http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» ATATÜRKÇÜLER, CUMHURİYETÇİLER ve ATATÜRK'Ü TANIMAK İSTEYENLERİN OKUMASI GEREKEN KİTAP ÇIKTI.. ZEYBEK YAZDI : "ATATÜRK'ÜN İZİ"

ATATÜRKÇÜLER, CUMHURİYETÇİLER ve ATATÜRK'Ü TANIMAK İSTEYENLERİN OKUMASI GEREKEN KİTAP ÇIKTI.. ZEYBEK YAZDI : "ATATÜRK'ÜN İZİ"

ALTAYLI YAYINLARI- Atatürk'ün İzi = Akıl, Bilim, Felsefe, Eğitim, Adalet, Eşitlik, Özgürlük, Kültür, Sanat, Yenilikçilik, Bilgi, Cesaret, Kararlılık
Paylas
ATATÜRKÇÜLER, CUMHURİYETÇİLER ve ATATÜRK'Ü TANIMAK İSTEYENLERİN OKUMASI GEREKEN KİTAP ÇIKTI.. ZEYBEK YAZDI :
Sizden Gelenler - 12 Haziran 2016, Pazar 22:00:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Kemal Atatürk hakkında, değişik siyasi görüşleri benimseyen insanlar arasında, gece ile gündüz kadar; siyahla beyaz kadar fark vardır.

 

Bir kesim onun kurduğu Cumhuriyet'e olan düşmanlığını, Atatürk'e inanılmaz iftiralar atarak, hakaretler ederek, onun zaferlerini, eşsiz komutanlığını, devlet adamlığını, dahiliğini, bilim adamlığını, öngörülerini inkar ederek, görmezden gelerek yansıtır.

 

Diğer bir kesim ise onu kendi siyasi görüşlerine yakınlaştırmak adına yalan ve iftiralara sığınır.

 

Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, bu kitabında Atatürk ile ilgili en tartışmalı konuları Mustafa Kemal Atatürk ve onun yaşadığı döneme ilişkin olaylara sağdan ya da soldan değil, ortadan bakarak, olduğu gibi yazmış.

 

BÜTÜN KİTAPÇILARDA .. İşte Kitap içinde ki konular...

 

Atatürk Gibi Okumak, Atatürk Gibi Yazmak, Atatürk ve Bilim, Atatürk ve Türklük, Atatürk ve Türkçe, Atatürk ve Turan, Atatürk ve Din, Atatürk İslam Akıl ve Bilim, Atatürk'ün İslam'a Bakışı, Türkçe İbadet, Türkçe Ezan, Atatürk ve Ekonomi, Atatürk ve Dış Politika, Atatürk ve Hatay, Atatürk ve Sanat, Atatürk ve Edebiyat, Atatürk ve Kadın Hakları, Atatürk ve İnsan

 

Kitabın son bölümünde yer '' Atatürkçüler Yenildi Çünkü Atatürkçü Değillerdi'' başlığı adı altında yazdığı bölümde; Atatürkçülerin niçin yenildiğini anlatıyor. İşte  Atatürkçülerin niçin yenildiğini anlatan ve günümüz sorunları ile çözümlerine ışık tutan işte o yazının tamamı.

 

ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ,ÇÜNKÜ ATATÜRKÇÜ DEĞİLLERDİ...

Atatürkçüler yenildi mi? Evet yenildiler! Atatürk karşıtlarının düşüncelerini gizlemedikleri bugünün Türkiye’sinde halkın yarısının oylarını alarak iktidar olduklarını görünce başka ne diyebiliriz.

Peki ama Atatürkçülük iyi ise Atatürkçüler neden yenildiler? Çünkü Atatürkçüyüm diyenler veya böyle olduğuna inananlar gerçekte Atatürkçü değildirler.

Atatürk Türkçüydü… Atatürk akılcıydı… Atatürk bilimciydi. Atatürk “benim yolumdan gidenler akıl ve bilim yolundan gidenlerdir, bir gün benim görüşlerimle bilimin görüşleri ters düşerse siz bilimi seçin” demişti.

Atatürk Türkiye’yi Türklük, akıl ve bilim yolunda diriltmişti.

Atatürk’ten sonra Türkçülükten dönüldü. Atatürk’ten sonra akıl ve bilim yolundan “Atatürk İlke ve Devrimleri” adı verilen bir bağnazlığa sapıldı.

Atatürk ilkeleri doğruydu. Atatürk devrimleri denilen değişimlerde gerekli ve yararlıydı. Yanlış olan “İlke ve Devrimler” diye bir din uydurup onu putlaştırmak ve bekçiliğini kutsallaştırmaktı, böyle yapıldı.

Önce İnönü başladı. Türkçülük yolundan sapıldı, batıcılık batağına batıldı. Atatürk İlke ve Devrimleri denilen putçuluk ile insanların düşüncelerine kalıplar döküldü. Özgür düşünce dışlandı, derin kuyulara atıldı. İnönü’nün izleyicileri de aynı yollarda yürüdüler.

 

Bayar-Menderes ve izleyicileri de aynı yolu sürdürdüler.

Bir yandan akıl ve bilim yolu yerine “İlke ve Devrimler” bekçiliğinde çağdaşlığı bulduğunu sananlar; öte yandan Osmanlıyı da çökerten nakilci Müslümanlık yorumlarının yeşermesinin tohumlarını attılar. Kızları da öğrenci olarak alan böylece daha baştan işe yalancılıkla başlayan “İmam Hatip Okulları”, Üniversiteler içinde beslenen adlarına İlahiyat Fakülteleri denilen gerçekte Yüksek İmam Hatip Okulları, bütçesi şişirildikçe şişirilen Diyanet İşleri Başkanlığı, okullardaki din dersleri hep o uydurulmuş dinin toplumda yaygınlaşmasını sağladılar. Ankara İlahiyat Fakültesi gibi bilim bilincinden başlayanlar ise gölün üzerinde sandallar gibi kaldılar.

Bütün bunları kendilerine “Atatürkçü” diyenler yaptı.

Atatürkçü olmayan Atatürkçüler bir elleriyle başörtü yasağı gibi saplantılarla özgürlüklerin önüne engeller koyarken, öteki elleriyle bu engelleri kullanarak ezilmişlik görüntüsüyle yandaşlar derleyenleri beslediler.

Sonunda bugünlere gelindi.

Evet Atatürkçüler yenildi. Çünkü Atatürkçü değillerdi.

Her yenilenin karşıtı yenenlerdir.

Yenenler kendilerine İslamcı diyen dincilerdir.

Kuşkum yok. Onlar da yenilecek. Çünkü kendilerine İslamcı deseler de gerçekte onlar da İslam değiller.

Eğer bugünküler gerçekte İslam olsalar, adaletli olurlardı, yandaş kayırmaya değil yeteneğe göre atama yaparlardı, kamu malına el sürmez devlet gücüyle zenginleşme yoluna sapmazlardı, geldikleri servetle kalırlardı, yolsuzluğa bulaşmaz, insanlara bağırıp çağırarak devlet gücünü zulüm aracı yapmazlardı, özgür düşünceyi ortadan kaldırmaya çalışmaz, akıl ve bilim yolunu büsbütün kapatmazlardı.

Olmadı!

Olmayacak ve bu yüzden bunlarda yenilecek ve çok kötü gidecekler.

Bunlar gidince yeniler gelecek ve onlar gerçekten Atatürk çizgisine yönelirlerse Türkiye’yi yeniden olması gereken yere getirecekler.

Çıkış yolu mu?

Türklük, akıl ve bilim yolu. Yani Atatürk yolu.

Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, bu kitabında Atatürk ile ilgili en tartışmalı konuları Mustafa Kemal Atatürk ve onun yaşadığı döneme ilişkin olaylara sağdan ya da soldan değil, ortadan bakarak, olduğu gibi yazmış.

Zeybek;  ''ATATÜRK'ÜN İZİ''  adlı eserinde  ''Atatürk Gibi Okumak, Atatürk Gibi Yazmak, Atatürk ve Bilim, Atatürk ve Türklük, Atatürk ve Türkçe, Atatürk ve Turan, Atatürk ve Din, Atatürk İslam Akıl ve Bilim, Atatürk'ün İslam'a Bakışı, Türkçe İbadet, Türkçe Ezan, Atatürk ve Ekonomi, Atatürk ve Dış Politika, Atatürk ve Hatay, Atatürk ve Sanat, Atatürk ve Edebiyat, Atatürk ve Kadın Hakları, Atatürk ve İnsan'' bölümlerine yer veriyor ve Atatürk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.Atatürk'ü daha iyi tanımak ve anlamak için bu eseri tüm okuyucularımıza tavsiye ediyoruz...


Bu Haber 1454241 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir