http://www.haber2000.com/
» ULAN MESLEK AHLAKI ADINA 5 DAKİKA DELİKANLI OLUN. Ankara’da bir Mansur algısı daha. Emniyet Müdürü, sen niye dansöz gibi kıvırıyorsun? Mansur’u çok seviyorsan, istifa edip, gidip koruması olurdun. Şimdi niye hep birlikte ciyaklıyorsunuz?

ULAN MESLEK AHLAKI ADINA 5 DAKİKA DELİKANLI OLUN. Ankara’da bir Mansur algısı daha. Emniyet Müdürü, sen niye dansöz gibi kıvırıyorsun? Mansur’u çok seviyorsan, istifa edip, gidip koruması olurdun. Şimdi niye hep birlikte ciyaklıyorsunuz?

Medya da, yazarlıkta; bir siyasi teşekkülün robotu haline gelinirse, robotluğunu yaptığınız siyasi kuruluş ile ilgili eleştirmeniz gereken bir konu size gelir ise eleştiremezsiniz.. Tabi ki herkesin siyasi tercihi vardır ama bu işi bezirganlığa dönüştürürseniz, o zaman ahlaksızsınız, birilerinin puştluğunu yapmış olursunuz.. Şimdi dansöz gibi kıvıran bir Emniyet müdürü ve robot medyacıların ciyaklama hikayesini sunuyorum.. Takdir okuyucuların
Paylas
ULAN MESLEK AHLAKI ADINA 5 DAKİKA DELİKANLI OLUN. Ankara’da bir Mansur algısı daha. Emniyet Müdürü, sen niye dansöz gibi kıvırıyorsun? Mansur’u çok seviyorsan, istifa edip, gidip koruması olurdun. Şimdi niye hep birlikte ciyaklıyorsunuz?
Siyaset - 27 Temmuz 2021, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli Okuyucular..

 

Gazeteciler de, yazarlar da, Medya sahipleri de insan olduğu için, demokrasi gereği siyasi tercih hakları vardır..

 

Fakat, bu siyasi tercihinizi mesleğinizi icra ederken bir cebinize koyup, saklayacaksınız, yeri ve zamanı geldiğinde kullanacaksınız..

 

Bizim Türkiye’de bu iş başka şekillerde yapılıyor.. Hem iktidar kanadında, hem de muhalefet kanadında..

 

Medya kanadının yüzde 80’i siyasi tercihlerini “bezirganlığa” dönüştürmüş durumdalar..

 

Daha doğrusu bir siyasi kuruluşun veya hareketin robotları haline gelmiş durumdalar..

 

Destek verdikleri siyasi kuruluşların ahlaka, demokrasiye, adalete ve insan haklarına aykırı bir işlemi, icraatı olduğunda eleştiremiyorlar.. Eleştiremezler de..

 

Hele bir de ekranlara çıkıp, yalakalıklar adına ciyak, ciyak bağırmaları, ahkâm kesmeleri yok mu? İnsanı iğrendiriyor..

 

Yani bizim ülkede; parası olan veya bir siyasi kuruluştan nemalananlar, muteber gazeteci- yazar olarak görülüyor..

 

Bunların, önsezileri ve halk ve millet adına düşündükleri bir şeyler yoktur, gözlerindeki at gözlüğü ile battıkları bataklıkta yürüyorlar..

 

EMNİYET MÜDÜRÜ.. SEN NİYE DANSÖZ GİBİ KIVIRIYORSUN? SEN DEVLETİN POLİSİSİN, MANSUR YAVAŞ’I BU KADAR YALAKACA SEVİYORSAN, İSTİFA EDİP, GİDİP KORUMALIĞINI YAPARDIN.. ŞİMDİ NİYE ALAYINIZ HEP BİRLİKTE CİYAKLIYORSUNUZ?

 

Değerli okuyucular..

 

Tabi ki bizim de Haber Sitesi olarak destek verdiğimiz siyasi kesim var.. Benim de siyasi görüşüm var..

 

Ama yeri geliyor, destek verdiğimiz o siyasi kanadı veya o kanatta bulunan isimleri yerden, yere vurup, onları ahlaken istifaya bile davet ediyoruz..

 

Çünkü, biz bu saate kadar, bütün maddi ve mahkeme sıkıntılarına, yapılan yüzlerce saldırılara rağmen hiçbir siyasi kuruluşun  yayın organı olmadık, olmayacağız da..

Konuya geçmeden şunu da vurgulayayım..

 

Devletin memurlarının, görevleri süresince herhangi bir siyasi parti veya lider lehine, aleyhine ahkam kesmelerine ve sosyal medyada bu yönde de yalakalık yapmalarına külliyen karşıyım..

 

Eğer bu ahlaksızlığı yapan, devletin hangi kademesinde görev yapıyor ise; o yalaka memur; görevden alınmayı hak ediyor..

 

Tabi ki zaman, zaman görevden alınmayı hak eden yalaka devlet görevlilerine dokunulmadığı da sıkça görülmektedir..

 

Fakat bu göz yummalara karşı; “senin memurun yalakalık yapınca iyi, benim memurum yapınca kötü mü oluyor?” gibilerinden savunmalar da başka bir ahlaksızlıktır..

 

“Sen suç işledin, benim de suç işlememe göz yumacaksın” tavrından başka bir şey değildir..

 

Şimdi gelelim, Ankara’da yaşanan çifte ahlaksız olayın gelişmesine..

 

“Yandaş yazar, yandaş gazeteciler” deniliyor ya toplumda.. İşte körü körüne yandaşlık sadece iktidar kanadında yok, muhalefet kanadında da var..

 

Dedim ya.. Bunlar siyasi robotlar..

 

Adam Ankara’da bir ilçede Emniyet müdürü rütbesinde..

 

Yani devletin asayişinden, halkın güvenliğinden, Adalete atılacak ilk adımın tesisinden sorumlu devletin memuru..

 

Tabi ki devlet memurunun da bir siyasi tercihi, dünya görüşü vardır.. Oy zamanı geldiğinde gider demokrasi gereği istediği siyasi parti hanesine oyunu kullanır..

 

Biliyorsunuz, bundan 5-6 ay öncesi İçişleri bakanı Süleyman Soylu, corona salgını ile mücadelesi sırasında bir sokağa çıkma yasağı duyurmuştu ama saatler sonra bu yasağı tepeden gelen işaretle kaldırmış, sonra da istifa ettiğini sosyal medyadan açıklamıştı..

 

İşte bu istifa açıklamasından 7 dakika sonra, Ankara’da görev yapan (Hukuki süreci devam ettiği için adını ve ilçeyi yazmıyorum) bir Emniyet Müdürü, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

 

“Binlerce kez şükürler olsun”….

 

Eee kimse aptal değil.. Bu anlamlı kısa mesajın nereye verildiği belli..

 

İçişleri Bakanlığı bu anlamlı paylaşımından dolayı, Emniyet Müdürü hakkında soruşturma başlattı ve açığa aldı..

 

Emniyet müdürü, müfettişlere şu savunmayı yapmıştı,

 

“Bir adak almıştım, Onun için şükür paylaşımı yaptım, fakat baktım bu paylaşımım bazı yerlere çekiliyor, sonra sildim”..

 

Sona bu adağı aldığına dair bazı tanıklar sunuyor..

 

Tabi müfettişler yemiyor bu savunmayı..

 

Müfettişler; bu Emniyet müdürünün; sosyal medyada ki geriye dönük paylaşımlarını incelemeye başlıyor..

 

Bir bakıyorlar ki, bazı siyasi partilerin toplantılarına ve yürüyüşlerine katıldığı gibi, Mansur Yavaş’a yalakalık adına da şu paylaşımı görülüyor;

 

Parselci müteahhitler belediyeden kovuldu. Anfa canlı yayınla ihale yaptı ve milletin 1 kuruşu bile zayi edilmedi. Son dk yapılan ihaleler iptal edildi. İthal çiçek alımından vazgeçildi. Üretici ve TL korundu. Kovulan 22 idareci de zaten birilerinin kovulması sonucu gelmişlerdi.”

 

Hasssstttiirrr ulan sen kimsin de Mansur yalakalığı yapıp, Melih Gökçek düşmanlığı yapıyorsun?

 

Haddini ve görevini bil…

 

Değerli okuyucular..

 

Bir Emniyet müdürünün; önce en tepede ki amirinin istifa duyurusuna;

 

 “Binlerce kez şükür” diye paylaşım yapması, sonra da bir siyasi hareketi övüp, diğer siyasi hareketi ve kişleri suçlama yapması doğru mu?

 

Kesinlikle doğru değil..

 

Suçları sabit görülen Emniyet Müdürü derhal görevden uzaklaştırıldı..

 

Kesinlikle hak etti..

 

Sabah bir baktım… Hükümeti destekleyen gazetecilere, yazarlara “yandaş” diyen, muhalefet kanadının “yandaş robotları” iş başındalar ve yeni bir Mansur algısı yaratan haberler yapıp, yazılar yazıp, aynen şu başlığı atmışlar;

 

Mansur Yavaş’a destek tweeti  atan Emniyet Müdürü meslekten atıldı”….

 

Bak, bak… Algıya bakın…

 

Ulan puştlar.. Meslek ahlakı adına 5 dakika delikanlı olun da doğruyu yazın..

 

Sizler; AKP iktidarı adına yalakalık tweetleri atan memurların, yasalara aykırı hareket ettiğini savunup, bunlar hakkında işlem yapılmasını istemiyor muydunuz?

 

Şimdi, “sizin suçlunuz, bizim suçlumuz” yarışmasına mı katılıp, Mansur algısı yaratmaya çalışıyorsunuz?

 

Ve tabi ki o yalaka Emniyet Müdürüne de diyeceklerim var..

 

“Niye dansöz gibi kıvırıyorsun müdür bey? Mansur’u bu kadar yalakaca seviyorsan, Emniyet müdürlüğünden istifa edip, gider Mansur’a korumalık, zabıtalık yapsaydın.. Şimdi de şovlar yapıp, onları savunman yüzünden görevden alındığı görünümü verip, oralara mı konma planı mı sergiliyorsunuz?”

 

Evet.. Müfettişlerin rapordaki tespitleri doğru.. Devletin Emniyet müdürü olarak sen, bir siyasi kesimin tarafına destek verip, övüyorsun, diğer karşı siyasi kesimi ve kişileri haddin olmayarak suçluyor ve iftiralar atıyorsun..

 

İşte muhalefetin robot yandaşları bu gün hep bir ağızdan bu hadsiz Emniyet müdürünü savunup, Mansur sevgisi algısı yaratmaya çalıştılar..

 

Yanlış; her yerde yanlıştır.. Doğru; her yerde doğrudur..


Bu Haber 87579 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir