http://www.haber2000.com/
» SAYGI abi. Şimdi senin dudağının uçuklaması lazım. Mansur’un, 40 cm’lik Bebek heykeli; tanesi 11 Bin lira, ANKAPARK’ta ki, 60 metrelik, haraketli, konuşan DİNOZOR’un tanesi; 12 Bin lira. Sen yazıyorsun; 10 milyon lira. Senin vicdanın kaç lira?

SAYGI abi. Şimdi senin dudağının uçuklaması lazım. Mansur’un, 40 cm’lik Bebek heykeli; tanesi 11 Bin lira, ANKAPARK’ta ki, 60 metrelik, haraketli, konuşan DİNOZOR’un tanesi; 12 Bin lira. Sen yazıyorsun; 10 milyon lira. Senin vicdanın kaç lira?

Sayın Melih Gökçek geçen günü çok iddialı bir şekilde; resmi belgelerle Mansur Yavaş’ın, kamuoyunda yaratmaya çalıştığı bütün maskelerini düşürdü ve meydan okudu.. Hatta, suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.. Yavaş cenahı sarsıntı geçirince yine algı merkezi devreye girdi ve Gökçek’in belgeli açıklamalarını gölgelemek için yeni algı servisine başlamaları dikkat çekti.. Tabi yine birinci algı malzemeleri ANKARPARK oldu.. Vicdanlar kör oldu, kara kalemler bakın neler yazdı?
Paylas
SAYGI abi. Şimdi senin dudağının uçuklaması lazım. Mansur’un, 40 cm’lik Bebek heykeli; tanesi 11 Bin lira, ANKAPARK’ta ki, 60 metrelik, haraketli, konuşan DİNOZOR’un tanesi; 12 Bin lira. Sen yazıyorsun; 10 milyon lira. Senin vicdanın kaç lira?
Siyaset - 10 Kasım 2021, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Yazımın içeriğine başlamadan önce; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Başbuğların Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmetli oluşunun 83. Yılında, saygı ile rahmetle anıyorum..

 

Değerli okuyucular..

 

Sayın Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Başkanı iken, Avrupa’nın en büyük ve modern parkı olan ANKAPARK’ı, Başkent Ankara’ya yakışır bir şekilde yaptırdı..

 

Tabi ki bu kadar büyük ve modern bir parkın masrafı da olacak.. Birçok ülkede de yapılan bu tür parklar var.. Bırakın en iyisini, en kötüsü bile ANKAPARK’tan pahalı..

 

Kendilerine; “Araştırmacı- Gazeteci- yazar” unvanını veren zat’lar, zahmet edip, ufak bir araştırma yapsınlar..

 

Sayın Gökçek, parkın yapımının bitmesi sıralarında, istifa edip, ayrıldı..

 

Yerine yine AK Partili Mustafa Tuna seçildi..

 

Yani şimdi elinizi vicdanınıza koyun.. Görevi bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı, gelip her gün ANKAPARK’ı korumak için nöbet mi tutacaktı arkadaş?

 

Bir baktık, Mustafa Tuna siyasi hesaplarla; bu dev eseri Ankara’ya, Ankaralılara kazandıran partili Başkanı Melih Gökçek’i karalamaya başladı..

 

Hesabı ne idi? “Belki beni Büyükşehir adayı gösterirler” hayali ile CHP ve diğer siyasi tabanlardan oy koparmak mantığı ile partisinin efsane başkanı Melih Gökçek’e karşı anti-propagandalar sergilemeye başladı..

 

Tabi kısa zaman sonra bu fitne hesabı tutmadı, yaya kaldı..

 

Ne yaptı? Bu çamurlu sözleri ile Mansur Yavaş’a da kendi eliyle, eleştiri imkanları sundu..

 

Aynı hatayı bu kez Cumhur İttifakının gösterdiği Aday Özhaseki’de yaptı.. 28 yıldır Ankara’ya hizmet etmiş partili yoldaşları Melih Gökçek’i; açıkça yazmak gerekir ise sattılar.. Aslında bu mantıkla, partilerinin yapmış oldukları hizmetleri de çöpe atmış oldular..

 

Sonuç ne oldu? Hüsran.. Kazanamadılar..

 

CHP’nin adayı Mansur Yavaş, sadece Başkanlık koltuğunu aldı..

 

Mansur Yavaş, tam 2,5 yıldır iş başında.. Tabi topal ördek olarak…

 

Tek bir icraatını söyleyen var mı? Yok..

 

Geldiği günden beri sürekli “Melih Gökçek” adını ağzından düşürdü mü? Yok.. Neden? Ankaralıya, seçmenlerine anlatacağı bir hizmeti olmadığı için..

 

İşinde tam bir beceriksizlik sergiledi.. Trafik tıkandı, su getirmediği gibi suya gizli zamlar yaptı.. Yollar köstebek yuvası.. Döktüğü çakıl beton asfaltlar 3 içinde paralandı.. Sosyal yardım alan dar gelirli vatandaşların sayısını en az 150 bin düşürdü.. belediye şirketleri zarara sokuldu. Şimdi emekliye ne gıda gönderebiliyor ne de kömür yardımı yapabiliyor.. Sürekli proje balonları uçuruyor..

 

Tabi bu arada, hem Savcı, hem de Hakim kesilerek, üretilen hayali suçlarla Sayın Melih Gökçek’i ve hizmetlerini kamuoyunda karalamaya, yargılamaya çalışıp, beceriksizliklerini kapatmaya çalışan algılar yarattılar..

 

Yazdır babam, yazdır… Fotokopi, klişe haberler gırla.. Ne oldu? Balonlar birer, birer patladı..

 

“Şeffafım” dedi, “ihaleleri açık yapıyorum” dedi ve algılar yaratıp, halkı kandırdı..

 

İşte geçen günü Sayın Melih Gökçek, canlı yayında, Büyükşehir Belediyesinde ki yolsuzlukları, usulsüzlükleri, vurgunları resmi belgelerle tek, tek açıklayıp, tüm algı maskelerini düşürdü..

 

Zaten Sayıştay raporları da aynı yönde Ankara Büyükşehir belediyesine uyarıları var.

 

İhalelerde ki katakulli işlemleri yine resmi belgelerle, fiyatlarla ortaya koydu..

 

Bu belgeli açıklamalar karşısında Mansur Yavaş ve tetikçi ekibi sarsıntılar geçirince, Melih Gökçek’in açıklamalarını gölgelemek adına yine matbu haberler servis etmeye başladılar..

 

Tabi bu algı telaşının birinci malzemesi yine ANKAPARK’tı..

 

Elbirliği ile Ankara’nın ve Ankaralının şaheseri olan ANKAPARK’ı kötüleyip, işlevsiz hale soktular.. Beceriksizliklerinden dolayı çalıştıramadılar.. Amaçları; Melih Gökçek hizmetini karlamak, boşa çıkarmak..

 

Kendi kendilerine, her ay oturup, dolar hesapları uydurarak, ANKAPARK maliyeti sallayıp durdular.. “Şu kadar milyon liralık yolsuzluklar var” dediler..

 

Sayın Gökçek ne dedi? “Yolsuzluk yapanda şerefsizdir, ispat etmeyenlerde şerefsizdir”.. Daha ne desin arkadaş?

 

Değerli okuyucular..

 

3 gündür Ankara Büyükşehir ekibi ağır sarsıntı geçiriyor.. Sebebi ise; Sayın Melih Gökçek’in belgeli açıklamaları..

 

Yine şişirme fiyat haberleri servisleri yapıldı.. Bizim yıllardır meslekte “ağabeyi” dediğimiz Saygı Öztürk’te bu çamur hareketine maalesef uzun süredir alet oldu..

 

Saygı abi dün yine Sözcü gazetesinde ki köşesinde yazmış.. “Melih Gökçek’in, ANKAPARK’ta ki dinozorların fiyatları dudak uçuklatıyor.. Tanesi; 10 milyon liraya mal olmuş” falan- filan..

 

Yahu okuyunca güldüm.. Ve “Ağabeyimize” vicdanı bir cevap yazısı yazmak şart oldu..

 

Evet.. Saygı abi..

 

Bak, ANKAPARK’ta ki dinozorlar büyük kısmı 18 ila 60 metre arasında.. Bu dinozor oyuncakları biliyorsun hareketli ve konuşuyor..

 

Tanesi kaç lira mı? 12 bin lira..

 

Senin yazdığın 10 milyon lira nerede, 12 bin lira nerede Saygı abi..  Bunların hepsinin fiyatı park harcama listesinde var..

 

Saygı abi.. Bak, geçen haftalarda Mansur Yavaş, Beypazarı müzesine; yapma “Kitre bebekler” ve bazı yöresel heykeller koydurdu..

 

Bu heykellerin büyüklüğü ve işlevi ne? 40 cm.. Ve hiçbir işlevi yok..

 

Bu cüce heykellerin tanesine kaç lira verdiler? 11 bin lira..

 

Şimdi Saygı abi.. Kimseler için değil de, halk için hesap yap..

 

ANKAPARK’taki 60 metrelik, haraketli ve konuşan dinozorun tanesi 12 bin liraya mal olmuş, Mansur başkanının 40 Cm.’lik yapma bebek heykelinin tanesi 11 bin liraya alınmış..

 

Şimdi söyle Saygı abi.. Senin vicdanın kaç lira?

 

İşte şimdi senin dudağının uçuklaması lazım Saygı abi..

 

Ve şunu düşün Saygı abi.. 18-20 metre yükseklikte dinozorun ağız kısmını kim, nasıl çıkıp ta kırmış?

 

Yine çok, çok ağır oyuncakları kimler yaralamış, yan yatırıp, perişan görüntüler sergilemiş?

 

Hırsılar mı? Hırsızlar niye o yükseklikte ki dinozorun ağız kısmını kırsın? Hırsıza yararı ne?

 

Hurda diye gösterdikleri parçaları gidip inceledin mi? Nereden, nasıl koparılmış?

 

Hiç düşündün mü Saygı abi? Metal oyuncaklar 2 sene içinde nasıl durdukları yerde kırılmış, sökülmüş hurda haline gelmiş?

Az da olsa vicdanını yokla Saygı abi..

 

Hürmetler Saygı abi..

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar, anıt ve şunu diyen bir yazı '60 METRE ENİNDE 18 Metre YÜKSEKLİĞİNDE Ki ANKARAPARK'TA Kİ HAREKETLİ, KONUŞAN DİNOZOR TANESİ 12 BİN LIRA 40 santim BİRİLERİ10MILYON=- TANE FİYATI LIRA DÌYE TUTTURUYOR MANSUR YAVAŞ IN 11 BİN LIRA > KİTRE BEBEK HEYKELİ' görseli olabilir


Bu Haber 113425 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir