http://www.haber2000.com
» KILIÇDAROĞLU’na, HÜKÜMETİN İCRAAT BİLGİLERİNİ “ANKARA KUŞU” mu SIZDIRIYOR? Ve VALLAHİ; MELİH GÖKÇEK DÜN BİRİLERİNİ ÇATIR, ÇATIR ÇATLATTI. Ya BANKAMATİK MİMAR BAŞKAN? DİSİPLİN KURULUNA SAVUNMA VERECEK

KILIÇDAROĞLU’na, HÜKÜMETİN İCRAAT BİLGİLERİNİ “ANKARA KUŞU” mu SIZDIRIYOR? Ve VALLAHİ; MELİH GÖKÇEK DÜN BİRİLERİNİ ÇATIR, ÇATIR ÇATLATTI. Ya BANKAMATİK MİMAR BAŞKAN? DİSİPLİN KURULUNA SAVUNMA VERECEK

Dün Ankara’da çok önemli gelişmeler yaşandı. Melih Gökçek ile Samsun’da TEKNOFEST açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; 3 saati aşkın sıcak sohbetler yapması en dikkat çekici gelişme idi. Daha doğrusu; Sayın Gökçek bu sıcak görüntüleri ile hem parti içinden, hem de muhalefetten birilerini harbiden çatır, çatır çatlattı. İkinci önemli gelişme, “Bankamatik Mimar” başkan Karakuş Tezcan, Sinan Aygün’ün şikâyeti üzerine İçişleri bakanlığı Çankaya Belediyesinde soruşturma başlatmıştı. Karakuş Tezcan, Salı günü Yüksek Disiplin kuruluna savunma verecek. Üçüncü ilginç ve şüpheli gelişme de; ben “Ankara Baykuşu” diyorum da, kamuoyunda “Ankara Kuşu” olarak bilinen bir Twitter hesabının sahibi olarak gözüken ve hikâyeden bir adam olan ama Hükümet içinde olacak şeyleri önceden yazan Oktay Yaşar, dün Sedat Peker’e; milletvekili eşini gizlice kayda aldığı videoyu gönderdiği için yakalanıp, önce ev hapsi ile serbest bırakılan, ertesi günü Tutuklanan Ünsal Ban’ın kaldığı otel odasında yakalanması çok ilginçti ve yakalandıktan sonra işin içinden hızlıca sıyrılması da çok dikkat çekici idi. Ve… Ve… Kılçdaroğlu’na da; Hükümetin yapacağı icraat bilgilerini de Ankara Kuşu mu sızdırıyor?
Paylas
KILIÇDAROĞLU’na, HÜKÜMETİN İCRAAT BİLGİLERİNİ “ANKARA KUŞU” mu SIZDIRIYOR? Ve VALLAHİ; MELİH GÖKÇEK DÜN BİRİLERİNİ ÇATIR, ÇATIR ÇATLATTI. Ya BANKAMATİK MİMAR BAŞKAN? DİSİPLİN KURULUNA SAVUNMA VERECEK
Siyaset - 04 Eylül 2022, Pazar 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular…

 

Dün Ankara’da bana göre çok kayda değer ilginç üç gelişme yaşandı..

 

Gelin gelişmeleri sırayla yazıya dökelim…

 

Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığını yürütürken, Melih Gökçek  “istifa” etmişti. Herkes bir şeyler söyledi, ahkamlar kesildi.

 

Kimisi; “FETÖ’cü olduğu için”, kimisi; “Yolsuzlukları olduğu için” laflar üretti.

 

Oysaki hiç biri değildi. İçerden birilerinin, daha doğrusu; parti içinde Gökçek’in yükselişi çekemeyenlerin, “reislerine” yalakalık adına birçok nifak dolu ifadeler sarf ettiler. Hatta birkaç anket bile yaptırdıklarını ve Gökçek yüzünden Ankara Büyükşehir seçimini kaybedecekleri yalanlarını uydurdular.

 

Sayın Erdoğan’da; bizim rahmetli Alparslan Türkeş gibi psikolojik dayatma ile biran da; etrafındaki  bu yalaka nifakçılara kandı ve seçilmiş bazı belediye başkanlarının istifalarını istedi.

 

Tabi bana göre; bu istifa değil,  kefiyen “görevden alma” işlemi idi.

 

Neyse.. Sonuçta ne oldu?

 

Melih Gökçek’e;  “Parsel, parsel” çamurunu atan zat’ın, Sayın Erdoğan’a ve AKP’ye yapmadığı ağır eleştiriler kalmadı. Halen de pislikler saçıyor.

 

Şimdi bu zat “çıplak” şekilde ortalıkta yüzsüzce geziyor..

 

Ankara Büyükşehir belediye seçimini de; AK Parti’ye göz göre göre kaybettirdiler.

 

15 Temmuz hain kalkışma girişiminde FETÖ’ye karşı en büyük mücadeleyi veren ve kalkışmayı da püskürtmede en başarılı önlemleri alan yine Sayın Melih Gökçek’ti.

 

Büyükşehir belediyesinde… Ne diyor Nadir Koç?

 

Allah için söyleyelim. Belediye de ki FETÖ mensupları ile en çok Melih başkan mücadele edip, onları belediyeden attı”..

 

Ve Mansur Yavaş ile ekibinden bazılarının Savcılıklara yaptıkları “FETÖ’cü” ve yolsuzluk suç duyurularından “Kovuşturmaya değer belge yok” gerekçesiyle takipsizlik karaları alanda Melih Gökçek

 

Tabi zamanla Sayın Erdoğan’da, Melih Gökçek konusunda da nasıl aldatıldığının farkına vardı.

 

Hatta daha önce ki kabine düzenlemesinde; Sayın Melih Gökçek’e bakanlık vermek istemiş ama yine aynı yalaka güruh;

 

“Aman efendim, kamuoyu ne diyecek? ‘Mademki Gökçek suçsuzdu da niye görevden aldınız? Diye bizi topa tutarlar’ yaygaraları ile Gökçek’in kabineye girmesini engellemişler.

 

Ve zamanla Sayın Erdoğan, Sayın Melih Gökçek ile birçok açılış ve toplantılarda buluştular..

 

Bu buluşmalarda ise dikkat çeken şu idi; Sayın Erdoğan’ın, Sayın Melih Gökçek’e özel bir sohbet zamanı ayırması ve neşeli şekillerde sıcak sohbetler yapması idi.

 

İşte bu sıcak sohbetlerden birisi de; dün Samsun’da TEKNOFEST açılışı ve gençlerle sohbetler sıralında yaşandı. Hem de 3 saati aşkın bir zamanla, birçok faaliyette birlikte oldular..

 

Derin sohbetler edip, güldüler… Hatta Sayın Gökçek, Sayın Erdoğan’ın kulağına bir şeyler söyledikten sonra Sayın Erdoğan’ın kahkahalarla “Sen nereden biliyorsun?” diye Gökçek’e sorması oldukça dikkat çekti.

 

Sayın Gökçek’e, Sayın Erdoğan’ın kulağına neler söylediğini sordum..

 

Dedi ki ; “Söylemem.. Ülke sırrı ama şunu aktarayım.. Sayın Cumhurbaşkanımızın performansı ve enerjisi çok, çok yüksek. Seçimi yeniden alacağına kesinlikle inanıyorum. Ve inşallah Kılıçdaroğlu aday olur da boyunun ölçüsünü alır. Tabi ki bizde Sayın cumhurbaşkanımızın yeniden kazanması için güçlerimizi zorlayacağız”..

 

Evet… Değerli okuyucular..

 

Şimdi Sayın Gökçek’in, Sayın Erdoğan ile saatler süren bu sıcak sohbetleri, bana göre hem parti içinden, hem de muhalefet kesiminden birçok kişileri kesinlikle çatır, çatır çatlatmıştır.

 

Gelelim ikinci gelişmeye…

 

Ankara Mimarlar Odasının bir Başkanı var. Tezcan Karakuş Candan.

 

Kendisini; devrimci, adaletçi, emekçi, solcu gösteren bu başkan, Çankaya belediyesinde yıllarca çalışıyor gözükmüş ve işe gitmeden bankamatikten maaşları cebe indirmişti.

 

Yani; hem Mimarlar Odası Başkanlığını yapmış, hem de Çankaya Belediyesinde memur olarak çalışıyor gözüküp, işe gitmeden haksız ve daha doğrusu toplum ahlakına aykırı bir şekilde maaşlar almış.

 

Bu bankamatik mimar başkan, TOGO Kuleleri için de birçok “adalet” şovları sergilemişti.

 

TOGO Kulelerinin sahibi Sinan Aygün’de, bu bankamatik mimar başkan hakkında işe gidip- gelmeden belediyeden haksızca yıllarca maaşlar aldığı yönünde suç duyurusunda bulunmuştu.

 

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu soruşturma başlatmış ve Çankaya Belediyesinde de bu işleme göz yuman herkesin ifadesini almış, soruşturma başlatmıştı..

 

Belediye de ki birçok yetkili isim de; Karakuş Tezcan’ın haksız şekilde işe gelmeden maaşlar aldığını ve birçok uyarı yazıları yazdıklarını ifadelerinde zikretmişlerdi.

 

Şimdi Karakuş Tezcan, bu soruşturma neticesi Yüksek Disiplin Kuruluna 6 Eylül 2022 günü savunma verecek..

 

Hak, emek şovcusu Karakuş Tezcan, hala bu memurluğun hakkı olduğunu savunarak, dün şöyle dedi;

 

"İçişleri Bakanlığı’nın muhalif belediyeler üzerinde kayyum gibi davranma yaklaşımının bir örneği olan kurumun dışında, soruşturma yapıp yüksek disiplin kuruluna sevk etmesi hukuksuzdur.

 

Amaçları bizleri susturmak, susmayacağız, bir adım geri atmayacağız. Devlet memurluğuna başlarken ettiğim yeminin arkasındayım. Bedeli ne olursa olsun, namusum ve şerefim üzerine, Atatürk devrimlerini, kamu malını, cumhuriyeti, laikliği, demokrasi ve insan haklarını ve hukuku korumaya devam edeceğim.

 

İktidarın içişleri bakanlığının memuru değil, Mustafa Kemal’in memuruyum. Bu hukuksuzluğa boyun eğmeyeceğiz. 6 Eylül’de avukatlarımızla tanıklarımızla Yüksek Disiplin kurulunda olacağız. Ben yeminimin arkasındayım, bakalım yüksek disiplin kurulu üyeleri de ettikleri yeminin arkasındalar mı, göreceğiz.”

 

Yahu Karakuş Tezcan, sen yine şovlar peşindesin. Sen Mustafa Kemal’in memuru değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin memurusun. Bırak bu Atatürk istismarcılığını. Ve bunu da bil. Belediyelerin bir numaralı sorumlu amirleri İçişleri bakanlığıdır.

 

Vallahi bende; sen disiplin kurulundan ceza alırsan, kutlama yapacağım Karakuş Tezcan..

 

Değerli okuyucular…  Gelelim üçüncü önemli gelişmeye..

 

Twitter’da yıllardır bir hesap var.. Adı; “Ankara kuşu”..

 

Ben bu şüpheli hesap konusunda geçmişte birçok yazılar yazdım ve özellikle AK Parti içinden birileri tarafından yönlendirdiğini vurgulayıp, hatta birkaç ismi bile işaret etmiştim..

 

Ve bu ilginç hesabın adına da “Ankara baykuşu” tanımlaması yapmıştım..

 

Tabi beni hemen hızlıca Twitter hesaplarından engellediler..

 

Bu hesabın sahibi Oktay Yaşar diye birisi gözüküyor. Adam hikayeden birisi.. Ve en önemlisi kendisi Gebze’de yaşıyor gözüküyor ama AK Parti toplantılarında, kabine toplantılarında alan, biten bazı işlemleri, söylemleri anında hesabında yazıp, kamuoyuna aktarıyor..

 

Çok ilginç değil mi?

 

Adam Gebze’de yaşayacak ama gerek Hükümet toplantılarında, gerekse AK Parti toplantılarında ve içişlerinde neler konuşulduğunu ve hangi kararlar alınacağını aynı günü Twitter hesabından yazıp, kamuoyuna duyuracak..

 

Bence hesap sahibi paravan… Gerek AK parti içinden, gerekse Külliye içinden birileri bu hikayeden adamı yönetip, yönlendiriyor..

 

Tabi bu adam aynı zamanda muhalefet kanadına da çalışıyor..

 

Yani; hem iktidar kanadından, hem de muhalefet kanadından yemleniyor…

 

KILIÇDAROĞLU’NA, HÜKUMETTEN;  “ANKARA KUŞU”MU BİLGİ SIZDIRIYOR?”

 

Şimdi ben bir şey iddia edeceğim, birileri “yok artık” diyecekler..

 

Son aylarda CHP lideri ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; gerek Cumhurbaşkanlığı makamında, gerekse hükmet kabinesinde; yapılacak birçok icraat kararlarını, iktidar kanadından önce kamuoyuna aktarmıyor mu?

 

Aktarıyor ve iktidarın yaptığı bazı icraat işlemlerini de kendisinin kamuoyu zorlaması ile işleme alındığın ifade ediyor mu?

 

Ediyor…

 

Ve Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? “bana iktidar kanadından bilgiler geliyor”…

 

Şimdi gel de Ankara kuşu hesabından şüphelenme arkadaş?

 

Bana göre bu bilgi iletişiminde kesinlikle Ankara baykuşu hesabının ve yönetenlerin parmağı var..

 

Şimdi bu hesabın sahibi gözüken ve hikayeden bir adam olan Oktay Yaşar dün çok ilginç bir yerde gözaltına alındı..

 

Biliyorsunuz Sedat Peker, AK Parti Erzurum milletvekili Taşkesenlioğlu ile boşanma aşamasında olan eşi Ünsal Ban hakkında birçok iddialarda bulunmuş ve kadın milletvekilinin eşi Ünsal’a bıçak çekilen gizli görüntülerini yayınlamıştı..

 

Bunun üzerine Savcılığın başlattığı soruşturmada milletvekili eşinin gizli görüntülerini çekip, aranan Sedat Peker’e gönderdiği iddiasıyla Ünsal Ban yakalanmış ve çıkarıldığı nöbeti mahkemece “ev hapsi” şartıyla serbest bırakılmıştı..

 

Ünsal Ban meğerse ikamet adresi olarak bir oteli göstermiş.

 

Savcılıkta; Ünsal Ban’ın kaçma şüphesinin kuvvetli olduğu gerekçeliyle mahkemenin ev hapsi kararına itiraz edip, tutuklanmasını talep etmişti. 

 

Mahkemede, Savcılığın bu talebini yerinde bularak Ünsal Ban hakkında tutuklama kararı verip, polise gözaltına alınması yazısını gönderdi.

 

Ve işe bakın..  

 

Polis Ünsal Ban’ın kaldığı otel odasına gözaltı işlemi için gidiyor..

 

O’da ne? Otel odasına Ankara Kuşu da var. Yani; bu hesabın sahibi gözüken Oktay Yaşar’da var..

 

Polis, Ünsal ban ile birlikte bu adamı da gözaltına aldı.

 

Adliyeye götürdüler… Yahu Ankara Kuşu öyle bir hızla serbest bırakıldı ki, insanın aklı şaşıyor..

 

Ve birçok şeyler kamuoyuna yazıp, paylaştılar ama Ankara Kuşunun, Ünsal Ban’ın, oteli ikamet gösterdiğini nerden ve nasıl öğrendiği, Ünsal Ban’ın odasına neden gittiği hala meçhul..

 

Yahu bu güç nerden geliyor arkadaş?

 

Bence Savcılık veya emniyet bu soruların cevabını kamuoyuna aktarmalı..

 

Bu ilginç gözaltı işleminden, ilginç bir şekilde sıyrılma işleminden sonra AK Parti MKYK üyesi ve eski milletvekili Şamil Tayyar’da; bu işleme isyan ederek, Twitter hesabından şunu yazması da dikkat çekici idi;

 

"Oktay Yaşar’ın operasyonel Ankara Kuşu hesabı, sadece muhalifler değil içeriden de korunan bir hesap. Gebze’den Ankara’ya getirip yerleştirdiler, hem genel merkez hem belediyeler hem külliyeden destekçileri var. Vallahi yeter. Bir dip temizliğe ihtiyaç var. FETÖ’den yargılanmış kuş kisveli operasyon çocuğu, muhatabım değil. Hangi amaçla, kimlerin komutuyla AK Parti’de operasyona kalkıştığını iyi biliyorum. Öttükçe, ipini elinde tutanlara vuracağım. Bedel ödedim, yine öderim, bu kez o alçakların yanına kâr kalmayacak.".

 

Ve Şamil Tayyar’ın bu paylaşımına çok önemli bir imza daha atıldı..

 

Melih Gökçek’te, Şamil Tayyrar’ın bu tvettini alıntı yaparak, şunu yazdı;

 

“Şamil Tayyar’ın bu tweetine imzamı atıyorum”

 

Ehh artık sorumlu birileri bu işe el atıp, çapanoğlu işlemlerinin kimlerle irtibatlı olduğunu ortaya çıkarmalıdırlar..

 

Bekliyoruz..

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı görseli olabilir

Bir şunu diyen bir yazı 'HABER SİTEMİZ; ŞÜPHELER DOLU ANKARA KUŞU BU SIR HESAP İLE İLGİLİ BİRÇOK @ankara_kusu ÖNEMLİ ŞEYLER YAZDIĞI İÇİN, BİZİ HEMEN TWITTER DAN ENGELLEMİŞLERDİ Engellendin @ankara_kusu adli kişiyi takip Tweetierini göremezsin. Daną aza' görseli olabilir

 

 


Bu Haber 83217 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir