http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» TAVŞAN YÜREKLİ BAHÇELİ; ÜLKÜCÜ DİPLOMASI MI DAĞITIYORUSUN? ÜLKÜCÜLÜK KONUSUNDA SEN IĞDIRLI BOZKURT SİNAN’ın ELİNE SU DÖKEMEZSİN, BİLESİN

TAVŞAN YÜREKLİ BAHÇELİ; ÜLKÜCÜ DİPLOMASI MI DAĞITIYORUSUN? ÜLKÜCÜLÜK KONUSUNDA SEN IĞDIRLI BOZKURT SİNAN’ın ELİNE SU DÖKEMEZSİN, BİLESİN

15 Mayıs’ta Ülkücü iradeden balyoz gibi tokat yemesiyle deprem yaşayan Diktatör Bahçeli, hırsından deli Dana gibi orya-buraya saldırıyor.. Yeni bir iş daha tuttu; Ülkücülük diploması dağıtıyor.
Paylas
TAVŞAN YÜREKLİ BAHÇELİ; ÜLKÜCÜ DİPLOMASI MI DAĞITIYORUSUN? ÜLKÜCÜLÜK KONUSUNDA SEN IĞDIRLI BOZKURT SİNAN’ın ELİNE SU DÖKEMEZSİN, BİLESİN
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 17 Mayıs 2016, Salı 22:05:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Evet… 15 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre olmadı ama Ülkücü irade Kurultay olmayacağını bilmesine rağmen, ülkenin dört biryanından Ankara’ya geldi ve Ülkücü düşüncenin gereği haksızlığa başkaldırdı. Daha gelemeyen yüzlerce katı kadar daha ülkücü irade var..

 

Bahçeli diyor ya; “Bu bir başkaldırıdır” diye..

 

Yani suçluyor, orada olanları terörist gibi pazarlamaya çalışıyor.. Öyle yorumluyor…

 

Peki, neden öyle yorumluyor?

 

Çünkü Ülkücü düşüncenin ana fikrini bilmiyor.

 

“Ülkücülük, her türlü haksızlığa karşı boğun eğmeyen, asil bir başkaldırı hareketidir”

 

Bu tanımı yapan kim?

 

Ülkücü- Milliyetçi hareketin babası, Türk Dünyasının tek lideri Başbuğ Alparslan Türkeş.

 

Evet… Sen ülkücü- milliyetçi harekete, ülkücülere en büyük haksızlığı ve hakareti yapıp, iftiralar attığın için, sabrını çok zorladığın ülkücüler bu asil hareket haklarını sana ve etrafında ki yalakalarına  karşı yapmışlardır ve artık sizler gidinceye kadarda bu asil haklarını kullanmaya devam edeceklerdir.

 

Siz bakmayın Genel Merkezde ki Tilki yüreklilerin efelenmesine.. Onlar 15 Mayıs’ta Ülkücü iradeden öyle bir  tokat yediler ki, tıpkı balyoz gibi..

 

Şimdi kaybetmelerinin bu hırsıları ile deli dana gibi oraya buraya saldırıyorlar..

 

TAVŞAN YÜRKLİ BAHÇELİ, TİLKİ OLMAYA ÇALIŞIYOR

 

Açıkça söyleyelim; 15 Mayıs’ta ki Kurultay alanında Meral Akşener, birlik etikliğine çelme atmıştır. Aklı sıra, kurnazlık yaparak, “Ülkücüler burada toplanmışken bir miting konuşması yapayım, ‘Ablanızı seçin’ mesajı vereyim” kurnazlığına girip, o anı istismar etmiştir.

 

Yaptı bu kurnazlığı ama kendi ayağına sıktı ve sabırları taşırdı..

 

Meral Akşener’in bu saatten sonra yapacağı en doğru yol, çekilmesi olacaktır.

 

Meral hanım… Ülkücü- Milliyetçi Harekete, Abla- Abi değil, lider olacak Bozkurt ve Asena lazım…

 

Koray Aydın bu konuda doğru bir tavır sergilemiştir.

 

Eee.. Durur mu Bahçeli, kaçırır mı bu fırsatı…

 

Birliği bozmak için, bu güne kadar her şey söyledikleri Koray Aydın’a başladılar gaz vermeye…

 

Diyor ki; “O adayların içinde tek ülkücü, değerli arkadaşımız Koray Aydın’dır”

 

Vay.. Vay…

 

Elbette ki Koray Aydın süzme ülkücüdür…

 

Eee sana sormazlar mı Bahçeli bey.. Mademki sana göre Koray Aydın harbi ülkücü, peki o zaman niye Koray Aydın’a daha önce ki kongrede destek veren teşkilatları kapattın, delegeleri sildin?

 

Yemezler bu birliği bozma kurnazlığını…

 

Gaflete bak… Sinan Oğan ve Ümit Özdağ’ın ülkücü olmadığını sıkılmadan söyleyebiliyor.

 

Hasbelkader MHP Genel Başkanı olmuş olabilirsin ama kimsenin ülkücülüğüne çamur atma ne yetkin ne de haddin değildir Bahçeli bey..

 

Hele, hele Partiye bizzat senin getirip, görevler verdiğin, milletvekili adayı gösterdiğin, PKK’nın hakimiyet kurduğu Iğdır’da; MHP’yi birinci parti yapan Sinan Oğan’ın ülkücülüğüne laf atman hiç mi hiç haddin değildir.

 

Ülkücüleri aptal mı sanıyorsun? Sana sormazlar mı Sinan Oğan mademki ülkücü değildi, niye partiye getirip Milletvekili yaptın? Daha 1 yıl öncesinde Sana göre ülkücü idi de şimdi ne oldu?

 

Şimdi de Ülkücülük diploması mı dağıtıyorsun Bahçeli bey…

 

Ülkücülüğe gelince; bu konuda, Türk dünyasına ve Ülkücü-milliyetçi harekete 18 yaşlarından beri gönül verip, sayısız hizmetler veren Iğdırlı Bozkurt Sinan Oğan’ın eline su dökemezsin bilesin..

 

Sinan Oğan’ın da öz geçmişi ortada, sizlerin de.

 

Başbuğ Türkeş bile ömrü boyunca ‘ben ülkücüyüm’ diyen hiç kimsenin ülkücülüğünü yorumlayıp, tartışmamıştır ve bizlere hep demiştir ki; “Ülkücünün büyüğü, küçüğü olmaz”.

 

Ahh keşke bir ülkücülüğü ölçme tartısı olsa da sizleri bu tartıya bir koysak..

 

Sizler, ülkücü iradenin oraya toplanmasını ve sizlere ne demek istediklerini  okumak ve anlamak istemiyorsunuz..

 

Çamurlarınız, iftiralarınız boş.. Tavşan yüreklilerin, Bozkurt yürekliler ile aynı safta mücadele vermesi  mümkün değildir…

 

Yeter artık, 19 yıldır işgal ettiğiniz ve kamuoyunda gülünç duruma düşürdüğünüz MHP’yi terk edin. Ülkücülerin sabrını fazla germeyin…

 

Şimdi, bu yazıyı okuyan arkadaşlarımıza Iğdır’ın Melekli köyünden çıkan Bozkurt Sinan Oğan’ın özgeçmişini sunuyorum ve okuyup, Sinan Oğan ile tartışmalı fikriyatı olan Devlet Bahçeli arasında ki farkı sizler tespit edin, lütfen..

 

SİNAN OĞAN KİM?

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 24. Dönem Iğdır Milletvekili ve Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi - TÜRKSAM’ın kurucusu olan Sinan OĞAN, 1967 yılında çiftçi bir ailenin en küçük çocuğu olarak Iğdır’ın Melekli köyünde dünyaya gelmiştir. Ailesinin hayvanlarını otlattığı Aras’ın kıyısından, o zaman Sovyetler Birliği’nin bir parçası olan topraklara bakıp “Bir gün mutlaka” diyerek Turan hayaliyle büyümüştür. Bir taraftan çalışarak sürdürdüğü lisans öğrenimini 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Daha sonra 2009 yılında Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden doktora derecesini almıştır. Gençlik yıllarında boks sporu ve Kafkasya halk oyunlarıyla ilgilenmiştir.

 

İstanbul Ülkü Ocakları Eski Başkanı Nihat Çetinkaya’nın yanında yetişmiş ve birlikte faaliyetlerde bulunmuştur. Azerbaycan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunda aktif rol alarak 1989-1992 yıllarında Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

 

SSCB’nin 20 Ocak 1990’da gerçekleştirdiği Bakü Katliamı nedeniyle İstanbul ve Türkiye’deki en geniş katılımlı mitinglerin organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Sovyetler Birliği’nin dağılma sürecine girdiği günlerde aktif olarak Türk cumhuriyetlerinin yanında yer almış, onların bağımsızlık mücadelelerine destek vermiştir. Aynı zamanda, ülkücü - milliyetçi camianın o dönemdeki en önemli fikir gazetesi Yeni Düşünce Gazetesinde Türk dünyası ile ilgili analiz yazılarını yayınlanmaya başlanmıştır.

 

1992 yılında Azerbaycan’ın ekonomik ve sosyal yapısını konu edinen “Azerbaycan” kitabını yazmıştır. Yine, 1992’de araştırma görevlisi olarak girdiği Marmara Üniversitesi’nde aynı yıl Türk dünyası ile ilgili yaptığı çalışmalar münasebetiyle “Akademik Üstün Başarı Ödülü”nü kazanmıştır. 1992’de, Milliyet Gazetesi Sosyal Bilimler Ödülüne layık görülen "Türk Dünyasının Sorunları ve Çözüm Yolları" isimli çalışmalarını tamamlamıştır. Takip eden yılda Türk dünyası ile ilgili Türkiye’de ilk kapsamlı Türk Dünyası Takvimi ve Bilgi Kitapçığını hazırlamıştır. Günümüzde bölücü örgütlerce sahiplenilmeye çalışılan Türklerde yeni yılın ve dirilişin bayramı olarak kutlanan Nevruz Bayramı ile ilgili 1987 yılından itibaren saha çalışmaları yapmış ve neticesinde 1991 yılında bu bağlamdaki ilk radyo programı hazırlamış ve 1992 yılında ilk makaleyi yayınlamıştır.

 

Türk dünyasının ulu çınarı Turan Yazgan’ın Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nda uzun süre çalışarak Turan yolunda hizmet vermiştir. 1992-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Bu görevinde 1993 yılından itibaren Azerbaycan’a görevli olarak gönderilen Dr. Sinan OĞAN, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın Azerbaycan’da açtığı Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde 1993-2000 yılları arasında öğretim görevlisi ve dekan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

 

Elçibey ile ilk görüşmesini SSCB dağılmadan gerçekleştiren Oğan 1988’den itibaren, Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesinin ilk yıllarında İstanbul’da başkan yardımcılığını yürüttüğü dernek kanalıyla iletişimini sürdürmüştür. Oğan, Elçibey’in cumhurbaşkanlığı dönemi ve sonrasında da talebesi ve en yakın çalışma arkadaşlarından biri olmuştur. 1994-1998 yıları arasında eş görevle Azerbaycan’da T.C Dışişleri Bakanlığı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Temsilcisi olarak çalışmıştır.

 

Bir dönem özel sektörde de çalışan Sinan OĞAN, 2000 yılında Türkiye’ye dönerek Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Kafkasya Masası’nda çalışmalarını yürütmüştür. OĞAN, 2006 yılında bu kurumdan ayrılarak Kapadokya Meslek Yüksekokulu’nda bir yıl süre ile Dış İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır.

 

Sinan OĞAN 2004 yılında, bugün Türkiye’nin en önemli düşünce kuruluşlarından birisi haline gelen TÜRKSAM’ı kurmuştur. 1993 yılında yayınlanan “Türk Ortak Pazarı Ülkeleri” isimli kitabının ardından 2003 yılında “Rusya’da Siyaset ve Oligarşi”, 2006 yılında ise “Turuncu Devrimler” isimli kitabı yayınlanmıştır.

 

Sinan OĞAN’ın Türk Dış Politikası, Orta Doğu, Uzak Doğu, Rusya, Kafkasya, Orta Asya, Türk Dünyası, Enerji, Ermeni Sorunu, Afganistan, Terör ve Türkiye’nin güncel sorunları konularında çok sayıda Türkçe, İngilizce, Rusça makale ve değerlendirmeleri birçok Türk ve yabancı sitelerde, haber ajanslarında, gazete ve bilimsel dergilerde yayınlanmıştır.

 

2001 ve 2005 yıllarında Stratejik Analiz dergilerinde ve Azerbaycan’da yayımlanan Müsavat Gazetesinde Aliyev’in kazandığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine getirmiş olduğu eleştiriler nedeniyle ülkeye girişinde sorun yaşamıştır.

 

Yurtiçi ve yurtdışında uzmanlık alanı ile ilgili konferanslar, seminerler vermiş ve bilimsel toplantılara katılmıştır. Bunların yanı sıra, çevre ile ilgili önemli çalışmalar yürüten Oğan, Türkiye’nin 18 kilometre uzaklığında Ermenistan sınırları içerisinde bulunan ve sahip olduğu eski teknolojiyle tüm bölge için tehlike kaynağı olan Metsamor Santrali’nin Kapatılmasına Yönelik Sivil Girişim’i kurarak koordinatörlüğünü uzun yıllar yürütmüştür.

 

Hayatını Türk dünyasına adayan Oğan, Türk dünyasıyla ilgili birçok ödüle de layık görülmüştür. Bu çerçevede, 2010 yılında “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”nü almış, Kazakistan Cumhuriyeti tarafından “Kazakistan - Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası”na layık görülmüş, 2011 yılında ise Türk dünyasına katkılarından dolayı Azerbaycan’da “Azerbaycan – Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası” ile taltif edilmiştir. OĞAN’a ayrıca, 2011 yılında Oğuz Boyu Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından verilen “Onurluk Ödülü” bunlardan bazılarıdır.

 

2006 yılından itibaren MHP Genel Merkezine dış politika ve güvenlik konularında hazırladığı raporlar ve analizleriyle bilgi desteği sağlayan Sinan Oğan, Bahçeli’nin davetiyle 12 Haziran 2011 tarihinde seçim bölgesi olan Iğdır’dan milletvekili adayı gösterilmiş, MHP’yi birinci sıraya yükselterek meclise girmiştir.

 

Milletvekili olduğu dönemde, Devlet Bahçeli tarafından TBMM Dışişleri ve Anayasa Komisyonu ile Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nda görevlendirilmiştir. Oğan, ayrıca TBMM MHP Grup Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 

Oğan, meclisteki başarılı çalışmaları nedeniyle Telekomcular Derneği, KAMUDER, Beşiktaş Platformu gibi Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarının birçoğu tarafından “Yılın Siyasetçisi”, Kırkpınar Yılın En İyileri Ödülleri çerçevesinde ise “Yılın Milletvekili” ödüllerine layık görülmüş, birçok anket sonucu “Yılın En Başarılı Milletvekili” olmuştur.

 

Oğan, 21 Kasım 2015 tarihinde olağanüstü kurultay çağrısı yaparak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylığını açıkladı


Bu Haber 1857835 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş;
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş; "İşsizim, açım" diyor
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli