http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Meral Akşener : "Davul, Erdoğan'ın boynunda, tokmak; kankası Bahçeli'de"

Meral Akşener : "Davul, Erdoğan'ın boynunda, tokmak; kankası Bahçeli'de"

“FATİHA BİLMEZ” DENİLEN ÜLKÜCÜLER KAZANDI”
Paylas
Meral Akşener :
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 30 Nisan 2019, Salı 10:43:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında konuştu.
 
İstanbul'daki seçim sürecine değinen Akşener, "İstanbul seçimini kabullenememeleri gösteriyor ki AKP’de tükeniş korkusu yaşanıyor" dedi.
 

Yerel seçimler öncesi tatile giren TBMM, 2 aylık aranın ardından bugün açıldı.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tatilin ardından gerçekleştirdiği ilk grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Yerel seçim tartışmalarına değinen Akşener, "İstanbul seçimini kabullenememeleri gösteriyor ki AKP’de tükeniş korkusu yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "İlçe başkanlarını seçilen il başkanları atasın" sözlerini de hatırlatan Akşener, bu söylemin eyalet sisteminin ayak sesleri olduğunu söyledi.

 

Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları;

 

"Yargının içinden elinizi çekin. Bir başka yaramız da taciz çocuk istismarı. İstanbul’da yaşananlar bizleri mahvetti. Bir babaanne olarak bunu yapanların zul olmasını istiyorum. Buradan Meclis’teki tüm partilere çağrı yapıyorum. Gelin bu alçaklarla mücadele etmek için güç birliği yapalım. Her yıl Nisan ayında bazı ülkeler 1915 yılında yaşanan olaylara ilişkin Türkiye’yi karalamaya devam ediyor. Tarih bütün hakikati ile ortadadır. Soykırım iddiaları iftiradır. İktidarın bu konudaki duruşunu destekliyoruz."

 

"RACİ TETİK'İ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

 

"Memleket evlatlarının Mamak’ta yaşadıkları hepimizin malumu. Dönemin cezaevi komutanı Raci Tetik'in ölüm haberi o günleri yeniden yaşattı bizlere. Beddua etmiyorum. Allah’ın bileceği iş biliyorum ki varsa bir hesabı verecektir, Allah’a havale ediyorum."

 

"BİZE İFTİRA EDEREK HAYAT PAHALILIĞINI UNUTTURABİLECEKLERİNİ SANDILAR"

 

"Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçimi kazanmış bütün kardeşlerimi ayrım gözetmeksizin tebrik ediyorum. İktidar partilerinin seçim kampanyasında kullandıkları dili gördük. Ekonomiyi konuşturmamak için seçim meydanlarını savaş alanına çevirmek istediler. Bize iftira ederek hayat pahalılığını unutturmak istediler. Sayın Temel Karamollaoğlu ile beni Kandil ile sözleşme imzalayacağımızı söyleyecek kadar alçaldılar. Oysa ekonomide yaşananları perdelemek mümkün mü?"

 

“FATİHA BİLMEZ” DENİLEN ÜLKÜCÜLER KAZANDI”

 

“Kulağı çekin dedik, 31 Mart akşamı gördük ki milletimiz sözümüze itibar etti. Düşmanlık değil, sevgi kazandı. Tenceresi kaynamayan anneler, iş bulamayan gençler, ekmeği çalınan babalar kazandı. Kafasına çay atılanlar, varlık kuyruğu diyerek tanzim çadırlarındaki kuyruklar kazandı. 'Fatiha bilmez' denilen Ülkücüler kazandı. Kısaca İYİler kazandı."

 

"FETÖ’ye teslim ettikleri devleti 15 Temmuz’da sokaklardan toplayan Millet kazandı. AKP’ye, MHP’ye oy veren kardeşlerimiz kaybetmemiştir. Kaybedenler yeni bir hendek siyaseti kurup bizi birbirimize düşman etmeye kalkışanlardır. Milletimiz bölücülüğü bir kez daha açılan o hendeklerde boğdu. Milletimiz 'Kibirlenme padişahım senden büyük Allah var' dedi."

 

"TC İBARESİNİ GERİ GETİRENLER Mİ ÜLKEYİ TERÖRİSTLERE TESLİM EDECEK?"

 

“Devlet gücüyle siyaseti tanzim etme bitti. İktidar partisinin kullandığı dilin ne kadar tehlikeli olduğu ortaya çıktı. Devlet eliyle kaldırılan T.C. ibaresini seçilir seçilmez geri getirenler mi ülkeyi teröristlere teslim edecek? Böyle bir devlet anlayışı olabilir mi? Bir yerel seçimi Türkiye’nin var olma, yok olma meselesi olarak gösterdiler? Peki şimdi ne oldu? Ezan mı sustu? Söyledikleri iftiralardan geri ne kaldı biliyor musunuz? Allah’a verecekleri hesap kaldı."

 

"İSTANBUL SEÇİMİNİ KABUL ETMEMELERİ TÜKENİŞİN KORKUSU"

 

"Gelelim bitmeyen İstanbul seçimlerine. İstanbul seçimini kabullenememeleri gösteriyor ki AKP’de tükeniş korkusu yaşanıyor. Milletin sandığa güveni örselenmektedir. Milletin sandıktan ümidi kestiği yerde fırsatçılara gün doğar. AKP’li vatandaşlar bile rahatsız durumdan. Anadolu Ajansı’nın yayınları kesmesi bu ülkeye bir kumpas girişimidir.

 

Sayın Erdoğan, nasıl bir senaryo yazıldı da seçim gecesi sonuçları kabullendiğinizi ima eden balkonda yaptığınız konuşma bu şekilde değişti.Kulağınıza kim ne fısıldadı? İktidar bilmelidir ki atadıkları isimler aracılığı ile seçimin tekrarlanmasına ilişkin bir karar AKP’nin sandığa gömüleceği anlamına gelmektedir. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Bunun dışında bir karar siyasi gaspçılık olur. Buna ne biz ne de aziz milletimiz müsaade etmez."

 

"CUMHURBAŞKANI BİR YOL AYRIMINDADIR"

 

"Tarih sayın Cumhurbaşkanı'nı bir yol ayrımına getirmiştir. Ya milli iradeyi tanımayacak ya da milletin kararına saygı duyacaktır. Erdoğan, Kenan Evren'i bile sollayacak bir karara imza atarsa millet affetmez. Kibirden vazgeçin ve aziz milletimizin kararına saygı duyun. YSK emir ve talimatla milletin kararını değiştiremez.

 

Artık iyice anlaşılmıştır ki maksat hak aramak değil, halkın kararını araklamaktır. Süreci uzatarak, vicdanları uyuşturamazsınız. Cumhur İtttifakı'nın sayın genel başkanlarına hatırlatmak isterim ki, ikinci bir 7 Haziran-1 Kasım hayali kurmak tam bir kanunsuzluktur. Muhalefet partilerinin bütün itirazlarını reddederken, AKP’nin usulsüz iddialarını kabul eden YSK bu tutumundan vazgeçmelidir. Unutmayın bugün size baskı yapanlar yarın sizi ortada bırakır. Tarih bunun örnekleriyle doludur."

 

"MHP GENEL BAŞKANIN SÖZLERİ EYALET SİSTEMİNİN TEMELİDİR"

 

MHP Genel Başkanı’nın “İl Başkanları, İlçe başkanlarını atasın” sözleri eyalet sisteminin temelleridir. Sandıktan iktidara verilen mesaj gayet açık, “Zillet” dediklerinizden özür dileyin. Ahlaksız medya yapılanmanızı beslemekten vazgeçin. Milletin başına bela olan damadı görevden alın milletin verdiği mesaj budur. Sayın Erdoğan bizi çukura çekmeye çalıştı ama kendi düştü.

 

Bir kez daha görüldü ki davul Erdoğan’ın omuzunda ama tokmak ortağındadır. Bu bizi ilgilendirmez tabi ama bu söylemler yüzünden bir partinin genel başkanı linç girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Linç girişiminin ardından yaşananlar ise bu ülkenin iktidar eliyle uçuruma yuvarlandığını gösteriyor."

 

"İNEK HIRSIZINDAN KAHRAMAN ÇIKARMAYA ÇALIŞMAK AHMAKLIKTIR"

 

Benim evimin önüne gelenler serbest bırakıldı. Sayın Kılıçdaroğlu’na yumruk atan serbest bırakıldı. İnek hırsızından kahraman çıkarmaya çalışmak ahmaklıktır. Korkuyorum inek hırsızına türbe gibi ziyaretler başlayacak. Cumhurbaşkanı’na yakışan şehit cenazesine niye gidildi diye sorgulamak değil yapılan karşı durmaktır. Şu vatanda gidemeyeceğimiz bir yer mi var?

 

"SAĞDUYU SAHİBİ AKP'LİLER BU GİDİŞE DUR DEMELİ"

 

"AKP’deki sağduyu sahibi arkadaşlarımızı kamuoyunda olmasa bile parti içinde bu gidişe bir dur demesi lazım. Seçinin ardından yapılan “Kızgın demiri soğutalım” çağrısını ümit verici bulmuştum. Hakaretleri bir kenara bırakıp 82 milyonun Cumhurbaşkanı olacağı umuduna kapıldık ama bugün gelinen noktada böyle bir şeyin olmadığını gördük. Kızgındı, soğuktu şu demiri bırakın artık elinizden.”

 

“İYİ Parti milli birlik ve ulusal uzlaşma adına atılacak her adıma destek vermeye hazır. Biz “Başka Türkiye yok” anlayışı ile çalışıyoruz. Bütün bu sayım, yeniden sayım süreciyle birlikte ekonomideki durumu gözden kaçırabileceklerini sanıyorlar. Zam yağmuru vatandaşın belini büktü. Hayat pahalılığı işsizlik olarak, işsizlik ise artarak devam ediyor. Millet marketlerden eli boş çıkıyor. Gerçek işsiz sayısı neredeyse 7 milyon. Türkiye tarihinin işsizlik rekorunu kırdılar, bu milleti aldattılar.

 

Damadın çıkıp durmadan masal anlatması milletin sabrını taşırdı. Açıkladıkları son paket ise soygundan öteye gitmemiştir. İYİ Parti olarak adaletsiz uygulamalara karşı çıkacağız. Her zaman söyledim Türkiye sisin 5 müteahhitinizden daha büyüktür.

 

İstanbul seçimleri için herkes bizim ağzımızdan çıkacakları bekliyor. Tüm canlı yayın araçları kapıda, gazeteciler bizi dinliyor. Ama malum televizyon kanalları ne yaptı. Canlı yayına geçmek için benim sözlerimin bitmesini bekledi.

 

İşte bizden bu kadar korkuyorlar. Buradan 82 milyon vatandaşımıza çağrıda bulunuyorum. Ezanla, bayrakla, İstiklal Marşı’mızla meslesi olmayan herkesi İYİ Parti’ye davet ediyorum. Peşime düşün demiyorum, gelin birlikte yürüyelim"


Bu Haber 357665 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir