http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» HÜKÜMET ile AK PARTİ’nin CEZAEVLERİNE AF KONUSUNDA CİDDİYETSİZLİĞİ VE MUHALEFETİN ‘BANA NE’ SUSKUNLUĞU

HÜKÜMET ile AK PARTİ’nin CEZAEVLERİNE AF KONUSUNDA CİDDİYETSİZLİĞİ VE MUHALEFETİN ‘BANA NE’ SUSKUNLUĞU

AF gibi hassas konuda dünyada eşi-benzeri görülmeyen ciddiyetsizlik ve umursamazlık maalesef sadece bizim ülkemizde
Paylas
HÜKÜMET ile AK PARTİ’nin CEZAEVLERİNE AF KONUSUNDA CİDDİYETSİZLİĞİ VE MUHALEFETİN ‘BANA NE’ SUSKUNLUĞU
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 14 Ağustos 2016, Pazar 00:20:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Tutuklu ve hükümlüler ile dosyası devam eden yüzbinlerce çeşitli davalara AF çıkar veya çıkmaz…

 

Eskiden Aflar çıkınca kimsenin haberi olmaz bir gece yarısı veya sabah saatlerinde müjde olarak bildirilirdi..

 

Peki; neden bu hassasiyet?

 

Tabi; tuzu kuru olanlar, yakınları cezaevlerinde bulunmayanlar bu hassasiyeti bilmezler…

 

Gün geçtikçe siyasetimiz sulandırıldığı gibi, hassas konularda sulandırılmaya başlanıldı..

 

Bir mahkum cezaevinde 20 yıl yatar ama tahliye olmasına 3-5 gün kalsa, O; 3-5 gün bitmez, özgürlüğe ve yakınlarına kavuşma heyecanı tam bir işkenceye dönüşür..

 

Hele, hele umutlar tükenmişken, cezaevlerinde yatanlar ve dışarda da yargılanması olanlara resmi ağızlardan ve hükümet kanadından uluorta  “5 yıllık, 6 yıllık  AF geliyor” şeklinde açıklamalar olursa işte o anlardan itibaren, AF çıkıncaya kadar ruhsal işkence başlar..

 

Ciddiyetsizliğe bakın, umut bekleyen kader kurbanları ve yakınlarının ruh hali ile oynamanın seviyesizliğine bakın..

 

Yüce milletimiz ve ülkemizin büyük bir bela atlatmasından sonra oluşan toplumsal birliktelikten sonra, Siyasi liderlerin davacı oldukları kişileri ‘AF ettiklerini’ açıklamasından sonra; Adalet Bakanlığının da bu yönde bir iyimser yaklaşımı olduğunu belirten, Savcılıklara ve Mahkemelere gönderdiği ileri sürülen bir yazısı günlerce sosyal medya da Sureti döndü-dolaştı, haberleri yapıldı..

 

Ve bakan imzalı bu yazıyı tamamen doğrulayacak bir açıklamayı Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Melih Gökçek, demokrasi nöbetinde ki canlı yayında net bir şekilde açıklayarak; “FETÖ’cülerin oyunlarını bir, bir teşhis ederek, deşifre edip, bozuyoruz.. Şimdi de cezaevlerinde isyan çıkarma planlarını tespit ettik ve AF çıkacağı haberlerini cezaevlerine ilettiğimiz için oyunları tutmadı. Kesinlikle AF çıkacak, biliyorum ve yakından takip ediyorum” dedi..

 

Melih Gökçek kim?

 

Hükümet kanadında ve siyasetimizde sözüne ve samimiyetine en güvenilir bir Büyükşehir Belediye Başkanı…

 

AF beklentisi içine girenler Sayın Gökçek’in  bu açıklamasından sonra iyice inandılar.

 

Hükümet kanadından hiç kimse Gökçek’e; “ aman ne yapıyorsun kardeşim, böyle bir şey yok” şeklinde tepki gösterip, yalanlamadı..

 

Aradan 3-4 gün geçtikten sonra AK Parti sözcüsü Yasin Aktay’ da AF niteliğinde ceza indirimi çalışmalarının olduğunu, sürenin ne kadar olacağını bilmediğini ve çok yakın bir zamanda açıklayacaklarını söylediği anlarda bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) sureti medyada dolaşmaya başladı..

 

Bu KHK’da yazılanlar da AFfın daha önce ki konuşulan noktaları ile birebir örtüşüyordu..

 

Derken; aynı akşam AK Parti Trabzon milletvekili de bu kararnameyi twitter’dan paylaşıp, halka müjde verdi..

 

Artık herkes AF çıkacağına yüzde-yüz emin olmuşken; birden bire bu vekilin paylaştığı kararname suretini ve müjdesini twitten sildiği görüldü..

 

Ve gece Adalet Bakanı da twitter’dan açıklama yaparak; “birkaç gündür sahte bir KHK ile AF çıkarılacağı yazılıp, çiziliyor, yorumları yapılıyor. Böyle bir şey yok, AFta gündemimizde değil, bu KHK sahte” dedi..

 

Günaydın Sayın Adalet Bakanı..

 

Diyelim ki böyle bir AF gündeminizde yok, yayımlanan KHK sahte.. Neden anında müdahale etmediğiniz gibi günler öncesi yine yayımlanan sizin bu konuda yazdığınız ileri sürülen yazı suretine ve özellikle Melih Gökçek’in resmen AF umudu vermesine neden müdahale edip, tepki göstermediniz?

 

'Bu iş benim işim, açıklanacaksa ben açıklarım' niye demediniz?

 

Toplumsal konularda çıkarılacak en hassas yasa AF yasasıdır.. Aniden sevinçlere boğduğu gibi, ani infiallere yol açacağını bilmiyor musunuz?

 

Kim, neden bir sahte KHK yazıp, ortalığa sürsün?

 

Bari bu KHK’yı paylaşan vekilinize sorsaydınız, “Arkadaş bu sahte KHK suretini nereden elde ettin?” diye…

 

Ya muhalefet partilerinin yetkilileri; her gün üst-üste  gelişen bu hassas konuda ki ciddiyetsizlik karşısında susup, seyirci kaldılar..

 

Dedik ya; cezaevlerindekiler ve yakınları ruhen işkenceler çekmiş, sevinçleri kursaklarında kalmış, tuzu kurular ne anlar…

 

Tuzu kurular anlamaz ama özellikle Adalet Bakanının bu hassasiyeti anlaması lazım değil mi?

 

Üstelik Hukukçu, işin ehli olan bir Adalet Bakanı..

 

Şimdi buyurun açıklayın toluma bu kargaşayı, temizleyin bu bilgi kirliliğini..

 

Bu konuda da malesef 'oy kazanırmıyız, kaybedermiyiz' hesapları yapılıyor.. Bekleme bu yüzen, muhalefetin susması da bu yüzden..

 

Zaten tutuğumuzu atmışız cezaevlerine, 3-5 yıllık ceza içerikli dosyaların yargılamaları sonuçlanmadan neden insanlar tutuklanır ki?

 

Bunlar elbette ki suçlu olan kesimler ama cezaları az olan suçlu kimseler…

 

Adliyelerde dosyalar yığılmış, duruşmalarda sağlıklı kararlar verilemiyor, cezaevleri yine tıklım- tıklım..

 

Üstüne-üstlük birde FETOŞ’un on binlerce hain köstebekleri tutuklanıp, cezaevlerine gönderildi…

 

Ayrıca 3-5 yılık ceza indirimi vereceğiniz kişilerin aileleri, çocukları kahpe darbede canlarını ortaya attılar.. Bunlar ufak-tefek suçlardan yargılanan veya mahkum olan insanlarımız..

 

Bu sevinçli birlikteliğin arasında 4-5 yıllık ceza indirimi affını çok mu görüyorsunuz bu kader mahkûmlarına?

 

En önemlisi on binlerce Hakim ve Savcıyı sizler ‘Terörist’ veya ‘Terör üyesi’ diye görevden alıp, tutukladınız..

 

Yani, devletimizin “terörist, FETÖ’nün hakimi, savcısı” diye ilan edip, tutukladığı Hakim ve Savcılar geçmişte  vatandaşlarımız haklarında karar vermişler..

 

Bu kararlar Hukuken tartışmalıdır, hatta yok hükmündedir..

 

Tabi ki yüzbinlerce dava arasında seçmek, ayırt etmek zor..

 

Hele, hele Askeri mahkemelerde verilen kararların hepsi FETOŞ’un savcı ve hakim kılıklı elemanlarınca imzalanmış mahkumiyetlerdir..

 

Şimdi bu kararları nereye koyup, insanların mağdur olmasına göz yumacağız…

 

Bu kargaşanın da ortalama giderilmesinin en yakın çaresi  4-5 yıllık ceza indirimi veya kısmi Aftır..

 

Sosyal barış bir nebzede olsa sağlanacaktır, Mahkemelerde, cezaevlerinde ki birikimler ortadan kaldırılacaktır..

 

Eğer bu AF söylentileri bir süre daha uzar giderse, O insanlara ikinci bir cezayı veya işkenceyi reva görmüş olacağız..

 

Bu yüzden Devlet baba, hatalı da olsa, suçlu da olsa bu birlik havasında evlatlarını Af etme büyüklüğünü biran önce göstermeli ve toplumsal gerginliği bir nebzede olsa gidermelidir..

 

En mantıklı olan yol da budur…


Bu Haber 2636910 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

2 Yorum Yapildi
Yorum
Adem ozdemir - 14 Ağustos 2016, Pazar 12:42:13
Yillardir hukumetimizin icimden cikan serefsizleri ayiklqmak icin ugrasan devletimiz , bu mucadeleyi verirken bzi mahkumm aileleride sizin durustlugunuze ve durusunuza saygi gostererek yaninizdan 1 dakika bile ayrilmamistir bizim sizden buyuklerimizden tek istegimiz bir kereliginede olsa bizlere yani kapilarin uzerine kapandigi yillara mahkum edilen kardeeslerimin ve benim hurriyetlerine kavusmasidir. Cocuklarimiz her gun baba birdaha gitmeyeceksin cezaevine demi diue soruyor ve biz onlarin bizden isteklerini yapamiyoruz saygilar sevgiler hurmetler
Begendim 3 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Gonul binici - 14 Ağustos 2016, Pazar 01:51:24
Evet biz mahkum aileleri bu khk kagidini twtrda sayin cora baylasdiginda mutluluktan havalara uctuk ama ne yazikki adalet bakani 2gun sonrasi aciklamasinda bizleri yerle bir etti kizima baban gelecek bir daha gitmicek dedigimde onun sevincini gorseydiniz mutlulukdan havalara ucarcasina sevindi ben simdi ne derim ona babam gelecrk diye her gun seviniyo hukumetimiz bu kadar dillenmisken umutlarimizi gercege donusturmeli bu bayram kader mahkumu ve ailelerinin bayrami olmali dagilan yuvalarimizda olalim duysunlar bizleri sartli tahliye istiyoruz
Begendim 5 Oy
Begendim
Begenmedim 2 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
SKANDAL ve REZALET .. Eyy AKP'li Belediye Başkanı, senin Kadına, emeğe ve Eğitime saygın bu mu? Kültür Müdürü Kadını görevden alıp, parklarda ot toplama işini verdi
SKANDAL ve REZALET .. Eyy AKP'li Belediye Başkanı, senin Kadına, emeğe ve Eğitime saygın bu mu? Kültür Müdürü Kadını görevden alıp, parklarda ot toplama işini verdi
Salgın var ama halkımız yaşam sevinci mücadelesine Takı-Tokası ile moral veriyor.. Bijuteri dünyasına uğramaktan edemiyor
Salgın var ama halkımız yaşam sevinci mücadelesine Takı-Tokası ile moral veriyor.. Bijuteri dünyasına uğramaktan edemiyor
Eşkıya ABD, F-35'lere resmen el kodu.. S-400 Füzelerin kurulumu yapılmadı.. Yani; 3.75 Milyar dolar heba oldu
Eşkıya ABD, F-35'lere resmen el kodu.. S-400 Füzelerin kurulumu yapılmadı.. Yani; 3.75 Milyar dolar heba oldu