama reklam panolarda ‘önce halk’ diyorlar”…

 

Evet… “Önce Halk” diye reklam veren Halk Bankası ile diğer devlet bankalarının yetkililerine ve ülkeyi yönetenlere bu rezaleti, saygısızlığı sunuyoruz

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, şunu diyen bir yazı 'ÖNCE HALK, SONRA BANKAYIZ. HAKKI "Önce Halkız, sonra Bankayız" BULUT diyen <a title=Halkbank'ta rezalet. VE KÜLLİYEYE SORUYORUZ: "YEDİTEPE KONSERLERİNDE HAKKI BULUT NEDEN YOK? HALKBAN'" />


Bu Haber 1151597 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir