https://twitter.com/06melihgokcek
www.haber200.com
» DENİZ GEZMİŞ, HAKİM KATİLİ YILMAZ GÜNEY, TERÖRİST “KÖR” EŞBER VE “AZILI ÇETE” CHP İLE MANSUR YAVAŞ.. ALOO.. CHP ANKARA BAŞKANI, SEN HALA O KOLTUKTA MISIN?

DENİZ GEZMİŞ, HAKİM KATİLİ YILMAZ GÜNEY, TERÖRİST “KÖR” EŞBER VE “AZILI ÇETE” CHP İLE MANSUR YAVAŞ.. ALOO.. CHP ANKARA BAŞKANI, SEN HALA O KOLTUKTA MISIN?

6 Mayıs.. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edildiği gün.. 50 yıl oldu. CHP teşkilatlarının hepsi, CHP’li Belediye Başkanları ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu; Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını gerek törenlerle ve gerekse sosyal medya mecralarında anarken, CHP’de önemli tek bir isim Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını hiçbir şekilde anmadı.. Tabi, kabrine de gitmedi.. O’da Mansur Yavaş..
Paylas
DENİZ GEZMİŞ, HAKİM KATİLİ YILMAZ GÜNEY, TERÖRİST “KÖR” EŞBER VE “AZILI ÇETE” CHP İLE MANSUR YAVAŞ.. ALOO.. CHP ANKARA BAŞKANI, SEN HALA O KOLTUKTA MISIN?
Siyaset - 06 Mayıs 2022, Cuma 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

6 Mayıs 1972'de; Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edildiler.. Tam 50 yıl oldu..

 

Yazık oldu.. İdam edilecek suçları yoktu…

 

Değerli okuyucular.. Şimdi bazıları gibi kıvırmaya gerek yok…

 

Ben de o yıllarda ideolojik faaliyetlerde bulunuyordum.. Ülkücü yapıya sahip Türk Milliyetçiliği fikir sistemini savunuyordum.. Hem de en önlerde…

 

1980 Kenan Evren darbesi sırasında belki de Türkiye’de sadece bizim evimizde yaşandı.. Ben, ağabeyim ve kardeşim; 3 kişi birden Ankara Bahçelievler’de gözaltına alındık, işkenceler gördük, gözlerimiz bağlı ifadeler imzalatıldı ve tutuklanıp, Mamak Askeri Cezaevi’ne gönderildik..

 

Orada DEY-YOL ve DEV-SOL’cularla aynı koğuşta yattık…

 

Ülkücüsü de, solcusu da… Elbette ki sahipsiz kaldığı zindanlarda yola çıktığı kervanın muhasebesini yaptı..

 

Pişmanlık, sadece kervana katıldığın bazı öncü isimlerin yanlış karakterli çıkması idi.. Cezaevi’nde bile içimizde ajanlar vardı…

 

Deniz Gezmiş ve arkadaşları 12 Eylül darbesinden önce idam edildiler..

Allah, hepsine rahmet eylesin..

 

Değerli okuyucular..

 

İdeoloji kervanına katılanlar bilir.. Çok, çok kahpe yoldaşlar çıktığına tanık olduk… Zorumuza giden esas nokta da zaten bu idi..

 

Şimdi hala “Solculuktan geçinenler” de var, “Ülkücülükten geçinenler” de var.. Hem de it sürüsü gibi..

 

Tabi 6 Mayıs artık Sol cenahta unutulmadı, unutulmuyor..

 

Ve Sol cenahın siyasi aksiyonu olarak kendini gösteren CHP’de; her 6 Mayıs’ta Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını gerek mezarları başında ve gerekse sosyal medya hesaplarından anıyorlar..

 

Dün CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, Twitter’dan; Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bulunduğu bir görseli paylaşarak, üzerine de şunu yazdı;

 

Denizlerin sonsuzluğa uzanış yolunda 50 yıldır yürüyoruz!”

 

Ve partililerine de duyuru yaparak, 6 Mayıs 2022 günü saat 10.30’da, Ankara- Karşıyaka Mezarlığı 2. Nolu kapıda olacaklarını belirtiyordu..

 

Bende CHP Ankara başkanın paylaştığı fotoğrafı alarak, üzerine bir anlamlı mesaj yazdım…

 

Mansur başkanda gelecek mi?”..

 

Tabi bu mesajlı görseli bütün sosyal medya mecralarında paylaştım.. Kimi CHP’liler “gelmez” dedi, kimileri; “Yok canım artık cumhurbaşkanı adaylığı havası var, gelir ve gelmesi lazım” dedi…

 

Peki… Normali ve doğrusu ne idi?

 

Şuan CHP üyesi olan ve CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiş olan ve her ölüm yıldönümlerinde Alparslan Türkeş’i, Muhsin Yazıcıoğlu’nu anan ve hatta geçenlerde 3 Mayıs Türkçüler gününü sayfasında kutlayan Mansur Yavaş, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını sosyal medyada anması gerektiği gibi mezarlığa da gitmesi gerekir..

 

Daha doğrusu; şuanda ki siyasi pozisyonunda; anmak ve mezara gitmek zorunda…

 

Yok eğer… “Ben tükürdüğümü yalamam ve gitmem” diyorsa, bu acizlikten de CHP’nin her kademede ki isimleri sorumludur..

 

Peki, Mansur Yavaş, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını niye anamıyor ve mezarına gidemiyor?

 

Yıllar önce Mansur Yavaş, CHP’ye, Solculara ve Deniz Gezmiş’e, Yılmaz Güney’e, Eşber Yağmurdereli’ye kürsüden şöyle sallıyordu;

 

Deniz Gezmiş’i, hakim katili Yılmaz Güney’i, terörist ‘kör’ Eşber’i ve Yaşar Kemal’i kahraman ilan edip, Ülkücüleri; çete, mafya ilan eden azılılara soruyorum; bu insanlar mı çete, yoksa siz mi çetesiniz?”..

 

Ve aynı zamanda CHP’yi de “azılı çete” olarak ilan ediyordu..

 

Kader işte… Gün geldi… Birçok fikri kıvırmalarla bu kapıdan koltuk kaptı..

 

Aynı Mansur Yavaş, MHP’den koptuğu sırada Bahçeli’ye yazdığı mektupta CHP için şu ağır ifadeyi kullanmıştı;

 

MANEVİYATSIZ Ülkücülüğün, CHP’den hiç farkı yok"..

 

Çok büyük siyasi iddia ve CHP’ye de en ağır hakaret.. Bence… Tabi CHP başka düşünebilir..

 

Ve yine aynı Mansur Yavaş, CHP’den Ankara Büyükşehir belediye Başkan adayı olmadan önce; yine dava adamı postuna bürünerek dedi ki;

 

“Ben; davamı, partimi koltuk ve menfaatler uğruna Satmam”

 

Peki, Mansur Yavaş “tükürdüklerini” yaladı mı?

 

Hem de ikisini birden.. Hem Denizlere ettiği hakaretler için, hem de davasını satıp, koltuğa oturdu…

 

Deniz Gezmiş’e, Yılmaz Güney’e, Eşber Yağmurdereli’ye ettiği hakaretler içinde şöyle deyip, tükürdüğünü yaladı..

 

“O zamanlar gençtik, gençliğin verdiği heyecanla yanlış ifadeler kullandık, şimdi olgunlaştık”..

 

Mansur Yavaş… Mansur Yavaş.. Bizim de gençliğimiz vardı… Bizim aklımız da senden daha çok işlerlikte idi.. İşkence hanelerde, zindanlarda kanlar kustuk, dişlerimizi çürüttük, aç kaldık ama dün söylediklerimizden; bu gün dahi asla senin gibi kıvırıp, pişman olmadık, sözlerimizi yutmadık..

 

İşte şimdi senin adın … “Ülkücülükten, Milliyetçilikten geçinen Mansur Yavaş’tır”

 

Değerli okuyucular…

 

Sabah kalktım özellikle CHP cenahında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma konusunu tek, tek inceledim…

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Twitter sayfasında şu anma yazısını paylaşmıştı;

 

“Yaşamlarını "Tam Bağımsız Türkiye" mücadelesine adayan bu ülkenin cesur ve vatansever evlatları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı saygı ve hasretle anıyorum. #6Mayıs1972”

 

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları olan Tunç Soyer, Zeydan Karalar, Muhittin böcek ve tüm CHP teşkilatları anma paylaşımları yapmışlardı..   

 

Koskoca CHP camiasında sadece bir tek kişi Deniz gezmiş ve arkadaşlarını yazı ile de olsa anmamıştı…

 

Bu kişi… CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu kapan Mansur Yavaş’tı..

 

Evet Sayın Kılçdaroğlu.. Yanlış aday göstermen; sana elektrik, su ve yol olarak dönmedi; kurşun, ok ve ihanet olarak sana geri döndü..

 

Eğer tüm CHP bugün Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anarken, Mansur Yavaş’ta kasten, efelenerek anmıyor ise; tüm CHP’nin alayına meydan okuyor demektir..

 

Dedimki; “belki yanılıyor olabilirim”.. “Hele yazıyı kabir ziyaretinin bitmesine kadar bekleteyim, Mansur başkan belki yeniden olgunlaşır da; Deniz Gezmiş’in kabrine gidebilir” düşüncesi ile beklemede kaldım..

 

Mezarlığa ben gidemedim.. Önemli bir CHP’li isime rica ettim.. “Anma töreninin videosunu geniş açıdan alıp bana atar mısın” diye.. 

 

Sağ olsun, videoyu gönerdi.. Milletvekilleri var, İl başkanı Ali Hikmet Akıllı konuşma yapıyor ama Mansur başkan yok..

 

Sayın CHP Ankara başkanı konuşmasında diyor ki; “Bize düşen onların anılarına saygı duyup, sahip çıkmak”..

 

Eyy CHP Ankara İl Başkanı eğer sen Mansur Yavaş’ı mezarlıkta anma törenine götüremiyorsan ve gelmemesine sert tepki gösteremiyorsan o koltukta bir dakika bile durma, derhal istifa et..

 

Bu ayıp ve rezalet alayınıza yeter…

Bir 2 kişi ve şunu diyen bir yazı 'DENİZ GEZMİŞ YA YUSUF KARDEŞ, MANSUR BAŞKANI ÃBOŞ BOŞ YERE BEKLİYORUZ, o GELMEZ" YUSUF ASLAN "AMANN ቀ BOŞ VER ÇOKTA TINN"' görseli olabilir


Bu Haber 40627 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir