http://www.haber2000.com
» ÇANKAYA'DA HİZMET PROJELERİ YAĞMURU.. Alper Taşdelen : "Ranta değil, Halka hizmet ettik"

ÇANKAYA'DA HİZMET PROJELERİ YAĞMURU.. Alper Taşdelen : "Ranta değil, Halka hizmet ettik"

Alper Taşdelen: " Ben lafla sözle değil, çalışarak Atatürk’ e layık olacağımı biliyorum. Çünkü Atatürk ‘az zamanda çok ve büyük işler yaptık’ derken hemen devamında ‘ fakat yaptıklarımızı asla kafi göremeyiz’ diyor. Bu nedenle yorulmadan, akılla, tutkuyla ve aşkla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Paylas
ÇANKAYA'DA HİZMET PROJELERİ YAĞMURU.. Alper Taşdelen :
Siyaset - 02 Haziran 2021, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İKİNCİ YÜZYILA DOĞRU, DOĞRU BELEDİYECİLİK: ÇAĞDAŞ, ÇALIŞKAN, ÇEVRECİ, ÇOĞULCU, ÇÖZÜMCÜ BELEDİYE

 

Alper Taşdelen: “Doğru belediyecilik ranta değil halka hizmet etmektir. Doğru belediyecilik önce insan demektir. Dertlere derman olmaktır. Doğru belediyecilik doların değil ağacın yeşilini sevmektir”


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleşen, "Toplu Açılış ve Temel Atma" töreninde Çankaya'nın yeni eserleri ve projeleri tanıtıldı.

 

Türkan Saylan Çankaya Evi, Fikret Otyam Sanat Merkezi, 23 Nisan Çocuk Evi, Karapınar Spor Parkı ve Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin toplu açılışının yapıldığı, Eczacılar Parkı'nın da temelinin atıldığı etkinlikte, Alper Taşdelen 2023 yılına doğru Çankaya’ya kazandıracakları yeni eserleri, hayata geçirecekleri hizmet ve projeleri anlattı.Alper Taşdelen: " Ben lafla sözle değil, çalışarak Atatürk’ e layık olacağımı biliyorum. Çünkü Atatürk ‘az zamanda çok ve büyük işler yaptık’ derken hemen devamında ‘ fakat yaptıklarımızı asla kafi göremeyiz’ diyor. Bu nedenle yorulmadan, akılla, tutkuyla ve aşkla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


Çankaya Belediyesi ilklere ve rekorlara imza atmaya devam ediyor.  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleşen, İkinci Yüzyıla Doğru, Doğru Belediyecilik Tanıtım Programı ve  "Toplu Açılış ve Temel Atma" töreninde Çankaya'nın yeni eserleri ve projeleri tanıtıldı.


Özlem Gürses'in sunumu ve Tuna Kiremitçi'nin mini konseriyle başlayan etkinlikte ilk olarak Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen söz aldı. Çankaya'nın 2021'de hizmete açacağı ve temelini atacağı eser ve projeleri sunan Başkan Taşdelen, bu yıl temelini atacakları Bademlidere Şehir Parkı ile ikinci Atatürk Orman Çiftliği'ni Başkent'te kazandıracaklarını söyledi. Taşdelen, 750 dönümlük alana kurulacak ve 100 futbol sahası büyüklüğündeki Parkın, Ankara’ya yeni bir nefes getireceğini belirtti.  RANTA DEĞİL HALKA


Ankara’ya simge bir eser kazandıracaklarını kaydeden Başkan Alper Taşdelen, “Bademlidere Şehir Parkı,her metrekaresi ile yeşilin, doğanın bütün güzelliklerini içerecek. Mevcut bitki ve hayvan habitatının korunmasını içeren sisteme sahip olacak. Sadece Ankara’da değil ülkemizin her köşesinden vatandaşlarımızın gelip göreceği, mutlu olacağı bir kent parkı olacak. Dünyanın en büyük kent parklarından birini başkentimize ve Çankayamıza kazandıracağız. Atatürk Orman Çiftliği’ne benzer bir şekilde inşa edeceğiz. Atamızın hatırasını yeniden Çankaya’da yaşatacağız. Topraklarımızı ranta değil halka açıyoruz” diye konuştu.19 MAYIS GENÇLİK MERKEZİ


Bu yıl Çankaya’ya kazandıracakları diğer önemli projenin 19 Mayıs Gençlik Merkezi olacağını kaydeden Taşdelen, proje için, üniversite kenti olan Başkent’te gençlerin tam donanımlı tesislere ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıkıldığını belirterek, “Bu merkez gençler için tasarlanmış bir mekan olmasının yanı sıra özellikle sinema ve tiyatro salonları ile eğitim, kültür ve sanat mekanı ihtiyacına cevap vererek Türkiye’deki gençlik çalışmalarına örnek olacak” dedi.

 

Çankaya'ya 23 Nisan Çocuk Evi, Bebek Kütüphanesi, yeni pazaryerleri,  11 yeni park, 2 yeni kreş, 6 Çankaya evi ile birlikte 45 bin metrekare alana kurulu Kent Tarım Merkezi'ne de kavuşturacaklarını kaydeden Taşdelen şunları söyledi:  

 

"Bu etkinliğimizin adını İkinci Yüzyıla Doğru, Doğru Belediyecilik koyduk. 2 yıl sonra Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına gireceğiz. Bundan 100 yıl önce Atalarımın önderi Atatürk’ tü. Bugün bizimde önderimiz Atatürk’ tür ve öyle olmaya devam edecektir. Atatürk ‘tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak’ diyor. Ben lafla sözle değil, çalışarak Atatürk’ e layık olacağımı biliyorum. Çünkü Atatürk ‘az zamanda çok ve büyük işler yaptık’ derken hemen devamında ‘ fakat yaptıklarımızı asla kafi göremeyiz’ diyor. Bu nedenle yorulmadan, akılla, tutkuyla ve aşkla çalışmaya devam edeceğiz.


Doğru belediyecilik. Nedir doğru belediyecilik? Doğru belediyecilik ranta değil halka hizmet etmektir. Doğru belediyecilik önce insan demektir. Dertlere derman olmaktır.

 

Doğru belediyecilik doların değil, ağacın yeşilini sevmektir. Doğru belediyecilik belediyeyi borçlandırmadan, bir kuruş kredi kullanmadan, belediyenin kendi öz kaynaklarıyla başarılı olmasını sağlamaktır.

 

Doğru belediyecilik 1m² yeşil alanı imara açmamak, kenti betona boğmamak, aksine 80 yeni parkla 700 bin m² yeni yeşil alan yapmaktır. Doğru belediyecilik bana daha az oy veren mahalleye hizmet götürmem anlayışı değil, oy versin vermesin, siyasi düşüncesi ne olursa olsun her bir yurttaşı baş tacı yapmaktır.


Doğru belediyecilik belediye çalışanından, emekçiden tasarruf etmek değil, alın terinin karşılığını alın teri kurumadan vermektir. Doğru belediyecilik önce insan demektir. Dertlere derman olmaktır. Bizim müteahhidimiz, taşeronumuz, yandaşımız yok. Bizde israf, yolsuzluk yok. Bizim halkımız ve Hakk’a inancımız var. Biz her kuruşu namusumuz olarak biliyor ve öyle harcıyoruz. Biz şeffafız. Biz hesap vereniz. Biz belediye kaynaklarını uçuk kaçık projelere değil, halkın gerçek ihtiyaçlarına ve doğru projelere harcıyoruz. Biz en değerli belediye arsalarımıza AVM’ler, kuleler değil, kreşler, kültür merkezleri, parklar yapıyoruz.İşte budur doğru belediyecilik.KALP KIRMADIK REKOR KIRDIK


Çankaya doğru belediyecilik anlayışı ile kalp kırmadı rekorlar kırdı.Nice ödüller aldık. Türkiye çapında İNGEV tarafından ‘yüksek insani gelişme’ ödülünü son üç yıldır kesintisiz alıyoruz. Bunların içinde; ‘Bütçe harcamasında şeffaflık’ ödülü, ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ ödülleri de yer alıyor.


En büyük ödülü ise 31 Mart Yerel Seçiminde sevgili Çankayalılardan aldık. 2014’ te aldığımız %64 oyu %74’ e çıkardık. Tüm seçim çevrelerindeki en yüksek oy artışını sağladık. Çankayalılara teşekkür ediyorum. Biz çalışınca olduğunu gösterdik. Azimle daha çok çalışacağız. Atamıza sözümüz olsun. Atamızın aydınlık yolunun neferleri olarak sorumluluğumuzun, belediyelerdeki başarıların genel iktidar yolunu açacağını biliyoruz. Bu nedenle daha çok çalışmanın azim ve kararlılığındayız.Umudumuz diridir, heyecanımız tamdır. Bu güzel ülke için başaracağız. Bu başarının mimarları olan başta çalışma arkadaşlarıma, Çankaya’ nın tüm emekçilerine ve tüm Çankayalılara teşekkür ediyorum.”ÇANKAYA'YA TEŞEKKÜR

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da törende yaptığı konuşmada çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler için Alper Taşdelen ve Çankaya Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. 2 yılda tüm Ankara'da belediye başkanlarıyla uyum içinde çalıştıklarını belirten Yavaş, yeni dönemde de Başkent Ankara’ya kazandıracağı birbirinden değerli eserlerle gurur duyulacak, örnek bir kenti birlikte inşa edeceklerini kaydetti.

 

"DOĞRU BELEDİYECİLİK NE KADAR GÜZEL BİR SÖZ"

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tüm çalışmaları ve hayata geçirecekleri projeler için Çankaya Belediyesine teşekkür etti. "Çok sevdiğim, değerli kardeşim dediğim Alper Taşdelen'in daveti üzerine böylesine güzel bir etkinliğe geldiği için çok mutluyum" diyen Akşener,

 

"Bu etkinliğin sloganı olan doğru belediyecilik ne kadar güzel bir söz. Doğru belediyecilik işte budur. Ranta değil halk için üretmektir.  Özellikle ikinci Atatürk Orman Çiftliği olacak yeni parkımız bazılarını çok sinirlendirecek. Niye böyle yapıyorsunuz kardeşim" ifadelerinde bulundu.

 

YÜREKTEN KUTLUYORUM

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Çankaya'nın yeni projelerini ve kazandırdığı eserleri ilgiyle yakından takip ettiklerini söyledi. "Başkent Ankara'nın çehresini değiştiren başta Büyükşehir Blediye Başkanımız Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen ve Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar olmak üzere tüm  başkanlarımı yürekten kutluyorum" dedi.

 

Tören, tüm katılımcıların toplu açılış ve  temel atma kurdelesini kesmesiyle sona erdi. 

Bir 1 kişi, ayakta ve yazı görseli olabilir


Bu Haber 97326 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir