http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» KKTC’nde, MİLLİ DİRİLİŞ HAREKETİ

KKTC’nde, MİLLİ DİRİLİŞ HAREKETİ

Kıbrıs’ın Fetih günü 1 Ağustos’ta Siyasi Partilerini kuracaklar.
Paylas
KKTC’nde, MİLLİ DİRİLİŞ HAREKETİ
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 17 Haziran 2016, Cuma 18:34:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Rahmetli Rauf Denktaş döneminde, kendisini ve etrafındakileri zaman, zaman eleştirirdim.. 

 

Bu yüzden bana, özellikle milliyetçi kesimlerden sitemler gelirdi..

 

Denktaş’ın elbette ki KKTC’nin var oluşunu sürdürmesinde büyük emekleri vardır ama maalesef Kuzey Kıbrıs’ta ‘Türkleştirme hareketi’ yapılmadı, önerdik ama es geçildi.. Milliyetçilik havaları ile saltanatlar sürüldü.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Devleti, Türkiye’nin maddi ve askeri destekleri ile varlığını sürdürmektedir. Fakat her ne hikmetse önemli oranda Türkiye veya Türkiyeli düşmanlığı yapılmakta, Türkiye’den gidip oraya yerleşenlere karşı tavırlar sergilenmekte.

 

İşte bu hoş olmayan tavırların en büyük kaynağı, benim geçmişte Denktaş ve etrafındakilere yaptığım,   ‘Türkleştirme’ konusunda kültürel ve siyasi faaliyetleri topluma yaymamaları ve orada yaşayan insanlarımıza Türkiye aşkının aşılanmamasıdır.

 

İşte bugün gelinen nokta çok vahimdir..

 

Birileri Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan Türkleri ayrıştırmak için her türlü siyasi ve kültürel faaliyetleri devlet eliyle gerçekleştiriyor…

 

Şimdi burada adlandırılan 2 Türk sınıfı var.. Birisi Kıbrıs’ta yaşayan yerli Türkler, diğeri ise ‘Türkiyeli Kıbrıslılar’..

 

Gaflete bakın.. İkisinin de adı Türk ama birbirlerinden ayrı tutulmalarına maalesef göz yumuluyor, ses çıkartılmıyor.

 

Ne demek bu? Tıpkı evinizde ki babanızı, annenizi kardeşlerinizi ayrı bir aileden gelen bir insan olarak görmek gibidir..

 

Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a gidip, orada yerleşip, yaşamını sürdürmeye karar verenlere ‘Türkiyeli’ adının kullanılması bile gaflete ortak olmaktır.

 

Kuzey Kıbrıs’ı yöneten ve Türkiye’nin her türlü desteğini kullanması ile saltanat süren vefasız siyasilerde, Türkiye’den gidenlere de ‘göçmen’ muamelesi yapıyor.

 

Hatta bu insanlarımızın sırtından saltanatlarını devam ettirmek içinde, daha da ileriye gidiyorlar ve diyorlar ki; “Sana seçme hakkı veriyoruz ama sen sakın seçilme.. Bu hakkın yok”   

 

Bu zatlar ‘Yavru Vatan’ görüntüsünü kaldırmak için her türlü Türkiye karşıtlığını icraata sokuyorlar.

 

Temiz kaynak suyuna hasret yaşayan vatandaşlarına, Türkiye’den temiz ve ucuz su alınmasını bile ret ettiler.

 

AB ve Küresel güçler de bu ayrıştırma hareketlerine önemli destekler veriyor, Türkiye’den gidenlere karşı kesin olarak sergilenen bir tavır var.

 

Elbette ki uygulanan bu hayasızca ayrıştırma hareketine karşı duranlar ve birlik adına mücadele edenlerde var.

 

Şu an bu mücadeleyi en etkin şekilde veren “Yeni Doğuş Hareketi” (YDH) var. Harekete yerli Kıbrıslılar da var, Türkiye’den gidip oraya yerleşen insanlarımızda var.

 

Bu milli diriliş Hareketin hedefi; KKTC’de ki ayrımcılığı yok etmek ve orada yaşayan herkesin aynı ölçülerde; siyasi ve ekonomik, kültürel eşit haklara sahip kılınması..

 

Tabi bu hareketin verimli çalışmalarından ve hareketin, siyasi partiye dönüştürmelerinden telaşlanan birçok vefasız siyasiler , bu kez ayrı bir ahlaksızlığa imza atarak, YDH’yi halkın gözünde bitirme çabalarına girdiklerini duymaktayız..

 

Bu siyasi zatlar vatandaşlara bakın ne diyorlar : “Etnik kökene dayalı bir siyasi parti kurup, bölücülük yapıyorlar” falan filan…

 

Etnik köken dedikleri…de ‘Türkiyeli’…

Yani Türklük… 

 

Be hey hayasızlar… Sizin ırkınız ne? Devletinizin adı ne?

 

Türkiye’den gelen Türkleri bölücü olarak ilan etmenizin ucu aynı zamanda size dokunuyor, farkında mısınız?

 

Birileri, orada ki Türk birliğini bozmak ve dağıtmak için sizleri maşa olarak kullanıyor bilesiniz…

 

Bu yüzden; yüreğinde zerre kadar Türklük sevdası ve Türkiye vefası hisseden, orada yaşayan insanlarımız, el ele, gönül-gönüle verip bu bölücü oyunu bozmalıdırlar.

 

Türk, Türk’tür..   Adımız aynı, soyumuz aynı, Atamız aynı..

 

Bu oyunu bozmada en yakın siyasi fırsat; 1 Ağustos 2016 tarihinde Siyasi Parti olarak kendisini ilan edecek olan, Yeni Doğuş hareketine katılıp, destekler vermektir.

 

YDH’nin tabanında siyasi parti heyecanın başladığını gözlemekteyiz.. Aldığımız bilgilere göre; tüzüklerinde ‘Eş Başkanlık’ sitemini de işleve koyacak YDH’de ki Bayrak yarışında şimdiden liderlik heyecanı başlamış.. 8 Eş Başkan adayı var şimdilik… Tabi bu adayların içinde yerli Kıbrıslı da var, Kadın adaylar da var.. 

 

Hayırlı olsun… Ankara’dan sevgiler…


Bu Haber 1400562 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir