http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Emekliler, “topal Adalete” çok kızgınlar.. Yargıtay; “Sendika kurabilirler” dedi ama yerel Mahkeme, “Olmaz” diye ısrar ediyor.. Gittiler Külliye’den destek istediler. Bakalım ne olacak?

Emekliler, “topal Adalete” çok kızgınlar.. Yargıtay; “Sendika kurabilirler” dedi ama yerel Mahkeme, “Olmaz” diye ısrar ediyor.. Gittiler Külliye’den destek istediler. Bakalım ne olacak?

Yeni Emekli Bir-Sen (Yeni Emekliler Birliği Sendikası) Başkanı İsrafil Odabaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarına ziyaret ederek, Sendika haklarının verilmediğini şikâyet edip, destek istediler
Paylas
Emekliler, “topal Adalete” çok kızgınlar.. Yargıtay; “Sendika kurabilirler” dedi ama yerel Mahkeme, “Olmaz” diye ısrar ediyor.. Gittiler Külliye’den destek istediler. Bakalım ne olacak?
https://www.esgayna.com/
Ekonomi - 27 Ekim 2019, Pazar 12:36:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Yeni Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş ve Yönetim Kurulu üyeleri; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Yalçın Topçu ve  Ahmet Selim Köroğlu’nu ziyaret edip, Sendika haklarının acilen verilmesi gerektiğini bildirip, bu konuda Yargıtay’ın kendileri lehinde karar verdiğini, fakat bazı baskılar yüzünden Yerel Mahkeme hakiminin olumsuz yönde ısrar ettiğini belirtip, Emeklilere karşı bu katı tutumu kınadıklarını vurguladılar..

 

Yargıtay’ın izin kararına rağmen; Ankara Valiliğinin karşı tavır ve uygulamaları Emeklileri ve Yeni Emekli Bir-Sen’i oldukça üzmüş durumda.

 

“Yargı kararını uygulanmaması gerekirken Yeni Emekli Bir-Sen ve ülkemin 13 milyon emeklinin önünün kesilmesi biz emeklileri derinden üzmüştür” diyen Yeni Emekli bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş, yönetimde ki arkadaşlarını alarak, Cumhurbaşkanlığı makamına gitti ve iki başdanışmanına dertlerini anlatıp, destek istediler.

 

Genel Başkan İsrafil Odabaş, Külliye’ye gidiş nedenlerini ve neler istediklerini şöyle anlattı;

 

“Sayın Ahmet Selim Köroğlu beye emeklileri ve emeklilerin projeleri ile ilgili bir dosya verdik. Güzel ve verimli bir görüşme oldu. Ayrıca Emeklilerin ülkemiz için çok önemli projelerimiz olduğunu, hastane kapılarında olmaktansa ülkemize ve Milli Emlak’a ait boş alanları ağaçlandıracağımızı belirtilen projemizi de kendilerine sunduk.

 

Daha sonra Sayın Yalçın Topçu beyi makamında ziyaret ettik.

 

Ben ve  Genel Başkanı yardımcılarımız; Binali Gültekin, Cavit Arabacı, Hüsamettin Dalgıç, Mehmet Bulut, Selahattin Savaş ve Haydar Kılıç ile ülkede Emeklilerin sorunlarını ve Ankara Valiliğine emeklilere karşı yanlış tutumunun nedenin anlatma imkanını bizlere verdi.

 

Çok sıcak ve samimi ortamda, Ülkemizde ki gelişmeleri ve günümüzdeki çalışmalardan gururlandığımız beyan ettik. 13 milyon emekli sizinle gurur duyuyorlar. Sizlerle birlikteyiz dedik.

 

Ayrıca ülkemizdeki bazı konuları kendilerine anlatma imkânını bulduk: Ülkemizin içinde bulunduğu durumun emeklilerin ve halkın sıkıntılarını gündeme getirdik ve şöyle sıraladık:

 

1- Ülkenin büyük çoğunluğu sizleri destekliyorlar. Bunu yaparlarken büyük çoğunluğu ekonomik sıkıntı içerisindeler.

 

2- İç piyasa son derece sıkıntı içinde ve sıcak para sıkıntısı yaşanıyor.

 

3. Kemal Derviş ekonomisine terk edilmedi.

 

4. Rahmetle yad ettiğimiz Erbakan Ekonomisine dönülmeli,

 

5. Esnafa kredi yerine fakire fukaraya memura işçiye. Köylüye Hazineyi açın. Onlara vereceğiniz maaş ve paralar hem piyasaları rahatlatır ve hem de ülkemiz rahatlar.

 

6. Piyasaları rahatlatan halkın alış verişleri esnafa kredi verme yerine piyasa hareketlenir. Esnaf kredi alıp tıklanarak batmaktan kurtar satış yaparak kazanır. Kredi borcundan kurtulur ve batmaktan kurtulur.

 

7- Her vatandaşın çepin de VİZA KARTLARI onlarcası var. Bunları dışarıdan geldiğini biliyoruz. Buradan alış veriş yaptığınızda Siyonizm’in cebine paramız akmaktadır.

 

Bunlarında iptal edilmesini kartların yerine para basılsın ve fakir fukaraya verilirse hem ülke ve hem de piyesleri rahatlayacaktır.

 

Böylelikle de viza kart alış verişleri duracak Siyonizm benden ve benim ülkemden kazanamayacaklardır. Bu tutum hem emeklileri ve hem de ülkemin menfaatlerine olacaktır görüşünde birleştik. Ziyaretimizi böylece tamamladık

 

Sayın Yalçın Topçu beye de hem yargı sürecini ve hem de emeklilerin projelerini ilgilendiren birer dosya verdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza verilmesi ricasıyla.

 

Biz emeklilerin hakkımız olan sendikalaşma hakkımızı da yok sayan, Ankara 7. İdare Mahkemesinin kararını ve Danıştay’ın 10. Dairesi’nin oy birliğiyle onama kararını hiçe sayarak, “MUHKEM KAZİYE”; Temyizin tasdikinden geçmiş, değişmez hâle gelmiş mahkeme kararı olduğu halde kendini yüksek mahkemenin de üstünde gören, Ankara 9. İş Mahkemesinin hâkimini kınıyoruz.

 

Anayasadan, yasalardan ve uluslararası antlaşmalardan doğan haklarımızı göz ardı eden hâkimi, biz emeklileri ve YENİ EMEKLİ BİR- SEN’i yok hükmünde saymasını kabul etmiyoruz! Kınıyoruz, Kamuoyu vicdanına şikâyet ediyoruz,

 

Biz bu haklı davamız da ısrar ederek Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesi’nin 26.03.2019 tarihli 2019/481 Esas ve 2019/421 sayılı kararı ile ikinci defa, Yeni Emekliler Birliği Sendikasını (Yeni Emekli Bir-Sen) lehine karar verilmiştir.

 

Mahkeme almış olduğu kararda “emeklilerin sendika kurma hakkının bulunduğu” ve Yeni Emekli Bir-Sen Sendikasının Tüzüğünün 3. maddesinde belirtilen “kurum ve kuruluşlardan emekli olanlar, onların dul ve yetimler ile 65 yaş maaşı alanların üye olabileceği” kabul edilmiştir.

 

Ne yazık ki, görevi Yargı Kararlarını uygulamak olan Ankara Valiliği, Yargıtay’a itirazda bulunarak, Emeklilerin Sendika kuramayacağını, bu nedenle faaliyetlerinin durdurulmasını istemiştir.”

 

Yargıtay 22. Hukuk Dairesi ise; 2019/4095 Esas sayılı ve 2019/14387 sayılı Kararı ile Ankara Valiliğinin istemine uyarak; “Sendikamızın yok hükmünde” yönünde karar vermiştir..Yargıtay’ın bariz net gerekçesi ise; diyor ki, “Emekliler aktif kamu çalışma hayatında değiller, bu yüzden Sendika kurmayacakları gibi toplu sözleşme hakları da olamaz”..

 

Yani diyor ki; “sadece çalışanlar Sendika kurabilirler.."


Bu Haber 350380 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir