http://www.haber2000.com
» İLK KEZ BİZ YAZIYORUZ VE ANKAPARK KONUSUNDA UÇUŞAN ALGILARA SON VERİYORUZ. MANSUR YAVAŞ, ANKAPARK KONUSUNDA Kİ İDDİALARI İLE CHP GENEL MERKEZİNİ İNANDIRABİLDİ Mİ? İŞTE MERKEZİN NET CEVABI

İLK KEZ BİZ YAZIYORUZ VE ANKAPARK KONUSUNDA UÇUŞAN ALGILARA SON VERİYORUZ. MANSUR YAVAŞ, ANKAPARK KONUSUNDA Kİ İDDİALARI İLE CHP GENEL MERKEZİNİ İNANDIRABİLDİ Mİ? İŞTE MERKEZİN NET CEVABI

Melih Gökçek 5 yıl oldu görevi bırakalı ama Ankara’da ANKAPARK ile ilgili tartışmaları, bir gün dahi ara verilmeden birileri gündemden çekmedi.. Her şey söylendi. Peki, ortada net olarak Hukuki bir sonuç var mı? Yok.. Sayın Gökçek’in bu parkı yaptırırken bir yolsuzluğu, vurgunu var mı? Yine Hukuken hiçbir sonuç delili yok. Evet, Mansur Yavaş, 4 yıllık görev süresini tek kelime ile ANKAPARK ve Gökçek söylemleri ve iddiaları ile geçirdi. Yıllardır kapalı kutu gibi tuttuğu parkı şimdi açıp, harabe görüntüleri kamuoyuna paylaşıyor. Güya oyuncaklar çürümüş, birkaç plastik büyük dinozorları da kargalar yiyip, parçalamış.. Ve CHP Genel Merkez yöneticileri geçen günü gelip parkı gezdiler. Çok dikkat çekici ifadeler kullanarak; “Parkın bu hale gelmesine göz yumanlar ve seyirci kalanlar haindir”.. Çok doğru.. Peki, bu hain veya hainler kimdi? Mansur Yavaş, ANKAPARK ile ilgili iddiaları ile CHP Genel Merkezini inandırabildi mi? İşte tüm uçuşan algılara son verecek merkezin cevabı..
Paylas
İLK KEZ BİZ YAZIYORUZ VE ANKAPARK KONUSUNDA UÇUŞAN ALGILARA SON VERİYORUZ. MANSUR YAVAŞ, ANKAPARK KONUSUNDA Kİ İDDİALARI İLE CHP GENEL MERKEZİNİ İNANDIRABİLDİ Mİ? İŞTE MERKEZİN NET CEVABI
Siyaset - 29 Temmuz 2022, Cuma 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular…

 

Bu gün aslında Sözcü Gazetesinin bazı “plastik” kafalı robot yazarlarına, ANKAPARK ile ilgili sallamalarına cevaplar verecek yazı yazacaktım.

 

Hele, hele birisi var ki; soyadı “Doğru” ama kendisi ve mantığı başından, ayaklarına kadar yanlış birisi.. Bu plastik kafalı yazarların yakaladığım çok, çok büyük yalan ve açıklarını yarın yazacağım..

 

Dün; “ANKARA’DA “2,5” CHP’li, KAZDIKLARI KUYUYA BİRİBİRLERİNİ İTEKLEDİLER. “HAİN KİM?” DEDİLER.. YAHU SAHİ; HAİN KİM? BEKLEYİN SAVCI ORTAYA ÇIKARACAK” başlıklı bir yazı yazmıştım..

 

Bizim Haber Sitesinin genelde okuyucu kitlesi CHP ve Millet ittifakı seçmen tabanı olduğu için, medeni tepkiler de geliyor, desteklerde geliyor, bize saldıranlarda oluyor.. Olur, normaldir..

 

Dün gece saat 00.03 te; sevdiğim bir sanatçı hanım arkadaşla telefonda uzunca siyasi sohbet yapıyorduk.. Kendisi de Solcu ve Mansur’cu.. 

 

Tabi bana sitem ediyordu.. Fakat bu sohbetimiz arasında telefonumda kayıtlı olmayan bir numara sürekli FaceTime uygulamasından beni arıyordu.

 

Ve sanatçı arkadaşımla sohbetimiz biter bitmez, ben hemen bu numarayı FaceTime uygulaması ile aradım.

 

Tabi o saatte dinlenilmeme sistemi ile kayıtlı olmayan bir numara beni arıyor, merak etim..

 

Ve numarayı çevirdim, “Merhaba, beni aradınız” dedim, “Göktürk abi merhaba, ben falan kişi” dedi ve tabi sesinden anında tanıdım.

 

Dedim ki; “Başkan bu numara bende kayıtlı olan numaranız değil. Değişik bir numara ve değişik bir sistemle arıyorsunuz, hayırdır inşallah”..

 

Dedi ki; “Abi hem sağlam olsun, hem de rahat olsun diye birisinin numarasından aradım.. Senin bu gün yazdığın ‘2,5 CHP’li ve kazılan kuyuya birbirlerini itekleme’ makaleni okuduk. Hem güldük, hem yorumlar, analizler yaptık..

 

Ama şu gerçek; yaklaşımların ve soruların tamamen doğru. Koskoca parkın kısa zamanda bu hale gelmesine, getirilmesine inanın bizde üzüldük ve üzülüyoruz. Evet, parkın bu hale ve çürümesine seyirci kalınması hainliktir”..

 

Değerli okuyucular.

 

Ben konuşma arasına girmeden, arayan kişinin kim olduğunu size aktarayım da yazı içeriği daha iyi anlaşılsın.

 

Arayan isim; şuan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun en yakınında ki ve en aktif kurmayı.. Çok sevdiğim ve kültürlü, hatip birisi..

 

Tabi yanında da birkaç siyasi isim var ama kimler olduğunu sormadım, bilmiyorum.

 

Ben konuşma arasına girerek; “Başkan şimdi olayı ve iddiaları tersine çevirelim.. Siz Melih Gökçek’siniz, 5 yıl önce parkı yapıp, gıcır-gıcır parkı belediyeye teslim edip, gittiniz.. Bu alan ve PARK halen Atatürk Orman Çiftliğinin, Belediye sadece 29 yılığına işletmeci.. Parkın içinde ki oyuncaklarda AOÇ’ne ait olacak.

 

Şimdi belediye başkanı kim olursa olsun.. İşletmeye veriyor belediye ve teminat mektubu alıyor ama burada çok ince bir nokta var, Melih başkanın yaptırdığı elektrik üretim sistemi işletmeciye verilmiyor..

 

Ve kısa zaman sonra işletmeci gelen elektrik faturaları neticesinde zora giriyor, kirayı ve bilet komisyonunu da ödeyemiyor.

 

Kapatıp, çareler arıyor.. Ve bu işletmeciye verilmesi sürecinde Melih başkanın zerre kadar alakası yok..

 

İşletmeci kapatınca, bu kez parka hırsızlar dadanıyor..

 

Başkan şimdi çok dikkat edin… Bunları bizzat Mansur Yavaş ve ekibi söylüyor.. 3 yılda tam 90 hırsızlık vakası olmuş ve 87 kişi güya yakalanmış..

 

Bu hırsızların kimler olduğu gizleniyor. Oyuncaklar parçalanmış, içinde ki metalleri, kabloları hurdacılara satmak için çalmışlar..

 

Şimdi yerine geçtiğin; Melih başkan olarak sizin bunda ne hatanız, suçunuz var? Vicdanen söyleyin”

 

Ve CHP’li kurmay araya girerek cevap veriyor;

 

“Zerre kadar Melih Gökçek’in kabahati, günahı yok. Adam parkı belediyeye teslim etmiş gitmiş.. Sonrada birileri burayı talan etmişse Gökçek’in suçu ne”

 

Ve konuşmamı sürdürüyorum; “Başkan bakın, 3-5 kez değil, 90 hırsızlık olayı oluyor parkta.. Siz olsanız her türlü tedbir almaz mısınız? Parkın içinde ki ve etrafında ki kameralar bile arızalı” deyince;

 

CHP’li kurmay çok şaşıracak şöyle dedi; “Ne diyon abi, bu kadar hırsızlıktan sonra kameralar da mı çalışmıyor?”

 

“Evet, aynen” cevabı veriyorum ve devam ediyorum;

 

“Başkan, şimdi son numaraya bakın.. Park talan ediliyor, oyuncaklar parçalanıyor, çalınıyor, çürüyor ve Mansur başkan şimdi kalkıp Savcılığa dilekçe vererek, parkın bu hale gelmesine seyirci kalanların araştırılıp, cezalandırılmasını istiyor..

 

Yahu bu suç duyurusunu aylar önce vermen lazımdı. Çünkü, işletmeci ile mahkemen devam etse de, işletmeye veren birinci sorumlu belediyedir..

 

Şimdi söyle başkan.. Sen CHP’li değil, sade bir vatandaşsın.. Parkın bu hale gelmesinde seyirci kalan sorumlu sence kim?”

 

“Abi tabi ki Ankara Büyükşehir belediyesi ve dolayısı ile yönetimidir. Biz zaten ileri sürdükleri saçma iddialara hiç bir zaman inanmadık.

 

Ha Melih Gökçek burayı yaptırırken bir yolsuzluk yapmış mı? Tespit eder, belgelerle gider savcılığa veririsin, mahkeme araştırır..

 

Yoksa parkın yapım fiyatı ile çürüme, talan etme süreci ile ne alakası var?

 

Sayın Kuşoğlu’da, Seyit Torun başkan da doğru söylüyorlar.. Bu koskoca parkın kısa zamanda bu hale getirilmesine seyirci kalmak hainliktir, vicdansızlıktır..

 

Abi sana son olarak şunu ileteyim; senin tespitlerine biz inanıyor ve güveniyoruz… Ve sana da bu yüzden güveniyoruz..”

 

Ve ben son sorumu iletiyorum;

 

“Başkan, sanki Melih Gökçek parkı talan etmiş, çürütmüş gibi Meral hanımı da, CHP genel Başkan yardımcılarını da getirip, yine parkın fiyatı üzerinden algılar yapıp, parkı bu hale getirenin kim olduğunu sormadılar.

 

Hele, hele çok çok gülünç bir olay yaşandı. Mansur başkanın basın danışmanı, Meral hanıma parçalanmış iki büyük dinozoru göstererek; bu plastik dinozorları da kargaların yediğini iletiyor”..

 

CHP’li kurmay gülerek; “Evet abi öyleymiş”

 

Ve devam ediyorum; “Başkan Meral hanım geldi, iki CHP genel başkan yardımcısı Mansur başkana destek için geldi, peki Sayın Genel Başkan neden bu konu ile hiç ilgilenmedi? Dikkatimi çekti”

 

Gülümseyerek, “Abi orasını karıştırma, Ankara’da yoktu say”

 

Ve kendilerine bu gece (29 Temmuz 2022- Cuma) A Haber Tv’de saat 21’de Sayın Melih Gökçek’in tüm iddiaları resmi belgelerle, görüntülerle tüm iddialara cevaplayarak, “ANKAPARK’ın katilinin kim olduğunu” açıklayacağını, izlemelerini önerdim.

 

Ve bana “Abi söz, Cuma akşamı izleyeceğim ve notlar alacağım ve Genel başkana da ileteceğim”

 

Ve ben; “Başkan bu sohbetimi yazabilir miyim?” diyerek nezaketen izin istedim..

 

CHP’li kurmay; “tabi abi, her zaman olduğu gibi güven içinde yazabilirsin”..

 

Değerli kuyucular..

 

Bakın gürlüyor ki Mansur Yavaş ve ekibi bu zamana kadar yapmış olduğu algılarla CHP Genel Merkez yönetimini asla inandıramamış..

 

Biz doğrusunu yazdık dorusunu aktardık, yine takdir okuyucuların…

 

Zaten Sayın Melih Gökçek’te tüm iddialara; bu akşam (Cuma günü) A Haber Tv’de Saat 21’de belge ve görüntülerle cevaplar verecek..

 

Bakalım, Mansur Yavaş ve algı merkezi yarınlarda ne diyecekler?

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir


Bu Haber 175785 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir