http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» YAZARIMIZ AV. YUSUF ERİKEL, SAĞLIK BAKANA ÇAĞRI YAPMIŞ VE "HACAMAT TEDAVİ YASAĞINI KALDIRIN, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ DUYARSA KULAĞINIZI ÇEKER" DEMİŞTİ.. VE YAYINIMIZ SES GETİRDİ, DEVLET ELİYLE HACAMAT TEDAVİSİ BAŞLADI

YAZARIMIZ AV. YUSUF ERİKEL, SAĞLIK BAKANA ÇAĞRI YAPMIŞ VE "HACAMAT TEDAVİ YASAĞINI KALDIRIN, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ DUYARSA KULAĞINIZI ÇEKER" DEMİŞTİ.. VE YAYINIMIZ SES GETİRDİ, DEVLET ELİYLE HACAMAT TEDAVİSİ BAŞLADI

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç : “Bilindiği üzere alternatif tıp yani tamamlayıcı tıp öteden beri batıda uygulanan, insanların istifade ettiği bir alan. Maalesef Türkiye bu konuda da çok geç kalmış bir ülke. Son dönemlere kadar bu iş illegaldi, yasaktı, kanunsuzdu ve ehil olmayan insanların elindeydi. Merdiven altında yapılıyor diye halkımız konuşuyordu ama AK Parti döneminde bu yasal zemine oturtuldu, çıkarttığımız yasayla bu işi bilim adamlarının nezaretinde yapılmaya başlandı"
Paylas
YAZARIMIZ AV. YUSUF ERİKEL, SAĞLIK BAKANA ÇAĞRI YAPMIŞ VE
https://www.esgayna.com/
Sağlık - 30 Aralık 2018, Pazar 12:49:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com 

 

Türkiye'de "Hacamat- Sülük" tedavisi kanunen yasaktı ve bazı ehliyetsiz kişiler gizli yerlerde, merdiven altlarında Hacamat tedavileri yapmakta idi..

 

Oysa ki dünya genelinde tıbben de yararı dile getirlilen Hacamat tedavisini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da benimsendiği belirtilmişti fakat buna rağmen Sağlık Bakanlığı, Hacamat tedavi yasağını sürdürmekte idi..

 

Haber Sitemizin yazarı Av. Yusuf Erikel, konuyu derinlemesine ele alarak, sağlık Bakanılığına geçen ay çağrıda bulunarak; "Sayın bakan bu anlamsız yasağı kaldırın, galiba Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yasaktan haberi yok, bu yasağı duyarsa kulağınızı çeker. halkın sağlığı adına biran önce Hacamat tedavisi yasağını kaldırın" diye çağrı yapmıştı..

 

Ve Hacamat yasağı kaldırıldıdirildi.. Devlet eliyle Hastanelerde hacamat tedavisi yapılmaya başlandı..

 

İlk uygulamasının ise Kahramanmaraş'ta bir şehir hastanesinde yapıldığı belirtildi

 

İŞTE, YAZARIMIZ AV. YUSUF ERİKEL'İN SAĞLIK BAKANINA BU KONUDA YAPTIĞI O YAZININ LİNKİ...(TIKLA-OKU)

 

 ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL'DEN, SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'YA "SÜLÜK HACAMAT" UYARISI : "SAYIN CUMHURBAŞKANI DUYMASIN, KULAĞINIZI ÇEKER, BİLESİNİZ" Haberi - Haber 2000 http://www.haber2000.com/ergenekon-avukati-yusuf-erikelden-saglik-bakani-fahrettin-kocaya-suluk-hacamat-uyarisi---sayin-cumhurbaskani-duymasin-kulaginizi-ceker-bilesiniz-17898.html

 

 İLK HACAMAT TEDAVİ ÜNİTESİ KAHRAMANMARAŞ'TA AÇILDI

 

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT) açıldı. Hacamat ve akupunktur tedavileri, artık burada yapılacak...

 

Geleneksel tedavi yöntemlerinin merdiven altı diye tabir edilen ortamlarda yapılmamasını gerekçe gösteren Sağlık Bakanlığı, geleneksel tedavi yöntemlerini hastaneler bünyesine aldı.

 

Bu kapsamda, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT) açıldı. Hacamat ve akupunktur tedavileri, artık burada yapılacak...

 

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Ana Hizmet Binası 3. katında yer alan GETAT’ın açılışı bugün gerçekleştirildi.

 

"ANADOLU’DA YAPILAN TEDAVİLER BİLİMSEL ŞEKİLDE YAPILACAK"

 

Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, sağlık hizmetlerinin kamu hizmetlerinin en başında geldiğini belirterek şunları söyledi,

 

“Sağlık sıhhat işi bütün kamu hizmetlerinin en başında hizmettir. Vatandaşımızın en ızdırar halinde ihtiyaç duyduğu bir alan ve devletimiz, hükümetimiz vatandaşımızın bu ihtiyacına en yüksek derecede duyarlılıkla Anadolu’nun dört bir yanında hizmetleri yaygınlaştırmaktadır. En nitelikli hastaneleri yaparak vatandaşımıza hizmet vermeye çalışmaktadır. En nitelikli hekimleri veya sağlık personeli yetiştirerek bu hizmetleri sunmaya çalışmaktadır.

 

Aynı zamanda bütün branşlarda, hem tıbbi teknolojik cihazlar alanında hem de bütün dünyada ve Anadolu’da kullanılan geleneksel anlamdaki vatandaşımızın tevessül ettiği geleneksel ve tamamlayıcı tıp dediğimiz alanda da Sağlık Bakanlığımızın rehberliğinde belli hastanelerde, belli alt üniteler açarak bu işin izlenebilir bir sistem dahilinde hizmetin üretilmesi ve sağlıklı bir şekilde vatandaşımıza gitmesini misyon edinmiştir.

 

Bu çerçevede bugün Necip Fazıl Şehir Hastanemizde bu bölüm geleneksel olarak uygulanan tıp yöntemlerinin daha bilimsel, hekimlerimizin rehberliğinde ve denetiminde, vatandaşımızın herhangi bir eksiklik ve aksaklıkla karşılaşmaması için burası bir güvencedir. Esasen Anadolu’da yapılan tedavi yöntemlerinin daha bilimsel bir şekilde, hekimler ve Sağlık Bakanlığı rehberliğinde icra edilmesi çok güzel. İnşallah insanlarımıza, ilimize şifa getirir”

 

“DAHA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAK”

 

Geleneksel tedavi yöntemlerinin artık daha sağlıklı bir ortamda yapılacağını ifade eden AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise şunları söyledi,

 

“Necip Fazıl Şehir Hastanemize kazandırılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü’nün açılışını yaptık. Öncelikle ilimize hayırlı olsun. Zaten vatandaşlarımız geçmişten bu yana bu tıbbı uygulaya gelmekteydiler. Ama şuan da sağlıklı bir ortamda, uzmanlar nezaretinde daha sağlıklı bir hale taşınmış oldu. Herhangi bir olumsuzluğa karşı uzmanlarımızın, doktorlarımızın kontrolünde bu işler yapılacak. Bütün amacımız, gençlerimizin, çocuklarımızın, insanlarımızın ruh, akıl ve beden sağlığının yerinde olması. Bir zarar görmüşse tedavilerini uygun ortamlarda, uzmanlar eşliğinde yapalım çabasındayız."

 

SAĞLIK KOMİSYONU BAŞKANI : “YASAL ZEMİNE OTURTULDU”

 

Geleneksel tedavi yöntemlerinin AKP döneminde yasal zemine oturtulduğunu dile TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

 

“Bilindiği üzere alternatif tıp yani tamamlayıcı tıp öteden beri batıda uygulanan, insanların istifade ettiği bir alan. Maalesef Türkiye bu konuda da çok geç kalmış bir ülke. Son dönemlere kadar bu iş illegaldi, yasaktı, kanunsuzdu ve ehil olmayan insanların elindeydi.

 

Merdiven altında yapılıyor diye halkımız konuşuyordu ama AK Parti döneminde bu yasal zemine oturtuldu, çıkarttığımız yasayla bu işi bilim adamlarının nezaretinde yapılmaya başlandı. Bu çok önemli bir kazanım, önemli bir alan, önemli bir açılım ve yeni bir umut birçok hastamız için. Bunun bir ayağını da şehrimize kazandırdık. Burayı açtık, şimdilik hacamat ve akupunktur başladı.

 

Zaman içinde diğer alternatif tıp, beslenme ve ozon gibi tamamlayıcı tıbbın alternatiflerini inanıyorum ki il müdürümüz ve başhekimimiz buraya getireceklerdir. Kahramanmaraşımıza hayırlı olsun. Ben inanıyorum ki çok büyük görev yapacak, belirle bir yaşın üzerindeki insanlarımız gelip doğal beslenmeyle ilgili buralardan fikir alacaklar.”

 

“DEVLET ELİYLE USULÜNE UYGUN ŞEKİLDE YAPILACAK”

Otomatik alternatif metin yok.

GETAT hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz ise, “Modern tıp hizmetlerini özverili biçimde yürütmeye çalışıyoruz ancak vatandaşlarımızın çokça tercih ettiği hacamat ve akupunktur uygulamalarına kayıtsız kalmamız da mümkün değildi.

 

Bu uygulamaların devlet eliyle usulüne uygun, steril ortamlarda ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için ilimizin en büyük hastanesi olan Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana hizmet binası bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi’ni (GETAT) açmaya karar verdik.

 

Necip Fazıl Şehir Hastanemiz ana hizmet binası 3. Katında hizmet veren GETAT ünitemiz bünyesinde konusunda uzman sertifikalı hekimimiz ve sağlık personelimiz görev almakta olup çarşamba-cuma günleri muayene, pazartesi-salı ve perşembe günleri ise akupunktur ve hacamat uygulaması yapılmaktadır.

 

Hastalarımızın işlem öncesinde ilgili hekimimiz tarafından ön muayeneleri yapılarak akupunktur veya hacamat uygulamasını yaptırmasında tıbbi olarak bir sakınca olup olmadığı değerlendirildikten sonra işlemin yapılmasını kabul eden hastalarımıza randevu verilerek tedavileri ünitemizde uygulanmaktadır” diye belirtti.


Bu Haber 509340 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir