http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» MUHARREM İNCE : "ERDOĞAN'ın MAL VARLIĞINI AÇIKLAMASINI ve ÜNİVERSİTE ARKADAŞLARI İLE OKUL ÖNÜNDE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRMESİNİ BEKLİYORUM"

MUHARREM İNCE : "ERDOĞAN'ın MAL VARLIĞINI AÇIKLAMASINI ve ÜNİVERSİTE ARKADAŞLARI İLE OKUL ÖNÜNDE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRMESİNİ BEKLİYORUM"

Cumhurbaşkanı adayı olarak, pislik, tezek gibi şeylerin konuşulmasını istemiyorum. Gelsinler projelerimizi konuşalım. Eğitim sistemimizi acilen değiştirmemiz lazım. Bunu yapamazsak en az 100 yıl geride kalacağız. Adama şunu söylerler: Testinin içinde ne varsa ağzından o çıkar.
Paylas
MUHARREM İNCE :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 12 Mayıs 2018, Cumartesi 10:28:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Halk TV canlı yayınında konuştu. İnce'ye programın yapılacağı Antalya'da yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

İnce'nin konuşmasından başlıklar şöyle,

 

"Beni en çok etkileyen mitinglerde Hakkari oldu. Şehir turu yaparken el sallamalarına baktım. Yalova'da miting yaptık 10 kişi el sallamadı. Hakkari'de herkes bana el salladı. Bir de bana şunu dediler: Bugün Rize'de yaşayanların söylerdiği şey şu 1977'de Ecevit havayı hissediyoruz.

 

"Testinin içinde ne varsa ağzından o çıkar"

 

Cumhurbaşkanı adayı olarak, pislik, tezek gibi şeylerin konuşulmasını istemiyorum.


Gelsinler projelerimizi konuşalım. Eğitim sistemimizi acilen değiştirmemiz lazım. Bunu yapamazsak en az 100 yıl geride kalacağız. Adama şunu söylerler: Testinin içinde ne varsa ağzından o çıkar.

 

"TAMAM" ve "SIKILDIK" açıklaması

 

Valla sıkıldık, ne diyeyim şimdi. Yine bir başörtüsü yalanı uyduruyor. Bizim başörtüsü diye derdimiz yok. Nerede istiyorsan orada tak. Ama kendini kulllandırtma. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı sözüdür: Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğiz."

 

Manifesto açıklaması

 

16 yıl sonra manifesto yayımlanıyorlar. Bir gelecek bildirgesidir. Seninki iflas belgesi. Manifestoyu yeni seçilmemiş aday yayınlayabilir, Erdoğan yayınlayamaz ki. 81 milyonun temsilcisiyim.

 

Ben AK Partililerin, MHP'lilerin, HDP'lilerin de cumhurbaşkanı olacağım. Tek olan şeyler değerlidir. Tek olan herkes içindir. Atatürk 81 milyonun kurtarıcısıdır. Bayrak sadece MHP'lilerin değildir, hepimizindir. Cumhurbaşkanı da tektir, cumhurbaşkanı 81 milyonundur. O yüzden partili olamaz.

 

Misafire iyi davranmak lazım. Şimdi ilk seçildiğinde çıraklık döneminde, ikinci dönemi kalfalık dönemi, üçüncü dönem ustalık dönemi, dördüncü dönemi artık emeklilik dönemi. Benim çılgın projem, huzur.

 

81 vilayet benim memleketim

 

"Rize'de tepki alırsın" dediler Hakkari'den gittiğim için. 81 vilayet benim memleketim. Siyasi parti liderlerinden randevu istedim hepsine gittim. Başarılar diledim, sonunda da dedim ki "İnşallah ben kazanırım.

 

Bir kere emekliler üniversite öğrencilerinden fazla. Gençlere 2 burs vereceğim 500 TL burs vereceğiz. Öğretmen cumhurbaşkanı bunun kaynağını bulur.

 

TUS, ALES gibi sınavlar için para dileniyorsa o devlete yazıklar olsun. Hiçbir öğrenciden sınav ücreti alınmayacak."

 

Örtülü ödenek açıklaması

 

Örtülü ödenek kaldırılamaz. Devletin gizli harcamaları vardır. Kullanmaya mecburdur. Her devlette de vardır. Ben de bu ülkenin pek çok gizli olaylarına tanık olduk. Bizimle mezara gidecek. Ama siz örtülü ödeneği Türkiye Cumhuriyeti için kullanırsanız başımın üstünde yeri vardır.     

 

Atanamayan öğretmen açıklaması  

 

350 bin tane atanamayan öğretmen var. Hala daha birleştirilmiş sınıflar var Türkiye'de. Sabahçı-öğlenci öğrenciler var. Öğretmenlerimiz işsiz, öğrencilerimiz öğretmenimiz. 1910 yılında Japonya matematik sorununu çözmüş. Türkiye eğitimini halletmeden hiçbir şeyi halledemez. Terörü bitiremez, fakirleşir. Türkiye cep telefonlarını yapabilen geliştirmelidir. Bunu yapamadığı sürece iki yakamız bir araya gelmez. Sorunumuz yönetenler kötü yönetiyor ve çalıyorlar.

 

Erdoğan'ın mal varlığını açıklamasını bekliyorum.

 

Ekonomiye 6 adımlı çözüm

 

6 basamaklı bir formül uygulayacağız.

 

1- Hukuk devleti olacağız. Türkiye'de herkes mahkeme kararlarına güvenecek. Cumhurbaşkanının önünde düğme iliklemeyen bir yargı. Yurt dışındaki yatırımcılar bunu görecek. 
2- Öngörülebilir ve güvenilir yatırım ortamı. 
3- Ekonomiye yön veren kurumların yönetimden bağımsız hale getireceğiz. 
4- İdeolojik saplantılarımızdan kurtulacağız. 
5- Sadakat değil liyakat olacak. 
6- Üretim ekonomisi kuracağız. İsraf ve talan olmayacak.

 

Şatafattan kurtulacağız.

 

Öğretmenlere 3 vaat

 

Öğretmen cumhurbaşkanı olarak;


1- Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak, 
2- Mülakatla öğretmen alınması sona erecek, 
3- Öğretmenlere performans değerlendirmesi kaldırılacak. Öğretmenlerden tek isteğim var 24 Haziran'da şu hükümete performans değerlendirmesi yapın. Antalya'da turizm üniversitesi kuracağız.

 

"Ekonomiye doping yaptılar"

 

Bunların verdiği rakamlar karışmış herhalde. Üretim artmamış, borçlar artıyor, büyük holdingler iflas erteleme istiyor. Nasıl oluyor da iyi diyebiliyorlar. 2017'de ne oldu da birdenbire 7,4 oldu? Doping yaptılar ekonomiye. Ekonomist değil ama bir siyasetçinin ne yapması gerektiğini biliyorum. Önce namuslu yöneteceğiz ve iyi insanlarla çalışacağız.

 

5 yıl sonra mal varlığımı yeniden açıklayacağım

 

Mal varlılığımı neden açıkladım? Aç değiliz açıkta değiliz.Bu fakir millete borcumu ödemek istiyorum. Millet zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Beş yılın sonunda yeniden mal varlığımı ortaya çıkaracağım. Kapıkule'den öteye pasaportumuzun bir değeri yoktur. Güçlü devlet değilsin çünkü.

 

15 yaşında toprağa girmiş bir çocuğun annesini yuhalatmayacaksın. 12 yaşındaki çocuklara kaçakçı dediniz. Onlara "Vur" emri verdiğini bulamayacağımı mı sanıyorsun?

 

"Atatürk'ü, İsmet Paşa'yı nasıl sevmezler anlamıyorum"

 

Atatürk, İsmet Paşa, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir'i nasıl sevmezler anlamıyorum. Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, CHP'den ayrıldı diye kahramanlıkları düşmez. Onlara hakaret edenlerin başına taş düşer. 3600'ü halledeceğiz, polisler için."

 

Canlı yayında Deniz Baykal'dan İnce'ye mesaj

 

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal canlı yayında İnce'ye mesaj gönderdi. Mesajda, "Antalya her zamanki gibi muhteşem görünüyor. Muharrem Bey'e ve bütün Antalya'ya selam gönderiyorum" dedi.

 

"Cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan'ın da telefonu dinlenmeyecek"

 

Milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı olarak telefonumun dinlenildiğini biliyorum. Önceden FETÖ ile dinliyorlardı artık dinliyor. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda Erdoğan'ın da telefonu dinlenmeyecek.Siyasetçi millete haksızlık yapıyor, millet de siyasetçiye haksızlık yapıyor. Yüzde yüzü hırsız değil ki?"

 

Meral Akşener ve Karamollaoğlu açıklaması

 

Kim ikinci tura kalırsa onların yardımcılığına talibim. Ama ben ikinci tura kalırsam aynı desteği veririm. İşsizlik açıklaması

 

Geçenlerde 8 -10  bin alması gereken bir öğrenci geldi yanıma. Şimdi asgari ücretle çalışabileceği bir işe razı olduğunu söyledi. Bu sabah 05.30'da kalktım. Kapıdaki koruma polisimle birlikte kahvaltı yaptık. Polis, fizik mezunu olduğunu söyledi. Bir gün garson bir çocuk, "Fotoğraf çektirebilir miyiz" dedi, sosyal bilgiler öğretmeniymiş, iş bulamadığı için bunu yapıyor. 


Bir insanı anası, babası, öğretmeni kıskanmaz. İşsiz gördüğünde onların içi sızlar. Benm ülkemin çocukları Norveçlilerden daha mı az zeki? Bunlara iş bulacağız. Bunu başarabiliriz. Bu milleti yoktan var eden bir yapı var. Geçmişimizde bu var.

 

Rize'de gösterdiği çakının hikayesi

 

Rize'de çakının sahibi Yemen'e gider savaşa. Mekke'den yürüyerek gelir. Hacı Hüseyin ayakları yara olduğu için Çanakkale Savaşı'na almazlar bu da onun gücüne gider. Sabah iskeleye gider, çocukları da peşinden gider. Her birine hediye verir. Küçük kızına hediye kalmayınca çakı verir. Küçük kız çakıyı 85 yıl çantasında saklar. Bir gün babasının geleceği umudu ile. O küçük kız benim anneannem. Hep yerli milli olduklarını söylüyorlar ya sanki biz uzaydan geldik. Sana mı bırakacağım yerliliği? 

 

İnce, mitinglerini yayınlamayan TV kanallarına tepki gösterdi. İnce, "Bir TV kanalının önünde miting yapacağım. Bakalım onu verecekler mi?" dedi.

 

İnce şöyle devam etti,

 

"YSK'ya 50 bin avukatla gidebiliriz, hazır olsunlar. 24 Haziran'da Çankaya Köşkü'ne gideceğiz. Engin Altay'a randevu vermeyeceğim, programa ekliyor da ekliyor, anlasın bakalım.Diktatörler mizah sevmezler. Bunu yapın. Gezi olaylarını hatırlıyor musunuz? Ne yaratıcı çocuklardı."

 

Slogan atan AKP'lilere söz veriyorum dayak atılmayacak.

 

Erdoğan'a diploma göndermesi

 

Diplomamız ve transkriptlerimiz ile fotoğraf çektireceğim okul arkadaşlarımızla, mezun olduğumuz okulun önünde. Diplomada çok önemli değil transkript önemli. Sosyal medyaya koyarız

 

"Suriye sorununu onlar oluşturdular"

 

Suriye sorununu onlar oluşturdular. Beraber tatile gittiler, Boğaz turu yaptılar. Ortadoğu politikasını yanlış okudu Erdoğan. Davutoğlu'na bıraktı. O da Osmanlı'ya döneceğini sandı. Suriyeliler için de bir garip durum


Bu Haber 598273 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş;
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş; "İşsizim, açım" diyor
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli