http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» MHP GENEL BAŞKAN ADAYI SAZAK : "ABD'nin ASIL HEDEFİNİN, TÜRKİYE ile İRAN'I BİRİBİRİ İLE ÇATIŞTIRMAK VE SAVAŞA SÜRÜKLEMEKTİR"

MHP GENEL BAŞKAN ADAYI SAZAK : "ABD'nin ASIL HEDEFİNİN, TÜRKİYE ile İRAN'I BİRİBİRİ İLE ÇATIŞTIRMAK VE SAVAŞA SÜRÜKLEMEKTİR"

MHP Genel Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak : "Lozan tartışmasıyla hedef şaşırtanların bugün Musul’da Sevr’in mantığına mecbur kalmış olması hiç de şaşırtıcı değildir" dedi
Paylas
MHP GENEL BAŞKAN ADAYI SAZAK :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 19 Ekim 2016, Çarşamba 14:00:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

ABD'nin, Irak'ta sürekli olarak Şii blokla birlikteliğnine dikkat çeken MHP Genel Başkanı ve Eskişehir MHP eski Milletvekili Süleyman Servet Sazak; ABD'nin asıl planının; Türkiye ile İran'ı çatıştırmak ve savaşa sürüklemek olduğuna vurgu yaptı.

 

Ankara'nın güvenliğinin Musul'dan geçtiğine de işaret eden MHP'li Sazak; Ortadoğu'da ki gelişmeleri ve Musul operasyonunu şöyle değerlendirdi;

 

"Sömürgeci mantığın Ortadoğu öngörüsü, İsrail’in güvenliği üzerine kuruludur. Sömürge ittifakının Ortadoğu’daki kalekol’u İsrail, İsrail’in teminatı enerji koridoru, enerji koridorunun güvenliği Kürt koridoruna bağlı kılınmış görünüyor. İsrail, Amerikan çıkarlarının Ortadoğu’daki garantisi; Ortadoğu, İsrailli emellerin iştah sofrasıdır.

 

Bu vesileyle ABD-İsrail ittifakının bütün diplomasisi; Türkiye ile İran’ı çatıştırabilecek sebepleri ateşlemeye hazır tutmak üzerine kuruludur. Bugün ABD’nin Irak’ta Şii blokla hareket ediyor olması kimseyi yanıltmamalıdır. Bu sömürge ittifakının Ortadoğu’da Dolar’la yönetecekleri, Dolar’ını yönetecekleri, güvenliğini yönetecekleri, kültürünü yönetecekleri Sünni yapılara bel bağladıkları gözükmektedir.

 

Bu çirkin niyet geçmişte BOP olarak önümüze sürülmüş bir çatıştırma projesidir. Türkiye, Arap Baharı makyajıyla takdim edilen BOP’un, Ortadoğu’yu yeniden tanzim projesi olduğunu görememiş; Emperyal ittifakın sömürü ufkunun, Türkiye’yi de kuşattığını kavrayamamıştır.

 

Lozan tartışmasıyla hedef şaşırtanların bugün Musul’da Sevr’in mantığına mecbur kalmış olması hiç de şaşırtıcı değildir. On küsur yıldır düş ile gerçek arası çatılmaya gayret edilen Ortadoğu politikamız; Musul’da emperyal oyun kurucuların matematiğine ve Ortadoğulu coğrafyaların jeopolitiğine toslamış bulunuyor.

 

Ortadoğu politikalarını mezhepler savaşı üzerine kurmuş olan emperyal güçler; PKK ve yan unsurlarını ittifaka dahil etmekle varolduğunu zannettiğimiz stratejik ortaklığın ilkesel zeminini unutmuş gözüküyor. BOP’da lütfedilen eşbaşkanlık kandırmacasını, sanal bir hilafetin mesnedi sayan Siyaset Kurumu; Lozan’la kontrata alınmış Musul ve Kerkük’le ilgili bütün yetkilerini ABD-PYD ittifakına kurban etmiş gözüküyor.

 

Varoluş nedenlerimizi, kuruluş felsefemizi ve politika üslubumuzu hiçe sayıp Ortadoğulu hedefler güderseniz; Ortadoğu’nun mezhepler keşmekeşinde taraf olmaktan başka şansınız kalmaz. Oysa Türkiye Cumhuriyeti on küsur yıl öncesine kadar dış politikada projeksiyonları olan, gelenekli ve ilkeleri oturmuş bir üslubun sahibiydi. Bugün Musul’da kaybedilen, Ortadoğulu coğrafyalarda kaybedilen vizyon budur.

 

Unutulmamalıdır ki; mimarisi iyi çatılmamış politikalar bazen toprak kaybetmez ama iflas ederler. Musul’da tarihin dışına düşmüş olmayı ve olan biteni; dışarıdan “seyretme biçimlerini” B,C planı gibi iç politikaya takdim etmek en hafif tabirle manipülasyondur.

 

Bugün Musul’da bize bahşedilen statü, Misak-ı Milli’yi İskenderun’un güneyinden başlatıp Musul’u, Kerkük’ü, Süleymaniye’yi, Erbil’i içine alarak tarif eden o büyük komutanın, Mustafa Kemal Atatürk’ün, o Başbuğ insanın tarihe karşı haklılığını bir kere daha ortaya koyuyor.

 

Bu vesileyle Misak-ı Milli’nin onur bayraktarı Süleyman Askeri Bey’i, I. Dünya Savaşı’nda İngilizlerin Irak’ı işgalini onuruna yediremeyip canına kıyan haysiyet adamı Süleyman Askeri Bey’i yadetmek ve onun şu veciz cümlesini Siyaset Kurumuna hatırlatmak isterim;


“İSTANBUL’UN GÜVENLİĞİ ŞAM’DAN BAŞLAR, BAĞDAT’TAN BAŞLAR.”

 

Bu cümlenin bugünden yorumu; Ankara’nın güvenliğinin Bosna’dan, Batı Trakya’dan, Kıbrıs’tan, Şam’dan, Bağdat’tan, Tebriz’den, Türkistan’dan, Orta Asya’dan başladığıdır."


Bu Haber 674459 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir